Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2011 o 16:56, zerohunter napisał:

Mi działa.

Mi pojawia się tylko 404 :/

Natrafiłem na wkurzający bug. Wchodząc do jaskini Nekkerów w Akcie I w pewnym momencie myszka odmówiła mi posłuszeństwa. Po prostu przestała działać. o dziwniejsze, po wciśnięciu ESC mogłem nią swobodnie operować po menusach. Po ponownym wczytaniu gry nastąpiło odwrócenie sytuacji - mogłem dowolnie obracać Geralta i wykonywać ciosy mieczem, ale z kolei nie dało się nim poruszać. Klawiatura nie reagowała na żadne polecenia, ale ESC wchodził bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilka ukonczylem gre i stwierdzam, ze fabularnie czesc pierwsza podobala mi sie zdecydowanie bardziej.

Spoiler

Wybralem sciezke Rocha a na koncu uratowalem Triss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś zostawić swoje niepotrzebne graty? Z tego co zauważyłem, to karczmarz nie oferuje już takiej usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę nie ma takiej potrzeby by była, ale odpowiadając na pytanie - nie ma "skrzynki". Niepotrzebne graty sprzedawaj po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, niektórzy już przeszli całą grę, a ja dopiero zaczynam...
Jak dla mnie sterowanie było o wiele lepsze w pierwszej części. Jakoś lepiej wychodziło mi klikanie myszką, niż klawiszami, zrobione typowo pod konsole z padami. Nie wiem, czy jestem za wolny, ale

Spoiler

w więzieniu była walka na pięści i wyskakiwały literki do wciśnięcia. Nawet nie zdążyłem zobaczyć jaka była i znikały. Możliwe, że to przez ciągłe wciskanie klawiszy na raz, żeby mnie nie zabili :)


Wiadomo już coś więcej o tych koszulkach dla właścicieli kolekcjonerki? Jak wyjdzie patch, to grę trzeba będzie zacząć od nowa, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:22, Radieth napisał:

Wiadomo już coś więcej o tych koszulkach dla właścicieli kolekcjonerki?

W poniedziałek będzie formularz.

>Jak wyjdzie patch, to grę trzeba będzie zacząć od nowa, czy nie?
Niee, zdecydowanie nie sądzę, patch wprowadzi tylko pierdółki klawiszologiczne i aktywacyjne, a nuż widelec optymalizacji kęsek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 18:44, matis9988 napisał:

Intel Core 2 Duo 2.8 Ghz 3 GB RAM GeForce 9600GT 1GB- gram na takim sprzęcie.Ustawiania
gry na dołączonym obrazku.Cały czas jest 20fps.Na minimalnych to samo, a na średnich
po 10-15 fps.Co zmienić aby było więcej fps i grafika zbytnio się nie pogorszyła?

Chyb a nic się na razie nie da zmienić. Mam bardzo podobny sprzęt i gra mi działa tak samo jak tobie. Trzeba tylko czekać na jakiegoś patcha poprawiającego optymalizacje, albo nVidia wykombinuje jakieś sterowniki dające grze kopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:22, Radieth napisał:

Pięknie, niektórzy już przeszli całą grę, a ja dopiero zaczynam...


Pewnie, że pięknie. Ja dopiero zacząłem I Akt i zupełnie z tego powodu nie narzekam. Gra jest niespodzianką tylko za pierwszym razem i trzeba się tym jak najwięcej nacieszyć. Później, rozgrywka w mniejszym lub większym stopniu staje się rutyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się kontruje? Trzeba w odpowiednim czasie gdy przeciwnik macha mieczem sam machnąć mieczem czy jakiś inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:32, bobobo napisał:

Jak się kontruje? Trzeba w odpowiednim czasie gdy przeciwnik macha mieczem sam machnąć
mieczem czy jakiś inny sposób?

Blokujesz ciosy przyciskiem E a unik robisz spacja i to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka ode mnie , używając uniku wymaksowanego tzn. 200% odległości można przemieszać się znacznie szybciej ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 18:01, 1096 napisał:


Panie i panowie nie chciałem w to wierzyć że jeden plik może spowodować że nagle Wiedźmin 2 będzie lepiej chodził.

Z ciekawości podmieniłem te pliki exe. I jestem w szoku bo po podmianie na ten exe z GOGu gra chodzi zauważalnie szybciej, na tyle że w danych lokacjach gra po prostu najzwyczajniej chodzi szybciej. Sprawdziłem w miejscach w których potrafiły klatki spaść, a na nowym pliku jest zauważalnie płynniej np. Jak patrze na słońce przez liście :-)
Potwierdzam że mi plik exe z wersji gry z GOGu przyśpieszył działanie gry o jakieś 5-10 fps.
Gram w 1680-1050 z wszystkim na ultra prócz uberpróbkowania, AA i SSAO czy jak to się zwie :P

Szok;-) Polecam innym spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zauważyłem, że na niskim poziomie trudności nie ma sekwencji QTE? Grałem w jedną z misji, gdzie wg. poradnika takowa powinna być, a jej nie uświadczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować