Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2009 o 15:47, Tomoya-kun napisał:

Wiesz tu nie chodzi o to że jest to eroge. Bo Kanon, Air, Little Busters EX! też były
eroge ale chodzi o to że historia jest tu naprawde odstająca od Key''a. Wygląda to bardziej
jak dojushini zrobiony przez napalonych fanów Tomoyo którym nie zalezy na tym aby ich
produkt miał scenariusz ale tylko na tym aby była w nim Tomoyo(najlepiej nago).

Ewww:( Tu mnie naprawdę zniechęciłeś. Lubię Tomoyo ale jeśli całość miała by się sprowadzać do kolejnych pozbawionych fabuły roznegliżowanych scen to faktycznie nie byłoby warto w to grać...
Tak BTW czytałeś mangę Clannad: Tomoyo After? Jeśli tak to jak ona się ma do VN?

Dnia 04.08.2009 o 15:47, Tomoya-kun napisał:

Ale nie będe w to brnął dalej spróbuj i sam oceń, tylko pamiętaj ostrzegaliśmy.

Przy takiej ilości ostrzeżeń bez alzheimera nie zapomnę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 16:09, Karharot napisał:

Tak BTW czytałeś mangę Clannad: Tomoyo After? Jeśli tak to jak ona się ma do VN?

Właściwie to jest ta historia w pigułce(bez scen ero, a reszta też niewiele traci nawet po zmniejszeniu) więc równie dobrze możesz przeczytać mange i też będziesz wiedział o co chodzi. Właściwie największą różnica jest to że historia ta jest opowiedziana z punktu widzenia Tomoyo, a nie Tomoya co może nawet jest tej histori na dobre(o dziwo po zmniejszeniu zachowuje ona chociąż pozory że to wszystko ma sens).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 09:06, Tomoya-kun napisał:

Ichibanboshi-kun i Karharot
Uwierzcie Tomoyo After nie warto tłumaczyć i to nie tylko opinia Foutona. Ona nie odstaje
od standardów Keya, ona się do nich nawet nie zbliża. Z przepięknej histori jaką jest
Clannad, wyciągneli Tomoyo i zrobili nielogiczną, aby nie powiedzieć głupią historyjke
jaka to Tomoyo jest biedna po latach szkolnych(kto do cholery pozowlił by w swoim małym
mieszkaniu zamieszkać grupie prawie przypadkowych dzieciaków? i i nie wspominam już
o tej "walce",zrobili wtedy z Tomoya ciote ). No i pamiętacie jak Tomoya zachowywał się
z nią w ścieżce w Clannadzie,w rzadna inna z par wtedy stworzonych tak sie do siebie
nie kleiła. W TA z tym polecieli jeszcze bardziej, a jak przypominam Key po prostu nie
umie robić takich scen.

Fakt, ścieżka w Clannadzie ta była najgorsza, ale ogólnieto Tomoyo fajna była. Aż taka słaba gra wyszła? Walce? W Tomoyo After?
Możesz zaspoilerować fabuły?

Ugh, przeczytałem to co do Kaharota napisałeś, zniechęciłeś mnie dość bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 16:15, Tomoya-kun napisał:

Właściwie to jest ta historia w pigułce(bez scen ero, a reszta też niewiele traci nawet
po zmniejszeniu) więc równie dobrze możesz przeczytać mange i też będziesz wiedział o
co chodzi.

No właśnie czytałem mangę i byłem ciekawy jak wygląda oryginalna historia.

Dnia 04.08.2009 o 16:15, Tomoya-kun napisał:

Właściwie największą różnica jest to że historia ta jest opowiedziana z punktu
widzenia Tomoyo, a nie Tomoya co może nawet jest tej histori na dobre(o dziwo po zmniejszeniu
zachowuje ona chociąż pozory że to wszystko ma sens).

Ech, no cóż, jak kiedyś pojawi się tłumaczenie to się zastanowię czy spróbować. Póki co przynajmniej nie będę na nie czekał z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 16:22, Ichibanboshi-kun napisał:

Fakt, ścieżka w Clannadzie ta była najgorsza, ale ogólnieto Tomoyo fajna była. Aż taka
słaba gra wyszła? Walce? W Tomoyo After?
Możesz zaspoilerować fabuły?

O ile dobrze pamiętam z walką był taki motyw że

Spoiler

Kanako(dziewczyna brata Tomoyo) była zaczepiana w nocy przez jakichś 4(chyba) kozaków. Tomoya ją znalazł wtedy i próbowałto jakoś wygadać ale Tomoyo tak to nastawiłą że musiało dojść do walki(czyt. samachciała im sprać dupe), ale Tomoya poszedł bohatersko zmaiast niej(potem walka w stylu jeśli przegra to cie nie kocha....). Oczywiście najpierw dał się sprać, po czym wstał i skończyło się na tym że wygrali bo Kanako wkroczyłą do akcji(dziewczyna w wieku gimnazjalnym). I wtedy "wygrali w imie miłości......"

(nie wiem czy czegoś nie przekręciłęm ale było to mniej więcej tak). Tu masz 2 cg: jak miłość wygląda w TA i 2 Tomoya na chwile przed zgnębieniem.
Poza tym jesteś jedną z niewielu osób która uważa tak jak ja. O ile w Clannadzie sama Tomoyo nie była złą postacią(a wręcz jedną z ciekawszych) to jej ścieżka już tak.

20090804164152

20090804164202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 15:31, Karharot napisał:

Shingetsutan Tsukihime było mocno poniżej standardów TM ale... słaba kopia arcydzieła
wciąż może być czymś przyzwoitym sama w sobie. (Nie zabijaj mnie za następne zdanie:)
Mnie np. to anime nie zachwyciło ale też nie żałowałem że je obejrzałem.

Nie chodzi tu o to że anime było złe lub dobre. Chodzi o to że było okrojone i nie trzymało sie kupy. Postacie miały całkowicie zmienione charaktery a niektóre w ogóle go nie miały. Dla kogoś kto nie grał w grę anime to przeciętniak ale dla TMfagów to zbezczeszczenie. Cóż skoro sam TM nie uznał anime jako część kanonu...

Dnia 04.08.2009 o 15:31, Karharot napisał:

Szkoda:( Na tej informacji zależało by mi najbardziej.

I tak wszystko co najważniejsze zostało już powiedziane. Routy się nie zmienią, dojdzie Sacchin route, tła będą rysowane jak w serii Fate, będą H-scenes. Nie wiadomo tylko co z Seiyuu. Pewnie dowiemy się po wydaniu MTnY.

Dnia 04.08.2009 o 15:31, Karharot napisał:

Można to zamówić bezpośrednio u nich z wysyłką do Polski czy trzeba kombinować?

Pewnie trzeba się będzie w Ebaya bawić.

Dnia 04.08.2009 o 15:31, Karharot napisał:

Wiem o tym, zetknąłem się już z wieloma takimi opiniami do tego niezbyt mi się podoba
że zrobili z tego eroge:( Niestety w przypadku tej VN chciałbym spróbować i ocenić sam.

Zamiast tracić czas na Tomoyo After mogli by zabrać się za coś bardziej znanego i cenionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 09:06, Tomoya-kun napisał:

Nie ty jeden wybierasz się na piernika, trzeba będzie zorganizować jakieś spotkanie i
iść grupą. Musze się w końcu dłużej posiedzieć w Toruniu bo od września się tam przeprowadzam,
a ten konwent to dobra okazja.

Ooo to będzie nas aż 5 Type-Moon''fagów. Z kolegą zamierzamy zrobić taką fajną flage z logiem TM. To by było GAR. Ostatnim razem było nas 3 to zrobiliśmy ołtarzyk wokół figurki Saber mojego kolegi. Tym razem trzeba by pójść dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:35, Fouton napisał:

Ooo to będzie nas aż 5 Type-Moon''fagów. Z kolegą zamierzamy zrobić taką fajną flage
z logiem TM. To by było GAR. Ostatnim razem było nas 3 to zrobiliśmy ołtarzyk wokół figurki
Saber mojego kolegi. Tym razem trzeba by pójść dalej.

Jakby co możecie mnie dopisać, tylko wcześniej uprzedź co planujecie. Bo skoro mówisz pójść jeszcze dalej to moge się spodzewać wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:52, Tomoya-kun napisał:

> Saber mojego kolegi. Tym razem trzeba by pójść dalej.
Jakby co możecie mnie dopisać, tylko wcześniej uprzedź co planujecie. Bo skoro mówisz
pójść jeszcze dalej to moge się spodzewać wszystkiego.

Mam nadzieje, że nie jesteś The Only Sane Man i w głębi duszy masz coś z poj***a. Po nas możesz spodziewać się wszystkiego łącznie z graniem w larpa TMowego na terenie konwentu bez niczyjej wiedzy. Więc nie zdziw się gdy wpadnie ktoś w ciebie i krzyknie że dostałeś z Gae-Bolga czy coś w tym stylu bo to normalka. Dziś zaczniemy uzgadniać co robimy z flagą. Zastanawiam się czy może na Bake najbliższą (bo na piernika nie zdążę) nie zrobić panelu o TM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:17, Fouton napisał:

Mam nadzieje, że nie jesteś The Only Sane Man i w głębi duszy masz coś z poj***a. Po
nas możesz spodziewać się wszystkiego łącznie z graniem w larpa TMowego na terenie konwentu
bez niczyjej wiedzy. Więc nie zdziw się gdy wpadnie ktoś w ciebie i krzyknie że dostałeś
z Gae-Bolga czy coś w tym stylu bo to normalka. Dziś zaczniemy uzgadniać co robimy z
flagą.

Czyli coś takiego to nie poroblem do czegoś w tym stylu to sam bym się pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:22, Fouton napisał:

Nie chodzi tu o to że anime było złe lub dobre. Chodzi o to że było okrojone i nie trzymało
sie kupy. Postacie miały całkowicie zmienione charaktery a niektóre w ogóle go nie miały.
Dla kogoś kto nie grał w grę anime to przeciętniak ale dla TMfagów to zbezczeszczenie.

Anime F/SN też kiepsko wypada jak je przyrównać do VN. Nie o to mi jednak chodziło - miałem nadzieję że jeśli TA jest po prostu dużo słabsza od Clannada to i tak może być wystarczająco dobra aby do niej usiąść ale skoro aż tak bardzo twierdzicie że nawet na to nie można liczyć...

Dnia 04.08.2009 o 19:22, Fouton napisał:

I tak wszystko co najważniejsze zostało już powiedziane. Routy się nie zmienią, dojdzie
Sacchin route, tła będą rysowane jak w serii Fate, będą H-scenes. Nie wiadomo tylko co
z Seiyuu. Pewnie dowiemy się po wydaniu MTnY.

Mi najbardziej zależałoby na jak najdokładniejszej dacie wydania oraz właśnie na informacji o seiyu.

Dnia 04.08.2009 o 19:22, Fouton napisał:

Pewnie trzeba się będzie w Ebaya bawić.

Ych. Dlaczego sprowadzanie czegokolwiek z Japonii musi być takie skomplikowane:( Gdyby nie internet to prawie nic byśmy stamtąd nie mieli.

Dnia 04.08.2009 o 19:22, Fouton napisał:

Zamiast tracić czas na Tomoyo After mogli by zabrać się za coś bardziej znanego i cenionego.

Na razie czasu na TA nie stracę bo nie ma tłumaczenia, jak będzie to się pomyśli choć zdrowo mnie do tego tytułu zniechęciliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:26, Tomoya-kun napisał:

Czyli coś takiego to nie poroblem do czegoś w tym stylu to sam bym się pisał.

Wiesz jak na nas ludzie patrzyli jak robiliśmy o 3 w nocy Larpa w stylu ''moonwalking''? Ludzie to byli trujący zombie i nie mogliśmy ich dotykać więc nasze uniki musiały być epickie. I zamknęliśmy orga w łazience dla dziewczyn i wrzuciliśmy tam ''granata''.
A no i najlepsze co zrobiliśmy. Na drzewku do zawieszania życzeń zawiesiliśmy w formacie A4 chant Archera. Zdjęcie poniżej:
edit> wpadłem na świetny pomysł na avka :D

20090804204631

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 16:42, Tomoya-kun napisał:

> /.../

O kure, to jest na paewno gra Key? Maeda scenariusz napisał? Bo kurka wodna brzmi nie jak produkcja od nich.

Dnia 04.08.2009 o 16:42, Tomoya-kun napisał:

Poza tym jesteś jedną z niewielu osób która uważa tak jak ja. O ile w Clannadzie sama
Tomoyo nie była złą postacią(a wręcz jedną z ciekawszych) to jej ścieżka już tak.

Ta ścieżka była dziwna, taka w klimatach właśnie tych cg, a i sam Tomoya, który z Nagisą stał się innym - lepszym, tak z nią... Nie wyglądało to tak. W specialu już nawet lepiej było, bo Tomoyo pozostała taka bardziej w wersji anime niż vn, choć zakończnie... Mieszane uczucia mam

Jakiś ruch chwalący Type-Moon się tu tworzy :)? Można się dołączyć;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 03:50, Ichibanboshi-kun napisał:

Jakiś ruch chwalący Type-Moon się tu tworzy :)? Można się dołączyć;)?

Aby stać się tzw. Type-Moon''fagiem trzeba spełnić kilka najważniejszych wymogów:
- Po usłyszeniu czegokolwiek o niejakim ''Shingetsutan Tsukihime'' zastanawiać się co to do cholery takiego
- Czekać usilnie aż w końcu zrobią anime Tsukihime
- Mieć ukończone obie VNki (już dodatków nie liczę bo to fundisc''i są)
- Znać przynajmniej imiona i nazwiska głównego rysownika i story writera
- Znać najbardziej legendarne postacie z nasuversu (Aoko, Lorelai, Type-Venus, Crimson Moon, Zelretch itp.)
Myślę, że to najważniejsze wymogi które trzeba spełnić.
Btw. każdego zainteresowanego pewnie zaciekawi ta stronka:
http://tatari.110mb.com/TMDP/index.htm Prawie wszystkie doujiny (te ero i nie ero), chara material z Zero, CG, Character Sprite''y, Drama Cd, jest nawet DDD (choć nie wiem czy przetłumaczona). Jest to po prostu skarbiec najbardziej wartościowych rzeczy na jakie można trafić w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo japońska premiera nowego tytułu Ryukishi07 tym razem w sojuszu z Peach-Pit.
Ookami Kakushi zapowiada się kolejny po Umineko świetny i klimatyczny produkt choć narazie owiany tajemnicą.
Historia zapowiada się tak
A 16 years old boy, Kuzumi Hiroshi, started to live in a the new town "Jougamachi" that is located in the mountans. The town is sepeated into a new and old streets by the river, and many mysterious local cultures still remains.

Although being confused and enjoying his new enviroment the same time, only one person kept her distance away from him: class committee member Kushinada Nemuru. In their few encounters, she gave him a world of advice. "Stay away from the old streets."

What is there...? And so fear and mystery cross paths.

I trailer http://www.youtube.com/watch?v=PuxUO-74DPM
No i znając spoleczność fanów Ryukishi07 istnieje pewna szansa że zostanie on przez nich przetłumaczony(mimo iż jest konsolowy), a nawet jak nie to i tam mam zamiar go ukończyć
Właściwie tym razem barierą dla części osób będzie to że wydadzą go tylko na psp

20090806181034

20090806181231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu ''Informacje o Type-Moonie''. Właśnie przeczytałem sobie scan Type-Moon Ace vol2 i dowiedziałem się, że:
Mahoyo (tak już wszyscy nazywają MTnY) ma być pierwszą z 3 części o przygodach sióstr Aozaki i jako jedyna będzie opierana na noveli. Pozostałe 2 gry mają być już rozgrywane po latach w Clock Tower.
Zanim jednak pozostałe części zostaną wydane TM skończy Remake Tsukihime i zrobi DDD co zaskoczyło mnie mocno. Kariya Kaie and company jako vnka. Może być ciekawie (mimo, że to taki 2 Chaos;Head z tymi broniami masowego rażenia). Nasuverse rośnie w siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 01:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Ruszyłem z kopyta z Yume Miru Kusuri i cholender, czadowa jest ta VNka xD Póki co zabawnie
jest, ale biorąc pod uwagę OP pewnie już nie długo klimat się zmieni, gram dalej

A którą ścieżke rozgrywasz? Bo od tego zależy jaka zmiana klimatu cie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 13:22, Ichibanboshi-kun napisał:

> A którą ścieżke rozgrywasz? Bo od tego zależy jaka zmiana klimatu cie czeka.

Rozważam między Bullying a Interpersonal Relationship

Bierz Bullying to najlepszy scenariusz w tej vn, podczas gdy ten 2 wydał mi się najsłabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować