Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

NIE dla Pakietu Telekomunikacyjnego UE

70 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2009 o 08:20, L33T napisał:

/.../

Oczywistym chyba jest, że w wraz ze wzrostem abonamentów powiększa się portwel dostawcy. W raz z tym stać ich na potężniejsze maszyny, ich ilość i konserwację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli z najdroższego dostępu do internetu w europie zrobisz jeszcze droższy, brawo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 08:34, L33T napisał:

Aha czyli z najdroższego dostępu do internetu w europie zrobisz jeszcze droższy, brawo :D

Pomijając fakt, że napisałem iż nie było by potrzeby zwiększać kosztów. Jednak... To byłby bardzo dobry pomysł. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Oczywistym chyba jest, że w wraz ze wzrostem abonamentów powiększa się portwel dostawcy. W raz z tym stać ich na potężniejsze maszyny, ich ilość i konserwację..."
^
Nie no skąd. Mam wrażenie że nie do końca wiesz o czym piszesz. ISP dla małego miasta to nie problem ale isp dla dużego ma na głowie większą infrastrukturę a co za tym idzie koszty które ponosi są większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 08:53, L33T napisał:

/.../

Miałem na myśli post wcześniej, że wprowadzenie ograniczenia na p2p nie wpłynęło w żaden sposób na ceny, więc jest chyba oczywiste, że jeśli będzie więcej ludzi, uwzględni się koszty utrzymania, przeliczy wszystko tak by się wychodziło na jakiś plus... A zresztą co się produkuje.

Tak a propo cen... Właśnie pakiet ma to zmienić bo mają wprowadzić ustawę o uczciwej konkuręcji, więc tp nie będzie brało kosmicznych tantiemów za swoje światłowody ;) tymsamym inni prowajderzy będą mogli opuścić swoje ceny. Miło prawda? Szkoda, że w petycji o tym nie wspomnieli

Ja już dziękuje, bo temat został wyczerpany. Ty uważasz tak, ja inaczej
Pozdrawiam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, narazie ustawa nie przeszła, ale zapewne wróci niczym bumerang. Osobiście nie popieram piractwa, ale oczywiste jest dla mnie, że wprowadzenie takiego prawa byłoby delikatnie rzecz ujmując nadużyciem.
Równie dobrze można by zezwolić ochronie supermarketu na korzystanie z miotaczy ognia - subtelność obydwu rozwiązań jest porównywalna.

Korzystniejsza cena dostępu do sieci nie usprawiedliwia cenzury. Oczywiście braku tysięcy serwisów nawet bym nie spostrzegł, ale wolę sam decydować o tym z którego portalu przyjdzie mi korzystać, a z którego nie.
4 Mb DSL za 10 pln w pakiecie z Onetem, WP i stroną lokalnej remizy strażackiej to dla mnie kiepska oferta.

Dziękuję za odzew i oddane głosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawa wróci po wyborach do europarlamentu. Ponieważ teraz obawiają się głosów niezadowolenia, które i tak są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka z piractwem to jedno zaś walka z użytkownikami Internetu (bo nie wiem jak inaczej tą ustawę nazwać) to drugie. To przypomina sprzątanie pokoju po imprezie przy użyciu C4 zamiast rąk. Piractwa w ten sposób i tak by do końca nie zwalczono, zostaje przecież P2M a gmaila i jemu podobnych przecież nie zablokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować