Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Writers Guild of America ogłasza nominacje dla najlepszych growych scenariuszy

24 postów w tym temacie

Porażka, ja cholera nie grałem jeszcze w żadną z wymienionych!
Ale i tak obstawiam Assassin''s Creed 2 a Uncharted 2 z naciskiem na ten drugi z wymienionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! A wsród nich ani jednego zeszłorocznego RPGa, Dragon Age ani Risen. Dla mnie to wystarczy, żeby widzieć, co sie dzieje z wspólczesnymi grami "fabularnymi"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie te nominacje nie przekonują.

MW2 - bujda na resorach

Uncharted 2 - fabuła dość oklepana, bronią ją jednak świetne postaci

X-Men Origins - po co nominować grę na podstawie filmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy się zgodzą, że MW2 dostał nominację na fali hype''u, bo nawet najwięksi zwolennicy gry nie potrafili by wyjaśnić idiotyzmów zamieszczonych w fabule gry.
Co do Uncharted 2 to zgodzę się, że ogólny zarys fabuły może wydawać się podobny do czegoś co widziało się wcześniej, ale uwierzcie mi- gdy się w nią gra to nie jest przewidywalna, fabuła wciąga, postaci są świetne zarysowane, a zdarzenia na ekranie telewizora nie raz zaskakują i są naprawdę oryginalne.

Assassin''s Creed 2 może z Uncharted 2 walczyć, powiedział bym, że fabuła jest zupełnie od niej różna, a przy tym równie świetna. Oznacza to, że trudno jest ocenić która lepsza, przynajmniej moim zdaniem.

W X-mena nie grałem, ale skoro na podstawie filmu to nie pasuje tutaj za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym samym Writers Guild of America tylko potwierdziła, że ich nagrody są de facto gówno warte.

To tak jakby do nagrody najlepszej śpiewaczki operowej roku wybrał Dodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej niż rok temu, no ale nadal poziom dna, niestety...
A myślałem, że wchodząc tutaj chociaż tym razem się nie rozczaruję ;-x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. . . MW 2 !??!!
Zaraz będzie następny news " MW2 wygrało nagrodę na najlepszą grę fabularną roku 2009 !" ><''
Teraz na serio stawiam na U2 i Ezio Auditore de Firenze ! tz. AS2.
U2 i tak już zgarnęło za dużo nagród mogliby się podzielić z AS2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MW2 i Xmen to wg. mnie najtragiczniejszy wybór. Pierwsze ma fabułę, która wcale nie jest tak dobra, by wymiotła z zestawienia inne tytuły wydane w zeszłym roku, które posiadają naprawdę dobry scenariusz, a drugie z kolei jest przeca z filmu więc po cholerę nominować scenariusz filmowy do nagrody dla gier... blah. Cosik kiepsko wyszło. Ale cokolwiek wygra - czy AC2 czy U2 i tak będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę, że nie wiele osób grało w X-Men Origins: Wolverine. Gra ma mało wspólnego z filmem poza kilkoma wątkami zapożyczonymi z filmu i aktorami przeniesionymi do gry... scenariusz ma wspólny tylko początek i koniec jeżeli chodzi o film. Sam środek ma niewiele wspólnego.

Nie uważam tej gry za jakiś genialny projekt, ale zasadniczo dobry i tylko dobry. Tym bardziej nie jako nominację do nagrody za fabułę.


Obstawiam AC2, ewentualnie U2. AC za bohaterów i scenariusz, a U2 za bohaterów i scenariusz xD

Reszta raczej nie nadaje się na listę. Ewentualnie mogliby dodać jeszcze Batman: Arkham Asylum, tam scenariusz też był niczego sobie i potrafił trzymać do końca w napięciu; Ghostbusters, gdzie scenariusz trzymał poziom filmów z lat 80'', no i trochę naciąganego Saboteur''a, ale tylko i wyłącznie za klimat i ciekawe podejście do okresu II WŚ, oczywiście nie mam tu na myśli związku z faktycznymi zdarzeniami historycznymi, ewentualnie bym się jeszcze pokusił o Brutal Legend... ale to tak tylko na marginesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MW 2 najlepszy scenariusz ? Hahahahaha dobre, ale na serio, jeśli zajmie chociaż 3 miejsce to znaczy że Writers Guild of America nawet w tą grę nie grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 21:06, Jackaloppe napisał:

Komercha. Brak zeszłorocznych tytułów RPG takich jak np. Dragon Age świadczy o poziomie
tej nagrody. Przecież to RPGi chwalą się wspaniałą fabułą!

Tutaj akurat nie ma co się dziwić. cRPGi ssały w zeszłym roku pod względem fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 21:32, nVid napisał:

/.../


Może RPGi w tamtym roku klepały dalej ten sam styl fabuły. Jednak mimo to DA na pewno ma lepszy scenariusz niż MW2. No kurde! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować