Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uwaga - gramowa przerwa techniczna!

202 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2009 o 11:13, xD_ominik napisał:

Przenoszenie serwerów zajęło sporo czasu. Zaciekawilo mnie to. Na czym to polega, co
jest przenoszone i wjaki sposób to się przenosi.

Nie widzę znaków zapytania, więc wnioskuję, że czegoś się dowiedziałeś, zatem podziel się wiedzą... może ktoś przeczyta.... Albo nie... napisz na swoim sliffftasnym blogasku, po co my mamy się "truć". Aha, zapomniałbym... zwróć uwagę na ironiczny ton mojej wypowiedzi, żeby nie było nieporozumień.

Co do przerwy technicznej na gramsajtach to mi nic do tego, bo i tak na swoim juz dawno nic nie zmieniałem/pisałem. Śmieszy mnie jedynie fakt, że nie zależnie od godziny, o której sprawdzam GS, cały czas pisze, że będą działać za 12 godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2009 o 11:47, confident napisał:


Co do przerwy technicznej na gramsajtach to mi nic do tego, bo i tak na swoim juz dawno
nic nie zmieniałem/pisałem. Śmieszy mnie jedynie fakt, że nie zależnie od godziny, o
której sprawdzam GS, cały czas pisze, że będą działać za 12 godzin :)

To ja już ci odpiszę bez ironii. Przeczytaj tekst jeszcze raz bo widzę że go nie zrozumiałeś, chcę ci pomóc abyś już nie pisał zbędnych głupot. Tak samo jak nie zrozumiałeś mojego posta bo odpisałeś całkowicie coś innego o co prosiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:33, xD_ominik napisał:

Tak samo jak nie zrozumiałeś mojego posta bo odpisałeś całkowicie coś innego o co prosiłem.

Przepraszam bardzo, ale jakoś nie widzę, żebyś o coś prosił. Napisałeś, że zaciekawiło cię to w jaki sposób przenosi się serwer, itp. Przeczytaj jeszcze raz to co wcześniej napisałeś, bo chyba tego nie zrozumiałeś... Jeśli to miała być prośba, żeby ktoś ci wyjaśnił na czym to polega, to albo naucz się używa znaków zapytania, albo formułuj zdania w inny sposób... tyle ode mnie.
Ja zacząłem, więc ja skończę... EOT (dla xD_ominik''a: tzn. koniec offtopu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dominik i confident: wasze dwa ostatnie posty to spamm. Dajcie sobie szajskie numery gg i się pokłóćcie.

Ja staję za Prosiaqiem. To ciekawe, forum chyba więcej zajmuje miejsca (więcej użytkowników i treści niż na gramsajtach) aniżeli gramsajty. Tak więc dlaczego to gramsajty dłużej są przenoszone? Nie znam się na przenoszeniu tak więc to można by wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:42, Blutok napisał:

Dominik i confident: wasze dwa ostatnie posty to spamm. Dajcie sobie szajskie numery
gg i się pokłóćcie.

Ej no.. serio? Wiesz, ze się nie zorientowałem (a od upominania są moderatorzy, a nie ty)... ale ty super fajny jesteś, że mnie poinformowałeś... no na prawdę... wielkie dzięki. Masz +100 do lansu ode mnie.

Dnia 05.09.2009 o 13:42, Blutok napisał:

Ja staję za Prosiaqiem. To ciekawe, forum chyba więcej zajmuje miejsca (więcej użytkowników
i treści niż na gramsajtach) aniżeli gramsajty. Tak więc dlaczego to gramsajty dłużej
są przenoszone? Nie znam się na przenoszeniu tak więc to można by wyjaśnić.

Podejrzewam, że sam sobie odpowiedziałeś: na forum jest "więcej użytkowników i treści niż na gramsajtach", więc przenieśli najpierw forum, żeby większe grono miało dostęp do serwisu. Naprawić najpierw GS to tak jakby najpierw ewakuować ludzi z 3 piętrowej kamienicy podczas, gdy bomba jest podłożona między nią, a drapaczem chmur.... (to jest tylko moja skromna opinia, ale wydaje mi się, że to co napisałem trzyma się kupy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:42, Blutok napisał:

To ciekawe, forum chyba więcej zajmuje miejsca (więcej użytkowników
i treści niż na gramsajtach) aniżeli gramsajty. Tak więc dlaczego to gramsajty dłużej
są przenoszone? Nie znam się na przenoszeniu tak więc to można by wyjaśnić.


Wolę nie wywoływac wilka z lasu, ale może gram coś uszkodził przy gramsajtach i teraz próbują to jakoś odkręcic ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:42, Blutok napisał:

Dominik i confident: wasze dwa ostatnie posty to spamm. Dajcie sobie szajskie numery
gg i się pokłóćcie.

Ja staję za Prosiaqiem. To ciekawe, forum chyba więcej zajmuje miejsca (więcej użytkowników
i treści niż na gramsajtach) aniżeli gramsajty. Tak więc dlaczego to gramsajty dłużej
są przenoszone? Nie znam się na przenoszeniu tak więc to można by wyjaśnić.

jednak z drugiej strony , forum to głównie czysty tekst, a na GS to zdjęcia, Laye więc to może być problem, ale mimo wszystko GS tez powinny działać od razu, ale to forum odpalili pierwsze, no i IRC-a, ale w tym przypadku nie było co przenosić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 14:05, kindziukxxx napisał:

jednak z drugiej strony , forum to głównie czysty tekst, a na GS to zdjęcia


Nie taki znowu czysty, do postów też można dorzucać zdjęcia. Ale myślę że to kropla w morzu w porównaniu do GSów.

@Dominik
No normalnie się przenosi - admin (albo admini, jeśli serwer jest cięższy), biorą go i przenoszą w inne miejsce. Szybkość taki przenosin zależy od formy fizycznej adminów, ich liczby oraz liczby i wielkości serwerów. Nie wiem jakiej wielkości są serwery gram.pl, ale obstawiałbym że są duże - w końcu to duży portal, musi mieć duże serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Confident:

a teraz dzieciaczku wypluwamy całą ślinę, koniec tupania nóżkami. Smoczek do buzi i uspokajamy się. Już? To przeczytaj mój post ze zrozumieniem...

Ja ich NIE UPOMNIAŁEM.

A co do pytania to chyba źle odpowiedziałeś. Następnym razem NIE ZGADUJ co ktoś mógł napisać czytając tylko frazę, że jestem za Prosiaqiem.

PS. nie zgłaszam postów moderatorom. Nie jestem ich pieskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst "Serwis będzie ponownie online w ciagu 12 godzin." przypomina mi stary dowcip biurowy: "Na kiedy zrobisz to sprawozdanie?", pracownik się zamyślił i odpowiada "Na piątek." Szef zadowolony odchodzi, ale wraca po paru minutach i pyta "Ale na który piątek?" "Szybko się pan uczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 14:44, Prosiaq napisał:

Ten tekst "Serwis będzie ponownie online w ciagu 12 godzin." przypomina mi stary dowcip
biurowy: "Na kiedy zrobisz to sprawozdanie?", pracownik się zamyślił i odpowiada "Na
piątek." Szef zadowolony odchodzi, ale wraca po paru minutach i pyta "Ale na który piątek?"
"Szybko się pan uczy".

Tak. Miały być dwa dni przenoszone te gramsajty, a będzie to trwało dwa tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek jest konkurs na gramsajta, chciałbym żeby gramsajty jeszcze wróciły w sobotę bo może napiszę nowy wpis a w niedziele nie mam czasu, a co nie mówiąc w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... to mnie jako prowadzącego konkurs nieco irytuje ... jak do dziś do końca dnia sajty nie zostaną naprawione to chyba obecną edycję trzeba będzie przesunąć o parę dni ... bo teraz to tak niby działa ale nie działa na dobrą sprawę. Poza tym uczestników coś mało. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 16:48, mariowsad napisał:

Może mieli małą awarię i wszystkie nasze pliki zostały skasowane?? teraz pewnie prubują
odzyskiwać dane a to trochę trwa :p


Jak coś zostanie stracone z mojego GS-a - nie ręczę za siebie ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 16:52, Lord-Tyrranoos napisał:

> Może mieli małą awarię i wszystkie nasze pliki zostały skasowane?? teraz pewnie
prubują
> odzyskiwać dane a to trochę trwa :p

Jak coś zostanie stracone z mojego GS-a - nie ręczę za siebie ;)).


Nie ręczysz za siebie tak samo jak 13 letni Bezi32? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować