Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[Plotka] Microsoft nie pozwoli na wspólną grę online na PC i Xboxie 360

171 postów w tym temacie

Ja osobiście na xboxie 360 gram we wszelkie fpp na myszce, na takim oto ustrojstwie: SCORCH 360 link:
http://allegro.pl/item1149316020_scorch_nowy_kontroler_na_xbox360_pc.html i powiem, że gra się wyśmienicie. Po kilku godzinach treningu człowiek czuje się jak z myszką na pc.
http://cache-01.gawkerassets.com/assets/images/9/2010/07/500x_nomnom.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

99% postów to nieprawdopodobne bzdury.
Oba kontrolery są dobre ale gra musi byż do nich przystosowana. Zrobiona pod ich kątem.
NHL/FIFA były robione zawsze pod kątem padów, więc gracze na PC zwykle do tych gier kupują sobie pady.
Collin McRae 2 byl robiony jeszcze pod klawiaturę i jeźddzi się wciąż na tym znakomicie. Wszystkie pozostałe są już grywalne tylko na kierownicy. Oczywiście można grać w to na padzie można i na klawiaturze, ale nie jet to ten komfort gry jak na kontrolerze pod który gra zostałą stworzona.
Halo Wars jest przykładem - RTS zrobiony na konsole - pewnie nie dało by śię w to grać na klawiaturze+mysz. Był też Warcraft II na konsole - zupełnie niegrywalny mimo że to był samodzielny port.
I to jest problem Microsoftu - zrobienie gry z równie komfortowym sterowaniem zarówno na pada jak i na klawiaturę i mysz. Koszty takiego przedsięwzięcia byłyby z pewnością duże a w niektórych przypadkach trzeba by zrobić 2 osobne gry. Żaden z developerów nie podjąłby się takiego zadanie. A bez developerów cały ten pomysł jest wart ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy posty, żadnej konstruktywnej treści - to się nazywa spam. Ostrzeżenie ponieważ nie pierwszy raz Ci się to zdarza radzę Ci uważać bo następne wykroczenie tego typu, nawet lekkie, może zostać nagrodzone degradem.

-> Xjumpaytech
Jeśli widzisz że ktoś usiłuje Cię prowokować to nie wdawaj się z nim w dyskusję bo jedynie przyłączasz się do spamu, to taka rada na przyszłość.

EDIT:
Lordpilot

Jak najbardziej, upał przegrzewa mi już obwody XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli widzisz że ktoś usiłuje Cię prowokować to wdawaj się z nim w dyskusję bo jedynie

Dnia 22.07.2010 o 14:21, Karharot napisał:

przyłączasz się do spamu, to taka rada na przyszłość.


Powinno chyba być: nie wdawaj się z nim w dyskusję... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja do swojej ps3 podłączałem już mysz, klawiaturę i nawet joystick ;] w niektrórych tytułach działają, a w niektórych są niewykrywalne. W tych działających klawisze są źle skalibrowane ale zdolne do gry. Myślę że dopracowanie tej kwestii w kolejnym firmware byłoby dobrym pomysłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doleję oliwy do ognia hehehe. Cytat z człowieka Microsoftu odpowiedzialnego za ten system:

„Przeciwstawiono sobie świetnych graczy konsolowych i grupę pecetowców o zupełnie przeciętnych umiejętnościach. Zgadnijcie co się stało: grający na padach zostawali wręcz doszczętnie zniszczeni przez tych używających klawiatury i myszki. Za każdym razem. To byłoby zawstydzające dla Microsoftu, gdyby pozwolił użytkownikom Xboxów na takie upokorzenie wcielając projekt w życie. Myślę, że to przesądziło o losie tej inicjatywy. Bardzo chciałbym usłyszeć jakieś oficjalne słowo od kogoś z nią związanego.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, że to najprawdopodobniej nie dojdzie taki układ do skutku. Ale największa szkoda dlatego, że nie mam możliwości udowodnić koledze który porusza szybciej kciukiem niż całą ręką jak bardzo się myli i całej masie zaślepionych konsolowców którzy uważają, że pad jest lepszy od myszki w FPSach. Gdyby złoić im kilka razy dupsko w Bad Company 2 to może w końcu przyznaliby rację ;)

I żeby nie było, że jestem przeciwnikiem padów bo sam kupiłem xboxowego i nie wyobrażam sobie grać bez niego w Batmana:AA, Dirta 2, AC 1/2, TFU, PoP itp. ale do FPSów się nie nadaje.
PS. Nawet w Gothica 1 grałem na padzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... teoretycznie mogliby umożliwić grę online pc vs x360 gdyby podzielić na gry na kategorie ze względu na kontroler a nie na platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 15:07, shinigami napisał:

Doleję oliwy do ognia hehehe. Cytat z człowieka Microsoftu odpowiedzialnego za ten system:


„Przeciwstawiono sobie świetnych graczy konsolowych i grupę pecetowców o zupełnie
przeciętnych umiejętnościach. Zgadnijcie co się stało: grający na padach zostawali wręcz
doszczętnie zniszczeni przez tych używających klawiatury i myszki. Za każdym razem. To
byłoby zawstydzające dla Microsoftu, gdyby pozwolił użytkownikom Xboxów na takie upokorzenie
wcielając projekt w życie. Myślę, że to przesądziło o losie tej inicjatywy. Bardzo chciałbym
usłyszeć jakieś oficjalne słowo od kogoś z nią związanego.”


To było oczywiste. Nikt mi nie wmówi że pad dorówna myszce w first person shooterach czy w rtsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze.PC-owcy niech grają między sobą , a konsolowcy również.
Po co kogoś na siłę uszczęśliwiać.W sumie jak ktoś gra na danej platformie to właśnie na niej osiąga najlepsze mistrzostwo.Jedni na padach , drudzy klawiaturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 15:32, Reffanov napisał:

To było oczywiste. Nikt mi nie wmówi że pad dorówna myszce w first person shooterach
czy w rtsach.


W FPSach może i nie dorówna, ale dlaczego w RTSach? Wystarczy zaprojektować RTSa pod pada i już dorównuje myszy.

@Karharot, a co z Triasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 15:15, Laston napisał:

Wielka szkoda, że to najprawdopodobniej nie dojdzie taki układ do skutku. Ale największa
szkoda dlatego, że nie mam możliwości udowodnić koledze który porusza szybciej kciukiem
niż całą ręką jak bardzo się myli i całej masie zaślepionych konsolowców którzy uważają,
że pad jest lepszy od myszki w FPSach. Gdyby złoić im kilka razy dupsko w Bad Company
2 to może w końcu przyznaliby rację ;)


Skąd ta pewność? Może ja bym Ci tak złoił dupsko, że byś musiał się tydzień po takiej porażce zbierać? Wszystko ładnie pięknie wygląda jak nie ma takiej możliwości. Co innego, gdyby była. Wtedy może nie byłoby tego chorego wywyższania się.

Dnia 22.07.2010 o 15:15, Laston napisał:

I żeby nie było, że jestem przeciwnikiem padów bo sam kupiłem xboxowego i nie wyobrażam
sobie grać bez niego w Batmana:AA, Dirta 2, AC 1/2, TFU, PoP itp. ale do FPSów się nie
nadaje.
PS. Nawet w Gothica 1 grałem na padzie ;)


Nie nadaje, bo nie? Ja mówię, że się nadaje. I udowodnij, że nie. Proszę. Bo jeśli tak uważasz musisz mieć do tego dowody. Rozumiem, myszka daje przewagę, no i to przyznaję, ale nigdy z nikim nawet gdyby to był święty Mikołaj nie zgodzę się, że ktoś by mnie pojechał, bo gram na padzie. Wystarczy się nauczyć grać, żeby zobaczyć, że w FPS''y, TPS''y i inne gry DA SIĘ SKUTECZNIE GRAĆ. Jeśli by pad się do tego nie nadawał, to po prostu NIE TWORZYLIBY na niego gier FPS. Ale nie tutaj nie da się grać, w ogóle multi i FPS''y na konsole nie istnieją, bo przecież nie da się na nich w coś takiego grać. A Ci konsolowcy, te tępaki, które uważają inaczej, to idioci, bo przecież każdy wie, że ta święta nietchnięta żadną skazą myszka jest lepsza pod każdym względem od pada, więc dlatego wracamy do myśli, że na padzie nie da grać się w FPS''y.

Tak to widzę, dziękuję kończę dyskusję, bo mało kto stąd miał pada w ręku na dłużej niż 5 minut przy KONSOLI. Ci co mięli jakoś przyznają rację, że myszka daje przewagę, ale i tak może się równać z padem i z tą myślą Was zostawiam. Miłego dnia, ja tym czasem idę dokonać czegoś nierealnego i nie możliwego, bo przecież pad się do tego nie nadaję.

PS No i jeszcze parę filmików ludzi podobnych do mnie, bo też robią coś niemożliwego. O i też mają szybkie kciuki i do tego jeszcze precyzyjne, jakież to nie realne.
http://www.youtube.com/watch?v=sYyt-puk9a4
http://www.youtube.com/watch?v=obFc2-mAO5Y
http://www.youtube.com/watch?v=Mp87567rH60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet przy szczerych chęciach wprowadzenie takiej technologii w życie byłoby cholernie ciężkie. Natomiast nie zdziwiłbym się jakby M$ już od samego początku podchodził do tego z pewna dozą niechęci. A granie na PC na padzie jest równie idiotyczne co granie na konsoli myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 15:51, Xjumpaytech napisał:

że ktoś by mnie pojechał, bo gram na padzie.

Już wyżej był cytowany tekst człowieka z MS, a więc go przypomnę, bo widzę, że nie dociera.

„Przeciwstawiono sobie świetnych graczy konsolowych i grupę pecetowców o zupełnie przeciętnych umiejętnościach. Zgadnijcie co się stało: grający na padach zostawali wręcz doszczętnie zniszczeni przez tych używających klawiatury i myszki. Za każdym razem. To byłoby zawstydzające dla Microsoftu, gdyby pozwolił użytkownikom Xboxów na takie upokorzenie wcielając projekt w życie. Myślę, że to przesądziło o losie tej inicjatywy. Bardzo chciałbym usłyszeć jakieś oficjalne słowo od kogoś z nią związanego.”

Poza tym te filmiki nazywasz niemożliwymi? Nie rozśmieszaj mnie!
http://www.youtube.com/watch?v=pWTAs3HP_VI (Stevy again!)

Zostałbyś doszczętnie zniszczony przeze mnie i mogę się założyć o wszystko. 0 szans.

P.S Grałeś kiedyś na zupełnie poważnie z profesjonalistami w FPSy? Widziałeś jak oni grają? To im spróbuj powiedzieć, że pad ma szanse z myszką. Zresztą... Na ostatnim (nie)szczęśliwym dla nas ESWC używali czego? Myszek, czy ja dobrze pamiętam? A w e-sporcie (FPS) był kiedyś pomysł na pady? Oj, nie przypominam sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że nigdy do tego nie dojdzie że xbox i pc będą miały połączone serwery tych samych gier.

oczywiście jak będzie można na pc tylko grać przy pomocy pada w daną grę i np. tylko w trybie online to jestem za :D

Nikt o zdrowych zmysłach nawet gdyby wprowadzono myszkę i klawiaturę do konsoli by jej nie kupił (teraz klawiaturę też działa ale mało kto ją podpina:P bo tlyko do pisania może służyć).

Zresztą ktoś już wprowadzał myszkę na konsole i firma poniosła totalną porażkę. Po pierwsze mało precyzyjna po drugie gracze nie chcą takich kontrolerów na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straciłoby to sens. Bo po co łączyć PC ograniczonego do pada z X360, jak można zostawić, jak jest, bo na jedno wychodzi.

Przepraszam, chyba że masz szybsze kciuki od dłoni, to są szanse na dobrą grę przeciwko myszce (przynajmniej tak niektórzy twierdzą).

Konsola z myszką? Bez sensu. Na tym polega zabawa, że z padem. Owszem da się grać w FPSy, tytuły akcji itd. - kwestia przyzwyczajenia, ale panowie... Zdrowie pań! Pad przeciwko myszce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 15:53, Dark_Sebat napisał:

Niestety nawet przy szczerych chęciach wprowadzenie takiej technologii w życie byłoby
cholernie ciężkie. Natomiast nie zdziwiłbym się jakby M$ już od samego początku podchodził
do tego z pewna dozą niechęci. A granie na PC na padzie jest równie idiotyczne co granie
na konsoli myszką.


Akurat dużo osób na padzie gra na PC :) to jest dość popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 16:54, Grinczar napisał:

Straciłoby to sens. Bo po co łączyć PC ograniczonego do pada z X360, jak można zostawić,
jak jest, bo na jedno wychodzi.


Tak. To co wyżej napisałeś też racja. Jak miałem kawiarenkę internetową to był naszym klientem koleś który sterował w quake 2 tylko klawiaturą i rozwalał każdego gracza (pozostali grali myszką i klawiaturą:). Więc nie powiedziałbym że PC ma większe szanse niż konsole. Chętnie bym skopał jakiegoś gości z PC grając z mojego ps3 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować