Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2012 o 18:46, scott napisał:

Tak mam bo wcześniej miałem wersje box (licencji - przy upie z visty oem był promocja
na up do 7 w wersji box ale wtedy to coś ok 400 dałem) jak jest z oem - to nie wiem nie
wnikałem.

Na Antywebie 2-3 tygodnie temu pisali, że nawet jak masz "Vistę" lub "7" w wersji OEM, to przy upgradzie za 129 zł (lub kupnie upgrade''u do "8 Pro" w pudełku za 249 zł, np. w Empiku) finalnie na kompie będzie "Windows 8 Pro" w wersji BOX - czyli z możliwością przeniesienia na inny komputer po deinstalacji na starym. Ktoś to może potwierdzić? Dzięki.

Rozumiem, że upgrade zrobiłeś do wersji "Pro", tak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2012 o 18:57, Janek_Izdebski napisał:

Rozumiem, że upgrade zrobiłeś do wersji "Pro", tak? :)

Tak bo nie ma innej możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tu masz zrzut ekranu - coś się nie podpieło pod poprzedni post

No aby się upewnić zadzwoń do MS najlepiej tam Ci wszystko ładnie wytłumaczą

20121118194614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 18:57, Janek_Izdebski napisał:

> Tak mam bo wcześniej miałem wersje box (licencji - przy upie z visty oem był promocja

> na up do 7 w wersji box ale wtedy to coś ok 400 dałem) jak jest z oem - to nie wiem
nie
> wnikałem.
Na Antywebie 2-3 tygodnie temu pisali, że nawet jak masz "Vistę" lub "7"
w wersji OEM, to przy upgradzie za 129 zł (lub kupnie upgrade''u do "8
Pro
" w pudełku za 249 zł, np. w Empiku) finalnie na kompie będzie "Windows
8 Pro
" w wersji BOX - czyli z możliwością przeniesienia na inny komputer po
deinstalacji na starym. Ktoś to może potwierdzić? Dzięki.

Rozumiem, że upgrade zrobiłeś do wersji "Pro", tak? :)


Nie kombinuj, IZDEBSKI! Windows 8 nie jest systemem dla ciebie. Nie ma co na sile szukac zalet tego systemu bo jest ich niewspolmiernie malo do wad. Interfejs metro jest kpina dobra na tablety i komorki a nie na komputery. Tyle samo nerwow traci sie na konfiguracji jak i na uzywaniu tego pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Nie ma co na sile szukac

Dnia 18.11.2012 o 19:47, eSieNDeO napisał:

zalet tego systemu bo jest ich niewspolmiernie malo do wad. Interfejs metro jest kpina
dobra na tablety i komorki a nie na komputery. Tyle samo nerwow traci sie na konfiguracji
jak i na uzywaniu tego pozniej.

A jakie są wady ?
Przeta to win 7 z dodanym metro -- podaj wady, a nie ogólniki oraz to że użytkonik nie ogarnia systemu nie oznacza, że system jest be ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko grzeczniej, bez krzyków i nie po nazwisku, proszę!!! Ok? A skąd wiesz, że to system nie dla mnie? Znasz mnie w ogóle by tak pisać, co? Czasami chamstwo niektórych na tym forum naprawdę poraża... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawa ma z szybkością systemu po instalacji ósemki? Wolniejsza, szybsza od 7? I czy w ogóle warto?

Po prostu mam możliwość otrzymania ósemki za darmo i się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 19:58, Piotrbov napisał:

Jak się sprawa ma z szybkością systemu po instalacji ósemki? Wolniejsza, szybsza od 7?
I czy w ogóle warto?

Po prostu mam możliwość otrzymania ósemki za darmo i się zastanawiam.


Tak, ta z DreamSparka chodzi bardzo dobrze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 20:04, Mysterum napisał:

Tak, ta z DreamSparka chodzi bardzo dobrze ;]


Lepiej niż siódemka? Jakieś plusy, jakieś minusy w korzystaniu? No i najważniejsze, czy można zainstalować system nie usuwając tego, co się ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 19:54, Janek_Izdebski napisał:

Tylko grzeczniej, bez krzyków i nie po nazwisku, proszę!!! Ok? A skąd wiesz, że to system
nie dla mnie? Znasz mnie w ogóle by tak pisać, co? Czasami chamstwo niektórych na tym
forum naprawdę poraża... :(

Nie unos sie, nic sie takiego nie stalo. Wiem ze to nie jest system dla ciebie bo raczej nie jestes czlowiekiem ktorego marzeniem jest spedzenie masy czasu na konfiguracji systemu i potem jeszcze wkurzanie sie na to ze najprostsze opcje systemowe sa gdzies poukrywane. Plusem windowsa 8 jest jedynie szybsze uruchamianie systemu i PODOBNO lepsze wykorzystywanie procesorow wielordzeniowych. Caly interfejs to jakis niesmieszny zart. I pomyslec ze cos takiego wyszlo jako system na komputery. Brak slow... Nikomu nie polecam przesiadac sie z Windows 7 x64 na Windows 8 x64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 20:05, Piotrbov napisał:

> Tak, ta z DreamSparka chodzi bardzo dobrze ;]

Lepiej niż siódemka? Jakieś plusy, jakieś minusy w korzystaniu? No i najważniejsze, czy
można zainstalować system nie usuwając tego, co się ma?

Oprócz zamiany pasku start na menu start metro nie ma strasznych zmian. Mi osobiście pracuje się wygodniej, system z pewnością jest stabilniejszy od 7. Oprócz tego dostaje się kilka GB w chmurze na SkyDrive. Pliki można zachować w Windows.old.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 19:49, scott napisał:


>Nie ma co na sile szukac
> zalet tego systemu bo jest ich niewspolmiernie malo do wad. Interfejs metro jest
kpina
> dobra na tablety i komorki a nie na komputery. Tyle samo nerwow traci sie na konfiguracji

> jak i na uzywaniu tego pozniej.
A jakie są wady ?
Przeta to win 7 z dodanym metro -- podaj wady, a nie ogólniki oraz to że użytkonik nie
ogarnia systemu nie oznacza, że system jest be ;)


Jakie wady?! Najwieksza wada to chora polityka Microsoftu przez ktora posiadacze Windowsa 8 sa inwigilowani. Kolejna to chory interfejs i wyglad przeniesiony zywcem z telefonow komorkowych i tabletow. Nie wiem co za ludzie chwala 8. Chyba tylko ci ktorzy lubia byc stale inwigilowani, a przy okazji ubezwłasnowolnieni od idiotycznego sklepu Microsoftu przez ktory mamy niemożność zainstalowania roznych aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 20:14, eSieNDeO napisał:

Jakie wady?! Najwieksza wada to chora polityka Microsoftu przez ktora posiadacze Windowsa
8 sa inwigilowani.

Smartscreen? Sprawdza, czy aplikacja którą uruchamiasz nie jest szkodliwa. Na tym się kończy inwigilacja ;D
Zawsze można wyłączyć.

Dnia 18.11.2012 o 20:14, eSieNDeO napisał:

Kolejna to chory interfejs i wyglad przeniesiony zywcem z telefonow komorkowych i tabletow.

Testowałeś, czy gadasz bo taki trend jest? ;p

Dnia 18.11.2012 o 20:14, eSieNDeO napisał:

Nie wiem co za ludzie chwala 8.

Poczytaj :D

Dnia 18.11.2012 o 20:14, eSieNDeO napisał:

Chyba tylko ci ktorzy lubia byc stale inwigilowani,

Masz coś do ukrycia, że się tak boisz? ;p

Dnia 18.11.2012 o 20:14, eSieNDeO napisał:

a przy okazji ubezwłasnowolnieni od idiotycznego sklepu Microsoftu
przez ktory mamy niemożność zainstalowania roznych aplikacji.

Jakich!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 20:09, eSieNDeO napisał:

Nie unos sie, nic sie takiego nie stalo. Wiem ze to nie jest system dla ciebie bo
raczej nie jestes czlowiekiem ktorego marzeniem jest spedzenie masy czasu na konfiguracji
systemu i potem jeszcze wkurzanie sie na to ze najprostsze opcje systemowe sa gdzies poukrywane.
Plusem windowsa 8 jest jedynie szybsze uruchamianie systemu i PODOBNO lepsze wykorzystywanie
procesorow wielordzeniowych. Caly interfejs to jakis niesmieszny zart. I pomyslec ze
cos takiego wyszlo jako system na komputery. Brak slow... Nikomu nie polecam przesiadac
sie z Windows 7 x64 na Windows 8 x64.

Ale jeśli faktem jest, że upgrade z "7" do "8" (to, że do wersji "Pro" to już wiem) następuje do wersji BOX, to warto zstanowić się nad zakupem. Później można by przenieść system na nowy komputer. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2012 o 20:14, eSieNDeO napisał:

Jakie wady?! Najwieksza wada to chora polityka Microsoftu przez ktora posiadacze Windowsa
8 sa inwigilowani. Kolejna to chory interfejs i wyglad przeniesiony zywcem z telefonow
komorkowych i tabletow. Nie wiem co za ludzie chwala 8. Chyba tylko ci ktorzy lubia byc
stale inwigilowani, a przy okazji ubezwłasnowolnieni od idiotycznego sklepu Microsoftu
przez ktory mamy niemożność zainstalowania roznych aplikacji.

czego nie można zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no naprawdę... Pod wiele podzespołów nawet sterowników nie ma na tym Windows 8. Nie wszystkie gry działają. Aż dziw bierze że tylko naiwniaków zechciało używać tego crapu i jeszcze go sobie chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 21:09, eSieNDeO napisał:

Pod wiele podzespołów nawet sterowników nie ma na tym Windows 8.

No popatrz, nie mam problemów ;p

Dnia 18.11.2012 o 21:09, eSieNDeO napisał:

Nie wszystkie gry działają.

Mi jedno MMO jak dotąd nie działa. Jednak dla mnie jest to plus. Jakiś przykład? ;p

Dnia 18.11.2012 o 21:09, eSieNDeO napisał:

Aż dziw bierze że tylko naiwniaków zechciało używać tego crapu i jeszcze go sobie chwalą.

Dziw bierze indeed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 21:09, eSieNDeO napisał:

Nie no naprawdę... Pod wiele podzespołów nawet sterowników nie ma na tym Windows 8. Nie
wszystkie gry działają.

Łał, a co się działo przy okazji premiery jakże idealnych Windowsów XP i 7? Dokładnie to samo. Aż dziw bierze, że przy okazji Windows 8 ludzie wciąż używają tego argumentu jednocześnie siedząc na systemie, który miał dokładnie te same problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować