Zaloguj się, aby obserwować  
SwenG

X Universe czyli X2 The Threat i X3 Reunion

178 postów w tym temacie

Witam, ostatnio nabyłem sobie X2 w całkiem miłej cenie. Szukałem na forum jakiegoś tematu związanego z tą grą i nie znalazłem. Są jacyś gracze lubujący się w takich produkcjach ? Latanie po kosmosie, handel, misje etc. to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Jakoś tak przeoczyłem wcześniej tą grę i po Elite, Frontierze zakończyłem zabawę na Microsoftowskim Freelancerze. Przed X2 był też chyba X Beyond The Frontier ale nie miałem okazji zagrać. Na razie X2 daje mi wystarczająco dużo rozrywki a X3 ma wyjść podobno już w okolicach maja (jak plotka niesie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jednego miłośnika już masz. Niestety, o ile pierwszego X wchłonąłem jak gąbka wodę to o tyle X2 już mi nie podszedł. Próbowałem wgryźć się pare razy ale bez skutku. Może X3 okaże sie bardziej przyjazny.

A tym czasem... EVE-Online :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 14:29, ktosik napisał:

Na stronie producenta masz swojskie forum: http://forum2.egosoft.com/viewforum.php?f=17

Niestety X3 ma tak mordercze wymagania sprzętowe, to nawet nie próbowałem dema odpalać.

No na forum jestem zarejestrowany, ale pomyślałem, że "gramowicze" również mają ochotę wymienić się doświadczeniami. Co do X3 to już zdążyłem zmienić sprzęt na lepszy i oczekuję wydania w Polsce.

-> Jester
No ja się wgryzam cały czas i mam podobne odczucia jak w Eve ;) Im więcej wiem o tej grze tym bardziej mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno zapuściłem demko i .... hmmm
Jednak szkoda, że nie ma kokpitów. I chodziło lepiej niż się spodziewałem, chociaż nie superpłynnie. Najzabawniejsze, że gdy chciałem zmniejszyc rozdzielczość okazało się że nie można zejść na mniej niż bodajże 1024x600(!). Czekam na wydanie, ale pewnie dopiero w maju. Wiecie może czy ktoś w Polsce dystrybuuje wersję angielską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 14:02, flymar napisał:

A ja niedawno zapuściłem demko i .... hmmm
Jednak szkoda, że nie ma kokpitów. I chodziło lepiej niż się spodziewałem, chociaż nie superpłynnie.
Najzabawniejsze, że gdy chciałem zmniejszyc rozdzielczość okazało się że nie można zejść na
mniej niż bodajże 1024x600(!). Czekam na wydanie, ale pewnie dopiero w maju. Wiecie może czy
ktoś w Polsce dystrybuuje wersję angielską?

Z tego co wiem, już jest mod z kokpitami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam doswiadczenia w takich gierkach, ale jakos zagralem w demko X3 i jakos czulem niesmak. Pomijam slabe sterowanie w menu bo to drugorzedna sprawa, ale kierowanie statkami to juz bylo jakies kompletnie dziwne. Poza szybkoscia, to sterowanie mysliwcem czy wielkim transportowcem jakos mocno rozne nie bylo. Po drugie wcale nie czulem bezwladnosci. Statek poruszal sie dokladnie jak ruszylem myszka i zatrzymywal sie od razu. Ostatnia rzecza ktora mi sie nie podobala, to ze wszystkie statki mialy os obrotu dokladnie w miejscu gdzie znajdowala sie kamera, dajac wrazenie, ze nie ja poruszam sie statkiem, a porusza sie wszechswiat.
Ktos ma podobne odczucia czy tylko ja tak dziwnie reaguje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 15:12, Volvox napisał:

Ja nie mam doswiadczenia w takich gierkach, ale jakos zagralem w demko X3 i jakos czulem niesmak.
Pomijam slabe sterowanie w menu bo to drugorzedna sprawa, ale kierowanie statkami to juz bylo
jakies kompletnie dziwne. Poza szybkoscia, to sterowanie mysliwcem czy wielkim transportowcem
jakos mocno rozne nie bylo. Po drugie wcale nie czulem bezwladnosci. Statek poruszal sie dokladnie
jak ruszylem myszka i zatrzymywal sie od razu. Ostatnia rzecza ktora mi sie nie podobala, to
ze wszystkie statki mialy os obrotu dokladnie w miejscu gdzie znajdowala sie kamera, dajac
wrazenie, ze nie ja poruszam sie statkiem, a porusza sie wszechswiat.
Ktos ma podobne odczucia czy tylko ja tak dziwnie reaguje? :)

Jeszcze nie mam X3 i nie sciągam dema, gram w X2. Jedyne co mogę powiedzieć o sterowaniu to tylko tyle, że posiadanie joysticka daje kolejne 50% zabawy w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 15:12, Volvox napisał:

Ja nie mam doswiadczenia w takich gierkach, ale jakos zagralem w demko X3 i jakos czulem niesmak.
Pomijam slabe sterowanie w menu bo to drugorzedna sprawa, ale kierowanie statkami to juz bylo
jakies kompletnie dziwne. Poza szybkoscia, to sterowanie mysliwcem czy wielkim transportowcem
jakos mocno rozne nie bylo. Po drugie wcale nie czulem bezwladnosci. Statek poruszal sie dokladnie
jak ruszylem myszka i zatrzymywal sie od razu. Ostatnia rzecza ktora mi sie nie podobala, to
ze wszystkie statki mialy os obrotu dokladnie w miejscu gdzie znajdowala sie kamera, dajac
wrazenie, ze nie ja poruszam sie statkiem, a porusza sie wszechswiat.
Ktos ma podobne odczucia czy tylko ja tak dziwnie reaguje? :)


Sterowanie dobre bo statki w demo mają chyba prawie na maxa zboostowane silniki główne i manewrujące. Ciekawe czy zaobserwowałbyś gdyby oś obrotu była przesunięta wstecz/do przodu. Radzę zagrać w X2. Tam dobrze czuć bezwładność. Albo w demku się katapultować i polatac w skafandrze. A - właśnie. Przy zbliżeniach skafandra tną się obiekty i widać je od srodka. Ciekawe, czy nie występuje to również przy zbliżaniu się do niektórych innych obiektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 16:45, flymar napisał:

Przy zbliżeniach skafandra tną się obiekty i widać je od srodka. Ciekawe, czy nie
występuje to również przy zbliżaniu się do niektórych innych obiektów.

Hmm, nigdy nie używałem widoku z zewnątrz, zawsze z poziomu kokpitu, da się wogóle cokolwiek robić przy takim ustawieniu ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:25, SwenG napisał:

> Przy zbliżeniach skafandra tną się obiekty i widać je od srodka. Ciekawe, czy nie
> występuje to również przy zbliżaniu się do niektórych innych obiektów.
Hmm, nigdy nie używałem widoku z zewnątrz, zawsze z poziomu kokpitu, da się wogóle cokolwiek
robić przy takim ustawieniu ? ;)


Da się - podziwiać:) I właściwie tylko tyle. Zaraz po zainstalowaniu demka odnalazłem sobie jakiś fajny widoczek - niby niczego praktycznego nie daje, ale gdyby go nie było to byłbym zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 19:23, PioMrex napisał:

> Kto to wydał w Polsce?
Aha, Topware Interactive

Jeszcze nie wydane i na razie nikt nie wie kiedy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 01:06, SwenG napisał:

> > Kto to wydał w Polsce?
> Aha, Topware Interactive
Jeszcze nie wydane i na razie nikt nie wie kiedy będzie.

Tak, ale chodziło mi kto wydaje serię. OK już sam się dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie, gdzie można nabyć jeszcze część pierwszą? Jakiś sklepik internetowy? Jeśli ktoś coś znajdzie byłbym wdzięczny za linka :) Mnie się niestety to nie udało - może w złe miejsca patrzyłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja serii X nie lubię. :) Czegoś mi w tej grze brakuje.

Z takich space-simów to najbardziej lubię Freespace 2 i Tachyon: The Fringe. Szczerze polecam obie jeśli jeszcze w jakąś nie graliście, a macie okazję kupić. :)

Od dłuższego czasu przymierzam się do EVE Online. Sporo o nim słyszałem i na razie prowadzi w rankingu najlepszych gier MMORPG. Z tym, że wiadomo... abonament... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 12:26, kuba121 napisał:

a w sklepach jest to X2?? Bo szukałem i nigdzie nie znalazłem

Jest, ja kupowałem nie tak dawno w Media Markcie za 29 zł (czy coś koło tego). Ewentualnie możesz kupić bezpośrednio u wydawcy (Play) lub w jakiś wysyłkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle ostatnio zeby sobie sagrac w jakas taka strategiczno-ekonomiczna gierke, co sie dzieje w kosmosie i wszystkie drogi wydaja sie prowadzic do X3.
Czytalem straszne opowiesci o tej grze ze ma od groma bug''ow, ze zawiesza system itp.
Sa jakies nowe pacze ktore naprawiaja te gre?
Jak jest z uczeniem sie? (slyszalem ze jest trudna do nauczenia sie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować