Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GSC twardo trzyma się zasady pierwszeństwa dla pecetów

17 postów w tym temacie

Jestem naprawdę ciekaw, jak port STALKERA sprzedałby się na X360.

PS: Machnąłeś się, Zaitsev, tłumacząc z angielska :) Zamiast "port S.T.A.L.K.E.R.-a" zrobiłeś "port of S.T.A.L.K.E.R.-a".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jestem naprawdę ciekaw, jak port STALKERA sprzedałby się na X360.


Twoja ciekawość pewnie zostanie zaspokojona kiedy ten port się ukaże (2010 ?). Szczerze ? Wielkiej kariery mu na "klocku" nie wróżę - na PC za Stalkerem ciągnie się opinia gry świetnej i klimatycznej, ale mocno niedopracowanej, wręcz technicznego bubla.

Dochodzi jeszcze czynnik czasu - premiera pierwowzoru była w 2007, a czas w miejscu nie stoi... W 2010 wychodzi sporo (potencjalnie) niezłych gier... Pożyjemy zobaczymy, ale wielkiej kariery produktowi GSC nie wróże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę megazabugowanie PCtowej wersji to port konsolowy wydaje się być nie na miejscu. No i oprawa z 2007 roku też nie jest już pierwszej świeżości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze.
Prawie zawsze konsole dostają coś jako pierwsi.
Jednak szczerze taki tytuł newsa niepokoi, czyżby STALKER miał zawitać na konsole?? Na X360 niech się pojawi.
Ale niech sobie PS3 odpuszczą bo trudno się piszę a jak w na PC w STALKERZE były bugi to nie chciałbym widzieć wersji PS3.

No ale to tylko sugestia. Jak zrobią to zależy od producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze komentarze odnoszę wrażenie, że albo nie graliście w tę grę, albo mieliście niespatchowanego pirata.
Owszem zarówno SofC, jak i CS w wersji "pudełkowej" była bardzo zabugowna, ale po upatchowieniu problemy te znikały. Nie będę ukrywał, że po zainstalowaniu CS (a było to zanim pojawiły się patche), wyzywałem twórców od najgorszych, ale... ta gra ma klimat tak niesamowity, że im wybaczyłem:D.

A wracając do tematu, to raczej wątpię wielki sukces tej gry na konsolach - już przy recenzji gry pecetowej na gametrailers.com jakiś jankes marudził, że gra jest za trudna a przeciwnicy zbyt inteligentni (bo potrafią zajść z boku):D, toteż casuale raczej sobie w to nie pograją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na ver. PS3 w sumie fajnie że jest taki plan. Stalker ma klimat jest to bdb gra jak miałem mocnego PC to grało sie ile wlazło a multi naprawę mi sie podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Enteriusz, w czystym niebie bugi nadal nie zniknęły, za to już tak często nie wyrzuca. Niezły wyczyn jak na 10 patch z kolei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 15:58, Lord-Tyrranoos napisał:

Widać nie grałeś w gry typu Boiling Point: Road to Hell...

Zaskoczę cię grałem w BP. Masz racje była zbugowana, ale nie grałem w nią długo dlatego mniej zauważam bugów w BP niż w STALKERZe którego miłuje za klimat Zony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 15:52, VooDooofour napisał:

Enteriusz, w czystym niebie bugi nadal nie zniknęły, za to już tak często nie wyrzuca.
Niezły wyczyn jak na 10 patch z kolei...


Ja przeszedłem CS ze trzy razy na 5 patchu i gra nie wywaliła mi się ani razu. Ale taka już niestety specyfika PC - nie na każdym sprzęcie nie będzie zgrzytów.

Dla wielbicieli Stalkera: Zobaczcie sobie mod Oblivion Lost do SotC. Rewelecja! Gra staje się 1000 razy przyjemniejsza. Szkoda, że do CS go nie napisali:\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 14:13, Lordpilot napisał:

na PC za Stalkerem ciągnie się opinia
gry świetnej i klimatycznej, ale mocno niedopracowanej, wręcz technicznego bubla.

na klocu <jak zresztą na wszystkich konsolach> podobno wszysttko 150 razy jest sprawdzane zanim M$ pozwoli zszargać imię konsoli dopuszczając bubel do sprzedaży, to nie PC gdzie każdy sprzeda co i jak chce (inna sprwaw, że jak było z DLC do F3, wszyscy wiedzą).

no i nie doceniasz marketingu ;) reklamowac grę na konsolę to naprawdę pikuś, sam UbiSoft swego czasu to między wierszami przyznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >

Dnia 09.09.2009 o 19:43, dark_master napisał:

na klocu <jak zresztą na wszystkich konsolach> podobno wszysttko 150 razy jest
sprawdzane zanim M$ pozwoli zszargać imię konsoli dopuszczając bubel do sprzedaży


No fakt - techniczne buble są rzadkie jak woda na pustyni (co nie znaczy że się nie zdarzają) - przykładem choćby Sacred 2 na PC wydany w wersji beta, na konsolach grubo pół roku (jak nie więcej ?) później, ale za to już bez błędów (nota bene jest to jedna z niewielu gier, która na konsolach śmiga w FULL HD)

Dnia 09.09.2009 o 19:43, dark_master napisał:


> no i nie doceniasz marketingu ;) reklamowac grę na konsolę to naprawdę pikuś, sam UbiSoft

Dnia 09.09.2009 o 19:43, dark_master napisał:

swego czasu to między wierszami przyznał.


Ten sam UBI, którego port DM of M&M zrobiony po najmniejszej linii oporu poniósł na konsoli sromotną klęskę ? Też czytałem tego newsa, ale się z nim nie zgadzam. STALKER ma po prostu już swoje lata - od premiery wersji blaszakowej mnóstwo wody w Wiśle upłynęło. Obstawiam (strzelam), że na X360/PS3 prawie nikt już na tą grę nie czeka. W 2010 mają wyjść: Alan Wake, Mafia 2, FF XIII, Mass Effect 2, Bioshock 2, Max Payne 3, Red Dead Redemption i parę innych (potencjalnych) hitów. I to z tymi tytułami będzie musiał konkurować trzyletni już wtedy STALKER....

Owszem - mogę się mylić, może się okazać że port STALKERa sprzeda się świetnie. Ale jakoś za bardzo w to nie wierzę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stalker na konsole? Matko, do czego to doszło. Ta gra jest za wybitna, żeby na to wychodzić.
Konsolowcy mają swoje GoW 2 i Killzone 2, więc niech trzymają łapy z daleka od naszego Stalkera.
A samemu portowi nie wróżę dobrej przyszłości. W Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie Stalker cieszy się największą popularnością nasycenie konsolami jest małe. A za to tam, gdzie konsole bardziej się liczą (Europa Zachodnia, Ameryka) na Stalkera nikt nie zwracał uwagi, więc to całkowicie nonsensowne przedsięwzięcie.
Chociaż jeśli jakimś cudem kupiłbym PS3 pewnie też kupiłbym na nią Stalkera - choćby dla porównania. Pewnie będzie pozbawiony klimatu i uproszczony, tak żeby nadał się dla przeciętnego konsolboja umiejącego tylko naciskać przycisk strzalu na czas. Poza tym, jak ktoś przede mną napisał - casuale w to nie pograją, bo gra będzie dla nich za trudna, chyba, że zostanie uproszczona. A za to hardkorowcy będą woleli grać na pecetach - bo tylko tam się utrzymali.
Na koniec powiem tak. GSC nas zdradziło choćby nie wiadomo jak teraz udawali, że o nas, graczy pecetowych, prawdziwych graczy dodajmy, dbają. Oby tylko im totalnie nie odbiło i nie zaczęli najpierw robić na konsole, a potem dawać nam porty. Albo co gorsza robić eksklusyfy dla konsol. Bo to śmierć dla Stalkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować