Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Intro jako Sztuka

75 postów w tym temacie

Cóż tak sobie oglądam intro do WH40k: Dawn of War i naszła mnie myśl "Przeca to jest piękne". Nio i tak się zastanawiam, skoro gra sama w sobie może być sztuką to czemuż nie może nią być intro do gry. Chciałbym was spytać
a) Co myślicie o tezie "Introwej Sztuki"
b)Jakie są wasze ukochane intra i CZEMU (to żeby nie przerodziło się to w spamtemat) je tak uwielbiacie, kilka zdanek drobnej argumentacji.
Ze swojej strony opisze intro do WH40K:DOW. Jest naprawde epicki i wyjątkowo dynamiczny. Oglądając go po raz pierwszy, byłem bardzo podekscytowany. Każde większe zdarzenie kwitowałem szerokim otwieraniem japy z wrażenia, ogólnie oglądałem ten filmik z opadniętą do ziemi szczęką :-]. Chyba najgenialniejszy jest motyw wejścia Dreadnoughta i wykoszenie orków po prostu rozpłynąłem się przy tym momencie. Następny to ten gdy z nieba spadają Drop Pody, wyjątkowo optymistyczne (NIE DLA ORKÓW :-D) Zakończenie intra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro Gohica ( jedynki ) długie, wprowadzające w fabułe, ładne . Może tylko odczytujacy wyrok "skrzeczy".
Intro - sztuka
Outro - juz nie ?
Czytałem, że jakaś gra (nie pamieta tytułu) ma outro trwajace 37 min !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 20:13, Bajuj napisał:

Czytałem, że jakaś gra (nie pamieta tytułu) ma outro trwajace 37 min !

Nie zdziwiłbym się gdyby chodziło o FF VII/VIII w to drugie pogrywałem i musze przyznać że outro jest piękne i cudownie sie je ogląda. Dzięki za poprawke Bajuj. Outra też należy zaliczyć do sztuki razem z intrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... a ja właśnie planowałem założyć temat... na ten temat :) ! Byłem po prostu pod wpływem przypomnienia o Intrze do WH40k w temacie dotyczącym tegoż z Rise of Legends. Rzeczywiście, filmiki z gier możnaby zaliczyć do sztuki. Dosyć specyficznej jej odmiany-ale zawsze. Bądź co bądź-mamy tu ograniczoną ilość czasu, a należy przekazać odpowiednią treść bez możności wprowadzania skomplikowanej fabuły itd.

Mój prywatny zestaw ulubionych "inter", bez konkretnej numeracyji: WH40k: DoW (+WW, ale go nie mam), World of Warcraft, Arcanum, wszystkie Fallouty. Oprócz tego-było jeszcze wiele innych, porządnych filmików (jak na przykład w NWN, Świątynia Pierwotnego Zła, wspomniany Spellforce czy Divine Divinity). Jak widać, gier z wysokiej jakości intrami jest wiele (a części przecież nie znam/zapomniałem).

No dobrze, za chwilę okaże się, czy do w/w gier można dopisać RoL (już 90% :) ).

Pozdrawiam i gratuluję idei założenia takowego Tematu :P !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trailer do Imperium Galactica II - Grafika jak na ówczesne czasy wyśmienita. Montaż dynamiczny. Filmiki przeplatające się ze scenkami z gry, świetna muzyka, świetny lektor. A gierka... taka sobie:)

Trailer WoW-a ale jeden z tych pierwszych - ze smokiem w końcowej scence. Świetna sprawa.

Intro do Diablo II - majstersztyk.

Dawno, dawno temu - intro do Birds of Prey (taki symulatorek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsze intro jakie widziałem to te pochodzące z World of Warcraft. Genialna grafika, świetnie dobrana muzyka i dobrze skonstruowana fabuła. Filmik naprawdę genialny. Oglądałem go chyba kilkadziesiąt razy już.
Dalej jest intro z Dawn of War. Również świetna grafika i akcja. Ciekawie pomyslane i dobrze wykonane.
A dziś obejrzałem intro z Rise of Legends. Powiem jedno - wymiata. Podobnie jak powyższe ma świetna grafikę i przykuwającą do monitora akcję. Warto obejrzeć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetne jest intro do WoWa, ehhh ta muzyka...
Diablo II też jest bardzo klimatyczne, dobrze wprowadza w nastroj gry.
Intro Half-Life jedynki oczywiście :) Dziwię się ze nikt tego jeszcze nie napisał.
Także intro do HL2 z G-Manem jest fajne, So wake up Mr. Freeman, and smell the ashes.
Intro i wogule wszelkie filmiki z Thiefa.
Intro Mark Ecko getting Up, świetna muzyka i reżyseria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

StarCraft, WarCraft.. te gry mają piękne intra i outra... Długo można je oglądać i są lepsze od filmu :-) Ostatnio co raz mniej robi się gier z takimi intrami, od których łzy wydobywają nam się z oczu z wzruszenia, lub ciarki przechodzą po plecach ze strachu. Miejmy nadzieję, że jakiś producent weźmie się do roboty i wynajmie pożądnego reżysera.
Half-Life 2 - intra w zasadzie nie ma, 2 pierwsze rozdziały są "intrem" - wg. mnie najlepsze ze wszystkich gier ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrywaja zdecydowanie Fallout! Ten niepowtarzalny klimat i slowa, ktore zna chyba kazdy: "Wojna... Wojna nigdy sie nie zmienia". Woooow! Jako bardzo udane intro mozna uznac rowniez intro do nowych czesci GTA. Wyglada jak czolowka jakiegos filmu. :) Fajne, ale tak naprawde nie chce sie ich ogladac. Nie tak, jak THPS''y i THUG''i! Te intra ogladalem prawie zawsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze!!! Zassałem owo intro do Rise of Legends. I cóż? I, naturalnie, kaszana! Coś się schrzaniło, trzeba od początku ;( !

HumanGhost-naprawdę, naprawdę warto...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 13:02, Wiadroman napisał:

Wygrywaja zdecydowanie Fallout! Ten niepowtarzalny klimat i slowa, ktore zna chyba kazdy: "Wojna...
Wojna nigdy sie nie zmienia". Woooow! Jako bardzo udane intro mozna uznac rowniez intro do
nowych czesci GTA. Wyglada jak czolowka jakiegos filmu. :) Fajne, ale tak naprawde nie chce
sie ich ogladac. Nie tak, jak THPS''y i THUG''i! Te intra ogladalem prawie zawsze. :)


aj wole w Orginale War War never changes wedłog mnei brmi lepeij :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie filmiki z całej serii Thief-a. To jest sztuka. Reszta tylko próbuje nią być.

Odnoszę również wrażenie, że nikt nie oglądał trailera(chociaz nie wiem czy to będzie intro) do WH: Mark of Chaos. Intro do Rise of Legends jest poprostu cieńkie. Wszystko jest cieńkie przy tym filmie:) Jedynie filmiki Blizza mogą konkurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko Ale na temat:) Blizzardowskie intra, outra są po prostu genialne;) Obojętnie jaka to gierka;) Wszystkie bardzo wspominam, i pamiętam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, intra Blizzarda są praktycznie nie do pokonania, a czy panowie widzieli wstęp z Onimushy 3?
Z ostatnich jakie oglądałem bardzo mi przypadły do gustu: Guild Wars, Hellgate London.
Jeśli chodzi o te bardziej artystyczne, to miło wspominam filmy z Thief 1, 2, 3. No i jest jeszcze Square z ich Final Fantasy.
Aha, zapomniałem: Abe i Abe''s Exodus - cudowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie podobają się intra z gry Guild Wars i Guild Wars Factions ! :)
Niepowtarzalny klimat jak i muzyka.
Poprostu bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować