Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2011 o 12:40, Sipso2008 napisał:

Takiego "O jejku jej...", co? Mi także... Mam nadzieję, że trójka wyjdzie szybko, bo
niedosyt jest ogromny...



No niedosyt jest przeogromny. Liczyłem na coś w stylu końcówki W1 gzie po prostu wbiło mnie w fotel i byłem całkowicie zaskoczony i do drugiej części myślałem kim do cholery był ten zabójca i skąd się wziął. Tymczasem po 2 już mniej więcej wiadomo co i jak, nie ma tej tajemnicy nie ma tego wbicia w fotel tego zdziwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2011 o 14:47, Polinka198 napisał:

cut

Mi tam Yen pasuje, tylko proponuję.
Triss kochała Geralta i wykorzystała okazję - podłe ale Geralt wrócił zza grobu, cieszyła się dziewczyna.
Z Shani rzeczywiście trochę poroniony pomysł...
Ja przede wszystkim chciałbym znaleźć Ciri, bo ją lubiłem. Yenefer miała różne ''jazdy'' ale też dało się ją polubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2011 o 19:42, nov_pl napisał:

Ja przede wszystkim chciałbym znaleźć Ciri, bo ją lubiłem. Yenefer miała różne ''jazdy''
ale też dało się ją polubić.


To raczej fabularnie już zostało rozwiane -

Spoiler

uratowała Geralta i Yen, ale sama tez musiała się udać do innego świata bo wyczerpała resztkę swojej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2011 o 19:45, Pietro87 napisał:

To raczej fabularnie już zostało rozwiane -

Spoiler

uratowała Geralta i Yen, ale sama tez
musiała się udać do innego świata bo wyczerpała resztkę swojej mocy.



Nigdy nie wiadomo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem dotyczący II aktu.

Spoiler

Mianowicie jestem na przedmieściach Vergen (ścieżka Rocha) i nie wiem jak dostać się do tych katakumb w kanionie aby znaleźć symbol śmierci. Drogę tam znam, ale nie wiem jak otworzyć te drzwi na dnie. Do tej pory skojarzyłem że te kamienie są magiczne i coś z nimi trzeba zrobić. Ale co, to pojęcia nie mam. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 20:06, Crew_900 napisał:

Poza opcją uberpróbkowanie jaka inna wpływa mocno na wydajność ?


SSAO, AA,

Na słabszym sprzęcie - Nieznacznie cienie, zmniejszenie tekstur wszystkie DOFy i Blury.


Zmniejszenie tekstur na małe powoduje wyeliminowanie spadków animacji przy obracaniu kamery [tekstury bez zmniejszenia potrafią momentami nieźle przyciąć obraz przy obracaniu kamery], wyłączenie zabrudzeń modeli niweluje spadki animacji podczas atakowania dużych grup wrogów [ta opcja też jest lekko kopnięta, silnik źle liczy fizykę wszystkich zabrudzeń i się dławi]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze aby był Zoltan najlepsza ziomek według mnie w Wieśku 1 jak i 2 no i w samej sadze też był spoko. Jego poglądy poniekąd są neutralne zawsze jest gotów pomagać ludziom jak i nieludziom no i jak wygłasza swoje zdanie to prosto i na temat zrozumiałym językiem :). Choć Ciri też bym chciał zobaczyć albo chociaż spotkać kogoś podobnego do Regisa (kto czytał sagę ten wie o kogo chodzi) podobał mi się jego charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłałem maila do pomocy technicznej bo mimo, że grę miałem jeszcze przed premierą to do teraz nie mam ochoty jej zaczynać. okolice 25 klatek to jakiś żart, mimo, że przetestowałem już wszystko co można. Mam prośbę - może ktoś zmierzyć ile mu wyświetli fps fraps w tym samym miejscu (początkowy obóz - więc można szybko się tam dostać nawet bez żadnego save) co na podanym niżej screenie? Czy tylko ja z moim Intel C2D 3,2ghz, 4gb ram i gf460gtx mam takie jaja??:(

P.S. Jeśli ktoś będzie na tyle dobry i/lub ciekawy, żeby spróbować i odpisać prosiłbym o podanie na jakim sprzęcie to sprawdzał.

20110605205508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 17:04, Jok4rson napisał:

W jakich zdolnościach można " włożyć " mutageny ?


Chyba tylko w tych wyższych, dokąłdnie nie wiem. Możesz zawsze przeczytać w instrukcji. W momencie jak będziessz mógł w coś wsadzić mutagen to pojawi Ci się obok tego taki bąbel jak przy ulepszeniu pancerza/miecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 16:53, Khasim napisał:

Buahaha, teraz ludzie szukający czegoś tajemniczego do schrupania trafią na twojego posta
:D

A potem będą po innych forach szpanować, ze sami znaleźli ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2011 o 15:06, Kraju napisał:

Właśnie o co chodzi z tą biedronką? Bo to ma coś symbolizować prawda? Ale nic mi nie
przychodzi do głowy odnośnie tego. Może przez nieznajomość Sagi?


Symbolika biedronki w kontekście Wiedźmina 2

Biedronka sama w sobie to symbol szczęścia - obok czterolistnej koniczyny i podkowy. Może być również uważana za zwiastun owego szczęścia, pomyślności, dobrych chwil. Etymologia słowa jest trochę zawiła więc nie będę jej przytaczał - warto tylko zaznaczyć, że w religiach pogańskich siedmiokropka (albo pięciokropka nie pamiętam teraz) ma znaczenie sakralne - myślę, że Wiedźmin dobrze pasuje w pogańskich klimatach więc biedronka pasuje jako symbol sacrum - w tym wypadku sacrum jest szczęście oczekujące Wiedźmina na "końcu szlaku". Również ważne jest to jak Geralt potraktował biedronkę - nie zatrzymał jej, wypuścił ją, że tak napiszę - uszanował. O ile zatrzymanie biedronki wiąże się z nieszczęściem i niepowodzeniem tak jej wypuszczenie wskazuje na znalezenie przez Geralta szczęścia i spokoju. Niewielu również wie, że biedronka jest symbolem pragnienia.

Podsumowując: W kontekście Wiedźmina 2 biedronka oraz jej potraktowanie przez Geralta jest zwiastunem tego co czeka go na końcu szlaku - szczęścia

Spoiler

(poprzez znalezienie Yennefer)

. Ukazuje również pragnienie Geralta do odnalezienia swego szczęścia i znalezienia spokoju, swego sacrum.

Cóż...Robiłem co mogłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia Ultra, wyłączone ubberpróbkowanie, 1360/768 : to samo miejsce = 34-35 fps [dokładnie co by byc ultra precyzyjnym : fps skacze z 34 na 35 dokładnie w tym samym spocie z identycznym rzutem kamery]

Sprzęt : E8400 [oc 4.0], GTX 260 [Evga superclocked], 4GB Ram DDR2 800, Asus P5K-E, Win XP Pro SP3.


Screen robiony z kilkoma programami działającymi w tle, zakładam, że jak robił bym go na czysto, czyli z wyłączonymi procesami które akurat mi latają w tle może bym zyskał jeszcze 2-3 klatki.

Mam nadzieję, że ci to jakoś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 21:28, gendi-88 napisał:

Gdzie znajde dobry srebrny miecz jestem na samym poczatku gry w 1 akcie ;)


Właściwie nie rozumiem po co pytać o takie rzeczy, imo zdecydowanie więcej funu daje szukanie wszystkiego samemu, ale

Spoiler

schemat znajdziesz podczas zadania w posiadłości Loredo (strażnicy wpuszczą Geralta wieczorem)

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się właśnie, ni z gruchy ni z pietruchy, Wiedźmin zje... popsuł. Odpalam launchera - menu po angielsku, brak możliwości zmiany języka, ustawienia takie same jak były a gra wygląda jak na poniższym obrazku. I trza będzie instalować grę jeszcze raz, ehh...

20110605213514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 21:35, Jeggred napisał:

A mi się właśnie, ni z gruchy ni z pietruchy, Wiedźmin zje... popsuł. Odpalam launchera
- menu po angielsku, brak możliwości zmiany języka, ustawienia takie same jak były a
gra wygląda jak na poniższym obrazku. I trza będzie instalować grę jeszcze raz, ehh...

Wygląda jak The Witcher 2 ver. 2004 :d
Wyrazy współczucia, ja miałem tak ,ale w przypadku budynków tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dokładnie to biedronka jest symbolem bogini Swątlnicy, córki Dażboga i Rodżany. Była ona owocem związku nagłego i krótkotrwałego, symbolizuje nadejście światła i koniec ciemności.

Ta symbolika jest także związana z owadem. Ponadto z biedronką zwaną także bożą krówką związany jest mit iż złapanie / zabicie jej przynosi nieszczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam - spójrz na to z innej strony, FPSy pewnie trzymają full 60 klatek cały czas xD
Na takim zmniejszeniu tekstur to wiesiek ci musiał w kosmos wystrzelić.
Walić wszystkich co grają na ultra, prawdziwe hardcore''y grają na minimum !

A tak poważniej - paradoks tego programu polega na tym, że o zgrozo niekiedy na niskich ludziom chodzi diametralnie gorzej jak na ultra [to już abstrakcja totalna.. chociaż miałem tak z jeszcze jedną grą - mianowicie pierwszy Dragon Age, chodził o wiele lepiej w wyższych rozdzielczościach niż w niskich, tzn lepiej śmiga mi na 1440/900 niż np na 1280/720, podobnie koślawe GTA4, teraz do grona technologicznych dziwolągów W2 dumnie dołączył... chyba z palmą pierwszeństwa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować