Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metro 2033 ładniejsze na PC - oto dowody

97 postów w tym temacie

Nie ma to jak porównywać grafikę z gry na DX 11 ze wszystkimi detalami wymagającymi POTWORA a nie komputera, do tego w wyższej rozdzielczości, z konsolą, której bebechy mają kilka lat i która obsługuje DX 9 :> Gratulacje :> Proponuję porównanie jakości grafiki na pececie, który bebechami odpowiada x360 i wtedy podać ;) Wspomnę tylko, że X360 ma 512 MB ram współdzielone między system i kartę graficzną, a także GPU oparty o układ ATI R500. Proponuję więc porównanie, jak Metro 2033 będzie wyglądało na PC z 512 MB RAM i kartą graficzną sprzed 3 lat :> Uruchomi się w ogóle? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 18:38, aope napisał:

Nie ma to jak porównywać grafikę z gry na DX 11 ze wszystkimi detalami wymagającymi POTWORA
a nie komputera, do tego w wyższej rozdzielczości, z konsolą, której bebechy mają kilka
lat i która obsługuje DX 9 :> Gratulacje :> Proponuję porównanie jakości grafiki
na pececie, który bebechami odpowiada x360 i wtedy podać ;) Wspomnę tylko, że X360 ma
512 MB ram współdzielone między system i kartę graficzną, a także GPU oparty o układ
ATI R500. Proponuję więc porównanie, jak Metro 2033 będzie wyglądało na PC z 512 MB RAM
i kartą graficzną sprzed 3 lat :> Uruchomi się w ogóle? ;)


Nie wiesz o czym piszesz ;D Konsola jest stworzona po to aby na niej grać. Proponuje poczytać o różnicach mocy obliczeniowej między pc, a konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 18:38, aope napisał:

Nie ma to jak porównywać grafikę z gry na DX 11 ze wszystkimi detalami wymagającymi POTWORA
a nie komputera, do tego w wyższej rozdzielczości, z konsolą, której bebechy mają kilka
lat i która obsługuje DX 9 :> Gratulacje :> Proponuję porównanie jakości grafiki
na pececie, który bebechami odpowiada x360 i wtedy podać ;) Wspomnę tylko, że X360 ma
512 MB ram współdzielone między system i kartę graficzną, a także GPU oparty o układ
ATI R500. Proponuję więc porównanie, jak Metro 2033 będzie wyglądało na PC z 512 MB RAM
i kartą graficzną sprzed 3 lat :> Uruchomi się w ogóle? ;)


Uruchomi się. Kumpel odpalił na jedno rdzeniowym intelu 3,2 GHz i 7900GS. Gra chodzi płynnie w 800x600 na minimalnych. Na moim x-klocku wygląda zdecydowanie lepiej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że X360 bebechami nie grzeszy raczej nie podlega jakiejkolwiek dyskusji, co nie zmienia faktu, że grafika nadal wygląda świetnie, a przykładem może być Forza 3 czy Gears of War 2. Wiadomym jest to, że moc obliczeniowa najnowszych kart jest znacznie większa i grafika będzie się prezentować lepiej co nie zmienia faktu, że tryb 3D i DX11 jest kompletnym szajsem, przynajmniej w moim odczuciu, zresztą to samo tyczy się DX10. Poza tym widać było to przykładzie Crysisa, który chodził z wymuszonymi opcjami Very High na DX9 i bardzo się nie różnił od "dziesiątki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym to polega ,aby pokazać że mimo wrzystko komutery idą coraz bardziej do przodu. Pamiętam wychwalanie obecnych konsol przed premierą, jakiej to one wielkiej mocy nie posiadają , że komputerom jeszcze dużo czasu zajmie dogonienie konsol, teraz kiedy konsle się zestarzaały traktuje się je ulgowo, bo przecież jest to sprzęt starszy i nie musi się wyrabiać ,to że gry wyglądją na różnych platformach różnie zależy nie tylko od mocy konsol ale też od pracy jaką wsadziło w dany produkt studio. Zresztą co by mówić kolega wyrzej mówi aby porównać koputer i konsole z tego samego roku. Faktyczne konsola w grach będzie lepsza ale niesąde aby można było na niej pracować czy wykonywać wiele innych rzeczy ( co by nie mówić o komputerach to właśnie na nich tworzone są wrzystkie gry), pewnie nawet w tym momecie urzywasz kompa ,aby się wypowiedzieć na tej stronie. No ale cóż każdy ma swoje zdanie i niezamierzam się kłucić o to co leprze, wdł mnie konsole to czystaroz roywka ,dla osób które nie interesują się tym co mają pod obudową i chcą się przyniej dobrze bawić, z koleji komputer jet obecnie narzędziem najbardziej uniwersalnym. Myśle że jeśli w jakimś niedalekim czasie laptopy osiągną tą samą wydajność co PC w podobnej cenie (i nie będą to przyokazj i 5 kilowe kloce) to będzie to następny atut PC/laptopów. W końcu było by to połączenie mobilności i funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie i tak grajom na iksboksach więc ta gra to ex na x''a i nie trzeba sie garbić nat klawiaturą.:P

Mimo że nigdy mi nie szło porównywanie grafiki to jakoś nie widzę większej różnicy pomiędzy tymi obrazkami,chociaż sam nie wiem,wersja z PC wygląda jakoś za jasno...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 19:11, Angar0pl napisał:

Na tym to polega ,aby pokazać że mimo wrzystko komutery idą coraz bardziej do przodu. (...)


Tego nikomu nie trzeba pokazywać, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Wszyscy o tym wiedzą. Nie bardzo tylko rozumiem sens porównywania grafiki z gry na za chwilę 5 letniej konsoli i najnowszej generacji pececie. Jaki to ma sens? Co to ma pokazać? Co to ma udowodnić? Rozumiałbym porównanie grafiki pomiędzy różnymi pecetami a konsolą (np. przeciętny pecet, średni pecet, super-hiper-extra pecet), ale porównanie z high-endowego pc za kilka tysięcy z konsolą sprzed prawie 5 lat? To się kompletnie mija z celem.

ps. Ah, i taka prawda powszechna dla inteligentnych - czy granie na konsoli wyklucza granie na pc? Bo te "i tak uzywasz komputera" - nie rozumiem. Ja gram na pc i na konsoli. Nie widzę konfliktu między nimi. Dziwny jestem?

@Myszasty: a jakieś screenshoty dałoby się zdobyć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma to jak porównywać grafikę z gry na DX 11 ze wszystkimi detalami wymagającymi POTWORA

Dnia 20.03.2010 o 18:38, aope napisał:

a nie komputera, do tego w wyższej rozdzielczości, z konsolą, której bebechy mają kilka
lat i która obsługuje DX 9


Takie rzeczy tylko na gram.pl :) Ot, żeby ludzie klikali i wejśc było sporo, a może i flejm się trafi ;-)

Co do tematu - "cpt. Obvious is so obvious" : wersja pecetowa w DX 11 (wymagająca kompa z NASA) wygląda lepiej niż na prawie pięcioletniej konsoli (w DX 9). No trudno, żeby wygladała gorzej - bo to już byłby wstyd dla deweloperów ;-) A swoją drogą - te różnice jakiegoś szału nie robią, ani screeny pecetowe, ani (tym bardziej) konsolowe opadu szczęki u mnie nie wywołały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to lepiej się to prezentuje właśnie na konsoli. Tak czy inaczej taniej wychodzi kupić Xboxa niż inwestować w sprzęt, który uciągnie wszystko na max z dx11. Powoli, ale już pewnie jestem blisko odstawienia PC''ta. Takie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te ogromne wymagania były dla DX11 i PhysX (GF470 i 480), gra w rzeczywisotści wymaga nieco słabszego sprzętu :)
A i kompy z NASA w większości są dośc stare (zwłaszcza te na wahadłowcach :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps. Ah, i taka prawda powszechna dla inteligentnych - czy granie na konsoli wyklucza granie na pc? Bo te "i tak uzywasz komputera" - nie rozumiem. Ja gram na pc i na konsoli. Nie widzę konfliktu między nimi. Dziwny jestem?


aope. Przykro mi ,ale nic takiego nie mówiłem.A ty jesteś najzupełniej pod tym względem normalny. Stwierdziłem tylko że , co by nie mówić komputer jest sprzętem znacznie bardziej uniwersalnym , ja sam w domu mam PC, laptopa.starego xboksa i ps 3 co prawda najczęściej korzystam z komputera ,ale nie oznacza to dlamnie ,że nie będę nigdy kożystał z innego sprzętu, nawet teraz brat zakupił FFXIII i nie sprawia mi jakiegoś wielkiego problemu, to aby sobie pograć jak konsola jest wolna a pogoda jest taka jak w tym momencie zamoim oknem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 19:31, Lordpilot napisał:

A swoją drogą - te różnice
jakiegoś szału nie robią, ani screeny pecetowe, ani (tym bardziej) konsolowe opadu szczęki
u mnie nie wywołały...


Różnice są niewielkie, chyba, że odpalimy to na super drogim sprzęcie. Ale w ruchu wygląda to naprawdę bardzo ładnie. Tekstury sa ostre, wersja na X360 bardzo płynna, w zasadzie nie zauważyłem spadków animacji (po zainstalowaniu na dysku ;) ). Gra ma świetny klimat, bardzo fajny gameplay. Tyle, że dla mnie to wszystko skończyło się po etapie w bibliotece. Kiedy dotarłem do momentu pokonywania z towarzyszem jakiś wybuchających kul, cały fun z gry szlag trafił. Po bibliotece jest tylko w dół i to pod ostrym kątem. Szkoda, bo gdyby końcówka była tak dobra, jak pierwsza połowa, to byłbym pod wielkim wrażeniem. A tak, po wykwintnym daniu dostajemy kawałek starego, nieświeżego mięsa, który psuje cały fun zdobyty do tej pory... Niemniej sprawdzić warto, ale raczej nie za pełna kasę - albo z wymiany, albo po obniżce ceny do stówki albo i mniej.

@Angar0pl: luz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez te obrazki sa z DX9 a nie DX11 co zreszta pisze na tej niemieckiej stronie .
Jak juz napisal Henrar dla 1280x1024 Dx9 wystarczy do tej gry bardzo sredni komputer .
edit i widac na nich dosc spora roznice .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 19:47, Miniu napisał:

Przeciez te obrazki sa z DX9 a nie DX11 co zreszta pisze na tej niemieckiej stronie .
Jak juz napisal Henrar dla 1280x1024 Dx9 wystarczy do tej gry bardzo sredni komputer
.
edit i widac na nich dosc spora roznice .


I pewnie na Radeonie X1950 (i tak szybszy układ niż ten z X360) i 512 MB współdzielonej pamięci ram w systemie? Wciąż nie widzisz braku sensu w takich porównaniach? I przez "lepiej" rozumiesz wyższy kontrast i jasność? Bo szczerze - widziałem tę grę i na pc z dx 9 i na x360 i różnic nie widzę z wyjątkiem takiej, że na pececie ze słabsza kartą to nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować