Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy Silent Hill w drodze

21 postów w tym temacie

ja bym chciał by Sh wrzucili na PSn w cenie 18zł :P albo nawet 40zł co tam ... jeśli zrobią znowu coś w stylu SH:Homecoming to nie jest źle ale dobrze też nie :P mogli by wrócić klimatem do 1 lub do 2 części :)

czekam na więcej informacji związanych z tą grą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Homecoming grałem na PC i moim zdaniem to była jedna wielka klapa... Jakoś nie martwi mnie to że tytuł ukaże się tylko na konsole choć nie ukrywam że miło byłoby gdyby na PC pojawił się SH w stylu tych które parę ładnych lat temu potrafiły naprawdę wystraszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że przestaną się bawić w śniegi i mrozy. Ja chcę pył, mgłę, klimat oraz fabułę rodem z pierwszych trzech części!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz nie ma i nie bedzie niestety takich gier jakie byly pare ladnych lat temu niestety, czy to SH czy RE ida w jakims dziwnym kierunku odchodzac od pierwotnej "histori" teraz chyba tylko sie liczy grafa (zeby jak najwiece wycisnac z konsol i bylo duzo fjerwerkowi) duzo strzelania jak najmniej myslenia czy szukania np klucza :D ..mi osobiscie wiecej frajdy dostarcza stary Vampires Countdown, RE, SH czy Dino Crisis niz te najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powrót do klimatu jedynki byłby czymś rewelacyjnym. Pierwsza część miała taką niesamowitą atmosferę strachu i niepewności, że na długo jeszcze ją zapamiętam. Kilka razy przeszedłem ją na PSX a potem na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorasy, ale szufladkować od razu Shattered Memories do remakeów nie powinno się, dał tyle nowych rzecz, których SH1 nie miał, poza tym fabuła została napisana od nowa. No i oceny jakie zgarnia sprawiają, że warto o tym tytule pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shattered Memories wcale nie był zły. Chyba, że się było fanatykiem starych SH i za diabli nie chciało się zaakceptować innej koncepcji tej gry.
Moim zdaniem - cokolwiek zrobią, raczej nie zdołają przebić duszącego klimatu Otherworld''a z SH3 (szpital, czy choćby już "zwykłe" metro) bądź SH1. Wymieniłem w tej kolejności, ponieważ dla mnie klimat z SH3 po prostu zabija (zostanę zbesztany, wiem ;]).
Może i będzie dobry, ale na pewno nie będzie za dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2010 o 14:42, Przedlack napisał:

Moim zdaniem - cokolwiek zrobią, raczej nie zdołają przebić duszącego klimatu Otherworld''a
z SH3 (szpital, czy choćby już "zwykłe" metro) bądź SH1. Wymieniłem w tej kolejności,
ponieważ dla mnie klimat z SH3 po prostu zabija (zostanę zbesztany, wiem ;]).
Może i będzie dobry, ale na pewno nie będzie za dobry.


A czemu od razu "zbesztany" ? Silent Hill 3 miał kilka kapitalnych lokacji z niesamowitym klimatem jednak jako całość bardziej cenie SH1 i SH2. Jeśli idzie o nową część...to raczej ciężko im będzie powtórzyć to co zrobili przy pierwszym SH. Gra była wyjątkowa i raczej taka pozostanie. Homecoming mi się nie podobało, za dużo zmian się pojawiło, gra stawiała na walkę zamiast na klimat jak w częściach 1-3. Według mnie lepiej żeby serii dali już spokój bo rozdrabniają jej kultowość na drobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że SH: Homecoming na PC był skopany technicznie. Nie chodziło o fabułe, słaba grywalnośc lub tym podobne. Problem tkwił w:
a) problemach z dźwiękiem - zdarzało się że po wgraniu save''a dźwięki były tylko w jednym głośniku a muzyka na obydwu
b) gra nie obsługiwała większości padów do PC. Wgranie save''a kończyło się powalonym sterowaniem. Wiekszość funkcji była pod innymi przyciskami a pozostałe funkcje nie były dostępne. Zmiana ustawień nie pomagała.
Niestety Konami znało problem ale odpowiedź z ich pomocy technicznej nic nie zmieniła. Jako fan serii życzyłbym sobie aby gra pojawiła się również na PC, jednak jeśli mają zostać powielone te same błędy lub podobne uniemożliwiające rozgrywkę to niech lepiej sobie darują. Porty na PC z konsol sa przeważnie bardzo słabe technicznie i niedorobione, jest kilka wyjątków jak Gears Of War jednak to sa tylko wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ach, jeszcze jedna rzecz. Zarówno wersja Steam, pudełkowa jak i pirat miały te same problemy. Dwa razy kupiłem SH:C, najpierw w steam a później w pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma to byc na poziomie Homecoming to niech sobie lepiej dadza spokoj :] . Klimat cienki , gameplay wrecz tragiczny nastawiony na ciagle ciukanie zlych stworow :] ,zagadki bardziej bezmozgie niz w sh3 (a myslalem ,ze sie nie da :P) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:25, Longer napisał:

A czemu od razu "zbesztany" ?

Doświadczenie mnie nauczyło, że stawianie SH3 nad SH1 jest czasem bardzo tragiczne w skutkach. Ale cóż.

Dnia 10.04.2010 o 15:25, Longer napisał:

Według mnie lepiej żeby serii dali już
spokój bo rozdrabniają jej kultowość na drobne...

Tu przyznaję rację. O ile z SM jeszcze nawet im się udało, to mimo tego ta gra spokojnie mogłaby zrobić furorę bez nazwy "Silent Hill" w tytule. A tak to zostaje porównany do innych gier z tej serii i jednocześnie staje się "tym gorszym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 08:57, Przedlack napisał:

> A czemu od razu "zbesztany" ?
Doświadczenie mnie nauczyło, że stawianie SH3 nad SH1 jest czasem bardzo tragiczne w
skutkach. Ale cóż.

O gustach się nie dyskutuje;p

Dnia 12.04.2010 o 08:57, Przedlack napisał:

> Według mnie lepiej żeby serii dali już
> spokój bo rozdrabniają jej kultowość na drobne...
Tu przyznaję rację. O ile z SM jeszcze nawet im się udało, to mimo tego ta gra spokojnie
mogłaby zrobić furorę bez nazwy "Silent Hill" w tytule. A tak to zostaje porównany do
innych gier z tej serii i jednocześnie staje się "tym gorszym".

KASA mości panie...Jest Silent Hill w tytule? To i sprzedaż będzie większa;) SM było dobre, pewny powiew świeżości, jednak dla mnie brak mgły, radia itp to już nie Silent Hill. A patrząc na Homecoming widać, że ciężko jest wymyślić coś "świeżego" do serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować