Zaloguj się, aby obserwować  
Arcizo_7

Jak zmusić rodziców na kupno nowego komputera?

64 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2009 o 10:33, Wijet napisał:

Wiecie co wam powiem. Lepiej sobie kupcie konsole. Powiedzcie rodzicom że kompa sie nie
oplaca bo za 6 miesiecy i tak technologia wyprzedzi jego wymagania.

6 miesięcy? Kogoś tutaj bardzo boleć głowa...Ja ostatni upgrade przeprowadzałem bodajże w zeszłe wakacje. Poprzedni w 2006 roku. I nawet na tym z 2006 roku bym grał w high detalach w nowe tytuły. A jako, że poprzedni sprzęt można z niezłym zyskiem sprzedać na allegro, to zwiększenie wydajności PC-ta o 100% po 2 latach nie kosztuje więcej niż 2 gry na to PS3/Xboxa...

Dnia 10.10.2009 o 10:33, Wijet napisał:

,,Kupcie mi konsole, bedzie taniej i dluzej i filmy bedzie mozna ogladac itp." Tylko
gorzej jak nie macie telewizora HD bo z telewizorem zakup może wynieśc ok. 3000zł.

Konsolę można podłączyć:
a) do dowolnego monitora z HDMI, choćby i tego, do którego zazwyczaj masz podłączonego PC-ta.
b) do klasycznego TV. I wierz mi, że nie wygląda to tak źle, jak się niektórym wydaje....

Dnia 10.10.2009 o 10:33, Wijet napisał:

Przykre bo bez telewizora wyniesie jakieś 1500. A gry kupujcie tylko i wyłącznie przez internet.

1500? To chyba było tuż po premierze konsol...PS3 Slim - 1175 zł, PS3 - 1066 zł, Xbox 360 - poniżej tysiąca (www.ceneo.pl)

Dnia 10.10.2009 o 10:33, Wijet napisał:

Jat tak zrobiłem w tym roku (mam 11 lat :p ) i zadziałało. Co do gier sprawdzajcie ceny
na www.ceneo.pl

Aha, 200 zł za gierkę tuż po premierze, coś poniżej 100 jako tania seria ^^ W przypadku 100 za nową grę na PC, do nawet 20 (+ gry z czasopism typu CDA...) za klasyki, tja :) Akurat pod kątem nowych gier to PC wypada znacznie taniej, nawet biorąc pod uwagę konieczność zmiany niektórych części co jakiś czas. Inna sprawa, że jeśli kupujemy używane gry do konsol (często w 2 tygodnie po premierze na allegro już mamy gry za 1/2 ceny sklepowej), wtedy sytuacja cenowo jest wyrównana.
Aha, sam mam i PS3, i PSP :)

A nawiązując do tematu - ja tam nikogo bym nie prosił/nie zmuszał, aby dał mi kasę na nowy sprzęt. Sam zbieram grosik do grosika, w wakacje trochę pracuję....Rocznie zbiera się tego nawet sporo. Tylko trzeba chcieć. A nie liczyć na to, że ktoś zrobi to za ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 21:47, Shiraco napisał:

Ja pamiętam , jak namówiłem rodziców na kupno nowego kompa , umowa była taka że jak przyniosę
świadectwo z paskiem to będzie nowy komp , a nigdy wcześniej nie miałem z paskiem , i
tamtego roku był pierwszy raz udało mi się dosłownie na styk równe 4.75 no chyba miałem
76 końcówkę i mi kupili kompa a rok później miałem 5.2 i też było super , rodziców łatwiej
jest nakłonić gdy sie ma dobre oceny :)



Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić ;] W klasach 1-3 miałem wyróżnienie na koniec roku, a od 4 kl do końca gimnazjum pasek i średnia co najmniej 5.0 (nie, nie siedzę ciągle przy książkach ;p), więce, na koniec 3 gim miałem 5.7.. I co? I nico. Rodzice przyzwyczaili się że takie mam oceny, więc żadnych bonusów nie dostaje, Zresztą mówią `Uczysz się dla siebie`. I zgadzam się z nimi w 100%. Komputer dostałem w 3 podstawówce, wymieniłem w 6 klasie. Umówiłem się że jak z testów będzie co najmniej 38 to dołożą rodzicę. I było na styk. Fakt że 1000zł zbierane od komunii musiałem z własnej kieszeni wyłożyć. Teraz właściwie mój komputer wymagałby małego Upgrade`u ale jako że gierki zeszły na dalszy plan, ograniczę się do powiększenia z 1GB do 2GB. I tyle, oceny nie zawsze przy takich sprawach pomagają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 12 lat. Mam zgoła inny problem niż twórca tematu. 1,5r. temu miałem żęcha, który nawet Symulator Farmy 2011 na najniższych uciągnął w 15 fps. Jednak ok. rok temu dostałem laptopa, który na początku wprawił mnie w zachwyt, a potem w rozczarowanie. Okazało się, że Stronghold Crusader 2 uciągnął w 20fps na najniższych i to z wyrażnymi darciami graficznymi. Teraz chciałbym mieć nowego kompa i nawet mam w tym celu 4000 ale moi rodzice bardzo drwiąco odnoszą się do grania. Potrzebowałbym od nich jakieś 1000 żeby doszło mi na system, monitor etc. Ale oni ciągle uważają, że to marnowanie pieniędzy mimo, że te są moje. Przy okazji jakie konfiguracje sprzętowe mi polecacie do 3500 zł takie aby pociągneło zbliżające się: Warhammer Total War i Kingdom Came: Deliverence.

P.S. Co do drugiego: Komputer do gier.

Pls. Help me.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem swoich namawiać na nowy komputer przeszło pół roku. W końcu udało się i dostanę do pod choinkę :)
Pierwsze co to musiałem poprawić oceny. Dodatkowo jeszcze tata czasami dawał mi jakieś małe robótki, aby mógł sobie dorobić do komputera. W ten sposób udało się ich przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować