Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed od początku w konwencji trylogii

49 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Trzecia część Assassin's Creeda rozgrywać się będzie we współczesności? Tak można zinterpretować słowa przedstawicieli Ubisoftu. Okazuje się też, że pracom nad drugą odsłoną przewodzi Jade Raymond.

Przeczytaj cały tekst "E3 09: Assassin's Creed od początku w konwencji trylogii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten tekst pochodzi z jednego z komentowanych przez developerów gameplayów, to ja zinterpretowałem to jako "Desmond powraca, aby za pomocą Animusa znów stać się Asasynem" - wcielić się w rolę przodka-asasyna, a nie samemu się nim stać.
Sam pomysł jednak nie jest niemożliwy, boję się tylko, żeby nie zrobili z AC po dwójce tego samego, co zrobili ze Splinter Cell po Chaos Theory. W pierwszej i drugiej części mamy dalej czasy "magii i miecza", bez karabinów maszynowych, laserowych i wujek Stach wie, czego jeszcze (przeładowanie pistoletu w czasach renesansu trochę trwało, więc można go traktować jako noże do rzucania 2.0). To co, w trzeciej wspinamy się za pomocą przyssawek do szklanych ścian, strzelając jednocześnie z karabinu maszynowego do helikoptera i uciekając przed policją, skacząc z wieżowca do... No właśnie, wozy z sianem w XXI wieku?
Naprawdę, wolę myśleć, że źle zinterpretowaliście wypowiedź, bo jeśli będzie tak jak mówicie to niezbyt świetlano nam się przedstawia AC 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to to bylo oczywiste od samego poczatku, i za pewne jesli Desmont nie ucieknie od Abstergo w drugiej czesci to z pewnoscia zrobi to w trzeciej. Tylko ze nei wiem co takiego w tej trzeciej czesci bedzie sie moglo po za tym znalezc, nie chodzi mi tu o elementy otoczenia itp. Tylko o fabule - no bo co ma tam robic. Za pewne odkryje jakas wielka tajemnice uratuje swiat, zostanie ostatnim asasynem, pozna swa milosc :O - ale takie sa tylko moje przypuszczenia, moze Ubisoft zaskoczy nas czyms bardziej kreatywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się wydaje że przeniesienie do współczesności trzeciej części byłoby złym pomysłem. Otrzymalibyśmy kopię splinter cella/hitmana. Lepiej zostać przy wydarzeniach historycznych z mieczem niż współcześnie z karabinem maszynowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, z tym przeniesieniem do wspolczesnosci moze byc tak jak z Call of Duty 4. I nie koniecznie Desmond bedzie musial uzywac karabinow czy roznych takich zabawek. I z AC raczej nei zrobia czegoas jak Splinter Cell/Hitman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie spodziewałem się takiego obrotu sytuacji , myślałem że dwójka będzie kontynuacją przygód Altaira.Info że to będzie trylogia wypłynęła już po premierze jedynki.

ps.jeśli chodzi o współczesność to fajnie by było wspiąć się na jakiś drapacz chmur tylko z powrotnym skokiem byłby problem bo w mieście raczej nie było by wozu z sianem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z umieszczeniem akcji we współczesności wiąże się jeden podstawowy problem- Desmond, nieważne jak utalentowanych miał przodków, jest tylko barmanem i raczej nie interesuje się zbytnio parkourem. O ile orli wzrok można tłumaczyć uaktywnieniem się jakichś części jego mózgu pod wpływem Animusa, o tyle nagły przyrost tkanki mięśniowej pozwalający na wspinanie się po budynkach (bo przecież twórcy nie zrezygnują ze starej formuły) raczej trudno uzasadnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ACIII w czasach krwawej rewolucji to jest to, a Desmond sam jako Asasyn, to dobry materiał na część IV albo V, nie musi pozostać trylogią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poruszaliśmy ze znajomym pomysły Asasyna we Francji, Japonii lub nawet krajach słowiańskich, jednak o współczesności nie myśleliłmy. IMO guupie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie trojkę jako końcową mogli by zrobić bardzo rozbudowaną, czyli podzieloną na dwa etapy.
1. Rewolucja francuska i przerywniki z Desmondem (sytuacja w Abstergo bardzo napięta bo chcieli odbić Desmonda po raz enty) i dowiadujemy sie o jakimś sekrecie Templariuszy i/albo Asasynów.
2. Zaraz po odkryciu sekretu jak zwykle idziemy spać, ale... Tym razem Asasynom udało sie przedrzeć i odbić nas. Uciekamy razem z kilkoma innymi, którzy po pewnym czasie umierają, zabijamy przywódce templariuszy i uciekamy.

Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asasyn w erze XXI wieku? Ee - chociaż taki Mirrors Edge pokazuje, że to możliwe... Poczekamy, zobaczymy.

Propos trailera - świetny, końcówka jest super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, gdy jeszcze bylem w polowie jedynki, wyobrazalem sobie epickie zakonczenie w ktorym na przemian kierujac Desmondem i Altairem dokonujemy ostatecznego zabojstwa i spektakularnej ucieczki, niestety Ubi zaserwowalo mi mniej epickie zakonczenie ;p Mimo to jestem pewien ze w trzeciej czesci Desmond bedzie mial swoj wlasny, dosc wazny epizod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasach renesansu przeładowanie trwało nawet kilka dłuższych "trochę", ale to jest mało istotne. Asasin z kilkudziesięcio kilową hakownicą pod pazuchą to dopiero jest ekstra odjazd - qewl. No ale oczywiscie zakon zapewne będzie dysponował jakimś super tajnym wynalazkiem dostępnym dopiero w XVIII/XIX wieku ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj. Wolę żeby trzecia część nie była osadzone we współczesnym czasie, jakoś sobie tego nie wyobrażam. Zresztą AC jest idealny do przedstawiania właśnie dawnych epok i ich klimatu. Więc te przerywniki z Desmondem w Abstergo, mam nadzieję, że będą tylko dla możliwości poprowadzenia i uzupełnienia fabuły, ale wolę, by nie było jakoś mocno grywalnych etapów w XXI w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować