Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[plotka] GTX 480 do lamusa, witaj GTX 460 x2?

19 postów w tym temacie

Nie chcę marudzić, ale to trochę przestarzały news. O rezygnacji z wersji GTX480x2 i zastąpienie jej jako topowej kartą GTX460x2 przebąkiwano już od inżynieryjnych sampli GTX460.

A czy nVidia się wyrobi?
Życzę im tego. Bo choć bardzo się do firmy zraziłem to doceniam że jakaś konkurencja jest, a rywalizacja dużych firm zawsze jest lepsza dla klienta (zwłaszcza dla jego kieszeni) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś nie chce mi się wierzyć w takie plotki. Mimo że GTX 460 jest znacząco lepszy od poprzednich kart z tej serii, to wydawanie go w postaci dwurdzeniowej byłoby dość dziwne. Poza tym dwie słabsze karty /= jedna mocna, nawet jeśli wydajność jest podobna. Głównie chodzi o mikroprzycięcia, ewentualne problemy z SLI w pewnych grach, no i zapewne mniejszy minimalny FPS. W dodatku nie wiem co się tak ludzie czepiają z tą najnowszą serią nV. Przypominam że karty z przedrostkiem GTX (a zwłaszcza model 480) kierowane są dla graczy i entuzjastów, a to dość specyficzna grupa, dla której pobór mocy i hałas nie mają zbyt wielkiego znaczenia. Takie jest moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać. Żeby nie było że jestem fanbojem nV - podzespoły kompa (znaczy się procesor i kartę) mam od AMD. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdura, 480 schodzi jak woda, na pewno nie PL bo tutaj wydanie 2k na jedną grafikę graniczy z cudem, ale normalnie to montuje się SLI480/3way. 460 to grafiki low end od NV w PL na pewno będzie zainteresowanie, ale pisanie bzdur o wycofaniu 480 to jest śmiech na sali. Wycofają na pewno jak wyjdzie 485

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież, że plotki na ten temat krążyły od jakiegoś czasu. Sztuka polega na tym, że kiedy pisze o tym Fudzilla, powołując się na swoje tajemnicze źródła, prawie w 99% są to wiadomości, które później mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można z 460 zrobić kanapkę 460x2, bo jest taka możliwość i prawdą jest też że 2x460x2 była by szybsza od 3x480, ale dopiero po dobrym ustawieniu pamięci i szyny. Obecnie 2x480 kładzie wszystko w tym nawet 2x5970, nie mówiąc już o 3x480. Więc dla maniaków i tak NV ma to co ma, czyli: dużo lepsze DX11, szybsze SLI/3way od CF nawet w CF5970, wspaniały AA i AF (AA bez straty) oraz dodatkowo PhysX oraz CUDA. Szczerze mówiąc wystarczy zobaczyć ile osób kupiło 480, a nawet ile SLI480 i 3way. To dla nich są te grafiki i obecnie są one najwydajniejsze ze wszystkiego co jest na rynku. NV dopiero będzie musiała kombinować jak pojawi się nowa seria 6xxx od ATI, tyle tylko że obecnie jest parcie na 3d, a NV za moment ma wydać soft który będzie pozwalał na podłączenie dowolnego TV3d do karty od Nvidii, Ati powiedzmy sobie szczerze musi ostro zacząć myśleć o przyszłości bo mimo cen i hurra optymizmu w PL (cena) 460 trochę popsuła ich plany nawet na naszym biednym rynku. Acha bym zapomniał SLI480 skaluje się prawie w 100%, a problem MS został bardzo mocno zmniejszony też w nowej serii

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:43, alexds napisał:

Ale bzdura, 480 schodzi jak woda, na pewno nie PL bo tutaj wydanie 2k na jedną grafikę
graniczy z cudem, ale normalnie to montuje się SLI480/3way. 460 to grafiki low end od
NV w PL na pewno będzie zainteresowanie, ale pisanie bzdur o wycofaniu 480 to jest śmiech
na sali. Wycofają na pewno jak wyjdzie 485

Pozdrawiam


Normalnie to ty chyba nie wiesz z jakimi wydatkami wiąże się zamontowanie trzech gf 480 gtx w kompie. Że na zachodzie taniej to wychodzi? Może i tak, ale na pewno nie na tyle, żeby wiele osób sobie mogło pozwolić choćby na 2 takie grafiki w w swoim configu. Przypominam tylko, że w takim wypadku nie płacimy tylko za same karty, ale i za możliwość ich podłączenia(w miarę dobre mobo itd.) Więc koszty są raczej wysokie nawet jak na przeciętnego hamburgera za oceanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy zawsze zachwala to co sam posiada, ale niech wypowie się jeszcze ktoś znający ten rynek dość dobrze, bo raczej wątpię aby zestawy Tri SLi z 480 były popularne, bo cena... dla przeciętnego człowieka
jest wysoka samej pojedynczej karty. 3d piszesz, tylko ze dla większości będzie to ciekawostka, naprawdę wątpie aby ludzie się nagle rzucili na te cudeńka zwłaszcza że dopiero niedawno była wielka moda na TV HD a nikt raczej nie wymienia telewizorów co 3-4 lata i nie mówię tu o rynku naszego kraju bo wiadomo jak jest, no ale entuzjaści się zawsze znajdą, a jak Ci chodzi Metro? w tej mega rozdziałce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe to 3d to paranoja jakaś. Jak na moje odczucia to kompletnie przereklamowana opcja, gdyż w moim przypadku nie zmieniła radykalnie odbioru obrazu :P Przez dłuższy czas (jakoś tak wyszło) nie miałem styczności z tym całym 3d i dopiero niedawno wybrałem się do kina na film w tej "technologii" i nie grzeje mnie to ani trochę - a nawet mrozi gdyż okularki są cholernie niewygodne. Średnio chce mi się wierzyć w różne ogniskowania obu soczewek lub inne technologiczne bajery skoro pod światło bardzo ładnie widać było, że jedna jest delikatnie czerwona a druga delikatnie niebieska - nie widać tego po założeniu a oszustwo sensorów optycznych, jakim są oczy a dalej mózg, udało się, nie mniej brak rewelacji. Rozumiem teraz Japończyków, którzy z ogromnym sceptycyzmem potraktowali wysyp telewizorów 3d w swoim kraju, a to już niepokojący sygnał powinien być dla producentów sprzętu. Lepiej już by było zwiększać rozdzielczość matryc i możliwości sprzętu by takie rozdzielczości obsługiwać, jednak to też bez sensu skoro oko ludzkie z odległości z jakiej się ogląda obrazy na monitorze czy telewizorze już takich niuansów nie wychwyci. Krótko mówiąc - kupić pierwszy lepszy telewizor, wedle własnej woli co do parametrów i stosunku ceny do tego, a aby służył jak najdłużej. Reszta to bezsensowny pościg za gadżetem, który przestaje dawać odczuwalną frajdę czy różnicę a jedynie poczucie wydanej większej ilości grosza :P

Temat o kartach graficznych a ja o 3d i wyświetlaczach - aczkolwiek zazębia się. Ostateczna konkluzja jakkolwiek mętnie by się do niej dochodziło jest taka, że wszelkie techniczne nowinki i niuanse powinny raczej iść do nauki a zjadaczom chleba powinno się grafików artystów przed nos posadzić zamiast kolejnych niewidocznych wodotrysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:43, alexds napisał:

480 schodzi jak woda
ale normalnie to montuje się SLI480/3way.


Ahaha... Ale walnąłeś :)
Karty za 500$ schodzą jak woda? To, że na zachodzie ludzie zarabiają więcej nie oznacza od razu, że poupadali na głowę i wyrzucają kasę na taką kartę jak GTX480. A już na pewno nie na układy SLI.
Wejdź sobie chociażby na statystyki Steama. Z wszystkich kart pod DX11 (które i tak stanowią niecałe 8% całości) GTX480 posiada tylko 3% graczy.
Faktycznie poszły te karty jak woda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nvidia stosując swoją politykę cenową źle zrobiła na serii 4xx. Pamiętacie jak nvidia szalała przy serii 6600 ceny kart i liczba odbiorców robiła wrażenie, a teraz ? W dzisiejszych czasach dla graczy liczy się kasa i jakość, a ATi bardzo dobrze wychodzi na prostą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 08:46, Phobos_s napisał:

Wejdź sobie chociażby na statystyki Steama. Z wszystkich kart pod DX11 (które i tak stanowią
niecałe 8% całości) GTX480 posiada tylko 3% graczy.
Faktycznie poszły te karty jak woda...


Hmm... To chyba dobry wynik, nie uważasz? ATI miało półroczną przewagę w segmencie kart z DX11, a mają tylko 2% więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 09:46, sirufok1987 napisał:

Hmm... To chyba dobry wynik, nie uważasz? ATI miało półroczną przewagę w segmencie kart
z DX11, a mają tylko 2% więcej.


Yyyy? Chyba inne statystyki oglądamy. Seria HD5700 to ponad 37% a HD5800 36,5 %.
Faktycznie w porównaniu z 3% NV to tylko 2% przewagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się jedno drugiego kupy nie trzyma :

@Phobos_s
Wejdź sobie chociażby na statystyki Steama. Z wszystkich kart pod DX11 (które i tak stanowią niecałe 8% całości) GTX480 posiada tylko 3% graczy.
Faktycznie poszły te karty jak woda...

@Phobos_s
Yyyy? Chyba inne statystyki oglądamy. Seria HD5700 to ponad 37% a HD5800 36,5 %.
Faktycznie w porównaniu z 3% NV to tylko 2% przewagi :)

To co karty 5700 i 5800 to nie są DX11 (??!)... co do 480 to na forach zagranicznych albo ludzie mają 480 albo 5870/5970 więc chyba cena dla naszych sąsiadów to dużo mniejszy problem niż dla Polaków, z przewagą obecnie 480 w podpisach i singach tak ok. 8 NV do 2ATI więc Nvidia obecnie może się cieszyć ze sprzedaży kart graficznych

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2010 o 11:24, alexds napisał:

To co karty 5700 i 5800 to nie są DX11 (??!)... co do 480 to na forach zagranicznych
albo ludzie mają 480 albo 5870/5970 więc chyba cena dla naszych sąsiadów to dużo mniejszy
problem niż dla Polaków, z przewagą obecnie 480 w podpisach i singach tak ok. 8 NV do
2ATI więc Nvidia obecnie może się cieszyć ze sprzedaży kart graficznych


Oceniać rynek i sprzedaż kart podpisami na forach... dobry żart,
a myślałem że nic już mnie nie zdziwi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX480 schodza jak woda?! Nawet wsrod graczy zagranicznych malo kto je kupuje co mozna zobaczyc na statsach Steam. Dlaczego? Za granica wiekszosc graczy to konsolowcy, na PC graja glownie w gry sieciowe, karty pokroju HD4670 to standard w PeCetach. Mocniejszy sprzet posiada moze 10% graczy, czyli entuzjasci, GTX 480 posiada 2.88% procent rynku kart... na DX11. A karty DX11 posiada 7,55% graczy.
To ze widziales kilkanascie/kilkudziesieciu "maniakow" na forach O/C z GTX480 w podpisie, nie znaczy, ze te karty sa super-popularne, chyba ze wsrod zapalonych overclocker''ow ;) Bo kto "normalny" wyda na karte $500, gdy za tyle mozna miec konsole i pare gier? Nie wspomnie juz o rozwiazaniach dwoma i wiecej topowymi kartami, gdzie potrzebujemy niezle podkreconego czterordzeniowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 11:24, alexds napisał:

To co karty 5700 i 5800 to nie są DX11


To proponuję czytać ze zrozumieniem. Gdzie napisałem że HD5XXX nie obsługuje DX11??
Podałem Ci, że 8% wszystkich kart to karty z DX11. W tym ułamku kart pod DX11, GTX480 posiada tylko niecałe 3%.

Sirufok napisał, że Ati w segmencie DX11 ma przewagę tylko 2% więc podałem, że oni mają powyżej 36% zarówno dla HD5700 jak i HD5800. Czyli nie 2% a niemalże 35% przewagi.

Czego nie rozumiesz?

A już z tymi podpisami na forach to normalnie mnie zabiłeś. Pogrążyłeś się do reszty :)


Edit: Tak żebyś może miał jasno pokazane to zapodam Ci dokładne dane ze Steam'a:
DIRECTX 11 GPUS (stanowią one tylko 8% wszystkich kart)

ATI Radeon HD 5700 Series -37.77%

ATI Radeon HD 5800 Series - 36.51%

NVIDIA GeForce GTX 470 - 3.31%

ATI Mobility Radeon HD 5650 - 3.27%

ATI Radeon HD 5600 Series - 3.11%

NVIDIA GeForce GTX 480 - 2.88%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Phobos_s no faktycznie nie zrozumiałem tego co napisałeś - dziękuje za sprostowanie, czyli wychodzi ze steam że NV ma 6% rynku w odsetku 8%, gdzie ATI ma pozostałe 94%. Kurcze tak ma źle NV, a ciągle się cieszą. Co do podpisów na forach to co w tym dziwnego od wieków ludzie podpisują w singach to co mają, zresztą nie będę się wdawał w polemikę bez sensu. 480GTX to bardzo dobra karta, a w trybie SLI i 3way jest po prostu bezkonkurencyjna i konieczna do grania w dużych rozdzielczościach i/lub w 3d.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować