Zaloguj się, aby obserwować  
Zbicku

Mount & Blade Ogniem i Mieczem - Temat Ogólny

255 postów w tym temacie

Boże, ja tak sobie czytam te Wasze wypociny i jestem załamany! Nie ukrywam, że ostro napaliłem się na tą grę zwłaszcza, że Mount & Blade oryginalne wydawało mi się grą arcyciekawą, lecz z kolejnym światem fantasy (potolkienowskie popłuczyny: smoki, rycerze, czary - ile tego można, normalnie rzygać się chce!), który to chyba byłby dla mnie nie do przełknięcia. Co innego bardzo mocne realia historyczne. Ale aż tak skopać grę? Może ja będę miał szczęście i u mnie będzie działać w porządku? Kuuurde, mój entuzjazm znacząco opadł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet taki bug w grze jest, że bohaterowie nie odchodzą z naszej drużyny mimo, że ciągle plądruję wsie i za każdym razem jest podpis "Ksiądz S... wygląda na bardzo zawiedzonego" .
Wiadomo, kiedy wyjdzie patch? Już jest schyłek grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem gdy uruchamiam grę i gdy pasek ładowania po intrze dojdzie do końca restartuje mi się komputer.
Co mam zrobić? Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 20:29, Wahgaroth napisał:

Nawet taki bug w grze jest, że bohaterowie nie odchodzą z naszej drużyny mimo, że ciągle
plądruję wsie i za każdym razem jest podpis "Ksiądz S... wygląda na bardzo zawiedzonego"


Odchodzą, odchodzą, właśnie tego kapłana straciłem, bo mu się mój medyk z Chanatu nie podobał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh.. Nie grałeś w czyste M&B, co? To czas zagrać.
Tylko część um. towarzyszy działa. np. zarządzanie ekwipunkiem (tutaj to chyba logistyka) działa tylko u Ciebie, dowodzenie, więźniowie, perswazja też tylko u gracza działa. ale zdolności medyczne, znajdowanie drogi i tropów, inżynieria i trenowanie działa też u NPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, według mnie gra jest świetna ale mam dwa pytania. Jak wykonać zadanie pt. "Potop" ?
I co muszę zrobić, aby mój oddział mógł pomieścić więcej nić 24 osoby? Bo w starciach z większymi grupami wrogów nie mam szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 19:58, misiu1964 napisał:

I co muszę zrobić, aby mój oddział mógł pomieścić więcej nić 24 osoby? Bo w starciach
z większymi grupami wrogów nie mam szans.


Zwiększyć Charyzmę i dowodzenie oddziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 19:58, misiu1964 napisał:

I co muszę zrobić, aby mój oddział mógł pomieścić więcej nić 24 osoby? Bo w starciach
z większymi grupami wrogów nie mam szans.

Najgłupsze pytanie jakie widziałem. Więcej charyzmy + dowodzenie + renown.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 19:58, misiu1964 napisał:

Witam, według mnie gra jest świetna ale mam dwa pytania. Jak wykonać zadanie pt. "Potop"
?
I co muszę zrobić, aby mój oddział mógł pomieścić więcej nić 24 osoby? Bo w starciach
z większymi grupami wrogów nie mam szans.



Potop wydaje mi się, że polega na podbiciu Szwedów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 21:12, KuroNeko napisał:

> I co muszę zrobić, aby mój oddział mógł pomieścić więcej nić 24 osoby? Bo w starciach

> z większymi grupami wrogów nie mam szans.
Najgłupsze pytanie jakie widziałem. Więcej charyzmy + dowodzenie + renown.


Może mógłbyś się powstrzymać od takich komentarzy co? Może inni nie wiedzą tyle co ty ale to nie znaczy że trzeba krytykować ich pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 21:46, misiu1964 napisał:

> > I co muszę zrobić, aby mój oddział mógł pomieścić więcej nić 24 osoby? Bo w
starciach
>
> > z większymi grupami wrogów nie mam szans.
> Najgłupsze pytanie jakie widziałem. Więcej charyzmy + dowodzenie + renown.

Może mógłbyś się powstrzymać od takich komentarzy co? Może inni nie wiedzą tyle co ty
ale to nie znaczy że trzeba krytykować ich pytania.

ee sorry, ale w karcie postaci masz skille i za co każdy odpowiada. -.- Umiejętność czytania(najlepiej ze zrozumieniem) to podstawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 19:58, misiu1964 napisał:

I co muszę zrobić, aby mój oddział mógł pomieścić więcej nić 24 osoby?

Trzeba(tak jak KuroNeko)czytać ze zrozumieniem za co odpowiada każda umiejętność, ale jeżeli to za trudne to powiem, że trzeba kształcić charyzmę i dowodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

suuper patch. "patch 1.14można zainstalować tylko na podstawową wersję gry - a u mnie wykryto wrsje 1.13. mam odisnalować gre i zainstalować patcha. rąbnęło ich coś ?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mi też trochę żal postępów, ale jeśli będzie działać wszystko OK to mi to zrekompensuje. Chyba spróbuję teraz i napiszę czy coś się poprawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tekst ReadMe(pogrubienia i kursywe moje):

Mount & Blade. Ogniem i mieczem.
Wersja 1.014

Lista zmian:

1. Dezerterzy nie zapętlają już partii bohatera, jeśli została im wręczona łapówka.
2. Usunięto problem miast bez władców.
3. Poprawiono sceny w mieście Perekop.
4. Poprawiono i udoskonalono sceny w miastach i zamkach.
5. Poprawiono wyszukiwanie drogi pod wsią Pohrebyszcze.
6. Poprawiono mechanizm działania chorób. Teraz prawdopodobieństwo pojawienia się ich jest
znacznie niższe, prawidłowo działa opcja leczenia.
7. Naprawiono błąd, powodujący spadek punktów życia przed rozpoczęciem walki.
8. System naboru najemników został całkowicie zmieniony. Teraz najemnicy posiadają
doświadczenie, ponadto gracz może teraz uzbrajać do 3 typów formacji najemników w ramach 1
narodowości. (Już wyjaśniam. Z jednego obozu można mieć trzy formacje nazwane Piechota, Jazda i Strzelcy, którym przydzielamy różny ekwipunek. Poziomy ich doświadczenia są 3)
9. Podczas szturmów na miasta wszystkie postaci, sterowane przez SI, używają teraz drabin -
zarówno obrońcy, jak i agresorzy.
10. Naprawiono błąd, powodujący, że pikinierzy używali pik, jeśli gracz dołączał do obrońców.
Teraz pikinierzy i inni żołnierze, używający broni drzewcowej, posługują się odpowiedniejszą bronią
- szablami, pałaszami, szpadami.
11. Naprawiono błąd, wywołujący komunikat "Unable to restore vertex buffer".
12. Dokonano niewielkich zmian w ilości broni i ekwipunku żołnierzy.
13. Naprawiono błąd, prowadzący do niekontrolowanego wzrostu charakterystyk bohatera.(kiedyś siłę 37 miałem :D)
14. Naprawiono błędy w zadaniach w grze.

Póki co mi się nie wywalił, bo jeszcze walnych bitew nie mam, ale ta gra zaczyna wyglądać jak należy

P.S: W sklepach są tarcze, ale jakoś tam nie widzę broni miotanych(jedyną jaką spotkałem w wersji 1.0012 był Kindżał do rzucania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować