Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sniper: Ghost Warrior - recenzja

117 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2010 o 09:59, przemqqq napisał:

wniosek po tym tekście jest jeden: warto zagrać , jak wyjdą patche :D

(o ile w ogole CI takowe planuje wydać)


Wg informacji ze Steamu pierwszy wypuszczono zaraz po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 02:06, Lucas_the_Great napisał:

<ciach> - tak to jest, gdy się nie czyta tekstu, a tylko patrzy na ocenki.


Mylisz się kolego. Problem w tym, że przeczytałem "recenzję", a właściwie chyba tekst sponsorowany. Autor wytyka błędy, niedoróbki, problemy, właściwie ze wszystkim, brak pomysłów itp. itd. Po tym wszystkim stwierdza "to dobra gra, warto zagrać".

Dnia 29.06.2010 o 02:06, Lucas_the_Great napisał:

MW2 dostało 7 za ABSOLUTNĄ wtórność względem MW, czyli sprzedawanie tego samego dwa razy.


Rozumiem, że Sniper wtórny nie jest i ma w sobie tyle innowacji, że przyprawia o ból głowy.

Dnia 29.06.2010 o 02:06, Lucas_the_Great napisał:

Tego nie należy pochwalać.


Rozumiem, że gram.pl pochwala za to kupno gry niedopracowanej, niemalże niegrywalnej, z błędami, złym modelem rozgrywki, błędami w mechanice, zabłędzonej, nielogicznej, z tragicznym SI. Fajnie.

Dnia 29.06.2010 o 02:06, Lucas_the_Great napisał:

Oceny są podyktowane wieloma rzeczami. W wypadku Snipera odniesieniem nie są IMO "inne
shootery" bo nie jest to do końca shooter.


Ciekawe stwierdzenie. Rozumiem, że kolega nie czytał recenzji? Ponieważ autor poleca ją właśnie jako strzelaninę.

>Grałeś w Sniper Elite? To najbliższe porównanie.

Rozumiem, że Sniper Elite to przygodówka? Encyklopedia? Gra logiczna? Nie daj Bóg strzelanka.

Dnia 29.06.2010 o 02:06, Lucas_the_Great napisał:

Rozumiem że AW oceniasz też przede wszystkim jako shooter? Hmmm...


A czym jest AW, jak nie strzelaniną? Możesz wytłumaczyć?

Dnia 29.06.2010 o 02:06, Lucas_the_Great napisał:

Jak odnaleźć odpowiedni kontekst i zrozumieć ocenę? Mam złą wiadomość. Należy PRZECZYTAĆ
recenzję. Kilka stron LITER a nie CYFR. Ot, pech...


A to pech, bo chyba sam jej nie przeczytałeś. Proponuję to zrobić i spojrzeć trzeźwym okiem, a nie dobrymi kontaktami CI i pieniędzmi rzuconymi na reklamę. Proponuję tez przestać wprowadzać Czytelników w błąd, próbując ich przekonywać, że tak kiepska gra jak Sniper jest czymś, w co chcą zagrać. Trochę przyzwoitości i bycia fair nie zaszkodzi. A teksty sponsorowane odpowiednio oznaczać, tyczy się tez recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 10:04, aope napisał:

> Rozumiem że AW oceniasz też przede wszystkim jako shooter? Hmmm...

A czym jest AW, jak nie strzelaniną? Możesz wytłumaczyć?

Lubię Cię aope, ale tu przesadziłeś. AW to fabularna gra ackji i oceniać tu się powinno przede wszystkim fabułę. To tak jak oceniać Mass Effecta 2 jako RPGa, którym w zasadzie nie jest. Gry oryginalne są oceniane inaczej niż zwykłe. Koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 10:58, Kretoszczur napisał:

Lubię Cię aope, ale tu przesadziłeś. AW to fabularna gra ackji i oceniać tu się powinno
przede wszystkim fabułę. To tak jak oceniać Mass Effecta 2 jako RPGa, którym w zasadzie
nie jest. Gry oryginalne są oceniane inaczej niż zwykłe. Koniec kropka.


Ale to nie zmienia faktu, że AW skupia się głównie na strzelaniu. To przygodowa strzelanka ze świetną fabułą. No ale mi AW nie podszedł, chociaż nie neguję, że może się podobać, co widzę po znajomych. Peace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Avatar 4.5/6 WTF ?
2. Mass Effect 7.5 ??? Śmiech na sali. Wy chyba rzeczywiście nie potraficie oceniać gier.
3. Sniper Ghost Warrior 7.5... OK, ale dlaczego skoro jest tyle niedociągnięć a dociągnięcia można wyliczyć na palcach jednej ręki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 11:33, Hulk131 napisał:

1. Avatar 4.5/6 WTF ?
2. Mass Effect 7.5 ??? Śmiech na sali. Wy chyba rzeczywiście nie potraficie oceniać gier.
3. Sniper Ghost Warrior 7.5... OK, ale dlaczego skoro jest tyle niedociągnięć a dociągnięcia
można wyliczyć na palcach jednej ręki ?


Po prostu nie warto sugerować się ich ocenami. Ja rozumiem, że serwis internetowy musi na siebie zarabiać, ale zarabianie sponsorowanymi recenzjami nie jest ok. Zwłaszcza, jeśli nie sa oznaczone jako "tekst sponsorowany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 11:44, aope napisał:


Po prostu nie warto sugerować się ich ocenami. Ja rozumiem, że serwis internetowy musi
na siebie zarabiać, ale zarabianie sponsorowanymi recenzjami nie jest ok. Zwłaszcza,
jeśli nie sa oznaczone jako "tekst sponsorowany".

No dobra, chłopie, przesadziłeś niniejszym. Przedstawiasz dowody na to, że ktoś na płaci za recenzje, albo natychmiast odwołujesz bezpodstawne pomówienia, którymi ciskasz na forum publicznym. To co robisz fachowo nazywa się "zniesławienie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 11:44, aope napisał:

Po prostu nie warto sugerować się ich ocenami. Ja rozumiem, że serwis internetowy musi
na siebie zarabiać, ale zarabianie sponsorowanymi recenzjami nie jest ok. Zwłaszcza,
jeśli nie sa oznaczone jako "tekst sponsorowany".


Juz mnie Lucas_the_Great wyprzedzil, ale przylaczam sie do jego prosby o przedstawienie dowodow na to, ze recenzja byla sponsorowana. Rzucanie oskarzen bez poparcia ich dowodami to jest znieslawienie, a my na tym forum nie lubimy jak sie kogokolwiek o cokolwiek oskarza bez przedstawienia dowodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 12:05, Lucas_the_Great napisał:

No dobra, chłopie, przesadziłeś niniejszym. Przedstawiasz dowody na to, że ktoś na płaci
za recenzje, albo natychmiast odwołujesz bezpodstawne pomówienia, którymi ciskasz na
forum publicznym. To co robisz fachowo nazywa się "zniesławienie".


Po pierwsze, nie zniesławienie, a co najwyżej pomówienie, jak sam zauważyłeś. Co na forum publicznym żadnym przestępstwem nie jest i nigdy nie było. Mamy wolność słowa. Po drugie, nie odniosłeś się do poprzedniej odpowiedzi. Po trzecie, przedstawiam swoją opinię na podstawie tekstu recenzji i końcowej oceny, na podstawie własnego myślenia. Po czwarte, każdy ma do tego prawo. Jak sam zauważyłeś, to forum publiczne. Po piąte, napisałbym to samo pod każdym tekstem, który zachęcałby mnie do zakupu np. samochodu, który recenzent opisuje jako niezdolny do jazdy a i tak poleca mi jego kupno. To się nazywa fachowo wprowadzanie ludzi w błąd. Po szóste, przedstaw dowody na to, że marketing i PR CI w żaden sposób nie miały wpływu na ocenę tego produktu. Po siódme wyjaśnij mi, jak to możliwe, że Sniper dostał tak wysoka notę, skoro przez cała recenzję wylicza się jego wady, a na koniec poleca. To wbrew logice. I po ósme - odnieś się do poprzednich odpowiedzi. A po dziewiąte - nie mam zamiaru nic odwoływać. Jaki jest koń, każdy widzi. Chyba, że przekonasz mnie o niesłuszności zarzutów. Wtedy jestem w stanie je wycofać. Ale to nie ja mam Cie przekonywać, tylko Ty mnie. To nie ja napisałem recenzję w serwisie kształtującym opinię. Ja już się odniosłem do tej recenzji, gdzie 99 proc. stanowi wytykanie błędów, a na koniec polecanie tej produkcji jako "dobrej". Innego wyjaśnienia nie widzę. Czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony dodam, że wystawiając ocenę postanowiłem postawić naprzeciw siebie zalety i wady gry, które zostały zawarte w stosownej tabelce i wyszło na to, że plusy Snipera mają większe znaczenie niż minusy, stąd też taka, a nie inna ocena. Poza tym swoją opinię wyraziłem w ramce „Zdaniem Harpena”. Odniosę się jeszcze do ocen – otóż takich gier, jak Mass Effect, Call of Duty Modern Warfare innych gier, które otrzymały niższą notę od Snipera, ja nie recenzowałem. Dlatego też oceny Snipera w żaden sposób nie należy porównywać do pozostałych. Poza tym pragnę zauważyć, że recenzja sama w sobie jest subiektywną formą wypowiedzi i nadal podtrzymuje, że Sniper zasługuje na 7.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Po piąte, napisałbym

Dnia 29.06.2010 o 12:13, aope napisał:

to samo pod każdym tekstem, który zachęcałby mnie do zakupu np. samochodu, który recenzent
opisuje jako niezdolny do jazdy a i tak poleca mi jego kupno. To się nazywa fachowo wprowadzanie
ludzi w błąd. Po szóste, przedstaw dowody na to, że marketing i PR CI w żaden sposób
nie miały wpływu na ocenę tego produktu. Po siódme wyjaśnij mi, jak to możliwe, że Sniper
dostał tak wysoka notę, skoro przez cała recenzję wylicza się jego wady, a na koniec
poleca.

Wady masz wyliczone, więc nikt nie wprowadził cię w błąd.
W państwie prawa w momencie rzucenia oskarżenia udowadnia się winę nie niewinność, bo ta jest domyślna. Zresztą jak sobie wyobrażasz dowód na brak wpływu CI na kształt recenzji? Rozumiem że zgodnie z retoryką niektórych środowisk politycznych brak jakichkolwiek dowodów jest dla ciebie największym dowodem na to, że coś jest na rzeczy?
UWAGA: Dalszą dyskusję podejmę, gdy się do niej zakwalifikujesz odwołując bezpodstawne oskarżenia, do tego momentu jesteś dla mnie persona non grata, pieniacz ciskający kalumnie w poczuciu sieciowego bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Po szóste, przedstaw dowody na to, że marketing i PR CI w żaden sposób

Dnia 29.06.2010 o 12:13, aope napisał:

nie miały wpływu na ocenę tego produktu.


tutaj kompletnie nie masz racji, bo to ty musisz udowodnić że tak było a nie odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda recenzja jest subiektywna. Tyle tylko, że każda powinna trzymać jakiś standard ocen. Z Twojego tekstu nie wynika tak dobra ocena, wynika znacznie słabsza. Stąd moje absolutne niezrozumienie. Jeśli fan serialu "Włatcy móch" oceni najnowszą wersję gry na podstawie serialu wyżej, niż niejedną naprawdę dobrą przygodówkę, to coś tu jest nie tak. Zwłaszcza, kiedy w tekście cały czas wylicza jej wady. Sa gusta i guściki, ale poziom powinien być trzymany, a nie odrywać się totalnie od rzeczywistości. Po cos te oceny są i jakiś standard istnieć powinien. Dlatego pytam - czy uwazasz, że Sniper jest grą lepszą od Modern Warfare 2, będącą niemalże na równi z Borderlands i lepszą od najnowszego Aliens vs Predator? Bo jesli ocena nie ma znaczenia, ponieważ "różni" ludzie gry oceniają - to po co w ogóle sa oceny?

@Lucas_the_Great: mogę być dla Ciebie kimkolwiek, nie obchodzi mnie to zbytnio. Twój tok rozumowania można streścić jako cenzurę. Polecam zamknąć np. cały onet, gdzie na forum publicznym ludzie oskarżają innych ludzi w zasadzie o wszystko. Nie potrafisz nawet odnieść się do wcześniejszych wiadomości. Dla mnie dowodem jest to, że tekst recenzji w ŻADEN sposób nie współgra z ostateczną oceną. Coś tu jest zwyczajnie nie tak. Jeśli nie chcesz prowadzić dyskusji/wyprowadzić mnie z błędu, to o czym my w ogóle rozmawiamy, skoro nie masz żadnych kontrargumentów?

@Falgo1: to nie ja jestem redaktorem opiniotwórczego serwisu informacyjnego, to nie ja pisze tu recenzję, to nie ja biorę za swoją pracę tutaj pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się jeszcze do

Dnia 29.06.2010 o 12:25, Harpen napisał:

ocen – otóż takich gier, jak Mass Effect, Call of Duty Modern Warfare innych gier,
które otrzymały niższą notę od Snipera, ja nie recenzowałem. Dlatego też oceny Snipera
w żaden sposób nie należy porównywać do pozostałych.


I nie uważasz, że powinieneś brać pod uwagę oceny innych recenzentów wystawiane grom z tego samego gatunku?
Moim skromnym zdaniem Twoja powyższa wypowiedź podważa sens istnienia obejmującego cały serwis systemu ocen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale jednak skala ocen jest jedna a nie "tyle ilu jest autorów".
Recenzja gry tworzona jest po to aby pomóc wybrać produkt w ciemno a ocena praktycznie umiejscawia na liście gier "tej samej jakości".Jak mamy traktować oceny gier w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 12:13, aope napisał:

Co na forum
publicznym żadnym przestępstwem nie jest i nigdy nie było.


A chcesz sie o tym przekonac? Gdyby gram.pl chcialo spokojnie mogoby tobie wytoczyc proces o znieslawienie. Nawet gdyby Sad uznal, ze to byla niska szkodliwosc spolecznosc to co bys sie nabiegal na komende, prokurature i do sadu to twoje. Po za tym w regulaminie tego forum w sekcji co jest zabronione jest wyraznie zaznaczone, ze takze pomawianie.

Dnia 29.06.2010 o 12:13, aope napisał:

Mamy wolność słowa.


Co nie znaczy, ze mozna rzucac oskarzeniami na lewo i prawo bez przedstawienia dowodow.

Dnia 29.06.2010 o 12:13, aope napisał:

nie mam zamiaru nic odwoływać. Jaki jest koń, każdy widzi. Chyba, że przekonasz mnie
o niesłuszności zarzutów.


Podsumowujac: rzucasz oskarzeniami, nie masz zadnych dowodow na poparcie swojej tezy i nie zamierzasz przepraszac. Degrad -3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RexNebular, Selv ->> Snipera nie porównuj do Modern Warfare, bo to zupełnie inne gry i zupełnie inny target, dlatego system ocen w tym przypadku ma rację bytu, bo gra jest z zupełnie innej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 12:40, Wojman napisał:

A chcesz sie o tym przekonac? Gdyby gram.pl chcialo spokojnie mogoby tobie wytoczyc proces
o znieslawienie. Nawet gdyby Sad uznal, ze to byla niska szkodliwosc spolecznosc to co
bys sie nabiegal na komende, prokurature i do sadu to twoje. Po za tym w regulaminie
tego forum w sekcji co jest zabronione jest wyraznie zaznaczone, ze takze pomawianie.


Ależ proszę bardzo. To byłby ewenement na skalę światową. Ale możemy zagrać w inną stronę - kupiłem grę na podstawie oceny na gram.pl. Gra jest kompletnie inna, od tego, co prezentuje i poleca redaktor. Tym samym zostałem wprowadzony w błąd. Nie na forum, tylko w ogólnopolskim, opiniotwórczym serwisie informacyjnym, który do kogoś należy, zarabia itp. itd. To jak?

Dnia 29.06.2010 o 12:40, Wojman napisał:

Co nie znaczy, ze mozna rzucac oskarzeniami na lewo i prawo bez przedstawienia dowodow.


Tzn. jakich dowodów? Z recenzji wynika, że to gra słaba, niedopracowana, zwyczajny crap. A ocenę otrzymuje taką a nie inną, co jest kompletnie niezrozumiałe.

Dnia 29.06.2010 o 12:40, Wojman napisał:

Podsumowujac: rzucasz oskarzeniami, nie masz zadnych dowodow na poparcie swojej tezy
i nie zamierzasz przepraszac. Degrad -3


Dowód jest na końcu recenzji w postaci oceny i tekstu tę ocene uzasadniającego. Rozumiem, że sposobem walki z "innym zdaniem niż najwyższy redaktor" jest degrad albo ban. Przypomina to jakiś reżim. Dlaczego nie dagrad -99? Powodzenia w budowaniu szacunku i wiarygodności.

@Harpen: tzn. jaki inny system ocen? To istnieją różne systemy ocen? O matko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Można się przy nim dobrze bawić pod warunkiem, że przymknie się oko na kilka błędów i nie do końca trafionych rozwiązań o których wspomniałem w tej recenzji. " Dobrze bawić na 7.5, a błędy swoją drogą. I nie ukrywam, że grając w Snipera miałem więcej frajdy niż w Modern Warfare 2, który niesamowicie mnie wynudził, w przeciwieństwie do gry od City, która sprawiała frajde, ale jednocześnie irytowała niedoróbkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować