Zaloguj się, aby obserwować  
GIGABYTE_PL

PC w 2015 - zabawa GIGABYTE z gadżetami

14 postów w tym temacie

Korzystając z ciągle jeszcze trwających wakacji, chcielibyśmy rozpocząć luźną dyskusję na temat przyszłości komputerów PC. Chętnie poznamy Wasze opinie jak będzie wyglądał komputer PC w roku 2015? Jakie nowe funkcjonalności będzie Waszym zdaniem posiadał ? Jakie zadania będą stawiane przed tego typu komputerami ? A może sądzicie że komputery stacjonarne do tego czasu zostaną całkowicie wyparte przez konsole oraz rozwiązania mobilne ? Autora najciekawszej wypowiedzi firma GIGABYTE nagrodzi zestawem upominków.

Zabawa trwa do 17.09 (włącznie)

Zapraszam

20100906141941

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, szkoda, ze wypowiedzi w nim nie ma wcale. Moim zdaniem na rynek PC trzeba spojrzec z dwoch perspektyw. Uwazam, ze za 2-3 lata pojawia sie konsole kolejnej generacji, umownie nazwijmy je xbox 3 i playstation 4. W chwili premiery podobnie jak konsole obecnej generacji beda one po prostu miazdyc jesli chodzi o podzespoly i mozliwosci graficzne, a takze fizyczne. Taki stan utrzyma sie jakies 2-3 lata i po tym czasie nasze pociwe PC znow przescigna konsole jesli chodzi o podzespoly. Obecna sytuacja na rynku PC jest ciekawa, bowiem teraz spokojnie wystarczy komputer sprzed dwoch lat do tego by bezproblemowo grac nawet w najnowsze produkcje na wysokich detalach. Dzieje sie tak dlatego, ze gry zazwyczaj powstaja jednoczesnie na dwie, czasem na 3 platformy czyli PC, xbox 360 oraz PlayStation 3. A konsole i podzespoly w nich zainstalowane z kazdym rokiem nie mlodnieja. O to, ze beda nowe karty graficzne, ktore jeszcze lepiej beda generowac obraz jestem spokojny. Ciagle mamy do czynienia z postepem technicznym w dziedzinie komputerow. Obecne gry, ktore wydaja nam sie oblede i zachwycajace grafika dosc szybko traca na wyrazistosci. Do dzis pamietam jak niezmiemsko podobala mi sie oprawa graficzna Planescape: Torment. A dzis? Dzis moze nadal wyglada ladniej, ale jak jakis mlodszy gracz odpali te gre to sie skrzywi i powie cos w stylu "leee... jakie to brzydkie". Nie tak dawno temu strasznie podobala mi sie oprawa GTA IV. Juz teraz zaczynam jednak dostrzegac jej niedoskonalosci. Po prostu powoli starzeje sie, choc nadal jest bardzo ladna.

Co ciekawe moze sie jednak rozwinac nieco inny wariant od przedstawionego ponizej. I tak w 2015 roku moze sie okzac, ze do komfortowej gry w Call of Duty 11 czy Crysisa 4 bedzie wystarczal komputer, ktory mamy obecnie w domach. Z tego co sie orientuje w USA juz wystartowala usluga OnLive, ktore polega na tym, ze na superserwerach sa zainstalowane gry, a uzytkownik placi za dostep do nich i moze bez problemu grac na swoim gracie w super full extra special HD, gdyz grafika jest randerowana wlasnie na serwerze, a do uzytkownika dociera jedynie wygenerowany obraz. Mysle, ze w przeciagu kilku lat usluga sie rozpowszechni, a chetnych do korzystania z uslug typu OnLive bedzie sporo.

To czego sie obawiam to totalna walka wydawcow gier nie tyle z piratami tylko z handlem z drugiej reki. Juz teraz mamy jawne przyklady tego, ze zakupionej gry nie mozna komus oddac albo odsprzedac. Wszysscy chyba kojarza usluge Steam, w ktorej gra jest przypisana do konta. Podobne rzeczy sa wprowadzane w usludze Games For Windows Live. Obawiam sie niestety, ze proces ten bedzie sie rozszerzal. Warto tez wspomniec o grach przegladarkowych. W tej chwili sa pierwsze eksperymenty w postaci Quake Live czy Company of Heroes Online, w przyszlosci gier opartych o przegladark bedzie wiecej.

Kolejnym problemem sa platne dodatki DLC do gier. Problem, ktory wystepuje juz dzisiaj, a do 2015 roku jeszcze bardziej sie nasili. Jesli ktos gral w Mafie II wie, ze na mapie jest znacznik na misje poboczne. W calej grze zdaje sie, ze jest az jedna. Za to w DLC, za ktore trzeba zaplacic 8 euro takich misji jest 30. Jak wiec widac tworcy nie staraja sie nawet ukrywac, ze wydaja gre nie ukonczona lub nastawiona na to, by zaplacic za nia raz, a potem jeszcze kilka razy. Obawiam sie, ze niedlugo w pudelku dostaniemy pierwszy rozdzial gry, a zeby poznac calosc fabuly trzeba bedzie wydac pieniazki najpierw na kolejne rozdzialy, potem na fimiki miedzy rozdzialami, a nastepnie by obejrzec zakonczenie. A pozniej kupic to prawdziwe, w ktorym bohater jednak nie ginie i pojawi sie w czesci drugiej.

Jedno jest pewne: w 2015 beda i konsole i PC i gry, w ktore bedzie sie grac. Tylko troche inaczej niz dzis. Moze w pelnym 3D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale liczyłem na lepsze nagrody niż smycz, koszulka, torba, karteczki i długopis. Marnie, strasznie marnie, wręcz żałośnie. Takie coś można dostać jako nagrody pocieszenie w jakimś konkursie zorganizowanym na kolonii dla dzieci z klas z nauczaniem zintegrowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 19:59, Gumisiek2 napisał:

Co jak co, ale liczyłem na lepsze nagrody niż smycz, koszulka, torba, karteczki i długopis.
Marnie, strasznie marnie, wręcz żałośnie. Takie coś można dostać jako nagrody pocieszenie
w jakimś konkursie zorganizowanym na kolonii dla dzieci z klas z nauczaniem zintegrowanym.

Jestem tego samego zdania. Nagrody są biedne jak studenci. Liczyłbym chociażby na mp3/4 czy podobny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 19:59, Gumisiek2 napisał:

Co jak co, ale liczyłem na lepsze nagrody niż smycz, koszulka, torba, karteczki i długopis.


Raaany... Jak sa konkursy SMS to sa narzekania, ze trzeba zaplacic, ze naciaganie, a i tak nie ma sie szans na nagrode. A tu Konsul oferuje nagrode za... wziecie udzialu w dyskusji. Tez zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wyobrażam sobie, że crysis "pójdzie" w tych czasach na komputerze który wtedy będzie kosztował 1500/2000 zł i wszystko będzie chodziło w full hd 60 fps :). Nadejdzie pewnie też nowa generacja konsol (np:Playstation 4 i Xbox 720) Na pewno konsole będą miały lepsze podzespoły niż PCety, ale to pewnie się zmieni (64 rdzeniowe procesory :D) Konfiguracje komputerów za 2000-3000 tysiące wyobrażam sobie tak - Dysk twardy 2 TB x2 , 2 karty graficzne Radeon HD5880 połączone w układzie Crossfire, 8 GB ram ;) Myślę również, że apple z tym ich marketingiem nie przetrwa i będą musieli obniżyć ceny bo po prostu nikt nie będzie tego kupował (oczywiście mówię o cenach Polskich) Telewizja będzie dostępna z satelitów, a technologia 3D w telewizorach stanie się ogólnodostępna i również takie telewizory znacznie potanieją. Zostanie też wydany Windows 9 :D który będzie pre instalowany we wszystkich kupowanych laptopach/desktopach. Telefony też nie zostaną same. Doczekają się różnych udoskonaleń typu: multi dotykowy ekran w 3D, więcej ramu i pamięci podręcznej, procesory 2 rdzeniowe intel atom i układy graficzne Nvidii. Zostaną również wydane nowe edycje systemów. Odpowiednio Android 6.0 i Windows Phone 8. No i to koniec moich przemyśleń co o Komputerach (i ogólnie technologi) w przyszłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę przyszłość tak jak to było opisane w filmie "Gamer". Ci którzy oglądali wiedzą o jaką technologie mi chodzi, a tym którzy jeszcze tego nie zrobili postaram się to pokrótce objaśnić.
Myślę, że w niedalekiej przyszłości ktoś stworzy program, a właściwie to grę, polegającą na życiu w tzw. wirtualnej rzeczywistości. Ludzie będę zarabiać na tym, że dadzą sobą "sterować" osobom trzecim.
Zwykłe komputery i konsole przestaną być potrzebne. W każdym domu będzie "pokój komputerowy". Zamiast monitorów powstaną specjalne urządzenia wyświetlające trójwymiarowy obraz w powietrzu, bądź na ścianie (coś na styl hologramów), a pogramy będą otwierane i sterowane głosowo lub poprzez ruchy ręką lub całym ciałem (a to wszystko bez korzystania z jakichkolwiek gadżetów typu okulary 3d czy "niby kij golfowy" - wystarczą gołe dłonie).
Jeśli ktoś nie jest pewny o czym mówię to polecam obejrzeć w/w film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przeczytał dokładniej mojego posta, to wiedziałbyś, że narzekałem jedynie na to, iż po wysłaniu zgłoszenia do konkursu (2,44 zł z VAT) i odpowiedzi na pytanie (kolejne 2,44 zł z VAT) użytkownicy musieli wysyłać kolejne SMS-y (X razy 2,44 zł z VAT), o czym nie było mowy, a które to zagranie było ze strony CDP (czy tam kogo) nie fair i bardzo, ale to bardzo żałosne. Tutaj też nie jest lepiej. Polski oddział takiego giganta jak Gigabyte oferuje konkurs, w którym pula nagród wynosi, bo ja wiem, 50 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma mogla wogole nie zaoferowac nagrody, tez by bylo dobrze. Kazdy kolejny post nie na temat zostanie uznany za spam i w zwiazku z tym odpowiednio "nagrodzony".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 14:20, GIGABYTE_PL napisał:

Zabawa trwa do 17.09 (włącznie)

No... zabawa się skończyła (chyba, że nie chodziło o bieżący rok :)). Jak widać temat nie cieszył się zbytnią popularnością (swoją drogą ciekawe dlaczego, ludzie biorą udział w trudniejszych konkursach z gorszymi nagrodami, a tu prawie nikt nie raczył się wypowiedzieć), ale cóż, bywa i tak. Co prawda nie bardzo jest spośród kogo wybierać (trzech uczestników? o matko!!!), ale... no dobra... bez owijania w bawełnę. Zabawa skończyła się trzy dni temu - jak już pisałem tłumów nie było, więc i czytać nie ma co - więc wypadałoby ogłosić zwycięzcę. Moim zdaniem najbardziej na nagrodę zasługuje Wojman - i to nie dlatego, że chcę się podlizać moderatorowi, bo powszechnie wiadomo, że Go nie lubię (;PPP), tylko dlatego, że sądzę iż jego wypowiedź ma jakoś najwięcej sensu/wizji przyszłości, ale to nie ja decyduję tylko Ty/Wy i nie ukrywam, że nie obraziłbym się gdyby wygrał ktoś inny niż Wojman <patrzy w wiadomym kierunku>

Chociaż z drugiej strony... zapomniałem, że właśnie minął weekend (byłem tak zapracowany, że myślałem, że jest środek tygodnia ;PP), więc nie mam nic do powiedzenia, jak się okazuje. Treści posta nie będę kasował, bo żal mi tych moich krótkich "wypocin" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 14:45, GIGABYTE_PL napisał:

Traitor zostaje zwycięzcą - dziękujemy wszystkim za udział w zabawie

Chciałem się tylko upewnić czy dane adresowe do Was dotarły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować