Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Już sam nie wiem. Zarówno Boogie, jak i Spider wydają mi się podejrzani. Jednak w mojej opinii Boogie przedstawia porządne analizy, podczas gdy Spider jakby miał ich mniej...
walgierz - żałuję, że nie przedstawiłeś nam tego obrazu ze szczegółami, jednak na tę chwilę nie pozostaje mi nic innego, jak:
______________________________

Lincz --> Spider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:46, walgierz napisał:

Przemyślałem sobie wszystko i najbardziej wierzę w winę Boogiego.

****
Lincz --> Boogie


Jak już bedzie po wszystkim wstawię sobie podpis Walgierz jest gupi :DDDD Cóz trudno, zaufałeś niewłaściwej osobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:48, spider88 napisał:

Wydaje mi się że Ty go znalazłeś jeszcze przed linczem. (...) Wydaje mi się że napisałem więcej postów niż ty i brałem udział w grze o wiele częściej .Ty poza rozmową z Yarr-em tak naprawdę więcej nie powiedziałeś nic. (...) To akurat przynajmniej jak dla mnie jest mało przekonujące. (...)


Już sam nie wiem, czy czynię dobrze :/. Ponieważ swoją rację masz. Boogie również ma pewną rację... A wbrew pozorom najgorsze, co nam się może w tej chwili przydarzyć to remis - dalej będzie niewiadoma między wami dwoma - ponieważ i tak śmierć Adamido spowoduje rozstrzgnięcie...
________________________________

ZMIANA GŁOSU ---> Boogie
________________________________

Jedno mnie pociesza - jeśli w mafii jest Olga, bądź mimo wszystko Adamido, to wiem, że nic nie byłem w stanie zrobić, by ich powstrzymać. Tak jak zresztą i inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:59, boogie85 napisał:

Jakie roztrzygniecie? O_o Przeciez nawet, jeśli dziś zgina trzy osoby to jutro pozostałe trzy
walczą dalej...


Właśnie - jutro rozstrzygnięcie. Cokolwiek by się nie działo - jutro rozstrzygnięcie.
Lepiej, żeby nie było dylematów Boogie - Spider wówczas. Bo a nóż wybierzemy źle? Teraz będzie łatwiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwierzaki myślały, że już na pokładzie statku mogą czuć się bezpiecznie, jednak ciągle w ich gronie znajdował się wielki miłośników komfortów oferowanych przez ZOO. Zwierzęta poczuły, że muszą po prostu odnaleźć tą istotę jak najszybciej, gdyż nigdy nie wiadomo co jeszcze może zrobić w gronie. Tak właściwie nie wiadomo czemu to tak bardzo podpadł im Boogie, jednak biedaczka musiał spotkać nieciekawy los. Najpierw Kurken wpadł na genialny pomysł dodania do jego ryby tabletki prawdy, ale jednak zwierzęta nie wytrzymały i wyrzuciły zwierzaka za burtę. Gdy tabletka zaczęła działać niedźwiedź powiedział zwierzętom prawdę, jednak było już za późno...

Tym wydarzeniem przejął się tak bardzo nosorożec Adamido, że postanowił wyskoczyć w ratunku Boogiego, jednak skończył on dokładnie tak samo jak misiu.

Lew Walgierz wyciągał się wygodnie na statku i rozmyślał nad tym kto może być w gronie tą świnią i nawet niewiadomo kiedy nad statkiem pojawił się szybowiec, którym dowodziła rzecz jasna dwójka strażników.
- Ci to nigdy się nie poddają... – powiedział walgierz i zaczął przygotowywać się do obrony. Niestety nie sądził, że strażnicy będą posiadać sidła dzięki, którym będzie można złapać zwierze bez opuszczania pokładu szybowca...

Trójka zwierząt zebrała się po chwili w miejscu w którym został uprowadzony walgierz i zaczęli nerwowym wzrokiem patrzeć na siebie. Została ich już tylko trójka i teraz tak naprawdę okaże się czy ta ucieczka uda się czy może to Rzepa z Kalarepą będą tryumfować?

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Rozkład głosów:
walgierz => Boogie
Boogie => Spider88
Spider88 => Boogie
Furr => Boogie
Olga => Boogie
Adamido => [brak głosu] => Adamido

Podsumowanie:
Boogie- 4
Spider88 i Adamido - 1

Giną:
Lincz- Boogie- niewinny- nie może się odzywać do zakończenia edycji!
Wstyd i Hańba- Adamido- niewinny- kończmy z tym i wstydu oszczędźmy... :/
Mord- walgierz- i tak oto odpada was dzisiaj cały tercet!!

Lista:
1.
2.
3.
4.
5. Spider88
6.
7.
8.
9. Furr
10. Olga
11.
12.
13.
14.
15.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Jutrzejszego dnia będzie finał! Jak sama nazwa wskazuje wypadało by takiego dnia zrobić tu porządną burzę mózgów żeby to naprawdę wyglądało jak finał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Loz, kurde, jak nie Boogie, to kto? Furra juz wczesniej wykluczylam za jeden z pierwszych glosow na Fanafilmu w poczatkowej fazie gry. Zostaje Spider..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już jest niepoważne. W dniu rozstrzygnięcia nie ma głównego podejrzanego. Oczywiście, może mieć swoją pracę i różne sprawy mogą wyniknąć... Ale jednak zwyczajnie nie mogę zmienić swoich zapatrywań, jeśli on czegoś nie powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olga
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=20604
pierwszy głos – teoretycznie strzał, jednak wówczas walgierz miał już jeden głos. Jak wiadomo, w pierwszym linczu jest duży rozrzut, więc jeśliby ktoś jeszcze oddał głos na krasnoluda, to bardzo prawdopodobne byłoby zlinczowanie go. A nie muszę chyba wspominać że jest on dość niebezpieczny. Z drugiej strony Bumber miał już wówczas 2 głosy, lecz nie muszę chyba przypominać, że ten pierwszy jest uważany za dużo bardziej doświadczonego.
Jednocześnie ta wypowiedź (swoją drogą drugi głos na FF w tym linczu) http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=20631
Zdecydowanie oddala od niej wszelkie podejrzenia. Jednak odstawmy to na chwilę. Załóżmy, że mogli ustalić coś takiego między sobą by Olga mogła później bez problemu zwyciężyć.

A duży cień na jej osobę rzuca milczenie. Może lamy zwyczajnie nie są zbyt rozmowne, lecz mimo wszystko wypowiedzi jest zbyt mało. Oczywiście, moich też nie było dużo, lecz nie mnie osądzać własną osobę. Szczególnie, że pewnego dnia nawet nie miałem okazji oddać głosu...

I to wszystko. Już nawet pod koniec, gdy jest to najważniejsze, nie ma nic wzmożonej ilości postów. Ani bardziej merytorycznych.

Spider
Tak jak Olga głosowała na walgierza co mogło być z pewnego punktu widzenia nieco podejrzane, tak Spider jeszcze bardziej przekroczył linię ‘niezauważalności’. Otóż zagłosował na gloody’ego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zrobił to tuż po Boogiem, przypieczętowując los żółwia. Inaczej mówiąc – perfidnie podpiął się pod głosy innych, tylko po to, by być pewnym zlinczowania akurat tej wybranej osoby. Tak, mógłby też głosować na Bumbera, jednak on był na tyle wyraźną postacią, że można było spodziewać się jego linczu w późniejszej fazie gry. Poza tym dużo łatwiej kryć się za głosem Yarra, niż Seby i Adamido.

Następnie – głos na Budo... W momencie gdy wszyscy rozpatrywali winę FF. Ale oczywiście, nie musiał w końcu mieć takich podejrzeń jak inni, oraz tak jak w przypadku Boogiego - jeśli byłby mafią, to bardziej by mu się opłacało zagłosować. Z tym że sytuacja jest nieco inna niż Boogiego. On nie miał czasu. Może nie miał czasu na policzenie wszystkich głosów...?

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=20682
Oto osoba, która twierdzi że nie ma czasu zawsze. Jednocześnie proponuję sprawdzenie, z jakiego powodu głosował na Buda. To może być bardzo ciekawe.

Nieco odsuwa od niego podejrzenia wzmożona aktywność w dniu po zlinczowaniu mafioza. Możliwe że była to jednak zwykła próba odwrócenia sytuacji...

I w jego postaci też to wszystko... Po prostu ludzie za mało piszą. Zdecydowanie za mało.


Podsumowując – obie postacie mają argumenty za i przeciw. Wyznaczę wektor wypadkowy i zagłosuję na siebie chyba, ponieważ to co się dzieje teraz to po prostu żałosne jest :/.
LUDZIE, PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeczytałem wszystkie posty Olgi i Spidera. Dość dużo czasu mi to zajęło, ale teraz wiem, że oni nie mogą być winni. Po prostu nie mogą.
Kto więc pozostaje? Furr – wredny Husky. Skoro Olga ani Spider nie są winni, to pozostaje tylko ten „pies”.
Sami zobaczcie – nie odzywa się przez połowę edycji, a w drugiej tak miesza, że aż walgierz rezygnuje ze swoich teorii.
Ale przejdźmy na sam początek. Furr prezentuje karygodną aktywność. Pisze jednego posta na dzień, zazwyczaj jedynie z linczem. Oczywiście, brał udział w zlinczowaniu FanaFilmu, mafiozy, lecz zauważcie, że głosował jako jeden z ostatnich, miał więc czas na przeliczenie wszystkich głosów i przemyślenie swojej decyzji – z pewnością więc wiedział co czyni i „dobił” FF. Problem w tym, że przecież FF jeszcze przed linczem Furra był skazany na śmierć! Inaczej mówiąc husky się perfidnie podczepił pod głosowanie by wyrobić sobie alibi. Dobrze, że to wreszcie przejrzałem. Jednocześnie wówczas dowiadujemy się, że FF był jednak winny. Proponuję więc cofnąć się do jego głosu w poprzednim linczu. Zgadnijcie na kogo głosował? Tak, na Furra – z pewnością robił to asekuracyjnie, na wszelki wypadek, by później móc się od niego odciąć.
Wracając do przeszłej ‘teraźniejszości’. Furr nabija się z Buda. Prawdopodobnie próbuje go zdyskredytować w oczach innych. Teraz wiemy, że Budo jest niewinny, co tylko potwierdza moje wnioski. W ten dzień również w ogóle się nie pojawia. Tłumaczy to nieobecnością. Ale my przecież wiemy, że mafia praktykuje różne techniki. Jedną z dobrze znanych jest niegłosowanie w któryś z środkowych dni, co teoretycznie powinno dowodzić tego, że gracz nie jest tak związany z FM jak powinien być mafiozo. Tutaj oczywiście jest to tak głupio zrobione, tak widocznie, że w sumie aż szkoda gadać. Ale sami widzicie, że to ważny argument. Nie rozumiem czemu nikt go wcześniej nie zauważył. „Najciemniej jest pod latarnią”?
Od tego momentu Furr zaczyna się odzywać. Ale nawet nie próbujcie uważać tego za plus! On po prostu stwierdził, że czas przejść do mieszania! I robi to nadzwyczaj dobrze. Nikt go nie podejrzewa, podczas gdy on próbuje spowodować, by reszta graczy zlinczowała spidera zamiast Boogiego. Oczywiście robi tak po to, by w ostatnim dniu Boogie był po jego stronie. Na szczęście nie poszło po jego myśli – walgierz, mimo naporu z jego strony, nie daje się przekonać i linczuje właśnie Boogiego. Za przykładem walgierza robi też tak większość graczy. Furrowi nie pozostaje nic innego, jak zmienić głos zgodnie z wolą większości mętnie tłumacząc to jakimiś nieistniejącymi remisami (co nieudolnie próbował ściągnąć od walgierza!!!). Twierdzi przy tym, że to tylko i wyłącznie po to, by jutro była jasna sytuacja. Inaczej mówiąc próbuje wrabiać dalej spidera! Na szczęście przejrzałem go...

Panowie i Panie:
________________________

Lincz --> Furrbacca – zdychaj mafio!!! Ty śmierdzący Psie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 20:10, Furrbacca napisał:

LUDZIE, PISAĆ!!!

Już sem ;))
No cóż rozpoczynam trochę późną analizę ale lepiej późno niż wcale .Piszę to do ciebie bo akurat ty przynajmniej wyglądasz na czystego ;))
Do czego zmierzam .
Olga - Jak każdy wie jest to gracz początkujący ,Kuki mógł nam zrobić psikusa w ten sposób aby nikt się nie połapał .Olga przyjęła jakże wygodną dla początkującego mafiozy taktykę .
Podpinać się pod tezy innych i nie robić błędów .Jak ich nie robić ?? - Nic nie pisać .
Jedyne zdania przez nią napisane to - zgadzam się z tym ,zgadzam się z tamtym i to wszystko .
Średnio dziennie jeden post " z linczem " i to wszystko .
Pewnie sam przyznasz że poza tym nic na nią nie masz . Bo niby skąd ??

**************************
Sorki za spóźnienie ale byłem w pewnym pięknym mieście "niestety służbowo " i dopiero powróciłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No udalo mi sie wbic (okropny dzien...:/)

;o Co sie dzieje? Sam sie przyznajesz, ze jestes w mafii?
Jesli jestes w mafii, to moze byc proba w sumie odciagniecia od siebie uwagi takim desperackim postem, bo czemu mafioso mialby sie przyznac...
A jesli jestes zwyklym mieszkancem, to to jest chyba malo fajne, bo po co zrzucac na siebie tak podejrzenia..

Spider, ciekawe czy zaglosuje w ten ostatni dzien...

Ale Furr, jak sie przyznaje, to coz...

***

Lincz ----> Furr

***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 21:05, spider88 napisał:

Olga - Jak każdy wie jest to gracz początkujący ,Kuki mógł nam zrobić psikusa w ten sposób
aby nikt się nie połapał .Olga przyjęła jakże wygodną dla początkującego mafiozy taktykę .
Podpinać się pod tezy innych i nie robić błędów .Jak ich nie robić ?? - Nic nie pisać .


Tak, i prawie na poczatku jako jedna z pierwszych glosowac na Fana, ktory dodatkowo mnie oskarzal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Tak, przeczytałem wszystkie posty Olgi i Spidera. Dość dużo czasu mi to zajęło, ale teraz wiem,
że oni nie mogą być winni. Po prostu nie mogą.


Chyba chciałeś powiedzieć, że nie wiesz co innego napisać. Przecież ewidentnie Spider jest winny! Powiedz mi, na jakiej podstawie go uniewinniasz?!

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Kto więc pozostaje? Furr – wredny Husky. Skoro Olga ani Spider nie są winni, to pozostaje
tylko ten „pies”.


Tak, nie ma to jak obrażać innych graczy. Cóż za cudowna taktyka, pozazdrościć. Miej przynajmniej choć trochę szacunku dla innych ludzi i przedstawiaj prawdziwe argumenty, a nie przywidzenia.

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Sami zobaczcie – nie odzywa się przez połowę edycji, a w drugiej tak miesza, że aż walgierz
rezygnuje ze swoich teorii.


1. walgierz nie rezygnuje ze swoich teorii. Nie było to również moim celem.
2. Gdzie ja mieszam?! Po prostu pokazuję to, co moim zdaniem pokazane być powinno. Jeśli to jest mieszanie, no to sorry, ale chyba po prostu nie pasuję do tej gry.

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Ale przejdźmy na sam początek. Furr prezentuje karygodną aktywność. Pisze jednego posta na
dzień, zazwyczaj jedynie z linczem.


I kto to mówi? Nie napisałeś więcej postów niż ja!
Poza tym mówiłem - sprzysięgły się przeciw mnie chyba wszystkie możliwe wypadki losowe. Dziwne, że autobus na drzewo się nie władował - ponieważ dochodziłem już do takiego wniosku, gdy kolejny raz nie mogłem wejść na forum przed 21, 22.

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Oczywiście, brał udział w zlinczowaniu FanaFilmu, mafiozy,
lecz zauważcie, że głosował jako jeden z ostatnich, miał więc czas na przeliczenie wszystkich
głosów i przemyślenie swojej decyzji – z pewnością więc wiedział co czyni i „dobił”
FF. Problem w tym, że przecież FF jeszcze przed linczem Furra był skazany na śmierć! Inaczej
mówiąc husky się perfidnie podczepił pod głosowanie by wyrobić sobie alibi.


Napisałem w tamtym poście - nie miałem czasu czytać wszystkich postów. Nie wiedziałem jaka jest sytuacja, nie mogłem liczyć głosów. Nie wiedziałem, że aż tyle osób głosuje na FanaFilmu. Czepiasz się więc mnie o to, że z własnej teorii wyeliminowałem mafiozę? Brawo.

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Dobrze, że to wreszcie
przejrzałem. Jednocześnie wówczas dowiadujemy się, że FF był jednak winny. Proponuję więc cofnąć
się do jego głosu w poprzednim linczu. Zgadnijcie na kogo głosował? Tak, na Furra – z
pewnością robił to asekuracyjnie, na wszelki wypadek, by później móc się od niego odciąć.


Tak tak, może zaraz jeszcze dodasz, że wcześniej w ogóle się ze sobą nie komunikowaliśmy, ponieważ nie chcieliśmy, by był między nami inny związek? Weź się trochę zastanów nad tym co piszesz. Z pewnością Ci to nie zaszkodzi.

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Wracając do przeszłej ‘teraźniejszości’. Furr nabija się z Buda. Prawdopodobnie
próbuje go zdyskredytować w oczach innych. Teraz wiemy, że Budo jest niewinny, co tylko potwierdza
moje wnioski.


Gdzie ty tam widzisz próbę zdyskretytowania Buda?! Tu: "No to co? Na miękko, czy jajecznicę", czy tu: "Gdzie ty tam widzisz do jasnej anielki jakiś rym? O.o"
Nie bądź śmieszny...

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

W ten dzień również w ogóle się nie pojawia. Tłumaczy to nieobecnością. Ale my
przecież wiemy, że mafia praktykuje różne techniki. Jedną z dobrze znanych jest niegłosowanie
w któryś z środkowych dni, co teoretycznie powinno dowodzić tego, że gracz nie jest tak związany
z FM jak powinien być mafiozo. Tutaj oczywiście jest to tak głupio zrobione, tak widocznie,
że w sumie aż szkoda gadać. Ale sami widzicie, że to ważny argument. Nie rozumiem czemu nikt
go wcześniej nie zauważył. „Najciemniej jest pod latarnią”?


Już mówiłem - nie mogłem być!!! Czy tak ciężko to zrozumieć?! Ale nie, dalej są osoby, które wciąż będą się pchały z tymi samymi argumentami... Nie wiem po co tu gram w ogóle jeszcze.

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Od tego momentu Furr zaczyna się odzywać. Ale nawet nie próbujcie uważać tego za plus! On po
prostu stwierdził, że czas przejść do mieszania! I robi to nadzwyczaj dobrze.


Taak? Gdzie mieszam? Podaj jakieś przykłady, bo jak czytam te Twoje wypociny, to aż niedobrze mi się robi.

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Nikt go nie podejrzewa,


Może dlatego, że jestem niewinny?!

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

podczas gdy on próbuje spowodować, by reszta graczy zlinczowała spidera zamiast Boogiego. Oczywiście
robi tak po to, by w ostatnim dniu Boogie był po jego stronie. Na szczęście nie poszło po jego
myśli – walgierz, mimo naporu z jego strony, nie daje się przekonać i linczuje właśnie
Boogiego.


Owszem przekonywałem. I co się okazało? Boogie był niewinny. Więc lepiej tego nie komentuj, ponieważ to wszystko jedynie CIEBIE oczernia...

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Za przykładem walgierza robi też tak większość graczy. Furrowi nie pozostaje nic
innego, jak zmienić głos zgodnie z wolą większości mętnie tłumacząc to jakimiś nieistniejącymi
remisami (co nieudolnie próbował ściągnąć od walgierza!!!).


Nic nie ściągałem. Gdyby Adamido zagłosował na Spidera, to byłby remis. A to by nam dało jeden dzień w plecy. Rozumiesz?

Dnia 13.12.2006 o 20:53, Furrbacca napisał:

Twierdzi przy tym, że to tylko
i wyłącznie po to, by jutro była jasna sytuacja. Inaczej mówiąc próbuje wrabiać dalej spidera!
Na szczęście przejrzałem go...


I sytuacja okazała się aż nazbyt jasna.
________________________

Lincz --> Furrbacca – czegoś takiego jeszcze nigdy chyba nie widziałem.
________________________

Spider - nie rób sobie kłopotu, przecież dobrze widać, kto tu jest zdrajcą. Nie mów, że nie dostrzegasz winy Furra. Jak tak teraz patrzę na jego wypowiedzi, to dziwię się, czemu wcześniej go nie zlinczowałem :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 21:12, olga2468 napisał:

Tak, i prawie na poczatku jako jedna z pierwszych glosowac na Fana, ktory dodatkowo mnie oskarzal...

To przytoczę ci twoją wypowiedz z tego linczu :

"ja losowalam"
To była twoja metoda a nie zlinczowanie mafiozy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 21:18, spider88 napisał:

"ja losowalam"
To była twoja metoda a nie zlinczowanie mafiozy .


Ale to byl pierwszy lincz, nikt wtedy nie opieral sie na jakis glebszych przemysleniach. Poza tym nie bylam w tym osamotniona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 21:20, olga2468 napisał:

Ale to byl pierwszy lincz, nikt wtedy nie opieral sie na jakis glebszych przemysleniach. Poza
tym nie bylam w tym osamotniona..

Więc nie możesz tego przedstawiać jako argument , tak jak przedstawiano na mnie że ja na niego nie głosowałem a tylko dlatego że jak napisałaś to był pierwszy lincz .A tak poza tym to był drugi lincz a nie pierwszy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 21:21, Furrbacca napisał:

> Ale Furr, jak sie przyznaje, to coz...

A mafiozo wykorzystuje perfidnie darmowy lincz, prawda?
_____________________________

Lincz --> Olga


A pff... A mafiozo proboje mnie teraz wrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się