Zaloguj się, aby obserwować  
Arcizo_7

Jak zmusić rodziców na kupno nowego komputera?

64 postów w tym temacie

Nie próbuj ich zmuszać tylko sam spokojnie uzbieraj odpowiednią sumę. Ja tak zawsze robię, ale podczas kupna i tak zawsze dostaję od nich zapomogę finansową. Ewentualnie zrób tak jak napisał Mohair i po prostu poproś. Jak nie pomoże, to zastosuj się do tego co napisałem na początku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem inną taktykę - kupiłem karte graf. za tysiaka i jak przyszła to powiedziałem im że w sumie raczej to reszte też nową trzeba i mam teraz E8500 + x48 LanParty + Radek 4870. A tak naprawdę nazbieraj tysiaka sam i jak masz kompa starszego niż 4/5 lat to dalej nie będzie problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusić? Zacznij wić się po podłodze, dołącz do tego konwulsje, ślinotok, gwałtowne krzyki i tym podobne a na pewno dostaniesz to o czym marzysz ... A jak nie to cóż ... ryzyko. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmusić ?? to chyba bardziej wybłagać ja mam 500zł też szukam pomysłu na sponsoring ze strony taty ,ale kiedyś już mi obiecał że mi kupi to może wywiąże się z obietnicy.Chodź nie jestem pewien ,najpierw trzeba te jedynki poprawić które się już uzbierały XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 01:40, Tyler_D napisał:

A jak nie to cóż ...
ryzyko. ;-D


Tu raczej nie komputer, lecz psychiatra pomoże :-P

Hm, u mnie to z reguły co dwa lata jest jakaś modernizacja, lecz z reguły ta modernizacja przeradza się w całkowicie nowy sprzęt. Teraz jedynie czego mi potrzeba to nowsza karta (niestety, GF8600 GTS jest do kitu) i monitor, stary LCD w porównaniu do tych z nowoczesnymi technologiami i pięknym odwzorowaniem barw i obrazu nie daje takiej radochy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 09:43, zelekwilus napisał:

Zmusić ?? to chyba bardziej wybłagać ja mam 500zł też szukam pomysłu na sponsoring ze
strony taty ,ale kiedyś już mi obiecał że mi kupi to może wywiąże się z obietnicy.Chodź
nie jestem pewien ,najpierw trzeba te jedynki poprawić które się już uzbierały XD


Jeśli masz dobry telewizor, pomyśl o konsoli. Bo zasadnicza różnica między blaszakami i konsolami jest jedna - przy tych pierwszym się męczysz, przy drugich wcale. Polecam PS3, jeśli nie mas kasy bierz X360. Za allegro znajdziesz pewnie za 700-800zł ;)

Jaki_Gahn
Ja na swoim GF 9500 GT gram w ( prawie)wszystko bez przycinki. Dołóż trochę i będziesz masz miał 9600GT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 20:06, W1tch3r napisał:

III kl. gimn. Biologia.


W trzeciej gimnazjum miałem z biologii 2. Miałem czerwony pasek :D.
I bynajmniej nie na tylnej części ciała ;).

W sumie w liceum później też miałem z biologii 2 i 2 (na szczęście w trzeciej klasie już biologii nie było :D) wtedy już czerwonego paska nie miałem, ale to chyba dowodzi temu, że bycie słabszym z jednego przedmiotu nie wyklucza możliwości posiadania odpowiedniej średniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest proźba. Jeśli nie poskutkuje, udowodnij, że Ci zależy. O ile praca (jeśli masz poniżej 18 lat) to wg. mnie przesada, to zbieranie pieniędzy z tygodniówek czy innych stałych, niestałych przypływów gotówki jest dobrym pomysłem. Robiłem tak kilka lat (ze 3) i uzbierałem niezłą sumkę... no, tak czy inaczej starczyło mi na xboxa i niezły monitor. Nie planowane to było zresztą (miałem kupić Gamer z CDA).
Inna sprawa to to, że wymuszanie pieniędzy, uciekanie się do oszustw czy żebranie lub jęczenie jest po prostu głupie! Temat powinien mieć inny temat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co wcześniej dawali rady w stylu -świadectwa z paskiem -chwal się ocenami it.p. to jest mi ich naprawdę żal i ich podejścia do życia. Ocenami sobie nie zasłużysz na cokolwiek i w tym również na nowego kompa, bo uczysz się dla siebie i tym co teraz sobie wypracujesz budujesz sobie lepszy start w przyszłość (studia czy dobra praca), a zmusić to możesz siebie do ciężkiej pracy/nauki a nie rodziców do kupna kompa bo Ty akurat chcesz mieć nowego. To że są Twoimi rodzicami nie daje Ci prawa do stwierdzenia a nawet myślenie w stylu "bo muszą..." , "zmusić" , "bo mi się należy".
Zapracujesz to będziesz miał nowego a jak nie to nie będziesz miał i musisz z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Zastosowałem Technikę , Taką 33% uzbierałem , 2k za sprzedaż kompa , sponsoring od rodziców :)

Czerwony pasek to służył u mnie jedynie jako jeden z argumentów na sponsoring :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam xboxa wysępiłem od babci. W kwietniu gadałem z drugą babcią i zaproponowała mi, że jak sprzedam niepotrzebne gry (czyli wszystkie xboxowe) i inne śmieci, na których można zarobić, to ona dołoży mi drugą część kasy i kupię sobie kompa własnego, bo do tej pory dzieliłem go z resztą rodzinki. Więc zrobiłem tak i kupiłem kompa, co prawda mocno na nim oszczędzając, ale grać się dało całkiem dobrze. Na początku września wpadłem na pomysł, żeby opylić xkloca z którego w ogóle nie korzystam. Sprzedałem, podzieliłem się kasą z siostrą (bo babcia kupiła nam obojgu, wrrr) i opyliłem starego proca i kartę. No i od środy mam E8400 i GTX-a 260 :)

Pokombinuj, sprzedaj trochę niepotrzebnego śmiecia, wysęp od babć, ciotek, wujków i dziadków i może uzbierasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 22:46, Furr napisał:

> III kl. gimn. Biologia.

W trzeciej gimnazjum miałem z biologii 2. Miałem czerwony pasek :D.
I bynajmniej nie na tylnej części ciała ;).


Jak mogłeś mieć pasek skoro aby go posiadać na świadectwie nie może być żadnej 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam powiem. Lepiej sobie kupcie konsole. Powiedzcie rodzicom że kompa sie nie oplaca bo za 6 miesiecy i tak technologia wyprzedzi jego wymagania. Lepiej powiedziec ,,Kupcie mi konsole, bedzie taniej i dluzej i filmy bedzie mozna ogladac itp." Tylko gożej jak nie macie telewizora HD bo z telewizorem zakup może wynieśc ok. 3000zł Przykre bo bez telewizora wyniesia jakieś 1500. A gry kupujcie tylko i wyłącznie przez internet. Jat tak zrobiłem w tym roku (mam 11 lat :p ) i zadziałało. Co do gier sprawdzajcie ceny na www.ceneo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować