Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Heh jeśli o mienie kogoś kto by go trzymał na smyczy chodzi to czytasz może Collateral Damage? Fanfic w którym Masterzy przyzwali Servantów z WH40k a Sakurze trafił się Dark Eldar który udowodnił na Shinjim że człowiek może przeżyć bez skóry, a Zouken został zjedzony przez Tyranida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2014 o 23:25, Hubi_Koshi napisał:

Heh jeśli o mienie kogoś kto by go trzymał na smyczy chodzi to czytasz może Collateral Damage?

Illya nie trzymała swoich zabawek na smyczy :) Sądzę że pomimo tego iż brakuje jej tysiącleci doświadczenia jej zabawy wywołałyby ciepły uśmiech nawet na twarzy Dark Eldarów XD

Dnia 19.10.2014 o 23:25, Hubi_Koshi napisał:

Fanfic w którym Masterzy przyzwali Servantów z WH40k a Sakurze trafił się Dark Eldar który udowodnił na Shinjim że człowiek może przeżyć bez skóry, a Zouken został zjedzony przez Tyranida?

Już kiedyś opowiadałeś :) Nie nie czytam, choć looknąłem teraz na Fanfiction.net tyle że nie widzę tam tego. To z jakiejś innej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2014 o 00:13, Karharot napisał:

Illya nie trzymała swoich zabawek na smyczy :) Sądzę że pomimo tego iż brakuje jej tysiącleci
doświadczenia jej zabawy wywołałyby ciepły uśmiech nawet na twarzy Dark Eldarów XD

Zapewne, a potem próbowali by ją uczyć jak się ze swoimi zabawkami lepiej zabawiać XD

Dnia 20.10.2014 o 00:13, Karharot napisał:

Już kiedyś opowiadałeś :) Nie nie czytam, choć looknąłem teraz na Fanfiction.net tyle
że nie widzę tam tego. To z jakiejś innej strony?

Argh wybacz, machnąłem się wczoraj z tytułem. To było Property Damage
https://www.fanfiction.net/s/9319582/1/Property-Damage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od tego, że nie mam dużego doświadczenia z tym gatunkiem. Kiedyś przeszedłem Cinders, gdy było dodane do CD-Action i do niedawna była to jedyna Visual Novel w jaką grałem. Ostatnio jednak po serii postów na 9gag-u postanowiłem spróbować Katawa Shoujo... i bardzo mi się spodobało. Przeszedłem kilka razy i postanowiłem dać szansę czemuś innemu. Mój wybór padł na Fate Stay/Night. That didn''t go so well. Odbiłem się na bardzo nielogicznych H-scenach (

Spoiler

"The semen of a magus is a cluster of magical energy."

) i w efekcie nie ukończyłem nawet ścieżki Fate.
Przechodząc do sedna sprawy. Jakie gry, podobne do Katawa Shoujo, możecie mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak logiki jednak ujawnia się w nich wyjątkowo mocno.

Spoiler

Co robisz po przebudzeniu z utraty przytomności, wywołanej walką z Gilgameshem, w której o mało co nie straciłeś życia? Uprawiasz sex ze swoją Servant, bo czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2014 o 23:17, Gvyn napisał:

Brak logiki jednak ujawnia się w nich wyjątkowo mocno.

Spoiler

Co robisz po przebudzeniu z
utraty przytomności, wywołanej walką z Gilgameshem, w której o mało co nie straciłeś
życia? Uprawiasz sex ze swoją Servant, bo czemu nie?


Rób tak jak ja, przewijaj je, może pobieżnie rzucaj okiem czy nie rozmawiają o czymś istotnym, i jest cool. W opcjach powinna być nawet możliwość przewijania nieprzeczytanego tekstu. Idealne rozwiązanie. A FSN jest zdecydowanie warte przebolenia tych paru głupich scenek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2014 o 23:17, Gvyn napisał:

Brak logiki jednak ujawnia się w nich wyjątkowo mocno.

Spoiler

Co robisz po przebudzeniu z
utraty przytomności, wywołanej walką z Gilgameshem, w której o mało co nie straciłeś
życia? Uprawiasz sex ze swoją Servant, bo czemu nie?



Hej, to regeneruje manę! Ogólnie gry osadzone w Nasuverse są... ciekawe pod tym względem, nieważne czy Fate/Stay czy Tsukihime. W tym pierwszym zresztą chociaż JAKIEŚ wyjaśnienia są, jakbyś za to usłyszał te w Tsukihime (które swoją drogą fabularnie jest imho lepsze od Fate/Stay, fakt że technicznie wykonanie jest bardzo przeciętne) to byś pewnie padł ze śmiechu.

Tym niemniej, jeśli szukasz czegoś w czym tego typu sceny są rzadkością to:

- Narcissu i Narcissu 2nd - przeciętne wykonanie techniczne (choć nic paskudnego). Tytuł linearny, bez podejmowania decyzji. Opowiada o osobach nieuleczalnie chorych którym pozostało czasem kilka tygodni życia a czasem i kilka lat. Króciutka gierka, bez żadnych zjawisk nadprzyrodzonych.

Muv-Luv - ostatni tytuł z tej serii ma zasłużenie najwyższą ocenę na całym vndb wyprzedzając wszystkie inne VN-ki na świecie. Jest to bardzo dziwny tytuł - najpierw potrzebujesz podstawowej gry Muv-Luv. To w zasadzie szkolna komedia. Jednak w momencie gdy przejdziesz dwa główne route''y w niej (różnią się bardzo nieznacznie, drugi możesz wręcz przeklikać na przyspieszonym tempie) to... w głównym menu pojawia się zupełnie nowy tryb. I nagle ze szkolnej komedii dostajemy... no dobra, nie będę spoilerować. Ważne że zwrot akcji jest kolosalny. I na pewno nieprzewidziany. Zaś po skończeniu i tego możemy się zabrać za danie główne - Muv-Luv Alternative. Z komedii nie ostało się tam już nic. Bardzo wciąga, wstrząsająca, potrafiąca wzbudzić silne emocje. Tym silniejsze biorąc pod uwagę nieprawdopodobny wręcz kontrast względem pierwszej części.

Ot, bylebyś się nie znudził dość trywialnym pierwszym routem z samego zwykłego Muv-Luv (zwanego również Muv-Luv Extra, trwa ok. 7 godzin), druga historia jest już bowiem fajna a potem dostajesz prawdziwą ucztę.

Gra świetnie wykonana technicznie - muzyka, sceny wideo, animacje - wszystko to jest naprawdę dobrze zrobione. Tylko ten pierwszy route (który w zasadzie trzeba przejść dwukrotnie) może nie powalać.

PS Gdzieś widziałem Anime o podobnej nazwie ale nie ma ŻADNEGO związku z grą. Absolutnie żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2014 o 22:11, Gvyn napisał:

Mój wybór padł na Fate Stay/Night. That didn''t go so well. Odbiłem się na bardzo nielogicznych H-scenach (

Spoiler

"The semen of a magus is a cluster of magical energy."

) i w efekcie nie ukończyłem nawet ścieżki Fate.

Wydaje mi się że jeden z patchy Realta Nua eliminuje ten problem bo usuwa wszystkie H-scenki i zamiast nich daje coś innego i w przypadku pierwszej także bardziej sensownego (do tego jest to w pełni ugłosowione). Oprócz tego wersja Realta Nua ma też bogatszą ścieżkę dźwiękową, trochę więcej CG i dodatkowe zakończenie.

Dnia 20.10.2014 o 22:11, Gvyn napisał:

Spoiler

Co robisz po przebudzeniu z utraty przytomności, wywołanej walką z Gilgameshem, w której o mało co nie straciłeś życia? Uprawiasz sex ze swoją Servant, bo czemu nie?


Spoiler

Bo czemu nie? To akurat nie było nielogiczne. Jego rany się zagoiły a w tym momencie nic lepszego do roboty naprawdę nie miał. Osobiście zaraz po tak bliskim otarciu się o śmierć i przy świadomości że najprawdopodobniej i tak w najbliższych dniach zginę (jeśli idzie o siłę ognia Gilgamesh był klasą samą w sobie) wolałbym być "razem z" ładną dziewczyną niż siedzieć samotnie w ciemności i myśleć o tym jak bardzo mam przesrane... Jest to tym bardziej sensowne jeśli dziewczynę o której mowa się kocha.
Natomiast co do oceny pierwszej H-scenki się w pełni zgadzam. To całe "doładowywanie" było durną wymówką żeby dorzucić do gry płytki seks i nie trudzić się budowaniem do niego jakiegoś tam "nastroju" :/ Logiki nie było w tym żadnej bo można by z tego wywnioskować że jeden "ładunek" Shirou wystarczał do zasilenia Noble Phantasma Saber pomimo tego że według mechaniki świata cała mana + siła życiowa Shirou razem wzięte nie powinny wystarczyć nawet do tego żeby Excalibur się choćby zaświecił. No i co w jakiejś ruinie która stała opuszczona od co najmniej dekady robiło łóżko z używalnym materacem*? W najlepszym wypadku stała by tam przerdzewiała rama z jakimiś przegniłymi i zagrzybionymi skrawkami materiału :/

EDIT:
* My bad. Teraz jak sprawdziłem tą scenę wychodzi że łóżko miało tam prawo stać bo ktoś tego domu niedawno używał (pewnie ktoś odpowiedzialny za odnowienie i utrzymanie zamku czy coś w tym stylu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu nowego FSN oraz przejrzeniu kilkunastu postów z tego tematu, naszła mnie ochota na grę. Jest gdzieś "legalny" dostęp do tej produkcji? Mam na myśli taką wersją ultimate co ma dosłownie wszystko w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 03:28, Karharot napisał:

Wydaje mi się że jeden z patchy Realta Nua eliminuje ten problem bo usuwa wszystkie H-scenki
i zamiast nich daje coś innego i w przypadku pierwszej także bardziej sensownego (do
tego jest to w pełni ugłosowione). Oprócz tego wersja Realta Nua ma też bogatszą ścieżkę
dźwiękową, trochę więcej CG i dodatkowe zakończenie.

Wampiry, smok i delfiny mają dla ciebie więcej sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 09:15, Pablo_Querte napisał:

> usuwa wszystkie H-scenki i zamiast nich daje coś innego i w przypadku pierwszej także bardziej sensownego
Wampiry, smok i delfiny mają dla ciebie więcej sensu?

Po pierwsze to w tej scence z całą pewnością nie ma żadnych delfinów ani wampirów.

Spoiler

A smok pojawiający się w wizji towarzyszącej zagłębianiu się w duszę wyższego bytu niespecjalnie mi przeszkadza. Heck, tak długo jak mechanika uniwersum nie przeczy sama sobie smok nie przeszkadzałby mi nawet poza wizją, w końcu to jest fantasy.


Po drugie pierwszą H-scenkę [1] i to co ją zastąpiło [2] można sprowadzić do takiego porównania:
1. Potężny silnik zatrzymał się bo wyczerpało się całe napędzające go paliwo. Rozwiązaniem problemu okazało się doładowanie tego silnika... bateryjką od zegarka.
2. Potężny silnik zatrzymał się bo uszkodzenie zablokowało przepływ paliwa, silnik wyczerpał całe paliwo do którego jeszcze miał dostęp i zaczął wygasać nie będąc w stanie nawet samodzielnie dokonać ponownego rozruchu. Rozwiązaniem okazało się naprawienie przepływu paliwa i podłączenie stałego źródła zasilania które posłuży zarówno do ponownego rozruchu silnika jak i umożliwi powolne uzupełnianie zużytego paliwa.
Zgodnie z mechaniką uniwersum tak wygląda to co zaszło w dwóch wersjach tej scenki. Która wersja Twoim zdaniem ma więcej sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Po pierwsze to w tej scence z całą pewnością nie ma żadnych delfinów ani wampirów.
Ale ja nie mówię tylko o tej scence, lecz o wszystkich.

Spoiler

A Sakura jest wampirem w Heaven''s Feel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2014 o 16:40, SiDi napisał:

No tak racja. Ten temat ma chyba samych burżujów ;]


Wiesz, skoro poprosiłeś to podzieliłem się linkiem na który niedawno natrafiłem, no hard feelings ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 15:08, Pablo_Querte napisał:

Ale ja nie mówię tylko o tej scence, lecz o wszystkich.

Spoiler

A Sakura jest wampirem w Heaven''s Feel


A ja od początku mówiłem tylko o tej scenie. W poprzednim poście nawet zostawiłem odpowiedni fragment cytatu z posta na który odpowiadałeś żeby było całkowicie jasne że nie odnosisz się do tego o czym ja pisałem...

Co do pozostałych zmian wprowadzonych przez Realta Nua to sam mam mieszane uczucia bo o ile gra została wzbogacona o sporo wartościowych rzeczy (głosy, dodatkowa muzyka, dodatkowe sceny) o tyle większości zmian już istniejących elementów dokonano nie dlatego że uzasadniała to niska jakość oryginalnego materiału (jak pierwsza H-scenka z Fate która w wersji PC była zwykłą niedoróbką) ale dlatego że ze względów marketingowych cała zawartość 18+ musiała wylecieć niezależnie od tego czy miała sens i wzbogacała fabułę oraz postacie czy też nie.
Nie lubię jak mi ktoś na siłę doszywa do historii bezsensowny seks (zwłaszcza w takich ilościach jak w HF) ale jeszcze bardziej nie lubię jak ktoś traktuje widza jak dziecko i spłaszcza dobrą historię wycinając z niej istotny seks i przemoc żeby przypadkiem nie urazić czyiś uczuć i nie zawęzić sobie rynku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować