Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Wielka płyta" od Gigabyte z podstawką LGA 1366

15 postów w tym temacie

Szkoda że tych PCI-Express nie dali z 15... na co komu tyle? Mi by wystarczyło jedno góra trzy ;P Ale w sumie płyta dla entuzjastów. Jednym słowem: MIAZGA! Chciałbym taką mieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 22:49, iRReniQs napisał:

Szkoda że tych PCI-Express nie dali z 15... na co komu tyle? Mi by wystarczyło jedno
góra trzy ;P Ale w sumie płyta dla entuzjastów. Jednym słowem: MIAZGA! Chciałbym taką
mieć ;)


Na dobrą sprawę tutaj są 3 pci express. Tanich kart nie opłaca się łączyć a drogie zajmuja po 2 sloty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 22:49, iRReniQs napisał:

Szkoda że tych PCI-Express nie dali z 15... na co komu tyle?


A np. dla tych co chcą spiąć cztery karty w SLI.

Dnia 12.05.2010 o 22:49, iRReniQs napisał:

Mi by wystarczyło jedno, góra trzy ;P


Mnie od zawsze wystarcza jedno;) Choć teraz mam GTS 250 z chłodzeniem Zalmana co zajmuje 2,5 slota;)

Dnia 12.05.2010 o 22:49, iRReniQs napisał:

Ale w sumie płyta dla entuzjastów. Jednym słowem: MIAZGA! Chciałbym taką
mieć ;)


Mieć taką płytę to jeszcze nic, weź ją i odpowiednio wyposaż...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 23:30, sirufok1987 napisał:

Mieć taką płytę to jeszcze nic, weź ją i odpowiednio wyposaż...;)


No właśnie :) Trafiłeś w sedno, to jest problem... :) Ale jak już kogoś stać na taką płytę (bo zgaduję że będzie droga) to stać go też na "wyposażenie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 23:10, magilla1 napisał:

Na przykład do czegoś takiego :D

http://fastra2.ua.ac.be/

12 TFLOPS za 6000€ to musi zastanawiać :) (przynajmniej do celów naukowych)


O.o!!! Nie no do czegoś takiego ta płyta akurat by się nie nadawała :D Ale niezłego linka zapodałeś! :) Od teraz będę chwalił się tym zdjęciem i mówił że to mój skromny komp... xD To jest dopiero elektrownia jądrowa! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 00:03, TBKPredator napisał:

Bez sensu - 7 slotów PCIe, a wykorzysta się góra 4. No chyba że ktoś włoży 7 jednoslotowych
kart - wtedy pogratuluję pomysłu. :P


To już byłby szczyt;)
Mnie też dziwi sposób w jaki je projektują, powinni zrobić max 4 sloty w szerszych odstępach i wszyscy byliby happy;) Mniejszy koszt produkcji równa się mniejszej cenie w sklepach, więc byłoby to jak najbardziej akceptowalne:)
No chyba, że ktoś będzie chciał się pochwalić, że ma 7xPCIe (z czego 6 nieużywanych;P) - to na to już nie ma rady;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie k. dzwiekowa, tuner czy dysk podlaczycie?! skoro Nvidia ma 4-way, czyli zostaja 3 porty w najlepszym przypadku, a że chłodzenie przeważnie zajmuje 2 sloty, więc i tak za mała ta płyta jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować