Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wakacyjny przegląd gier z eXtra Klasyki - część dziewiąta

16 postów w tym temacie

Ale Sufferinga warto nabyć, zwłaszcza za taką cenę ^^. Nic odkrywczego, ale po prostu dobra i treściwa strzelanka z mocnym klimatem

Fahrenheit...niestety jednorazowy :( nawet za cenę 12-13 zł myślę, że niezbyt opłaca się go kupić, bo po co ma się kurzyć na półce? Pierwsze wrażenie z nim jest super (bo pierwsze :P) a potem już się człowiek przyzwyczaja do rozwiązań i szoku nie ma. Zwłaszcza, że po pewnym czasie fabułka staje się, przynajmniej moim zdaniem, lekko tandetna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt. W pewnym momencie w Fahrenheicie fabuła schodzi na psy, ale nie przeszkodziło to mi przejść ten tytuł 3 razy. Szkoda tylko, że nie ma w nim obsługi panoramy (jedynie wersja na Xboxa ją posiadała) i trzeba grać albo w 4:3 albo z rozciągniętym ekranem.

Jeżeli ktoś nie grał to za te parę złotych polecam. Grafika nie wygląda tragicznie i gierka jest dość nietypowa. Jak ktoś grał w Heavy Rain na PS3 to na pewno mu się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guilda nie polecam ale Settlersów to z całęgo serca, to jest część 2 z małymi zmianami i lepszą grafiką, a tak naprawdę dopiero w multi pokazuje pazur bo żadne SI nie jest w stanie rywalizować z graczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 16:17, qba1993 napisał:

Literówka w ostatnim zdaniu opisu Guild II: "Do niedawna, bo od dziś". Poprawicie?

Hmm - wszystko jest tak jak trzeba... gdyby po "dziś" był przecinek, miałbyś rację. Ale w użytej składni zdania wymowa jest jak najbardziej poprawna.
EDIT: wyjaśnię może dokładniej - "do niedawna" to specjalnie użyte powtórzenie z poprzedniego zdania, tak jak w tamtym zdaniu powtórzone jest "wszystko". To ciąg logiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fahrenheit jest chodzącym dowodem na to, że ciekawa koncepcja nie wystarczy, żeby zrobić dobrą grę. Panowie z QD chcieli zmieścić zbyt dużo w jednej grze, gdyby ograniczyli się do kryminalno-okultystycznej, przedstawionej w filmowy sposób historii, gra była by prawdopodobnie lepsza. Niestety musieli dodać mesjanizm, koniec świata, zielone fosforyzujące robale i seks z zombie.

No i ta rzekoma nieliniowość którą się wielu zachwyca, również pozostawia sporo do życzenia. Owszem, w obrębie poszczególnych rozdziałów swoboda jest spora. Niestety zawsze prowadzą one do tego samego zakończenia, zależnego jedynie od działań gracza w trakcie ostatniej sceny. Mimo wszystko jednak warto tę grę kupić, szczególnie za te pieniądze. Ale nie mogę odżałować, że w późniejszej części przepadł rewelacyjny klimat pierwszych epizodów.

Remake Settlersów natomiast kupiłem bratankowi. Sobie za to fundnąłem złotą edycję V części. Powinienem był chyba zrobić odwrotnie, bo młody się dobrze bawi (chociaż głównie w budowanie strażnic) a ja już w trzecim rozdziale straciłem ochotę na granie w nowszą część. Niestety jakoś przepadły w niej wszystkie fajne elementy poprzedniczek. Do tego zabawny i oryginalny design zmienił się w sztampowe fantasy :/ Ma ktoś pojęcie, jak to wygląda w następnych częściach ? Rozważam kupno, ale nie chcę przypadkiem wtopić kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 17:16, Crask napisał:


Ma ktoś pojęcie, jak to
wygląda w następnych częściach ? Rozważam kupno, ale nie chcę przypadkiem wtopić kasy.


Gorzej nie mogłeś trafić... Wspominana przez Ciebie nieszczęsna piątka:
http://www.gram.pl/art_8QrjG,4_The_Settlers_Dziedzictwo_Krolow_recenzja.html

Od tamtego czasu jest lekki progres jakościowy.
Narodziny kultur:
http://www.gram.pl/art_9w7kHO3_The_Settlers_Narodziny_kultur_recenzja.html
Droga do królestwa:
http://www.gram.pl/art_9wfgG,1_The_Settlers_7_Droga_do_krolestwa_recenzja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować