• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Don2

Fallout 3: problem z instalacją

Pytanie

witam, mam problem z grą Fallout 3, podczas instalacji wyskakuje mi błąd: "Please insert the correct DVD-ROM, select OK and restart application."
gra jest oryginalna, płytka w stanie idealnym

Windows 7 64bit
Intel Core 2 Quad Q9550 2.83
6GB RAM
GeForce GTX260 896mb

proszę o jak najszybszą odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

/.../

Sprobuj moze zgrac zawartosc plytki na dysk?
Jezeli nie pomoze to zobacz u kumpla czy dziala, jak nie to plytka zepsuta moze!
Chyba ze ktos podsunie inny pomysL ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2010 o 19:56, Don2 napisał:

witam, mam problem z grą Fallout 3, podczas instalacji wyskakuje mi błąd: "Please insert
the correct DVD-ROM, select OK and restart application."
gra jest oryginalna, płytka w stanie idealnym

Windows 7 64bit

Problemem jest windows 7 oryginalny luncher/securom nie działa. Działa natomiast ten zły i okropny zamiennik, ale mimo tego, że się wydało 100 PLN na grę to można pewnie tutaj dostać bana za takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2010 o 21:23, byverter napisał:

Problemem jest windows 7 oryginalny luncher/securom nie działa. Działa natomiast ten
zły i okropny zamiennik, ale mimo tego, że się wydało 100 PLN na grę to można pewnie
tutaj dostać bana za takie coś.


czyli nic sie nie da zrobić oprócz przeinstalki na xp-ka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

znalazłem na necie takie coś: I got it to launch now - I''m running windows Vista Premium and this is what I did.

Disable Compatibility Mode .

Right-click on the shortcut used to launch the program and choose Properties.
Click on the Compatibility tab.
Uncheck the box next to Run this program in compatibility mode for.
Click the Apply button, and then click OK to close the window.
Launch the game from the shortcut that you just modified.

tyle że nie umiem tego przełumaczyć :(
za przetłumaczenie tego byłbym bardzo wdzięczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli posidasz grę Fallout 3 w Edycji Kolekcjonerskiej, to masz tak samo, jak Ja.
Ale z tego co wiem jest na to rozwiązanie, musiałbyś usunąć Wszystkie programy "Emulacyjne Płyt" (czyt.Deamon Tools ... itd.:) .

Z tego co czytałem ten sposób pomaga.
Albo pozostań przy Swoim rozwiązaniu. (bana chyba za posiadanie oryginała i jak to ująłeś ,,Złego Launchera" nie powinieneś dostać) [chyba] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2010 o 06:52, Don2 napisał:

znalazłem na necie takie coś: I got it to launch now - I''m running windows Vista Premium
and this is what I did.

Disable Compatibility Mode .

Right-click on the shortcut used to launch the program and choose Properties.
Click on the Compatibility tab.
Uncheck the box next to Run this program in compatibility mode for.
Click the Apply button, and then click OK to close the window.
Launch the game from the shortcut that you just modified.

tyle że nie umiem tego przełumaczyć :(
za przetłumaczenie tego byłbym bardzo wdzięczny...

Kliknij prawym myszy na skrócie od gry, wybierz zakładkę właściwości a tam zgodność. Zaznacz ptaszkiem uruchom w trybie zgodności z i wybierz jedną z opcji (w tym wypadku chyba z xp sp3). Kliknij zastosuj i ok następnie odpal grę z tego skrótu
Tylko nie wiem co ci to da skoro nawet nie zainstalowałeś gry
Że tak jeszcze zapytam- masz jakiś napęd wirtualny i programy typu alcohol, daemon itp? Starasze wersje mogą powodować problemy z instalacją gier.
Jeśli nic nie zadziała to kopiuj cd na dysk albo zrób obraz płyty przy pomocy choćby ultra iso i zainstaluj używając daemona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2010 o 10:20, byverter napisał:

Po co mu bzdury gadacie. Oryginalny f3 nie działa na win7 z powodu zabezpieczeń antyużytkownikowych
i tyle.

Ja posiadam Windows XP SP3 i miałem podobny problem, ale o tym że na Windows 7 nie działa Fallout 3 nie miałem okazji przeczytać ;)

Więc jeżeli wprowadziłem w błąd to sorki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2010 o 10:20, byverter napisał:

Po co mu bzdury gadacie. Oryginalny f3 nie działa na win7 z powodu zabezpieczeń antyużytkownikowych
i tyle.

Tak to bardzo ciekawe co mówisz to może wyjaśnisz mi w jaki sposób moi znajomi z internatu grali w F3 na win 7 i win vista nawet 64bit? I co to są zabezpieczenia antyużytkownikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2010 o 10:54, Witcher1990 napisał:

> Po co mu bzdury gadacie. Oryginalny f3 nie działa na win7 z powodu zabezpieczeń
antyużytkownikowych
> i tyle.
Tak to bardzo ciekawe co mówisz to może wyjaśnisz mi w jaki sposób moi znajomi z internatu
grali w F3 na win 7 i win vista nawet 64bit? I co to są zabezpieczenia antyużytkownikowe?

>
Grali w polską wersję? Bo ja również o ile wiem, F3 nie działa na Win 7 x64 ale tylko Cenega version, bo ma zmienione zabezpieczenie względem wersji zachodniej na StarForce. Normalne, zachodnie F3 z SecuRomem hula zwyczajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2010 o 11:12, Siriondel napisał:

> > Po co mu bzdury gadacie. Oryginalny f3 nie działa na win7 z powodu zabezpieczeń

> antyużytkownikowych
> > i tyle.
> Tak to bardzo ciekawe co mówisz to może wyjaśnisz mi w jaki sposób moi znajomi z
internatu
> grali w F3 na win 7 i win vista nawet 64bit? I co to są zabezpieczenia antyużytkownikowe?

>
Grali w polską wersję? Bo ja również o ile wiem, F3 nie działa na Win 7 x64 ale tylko
Cenega version, bo ma zmienione zabezpieczenie względem wersji zachodniej na StarForce.
Normalne, zachodnie F3 z SecuRomem hula zwyczajnie.

No tak szczerze powiem, że Cenega robiąc to zabezpieczenie , popełniła nie lada błąd.
Może wgranie najnowszego patcha coś da?
Dostępny jest na oficjalnej stronie Cenegi.

Ale nie tylko zabezpieczenie Cenega zmieniła, także nie dodała Kluczy Live i wycięła tę usługę z gry. (nie wiem czy czasem nie na spółkę z Microsoft) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>

Dnia 22.01.2010 o 11:12, Siriondel napisał:

Grali w polską wersję? Bo ja również o ile wiem, F3 nie działa na Win 7 x64 ale tylko
Cenega version, bo ma zmienione zabezpieczenie względem wersji zachodniej na StarForce.
Normalne, zachodnie F3 z SecuRomem hula zwyczajnie.

Tak to była Polska wersja gry. Teraz z ciekawości wpisałem w google i widzę, że jest sporo problemów z tą grą właśnie jeśli chodzi o napęd. Nie wiem być może to zależy też od tego jakie aktualizacje ma się do windy 7.
jarek2045
Ja ma wgrać patcha skoro nawet gry nie może zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2010 o 12:17, Witcher1990 napisał:

>
> Grali w polską wersję? Bo ja również o ile wiem, F3 nie działa na Win 7 x64 ale
tylko
> Cenega version, bo ma zmienione zabezpieczenie względem wersji zachodniej na StarForce.

> Normalne, zachodnie F3 z SecuRomem hula zwyczajnie.
>
Tak to była Polska wersja gry. Teraz z ciekawości wpisałem w google i widzę, że jest
sporo problemów z tą grą właśnie jeśli chodzi o napęd. Nie wiem być może to zależy też
od tego jakie aktualizacje ma się do windy 7.
jarek2045
Ja ma wgrać patcha skoro nawet gry nie może zainstalować?


A to sorx, źle odczytałem.. .
U mnie ten błąd po instalacji wyskakiwał , i myślałem że u Niego też.
Spróbuj napisać do Pomocy technicznej w sprawie Gry Fallout 3 ;) [Musisz się w tej sprawie raczej zwrócić do Cenegi ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej,

ja miałem podobnie - kiedyś działał, teraz przestał. Płytki z Cenegi.

Piszę bo właśnie wykryłem obejście

Problemem jest StarForce, a dokładniej to, że Cenega użyła StarForce''a a nie dali do tego instalki...

A więc po kolei:
1. jako, że nie ma klienckiej instalki dostępnej ze strony trzeba we własnych zasobach znaleźć grę, która go używa - tutaj lista: http://groups.google.com/group/boycott-s...games-list

2. Zainstalować gierkę, odpalić, ona zapyta czy to instalować, pozwalamy. Przy prośbie o restart dajemy NIE (bardzo ważne!)

3. ściągamy updater do SF: http://www.star-force.com/support/drivers/ (SFUPDATE utility)

4. rozpakowujemy sfdrvup.zip i odpalamy sfdrvup.exe, pozwalamy na restart i voila! cieszymy się działającym F3!

Dodatkowo, jeśli wcześniej kombinowaliście to
a) wyłączcie uprawnienia admina na FalloutLauncher.exe i Fallout3.exe
b) wyłączcie tryb zgodności w obu

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozwiązanie proste niż się może wydawać. Klikamy w odczytaną płytę otwórz i szukamy setup i z niego bezpośrednio instalujemy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpalić Fallout na Windows 7 można bardzo łatwo :
1.instalujemy grę (wchodzimy w komputer prawy przycisk myszy klikamy na stacje dysków otwórz, szukamy stupa i instalujemy)
2.Wchodzimy w folder w którym zainstalowaliśmy grę i szukamy Fallout 3 (ikonka)
3.Gramy
(warto zainstalować najnowsze aktualizacje gry dzięki temu nie przywraca podstawowej opcji kolorów Windows czy coś takiego)
U mnie podziałało (to mój własny sposób)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2010 o 10:20, byverter napisał:

Po co mu bzdury gadacie. Oryginalny f3 nie działa na win7 z powodu zabezpieczeń antyużytkownikowych
i tyle.

Oryginalny Fallout 3 działa na Win7. Nie działa tylko jedna, jedyna wersja. I zgadnijcie, który kraj dostał tę wersję. Tak, to wina Cenegi, która postanowiła zmienić DRM (z namaszczeniem od 1C/Bethesdy).

Od razu napiszę, że patche nie ratują sytuacji - lecimy albo przy użyciu updatera StarForce, ew. bardzo popularna "witaminka".

EDIT: Trolololo, nie spojrzałem na daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam 2 pytania. A więc tak po 1 czy mody uruchamia się z launchera gry a 2 czy jest jakiś sposób żeby uruchomić go bez tego błędu o ktorym w całym wątku mowa. Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.05.2012 o 02:53, Ardaros napisał:

Mam 2 pytania. A więc tak po 1 czy mody uruchamia się z launchera gry a 2 czy jest jakiś
sposób żeby uruchomić go bez tego błędu o ktorym w całym wątku mowa. Z góry dzieki.

Ja mam Fallout 3 GOTY i gra nie ma Starforce''a. Normalnie się uruchamia z płytą. Co do modów, to tak. Z launchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pomocy. Kupiłem dziś F3 GOTY, edycja Premium Games. Zainstalowałem i.. nie odpala. Z launchera pozwala wybrać DLC. Ale już nie uruchamia gry. Pojawia się komunikat o błędzie. I tak za kazdym razem. To wina Win 7 czytam. Zmieniłem we właściwościach ikony F3.exe na zgodność z xp ale też nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować