Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[Plotka] Microsoft nie pozwoli na wspólną grę online na PC i Xboxie 360

171 postów w tym temacie

Można zrobić prosty myk - wspólna gra tylko przy padzie podłączonym do PC. :P Oczywiście w FPS''ach się to nie sprawdzi, ale w innych grach - czemu nie?

EDIT: Jak widzę, ktoś już o tym wspomniał. Sorry, nie czytałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Nie pomógł by nawet wymóg gry padem, bo już na następny dzień po wprowadzeniu takiej opcji mielibyśmy pełno programów uaktywniających grę myszką. Pomysł od początku był skazany na klęskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie PeCetowcy vs Konsolowcy w FPS''ach nie ma żadnego sensu bo i tak, panowie i panie z padami będą dostawać po rzyci.
Co innego n. w sportowych graj jak w Fifie. Albo w ścigałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze na jednym trudniej przecież można by ustawić na drużyny np 3pc-ty i 2 xboxy na 3pc-ty i 2 xboxy. i W tedy jest sprawiedliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:16, Grinczar napisał:

Przyznało to wielu testerów i pewnie wielu przyznaje bez testów, ale zawsze znajdą się
tacy "fanboje" konsol z klapkami na oczach, którzy nie mieli do czynienia z normalnym
graniem na PC, bo nie potrafią i uważają, że ich pad oraz kciuk jest lepszy niż "jakiś
tam" Razer DA oraz cała dłoń.


Na PC grałem od PSX do X360, więc jakieś 10 lat, grałem w FPS''y strategie (ale tylko real time innych nie lubię), najczęściej grałem w BF 2 i IMO to jest jedna z najlepszych gier multi, grałem też w WoW''a i w GW, do tego jeszcze był Runescape przez chwilę. Więc nie wyjeżdżaj mi, że nie potrafię grać. Potrafiłem i to dosyć dobrze, w BF2 miałem nawet kilka razy złotą odznakę, kilka, bo nie grałem zbyt długo, bo mi się płyta zepsuła. Teraz już sprawność nie ta, bo parę lat przerwy mam, ale na pewno nie powiem, że PCtowiec mnie pojedzie. Nie jestem jakimś dobrym graczem na konsoli, K/D mam średnie, ale na pewno poradziłbym sobie. Co dopiero wymiatacze. Nikt mi nie wmówi, że na myszce mnie pojedzie, bo szybciej ją rusza, albo mam wolniejszego kciuka. Może mieć przewagę w precyzji i szybkości, ale nie taką, żebym nie miał szans, wszystko da się wyćwiczyć, więc dlaczego uważasz, że jesteś lepszym graczem od konsolowców? Nie grałeś na multi w MW1,2 na konsoli, prawda? Ja dla odmiany z 3 miesiące grałem w CS''a, 3 miesiące to bardzo krótko, ale miałem już jakieś obeznanie jak grają inni, z tymi co grałem nie odstawali bardzo od poziomu konsol. Dlatego radzę obejrzeć filmiki na YT, jak gra się na konsoli.

PS. Co innego strategię, w nie nie wyobrażam sobie grać na padzie, choć można podobno, było nawet Halo Wars, ale nie sądzę, żeby było to wygodne i dobre sterowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w sumie nic nowego ani odkrywczego, wystarczy popatrzeć na turnieje międzynarodowe w FPS''y. Nikt tam nie gra na padzie bo odpadł by w przedbiegach, tam króluje myszka. Jak ktoś twierdzi, że pad wcale nie odbiega od myszki, a widze tu takich pełno osób to się poprostu osmiesza, co zapewne winika z tego, że " Ja mam konsole, a PC nie, wiec nie mozliwe, ze pad jest gorszy ( i klapki na oczach ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie jestem w stanie pojąć dlaczego do konsoli nie można podpiąć klawiatury i myszy :( są USB od strony sprzętowej nic nie stoi na przeszkodzie... a ilu graczy PC by się mogło przekonać do konsoli ?

Ja osobiście nie mam ochoty wracać do grania myszką. Uważam że padem gra się o wiele wygodniej nawet w FPSy. Fakt że celność może nie jest taka jak z myszką ale to jak z rowerem i samochodem : samochodem dojedziesz szybciej ale dla frajdy jedziesz rowerem. Czy w graniu naprawdę chodzi o to celowanie w malutki piksel czy może o idące za tym przeżycia ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach szkoda bo fable 3 chętnie popykałbym z kumplem z X''em. Do niektórych gierek pad jest wskazany np. taki assassins creed, a mi super się w niego cieło na klawce i myszce. Sądzę, że dla tak zwanych hardcorów:D kontroler nie odgrywałby żadnej istotnej roli. Trochę szkoda, że M$ porzucił ten pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:15, Xjumpaytech napisał:

Mi tam nie sprawia
dlatego problemów ruszanie szybkie i wolne, może Tobie sprawia nie wiem? Ale mi na pewno
nie.


Nie chodzi o ruszanie szybie i wolne analogiem czy o opór w nim. Odłóż cały sprzęt i zacznij stukać jak najszybciej w blat biurka samym kciukiem nie ruszając nadgarstkiem, a potem zacznij stukać ruszając nadgarstkiem.
Zobaczysz, że dłoń porusza się dużo szybciej niż sam kciuk. Kwestia ilości i możliwości mięśni.
W kciuku masz zaledwie 4 mięśnie, w przedramieniu maż ich około 15 (nie pamiętam dokładnie).
Powtarzam, nie kwestia sprzętu a anatomii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, a ty mbardziej odkrywczego w tym newsie. To oczywiste,ze myszka jest poprostu lepsza od pada, wystarczy poptarzeć na turnieje międzynarodowe w FPS''y, nikt tam przecież nie gra na padzie bo by odpadł w przedbiegach. Natomiast wypowiedzi niektórych osób, że pad tak samo dobry jak mysz, bo on widział jak ktoś tam wymiata ze snajperki są poprostu śmieszne i wynikają albo z niezrozumienia tematu bądź poprostu z podejścia typu " bo ja mam konsole, a PC nie i dlatego pad lepszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, a tym bardziej odkrywczego w tym newsie. To oczywiste,ze myszka jest poprostu lepsza od pada, wystarczy poptarzeć na turnieje międzynarodowe w FPS''y, nikt tam przecież nie gra na padzie bo by odpadł w przedbiegach. Natomiast wypowiedzi niektórych osób, że pad tak samo dobry jak mysz, bo on widział jak ktoś tam wymiata ze snajperki są poprostu śmieszne i wynikają albo z niezrozumienia tematu bądź poprostu z podejścia typu " bo ja mam konsole, a PC nie i dlatego pad lepszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, a tym bardziej odkrywczego w tym newsie. To oczywiste,ze myszka jest poprostu lepsza od pada, wystarczy poptarzeć na turnieje międzynarodowe w FPS''y, nikt tam przecież nie gra na padzie bo by odpadł w przedbiegach. Natomiast wypowiedzi niektórych osób, że pad tak samo dobry jak mysz, bo on widział jak ktoś tam wymiata ze snajperki są poprostu śmieszne i wynikają albo z niezrozumienia tematu bądź poprostu z podejścia typu " bo ja mam konsole, a PC nie i dlatego pad lepszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



> PS. Co innego strategię, w nie nie wyobrażam sobie grać na padzie, choć można podobno,

Dnia 22.07.2010 o 13:25, Xjumpaytech napisał:

było nawet Halo Wars, ale nie sądzę, żeby było to wygodne i dobre sterowanie.


Akurat w Halo Wars sterowanie jest bardzo wygodne, bo było od podstaw projektowane pod pada (grę niedawno skończyłem i grało się przyjemnie). Ale to raczej wyjątek - w innych rtsach na konsole sterowanie jest przeważnie taką porażką, że człowiek ma ochotę wyrzucić pada za okno ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, a tym bardziej odkrywczego w tym newsie. To oczywiste,ze myszka jest poprostu lepsza od pada, wystarczy poptarzeć na turnieje międzynarodowe w FPS''y, nikt tam przecież nie gra na padzie bo by odpadł w przedbiegach. Natomiast wypowiedzi niektórych osób, że pad tak samo dobry jak mysz, bo on widział jak ktoś tam wymiata ze snajperki są poprostu śmieszne i wynikają albo z niezrozumienia tematu bądź poprostu z podejścia typu " bo ja mam konsole, a PC nie i dlatego pad lepszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło raz napisać. Wszyscy i tak by przeczytali ;/.

/BTW W L4D jak gramy z kumplem na podzielonym - ja na padzie, on na myszce - to i tak mam wszystkie statystyki wyżej :P. Szkoda tylko, że on grać w FPSy nie umie ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:29, Phobos_s napisał:

Nie chodzi o ruszanie szybie i wolne analogiem czy o opór w nim. Odłóż cały sprzęt i
zacznij stukać jak najszybciej w blat biurka samym kciukiem nie ruszając nadgarstkiem,
a potem zacznij stukać ruszając nadgarstkiem.
Zobaczysz, że dłoń porusza się dużo szybciej niż sam kciuk. Kwestia ilości i możliwości
mięśni.


No i właśnie u mnie nie. No i o to się kłócę :P. Ja potrafię ruszać dużo szybciej kciukiem. Zresztą nadgarstek mam bardzo sztywny, więc ciężko mi się nim rusza. Za to strzelać z nadgarstka potrafię.

Dnia 22.07.2010 o 13:29, Phobos_s napisał:

W kciuku masz zaledwie 4 mięśnie, w przedramieniu maż ich około 15 (nie pamiętam dokładnie).
Powtarzam, nie kwestia sprzętu a anatomii.


No, ale ja nawet mimo tego szybciej ruszam kciukiem.

Lordpilot

O to w takim razie chyba ściągnę demo jakieś tej gry, bo myślałem, że we wszystkich grach gra się tak samo, wiedziałem od kolegów, że w Halo Wars da się grać i nawet wygodnie, tylko nie mogę sobie tego wyobrazić :).

PS. http://www.youtube.com/watch?v=R1eKq2tX6q0 Gość nie jest na najwyższym poziomie, widziałem lepszych gra w stylu podobnym do mnie, tylko ja jestem trochę słabszy, bo nie potrafię sprzątnąć tych "latających" problem nie z nacelowaniem, a z wyczuciem gdzie strzelić, żeby trafić, z kolei w BF: BC 2 nie mam takich problemów z UAV. Gość w drugiej połowie pokazuje się z lepszej strony ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, a tym bardziej odkrywczego w tym newsie. To oczywiste,ze myszka jest poprostu lepsza od pada, wystarczy poptarzeć na turnieje międzynarodowe w FPS''y, nikt tam przecież nie gra na padzie bo by odpadł w przedbiegach. Natomiast wypowiedzi niektórych osób, że pad tak samo dobry jak mysz, bo on widział jak ktoś tam wymiata ze snajperki są poprostu śmieszne i wynikają albo z niezrozumienia tematu bądź poprostu z podejścia typu " bo ja mam konsole, a PC nie i dlatego pad lepszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:48, Xjumpaytech napisał:

No i właśnie u mnie nie. No i o to się kłócę :P. Ja potrafię ruszać dużo szybciej kciukiem.
Zresztą nadgarstek mam bardzo sztywny, więc ciężko mi się nim rusza. Za to strzelać z
nadgarstka potrafię.


Heh... Project Nemesis is activated :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:49, Trias napisał:

Nic nowego, a tym bardziej odkrywczego w tym newsie. To oczywiste,ze myszka jest poprostu
lepsza od pada, wystarczy poptarzeć na turnieje międzynarodowe w FPS''y, nikt tam przecież
nie gra na padzie bo by odpadł w przedbiegach. Natomiast wypowiedzi niektórych osób,
że pad tak samo dobry jak mysz, bo on widział jak ktoś tam wymiata ze snajperki są poprostu
śmieszne i wynikają albo z niezrozumienia tematu bądź poprostu z podejścia typu " bo
ja mam konsole, a PC nie i dlatego pad lepszy".

Jak się zgłasza posty ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować