Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed II blisko 9 milionów; Brotherhood z betą

16 postów w tym temacie

Zgadzam się z Tobą, Pepsi. Sam również chciałbym przetestować ów tryb multi, ale beta zapewne będzie jedynie dla posiadaczy xboxa, no i może dla ps3. A liczba w jakiej sprzedał się AC2 wcale mnie nie dziwi, bo gra jest dużo lepsza od jedynki i naprawdę wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 22:37, Namaru napisał:

Ciekawe ile sztuk zawdzięczają DRMowi.


Pamiętaj, że DRM był tylko na pecetach, a ten segment rynku stanowi pewnie małą część ogólnych wyników sprzedaży AC II...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sumować konsole razem to wychodzi koło 80%. Oddzielnie to się rozkłada mniej więcej tak (za VGChartz):

3.75 dla X30
3.46 dla PS3
1.79 dla PC

Tyle, że wersja PC jest na rynku od marca, konsolowa od listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Tyle, że wersja PC jest na rynku od marca, konsolowa od listopada.

To raz. A dwa - wyniki z vgchartz raczej nie były dawno aktualizowane (spójrz na datę "last update" - 18 listopada 2009). IMO - na konsolach zeszło jeszcze więcej. No i vgchartz powinno wreszcie podawać wyniki z PC (i sprzedaży elektronicznej - a tego nigdy nie uwzględniają zarówno jeśli chodzi o blaszaka i konsole) - w wypadku AC 2 na PC człek musiał się zalogować, więc łatwo to policzyć (i jest pewność że dany egzemplarz pochodzi bezpośrednio od klienta, a nie - został sprzedany do sklepu i leży sobie w magazynie). Dobre natomiast chociaż to, że nie sumują konsol, tylko rozbijają sprzedaż na konkretną platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno zdecydowanie wieksza czesc tego wyniku to konsole, na pieca duzo osób zrezygnowało z produktów ubi z racji DRM-a ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> na pewno zdecydowanie wieksza czesc tego wyniku to konsole, na pieca duzo osób zrezygnowało

Dnia 19.05.2010 o 09:34, przemqqq napisał:

z produktów ubi z racji DRM-a ;/


Za konkurencyjnym portalem:

Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że do 31 marca bieżącego roku Assassin’s Creed II znalazł na całym świecie 9 milionów nabywców. Do liczby tej wliczają się zarówno edycje konsolowe gry, jak i wersja pecetowa, która debiutowała na światowym rynku na początku marca. Względem rezultatów z początku lutego, wynik został poprawiony o milion egzemplarzy.

Link:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=51677

Czyli na konsolach zeszło 8 milionów do lutego (nie ma tu niestety rozbicia na PS3/X360), natomiast na PC (w najlepszym wypadku) sprzedano okrągły milion (przy teoretycznym założeniu że w marcu nikt już nie kupował wersji PS3/X360). Nienajgorzej w sumie, ale jak na tak silnie promowany tytuł, to na pewno mogło być lepiej. Trudno wyrokować ile osób zrezygnowało z zakupu ze wzgledu na DRM, część na pewno - to są niestety dane niepoliczalne, bo czasem nawet ludzie którzy deklarują że nie kupią gry ze względu na DRM, to i tak w końcu kupują ;-)

Anyway - tak jak myślałem vgchartz nie zaaktualizowało swoich danych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 06:56, Lordpilot napisał:

> Tyle, że wersja PC jest na rynku od marca, konsolowa od listopada.
To raz. A dwa - wyniki z vgchartz raczej nie były dawno aktualizowane (spójrz na datę
"last update" - 18 listopada 2009). IMO - na konsolach zeszło jeszcze więcej.

http://vgchartz.com/worldtotals.php?name=assassin%27s+creed&console=&publisher=&genre=&minSales=0&results=50&sort=Total

A ponieważ dwójka nadal znajduje się w zestawieniu tygodniowym: http://www.vgchartz.com/weekly.php, to myślę, że liczby są jak najbardziej aktualne.

Dnia 19.05.2010 o 06:56, Lordpilot napisał:

No i vgchartz
powinno wreszcie podawać wyniki z PC

Nikt nie ujawnia sowich statystyk i przez piractwo pewnie trudno to estymować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To "last update" nie dotyczy wynikow sprzedazy co jest zreszta oczywiste jak porownasz ja z data premiery .
W zestawieniu tygodniowym AC2 sa dane z wszystkic 25 jakie minely od czasu premiery wiec raczej sa aktualne ale pewnie niedokladne jak to sie vgcharts czesto dosc zdaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> A ponieważ dwójka nadal znajduje się w zestawieniu tygodniowym: http://www.vgchartz.com/weekly.php,

Dnia 19.05.2010 o 11:18, Namaru napisał:

to myślę, że liczby są jak najbardziej aktualne.


Nie wnikam ;-) W każdym razie ktoś się "kropnął" o jakieś 800 tys. egzemplarzy - albo vgchartz albo GOL (całkiem możliwe że właśnie ten serwis, bo nie podali źródła skąd te 8 baniek w lutym, a raczej - nie wiem czy podali, bo nie mam tam abonamentu, a jeśli tam zagladasz to wiesz z czym to się wiąże). Wkażdym razie dzięki za linki i wyjaśnienia.

@Miniu,
Również dzięki za sprostowanie. W każdym razie daty na vgchartz mogli by aktualizować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszej i drugiej części Assassin''s Creed nie mogłem się oderwać, ale w przypadku Brotherhood nie czuję ani cienia ekscytacji... Może dlatego, że czuję się jak ta krowa dojna, z której wszyscy na około doją kasę wypuszczając kolejne DLC. Bo czymże jest Brotherhood w porównaniu do AC2? Dużym DLC właśnie. Niestety (?) fabuła tej serii na tyle mnie zainteresowała, że nie mogę sobie pozwolić na opuszczenie tego rozdziału, szczególnie że zapewne będzie powiązany z kolejną częścią, więc gdy tylko gra stanie się dostępna za grosze na eBay''u to i tak ją nabędę. I znowu będę zły na samego siebie, że wydałem kasę na chwilę grania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 12:25, Lordpilot napisał:

Nie wnikam ;-) W każdym razie ktoś się "kropnął" o jakieś 800 tys. egzemplarzy - albo
vgchartz albo GOL (całkiem możliwe że właśnie ten serwis, bo nie podali źródła skąd te
8 baniek w lutym, a raczej - nie wiem czy podali, bo nie mam tam abonamentu, a jeśli
tam zagladasz to wiesz z czym to się wiąże). Wkażdym razie dzięki za linki i wyjaśnienia.

Cóż dane na vgchartz to tylko oszacowania (poprawiane gdy ukażą się oficjalne dane np. NPD), więc dokładnie to trudno powiedzieć jak wygląda sytuacja. Wydawca prawdopodobnie wie najlepiej (choć liczby przez niego podawane to prawdopodobnie liczba dostarczonych egz. a nie sprzedanych) szkoda, ze nie chce tylko rozbić tego na platformy ;) Nie wiem w jaki sposób ujawnianie takich danych mogło by zaszkodzić firmie, ale wszyscy widocznie się przed tym wzbraniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować