Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Battlefield 3

5628 postów w tym temacie

Co wiemy? Na razie niewiele. Wiemy, że Battlefield 3 powstanie ( http://www.gram.pl/news_8gjrGeq7_Battlefield_3_i_kolejny_Need_For_Speed_w_produkcji.html ), że ma być czymś zupełnie nowym ( http://www.gram.pl/news_8QvqGOe7_Battlefield_3_zmiecie_wszystkich.html ) oraz że można wziąć udział w becie zamawiając preorder Medal of Honor ( http://www.gram.pl/news_8QfeH,66_Battlefield_3_kody_do_bety_w_limitowanej_edycji_Medal_of_Honor.html ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wiemy o grze (wzięte z http://blogs.battlefield.ea.com/ i http://www.ea.com/battlefield3)

1. Będzie kampania single-player, podobna do tej z BC2 (nie będzie więc kopią multi z botami, tak jak to było wcześniej).
2. Będzie możliwość przejścia gry w trybie co-op.
3. Gra chodzi na ulepszonym silniku Frostbite (2.0)
4. Nie będzie wsparcia dla Windows XP.
5. Maksymalna liczba graczy w multi wynosi 24 (dla konsol) lub 64 (PC)
6. Powracają samoloty odrzutowe.
7. Powraca możliwość czołgania się.
8. Premiera: jesień 2011 roku.
9. Potwierdzono, że starcia w grze będą się rozgrywać w Paryżu, Nowym Jorku i Teheranie)

Teaser w wersji HD: http://www.youtube.com/watch?v=MLGnf0XzGXY

Angielski "sklepowy" opis gry:
Feel The Battle! This fall, prepare to feel the most physical shooter ever created, powered by the all-new Frostbite 2 gaming engine.

Battlefield 3 leaps ahead of the competition with the power of Frostbite™ 2, the next instalment of DICE’s cutting-edge game engine. This state-of-the-art technology is the foundation on which Battlefield 3 is built, delivering superior visual quality, a grand sense of scale, massive destruction, dynamic audio and incredibly lifelike character animations. As bullets whiz by, walls crumble, and explosions throw you to the ground, the battlefield feels more alive and interactive than ever before.

In Battlefield 3, players step into the role of the elite U.S. Marines where they will experience heart-pounding single player missions and competitive multiplayer actions ranging across diverse locations from around the globe including Paris, Tehran and New York

Features:
• Frostbite 2 – Battlefield 3 introduces Frostbite 2, the incredible technology that takes animation, destruction, lighting, scale and audio to new heights. Built upon this powerful game engine, Battlefield 3 immerses players physically and emotionally to the world around them like never before.

• Feel the Battle — Feel the impact of bullets and explosions, drag your fallen comrades into safety, and mount your weapon on almost any part of the terrain. Battlefield 3’s cutting edge animation, spectacular visuals and real as hell battle gameplay attack your senses and make you feel the visceral warriors experience like no other FPS.

• Unparalleled Vehicle Warfare — The best online vehicle warfare experience gets even better with a fitting sonic boom as fighter jets headline impressive lineup of land, air and sea vehicles.

• Urban Combat — Take the fight to iconic and unexpected places in the USA, Middle East, and Europe including claustrophobic streets, metropolitan downtowns, and open, vehicle-friendly landscapes as you fight your way through the war of tomorrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battlefield z kampanią single''ową brzmi trochę dziwnie. Ok, w Bad Company to się sprawdziło, ale też Bad Company było tylko spin-offem. Battlefield to przede wszystkim dwie drużyny stające przeciwko sobie i tego powinniśmy się trzymać. Kolejna dwu-trzygodzinna kampania jest tu chyba zbędna. Już lepiej by zrobili, zostawiając planowane wątki na kolejną część Bad Company (bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że takowa powstanie) i tam zrealizowali w końcu DŁUGĄ, emocjonującą kampanię z multi jako dodatkiem, natomiast w BF3 powinni się skupić tylko i wyłącznie na rozrywce sieciowej.

Mam też pewne wątpliwości co do braku wsparcia dla XP. Ok, rozumiem, że to może nie jest najnowszy system, ale odnoszę wrażenie, że DICE strzela gola do własnej bramki - sami sobie sztucznie ograniczają ilość potencjalnych klientów. Niektórzy oczywiście zmienią system na Vistę lub 7, ale wiele osób pewnie zastanowi się dwa razy, czy wydanie 600 zł na grę (150 na BF3 i 450 na nowy system) jest warte zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak zrezygnowanie z XP może nie jest do końca takim złym pomysłem w końcu twórcy będą mogli się skupić na samej grze niż na odpowiedniej optymalizacji pod dziadka DirectX 9, pamiętaj że nowy silnik graficzny FrostBite 2.0 Który ma generować świetne efekty będzie zapewne zwiększał zapotrzebowanie wymagania, sam jeszcze używam xp ale jeśli twórcy dotrzymają słowa trzeba będzie XPka odstawić na półkę aby zobaczyć BF w pełnej klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 01:15, DarkWolf_PL napisał:

No tak zrezygnowanie z XP może nie jest do końca takim złym pomysłem


Oczywiście, gra może rozwinąć skrzydła pod Vistą/7, ale weź pod uwagę fakt, iż do tej pory mieliśmy kilka tytułów, które teoretycznie robione były z myślą o późniejszych wersjach DX, a jednak pod dziewiątką chodziły. Mowa tu o Crysis i Hellgate: London. Obie były planowane pod DX10, ale obie obsługiwały DX9. I jakoś można było.

Żeby uniknąć niepotrzebnych flame''ów - nie jestem za kurczowym trzymaniem się przeszłości. Nie wymagam, by nowe gry chodziły pod Win 3.1 i 2000. Ale jednak chyba wypadałoby wziąć pod uwagę fakt, że XP to nadal większość rynku. Jak napisałem wcześniej - na pewno znajdą się osoby, które przed premierą BF3 zmienią system, ale wielu graczy pewnie odpuści sobie taki wydatek. Popatrzmy na to w ten sposób: BF3+nowy Windows to równowartość około CZTERECH-PIĘCIU innych gier! To naprawdę poważna decyzja. Pomimo całej sympatii, jaką darzę serię Battlefield, ja ten tytuł sobie odpuszczę. Raz, że nie stać mnie na nowy system, a dwa - nawet gdyby było mnie stać, to wolę kupić kilka gier niż jedną kopię Windowsów. Sorry, Winnetou.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 10:23, Damianuss1 napisał:

Strasznie się cieszę, że zapowiedzieli już tą trzecią część, ale smuci trochę te 24 graczy
dla konsol :<.


Smuci? to jest tragiczne ;/ dobrze że Bad Company 3 wyjdzie z czasem ;P chyba w nim takiego błędu nie popełnią. JEzusie 24 graczy. aż strach pomyśleć jak potem dadzą 12. Ja wiem że MAG był trochę gorszy graficznie ale to jest przyszłość duże walki 256 osób ;/. A nie pole bitwy w którym ogranicza się liczbę graczy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 10:19, Ring5 napisał:

Raz, że nie stać mnie na nowy system, a dwa - nawet gdyby
było mnie stać, to wolę kupić kilka gier niż jedną kopię Windowsów. Sorry, Winnetou.

Kiedyś i tak będziesz musiał. Bardzo dużo osób przechodzi z windowsa XP na 7, w tym ja, jestem niesamowicie zadowolony. Do tego XPka nie ma już w normalnej sprzedaży. 7 to przyszłość, a decyzja dice pokazuje, że chca korzystać z tego co dostępne - XP jest już przestarzały i nie ma co na niego robić gier. Taka prawda i nic z tym nie zrobisz
@Kafar, Damianuss1
konsole są za słabe na 64 w BF3/BC2. Koniec, kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 11:00, Pernia napisał:

7 to przyszłość, a decyzja dice pokazuje, że chca korzystać z tego co dostępne - XP jest już przestarzały


Owszem, tylko weź pod uwagę to, iż już powstaje następca siódemki, co oznacza, że pewnie w ciągu 2-3 lat znowu trzeba będzie wymieniać system, bo któryś z twórców uzna, że windows 13 jest jedyną platformą, na jaką zrobią grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 11:19, Ring5 napisał:

> 7 to przyszłość, a decyzja dice pokazuje, że chca korzystać z tego co dostępne -
XP jest już przestarzały

Owszem, tylko weź pod uwagę to, iż już powstaje następca siódemki, co oznacza, że pewnie
w ciągu 2-3 lat znowu trzeba będzie wymieniać system, bo któryś z twórców uzna, że windows
13 jest jedyną platformą, na jaką zrobią grę.

musiałby wyjśc nowy DX, a na to się raczej nie zapowiada. Kwestią tego, że na XP się już robić gier nie opłaca jest fakt, że obsługuje ona tylko i wyłącznie 9, żadne magiczne sztuczki na 10 nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 15:04, Mafioso_PL napisał:

Starajcie się używać wyszukiwarki, bo znalazłem co najmniej 4 tematy o Battlefield 3


Tyle tylko, że temat, do którego link podałeś, bardziej pasuje do Bad Company 2, niż do BF3. Zresztą... równie dobrze można w tej chwili założyć tematy o Bad Company 3, Battlefield 4, Medal of Honor 2, Crysis 3, Fifa 2012, Shift 3, Mass Effect 3, Diablo 4, StarCraft 3... Tamten temat założono MOCNO na wyrost. Ale w sumie można dać znać moderatorom, żeby ten zamknęli. Tylko Henrar pewnie się zirytuje, że znowu będzie musiał przeklejać info :p

A co do samej gry, to marzy mi się tak naprawdę jedna rzecz: personalizacja postaci. Tym, czego brakowało Bad Company 2, by zostać grą idealną, była możliwość dodawania skórek. Modele i tak były na tyle podobne do siebie, że z większej odległości ciężko było rozróżnić przyjaciół od wrogów i trzeba było korzystać ze znaczników. W takiej sytuacji nie ma żadnych przeciwwskazań, by dorzucić do gry możliwość tworzenia własnych modeli. Ot, coś a''la APB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 10:42, Kafar napisał:

Smuci? to jest tragiczne ;/ dobrze że Bad Company 3 wyjdzie z czasem


BC2 też miało 24 na konsolach. Przy obecnym hardware i takim engine nie da się stworzyć kolejnego MAGa.

@Ring5:

Dnia 06.02.2011 o 10:42, Kafar napisał:

Owszem, tylko weź pod uwagę to, iż już powstaje następca siódemki, co oznacza, że pewnie w ciągu 2-3 lat
znowu trzeba będzie wymieniać system, bo któryś z twórców uzna, że windows 13 jest jedyną platformą, na jaką > zrobią grę.


MS już zapowiada, że 8 będzie rewolucją - a jak to zwykle w przypadku Wind bywa, rewolucja się nie uda i będzie trzeba czekać na Win9.

Dnia 06.02.2011 o 10:42, Kafar napisał:

Tylko Henrar pewnie się zirytuje, że znowu będzie musiał przeklejać info :p


Teraz tylko CTRL+C się zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 19:59, sylwasss napisał:

Aż się zapytam co to ma być? Gdzie szturmowiec? Oby to był fake


Oby nie.

Rolę szturmowca przejął zapewne Assault, natomiast mnie cieszy, że wracamy do starego układu, znanego z BF1942, gdzie Medyk ganiał z lekką bronią maszynową. W BF1942 były to peemy, tu widzę karabinek szturmowy. I chwała antropomorficznej personifikacji ludzkich lęków i nadziei. Koniec z debilnym pomysłem, jakim był Medyk z erkaemem!

Co do komentarzy na tamtej stronie, dotyczących niebieskiej mapy... Hmm... No nie wiem, mnie się nawet podoba. Dodałbym do niej tylko jedną rzecz - zaznaczenie kolorami stref kontrolowanych przez nas i przez przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 21:37, Ring5 napisał:

Co do komentarzy na tamtej stronie, dotyczących niebieskiej mapy... Hmm... No nie wiem,
mnie się nawet podoba. Dodałbym do niej tylko jedną rzecz - zaznaczenie kolorami stref
kontrolowanych przez nas i przez przeciwnika.


Są gusta i guściki. Jak dla mnie cały ekran wyboru klas łącznie z mapą wygląda ohydnie. Zobaczymy co czas przyniesie. Czekam na jakiegoś gameplay-a z trybu multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować