Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zabójca zaatakuje w Związku Radzieckim!

29 postów w tym temacie

"po katastrofie tunguskiej, w 1908 roku na terenie Związku Radzieckiego."
Znaczy kawał czasu po, bo ZSRR istniało oficjalnie od 1922 czy tak jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, "na terenie Związku Radzieckiego" to określenie miejsca a nie czasu :) Nikt nie napisał "w czasach Związku Radzieckiego". Choć najprościej byłoby po prostu napisać "na terenie Rosji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, znaczek na koncu filmu wrażenie wskazuje duże nawiązania do związku radzieckiego choć czytając to można donieść wrażenie epic fail''a. Myślę że poprawniej i bardziej klimatycznie byłoby napisać " akcja rozgrywa się w roku 1908 tuz po katastrofie w Tunguzce na terenie przyszłego ( z punktu widzenia historii ) ZSRR"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku! Oczywiście, domyślić się o co chodzi można, ale źle napisany news pozostaje źle napisany!

"Na terenie Związku Radzickiego" to określenie miejsca i czasu. Wg. Twojej logiki, drogi Donie, autor mógłby napisać "w 1908 na terenie Imperium Mongolskiego", albo chcąc powiedzieć "zwiedziłem w ub. miesiącu okolice Rzymu" napisał "W listopadzie zwiedziłem tereny Państwa Kościelnego".

EDIT: I nie "przyszłego ( z punktu widzenia historii) ZSRR" też nie jest ani poprawne, ani klimatyczne; raczej mętnie i niejasno.

News do poprawki i tyle. Jeżeli akcja komiksu będzie się dziać w 1908 roku to o Związku Radzieckim nie powinno w newsie być wzmianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią poczytam, bo to jest nawet ciekawy pomysł na umieszczenie AC w tych realiach... A może to jakieś wskazówki co do następnej części... Czas pokaże... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 11:37, Szoszana napisał:

Redaktorowi Łukaszowi Odziewie gratulujemy znajomości historii!


no ja wiem, ze najpewniej jestes specjalista od wszystkiego - ja niestety nie ;) A skojarzenia z ZSRR dodatkowo rozbudzila czerwona gwiazda w logo. Jak to mowia, nie myli sie tylko ten, kto nic nie robi, ale... blad juz naprawiony - wszystkim Czytelnikom dziekuje za zwrocenie uwagi :) Mysle, ze "Rosja" w zupelnosci tutaj wystarczy i nie bedzie konieczne poprawianie na Imperium Rosyjskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Redaktorze Odziewa,

W pierwych słowach chciałbym podziękować za korektę newsa. To budujące, że redakcja portalu gram.pl jest otwarta na krytykę ze strony użytkowników.

Chciałbym się jednak zapytać, skąd Pan wie, że jestem specjalistą od wszystkiego? Czy znamy się, co sugeruje przejście na poufałą formę "ty"? Śpieszę wyjaśnić - nie znam się na "wszystkim", znam jednak historię Europy na tyle, by wiedzieć, że w 1908 roku ZSRR nie było (co swoją drogą wryło mi się w pamięć po lekturze bodaj "Tajemniczej Wyprawy Tomka" A. Szklarskiego). Wiem też z doświadczenia, jak powinien wyglądać dobrze napisany news.

W przyszłości prosiłbym o więcej pokory i mniej buty w przyjmowaniu krytyki. Wobec Pana, jako redaktor portalu, stawane są nieco wyżrze wymagania niż od losowego trolla jak ja. Liczę, że będzie to lekcja na przyszłość.

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, zamiast skomentować treść to wszyscy komentują błąd w tytule newsa...

Mnie ciekawi w jakich czasach będzie się rozgrywać akcja kolejnego AC. Komiksu raczej w swoje ręce nie dostanę...

>stawane są nieco "wyżrze" wymagania

raczej "wyższe", jak już mamy bawić się w poprawianie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku... wyluzuj... Nie bądź aż taki ważny i wyższy od nas wszystkich.

Po prostu trochę więcej dystansu... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 12:38, Muradin_07 napisał:

Człowieku... wyluzuj... Nie bądź aż taki ważny i wyższy od nas wszystkich.

Po prostu trochę więcej dystansu... ;D


Człowieku! Błąd poprawiony! Dziękuję!

Ale Wy to na poważnie wzieliście...? I jeszcze trola karmicie...? Ja mam dystans do swojej osoby spory, w gorsze dni ledwo widzę, co mam na sobie.

A co do komentowania treści newsa - robię to, bo czytam Gram.pl codziennie i zależy mi na jakości portalu. Jeżeli widzę błąd w sztuce, to sugeruję poprawienie go. Jak widać z sukcesem.

A co do zawartości, to nie ma zbyt wiele do komentowania. Mały teaserek komiksu opratego na grze. Trudno nie docenić budowania marki przez Ubisoft, ale na razie pomysł nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 12:46, Szoszana napisał:

Człowieku! Błąd poprawiony! Dziękuję!


Cieszę że mogłem pomóc (tak jak kolega Tajnos-Agentos) ... ;D

Dnia 16.07.2010 o 12:46, Szoszana napisał:

Ale Wy to na poważnie wzieliście...? I jeszcze trola karmicie...? Ja mam dystans do swojej
osoby spory, w gorsze dni ledwo widzę, co mam na sobie.


To wyluzuj... Radzę ci... :D I zostaw trolla w spokoju, niech se żyje w gąszczu... ;D

Dnia 16.07.2010 o 12:46, Szoszana napisał:

A co do komentowania treści newsa - robię to, bo czytam Gram.pl codziennie i zależy mi
na jakości portalu. Jeżeli widzę błąd w sztuce, to sugeruję poprawienie go. Jak widać
z sukcesem.


Mi także, ale można mówić różne poprawki bez jakiś większych wywodów, jak widzisz powyżej są osoby które to zrobiły w trochę luźniejszy sposób...

Dnia 16.07.2010 o 12:46, Szoszana napisał:

A co do zawartości, to nie ma zbyt wiele do komentowania. Mały teaserek komiksu opratego
na grze. Trudno nie docenić budowania marki przez Ubisoft, ale na razie pomysł nie powala.


Wreszcie do rzeczy... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos błędów - zawsze mnie bawi jak robiąc materiał o czasach historycznych, autorzy gier używają współczesnych map, tak jak w tym trailerze. Widać np. współczesne granice Turkmenistanu, który w 1908 nie istniał; Rumunii, której większa część była wówczas częścią Austro-Węgier. Pakistan, który powstał bodajże w 1948...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 12:54, Reddi napisał:

A propos błędów - zawsze mnie bawi jak robiąc materiał o czasach historycznych, autorzy
gier używają współczesnych map, tak jak w tym trailerze. Widać np. współczesne granice
Turkmenistanu, który w 1908 nie istniał; Rumunii, której większa część była wówczas częścią
Austro-Węgier. Pakistan, który powstał bodajże w 1948...


Pakistan, Indie, Ukraina, Chiny kontynentalne w obecnym kształcie... Śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 12:54, Reddi napisał:

A propos błędów - zawsze mnie bawi jak robiąc materiał o czasach historycznych, autorzy
gier używają współczesnych map, tak jak w tym trailerze. Widać np. współczesne granice
Turkmenistanu, który w 1908 nie istniał; Rumunii, której większa część była wówczas częścią
Austro-Węgier. Pakistan, który powstał bodajże w 1948...


Co tam Turkmenistan. Jak wół jest na tej mapie napisane Ukraine... Tyle, że Ukraina jako osobne państwo (dokładnie Ukraińska Republika Ludowa) istniała dopiero od 1917 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować