Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[Plotka] Microsoft nie pozwoli na wspólną grę online na PC i Xboxie 360

171 postów w tym temacie

Shadow*kaszle*Run.

... ktoś pamięta? Jedna z pierwszych gier na iksa która miała ''wbudowaną'' grę między platformami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:29, Kretoszczur napisał:

Albo można wprowadzić ograniczenie, że na PC gra się z Xboxowcami koniecznie padem :)
MS by sobie dodatkową kasę potrzaskał ;>

Ta , w szczególności jak ktoś czyli ja nie umie grać na padzie ;x
Odpada taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda, że najczulszy pad nie dorówna szybkości myszce. Jak ustawić na maxa czułość, to będzie szybciej niż myszka tylko problem jest wtedy większy z nacelowaniem. Dlatego ja gram na jakiejś 1/3 paska, bo wtedy i mogę szybko nacelować i celownik nie "skacze". Jestem pewien, że miałbym szanse z PC''towcem i to duże, bo gdy ustawi się odpowiednią czułość można spokojnie zapanować nad prędkością i celowaniem, problem jest tylko taki, że trzeba by się najpierw poświęcić z szukaniem, a to już do konsoli nie pasuje. A gdy gra się konsolowiec vs konsolowiec to ustawia się wg własnych upodobań, a nie sterowania jak najbardziej bliźniaczego sterowaniu myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:32, Laston napisał:

Ale w takim Fable to chyba bez różnicy...

To w Fable jest multi o_O?
Ja myślę, że faktycznie nie byłoby fair gdyby pecetowcy ze swoimi myszkami rywalizowali z konsolowcami. Niech zostanie tak jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dante_Syn_Spardy 1. nie będziesz chciał na padzie mógłbyś grać tylko z PC''towcami... 2. kiedyś też nie umiałem... to tylko trochę wprawy trzeba...
a rozwiązanie było by ok... bo mi jakoś się myszka przy X''ie nie widzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:36, Crew_900 napisał:

ahaha i konsolowcy się popłakali ^^

ahahaha Pc''towcom "urusł".

Weź zgiń trollu, nie obchodzą mnie Twoje niczym nie uargumentowane wypociny, jako człowieka grającego padem w super markecie. Jak nie masz nic do powiedzenia to milcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... tylko w takim razie czym taka konsola z klawiaturą i myszką będzie różniła się od PC''ta? Jak dla mnie to trochę bez sensu. Niedługo okaże się że konsole od komputerów będzie różniła tylko zamknięta architektura. W takim wypadku i tak wygra klasyczny komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komentarze pod tym newsem za kilka godzin zamienią się w takie bagno, że ciężko będzie nawet się do niech zbliżać (wszyscy wiemy graczy Z KTÓREJ PLATFORMY jest na gramie więcej), dlatego może już teraz szybko się wypowiem na ten temat i uciekam.

Jak gram w Halo 3 jestem jak błyskawica (:D), nie mam problemów ze skutecznym i szybkim wycelowaniem w odległego wroga np. ze snajperki i ogólnie akcja toczy się bardzo szybko. Podobnie jest z innymi graczami którzy potrafią takie headshoty trzaskać, że mam ochotę usiąść w kącie i płakać. Może i mysz rzeczywiście jest szybsza, ale nie wydaje mi się ażeby gracze Pctowi gracze mieli aż taką ogromną przewagę która sprawiałaby, że konsolowcy nie mogą podjąć równej walki (chociaż nigdy w takim pojedynku udziału nie brałem). Przyczyn zaniechania prac nad wspólną grą szukałbym gdzieś indziej - Microsoft strasznie boi się (nie wiedzieć czemu) cross-platform gamingu. Np. taki Final Fantasy XIV - Sony jakoś nie miało większych problemów z grą PCtowców oraz konsolowców. Microsoft nie chciał nawet o tym dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:36, Xjumpaytech napisał:

To nie prawda, że najczulszy pad nie dorówna szybkości myszce. Jak ustawić na maxa czułość,
to będzie szybciej niż myszka tylko problem jest wtedy większy z nacelowaniem. Dlatego
ja gram na jakiejś 1/3 paska, bo wtedy i mogę szybko nacelować i celownik nie "skacze".
Jestem pewien, że miałbym szanse z PC''towcem i to duże, bo gdy ustawi się odpowiednią
czułość można spokojnie zapanować nad prędkością i celowaniem, problem jest tylko taki,
że trzeba by się najpierw poświęcić z szukaniem, a to już do konsoli nie pasuje. A gdy
gra się konsolowiec vs konsolowiec to ustawia się wg własnych upodobań, a nie sterowania
jak najbardziej bliźniaczego sterowaniu myszką.

Z przeciętnym, 5 letnim graczem z Chin czy z Korei (grającymi 72h na dobę :)) nie miałbyś szans :)
@krisk91: FFXIV to MMO, nie FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, a do testów biorą hardkorowych graczy, którzy zainteresowani byliby taką rywalizacją X360 vs PC.
Z doświadczenia wiem, że na padzie MOŻNA wymiatać równie dobrze jak na myszce - to, co wyprawiają ludzie w Gears of War, Halo czy CoD na Xboksie to się nieraz w pale nie mieści.
Argument, że "na myszce gra się LEPIEJ niż na padzie" jest tak stary i zardzewiały, że aż się dziwię, że jeszcze ktoś go używa. Trening + przyzwyczajenie > sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w co grali Ci testerzy. Pewnie w shooter''a. A w grach sportowych zdecydowanie pad wygrywa... Ale przecież gramy tylko w shooter''y ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wspólne granie pecetowców i konsolowców ma sens?

Nie, nie ma to kompletnie sensu i bardzo dobrze, że ten pomysł poszedł w piach. Wszystko rozbija się o kontroler - w jednych grach lepiej sprawdza się pad, w innych klawa+mysz. Dość łatwo sobie wyobrazić, że konsolowcy dostawaliby baty od całkiem przeciętnych blaszakowców we wszelkiego rodzaju strategiach i FPSach, grach MMORPG, etc. Natomiast "blacharze" zbierali by cięgi w grach sportowych (wszelkiego rodzaju FiFy, NHL, NBA, FNR, etc.), wyścigach, bijatykach.

Pomysł ma sens tylko wtedy, kiedy obligatoryjnie gra się takim samym kontrolerem - wtedy szanse są wyrównane i liczą się tylko umiejętności (czyli tzw. skill). W innym wypadku - zawsze ktoś ma przewagę spowodowaną przez czynniki zewnętrzne.

Dodam też, że nie mam ochoty podpinać do "klocka" klawy i mychy (to musiałoby być masakrycznie niewygodne). TV+ konsola+ kanapa+pad = maksimum wygody (dla mnie). Z drugiej strony są też osoby, które nawet w konsolowe porty grają na PC za pomocą klawy i mychy (gdzie ja pewnie połamałbym sobie palce !) i idzie im to sprawnie, a co najważniejsze jest wygodne (dla nich) - nie katują się i ani myślą zainwestować w pada :)

Także, IMO dobrze się stało, że ten pomysł nie wypalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:43, Henrar napisał:

Z przeciętnym, 5 letnim graczem z Chin czy z Korei (grającymi 72h na dobę :)) nie miałbyś
szans :)
@krisk91: FFXIV to MMO, nie FPS.


Hehe, no ale Xbox Live, więc w tym wypadku i Game for Windows Live musiałby być podzielony na regiony tak jak to jest w Xbox Live ;). Z Koreańczykami to ja nie gram od jakiś 2 lat, bo się nie opłaca jak grałem swojego czasu w GW to często trafiałem na "krzaczkowate" nicki i najczęściej (grałem Assasin''em) zabijali mnie w 3-4 hitach, gdzie ze zwykłem Anglikiem, Polakiem, Francuzem, czy jeszcze jakimś innym "normalnym" człowiekiem spokojnie mogłem trzymać się długo :P.

PS. Zresztą wystarczy popatrzyć na jakiś tytuł w GW, od razu widać skąd pochodzi nawet nie patrząc na krzaczki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:51, Adshi napisał:

Ma sens - w wyścigówkach, bądź bijatyk :)



Do tego akurat lepszy jest pad. Chociaż z krzyżakiem od pada MS nic nie wiadomo ;]


Prędzej niż myszkę na konsolach wdziałbym pady na pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować