Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NVIDIA vs AMD - kolejna faza wojny

40 postów w tym temacie

Tak się zastanawiam o ile NV będzie musiała obniżyć ceny Gf serii 4XX po wyjściu radków z serii HD6000 bo przecież nie będzie normalna konkurencja jeśli wydajność HD6000 ma być taka jak w pierwszych testach.
NV znajdzie się w takiej kanapce między HD5000 a HD6000 z których te pierwsze są porównywalne ew. troszkę słabsze a te drugie mocniejsze.
Będzie ciasno :) A na tym zyskamy my :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubiłem Nvidię. Miałem 8800GTS 320 mb, padł 3 miesiące po gwarancji. Dałem szanse radkowi hd5850 rezygnując z dobrodziejstw PhysX''a i jestem w tej chwili jak najbardziej po stronie AMD. W 100% my GRACZE obniżki cen zawdzięczamy właśnie temu producentowi. Gdyby nie ich pierwsze karty z obslugą DX11 to byśmy musieli "bulić" jak za zboże za karty od nvidii. A tak jest elegancko. Po premierze radeona serii 6000 być może się pokuszę np. o gtx 460 bo będzie się cenowo opłacać jak velvet w promocji w Te*co. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko że nowe Radeony 6000 będą dosyć drogie ... gdyż Nvidia nie będzie miała konkurencyjnego modelu,więc i AMD nie będzie się kwapić do obniżania cen ...
ale może wtedy mocno spadną karty z serii 5000 i będzie się opłacało nabyć nawet 5970.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiadam, kupcie sobie konsole i pieprzcie smażalnie kotletów.
Zmodernizujcie kompa kiedy będzie nowa generacja konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiadam, kupcie sobie konsole i pieprzcie smażalnie kotletów.
Zmodernizujcie kompa kiedy będzie nowa generacja konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 15:16, Raltasu napisał:

a ja tam wolę Nvidię. wydaje mi sie, że ma lepszą technologię. i na radeona szybko nie
zmienię :P


Właśnie :) Wydaje Ci się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 15:15, thiefi napisał:

A ja wam powiadam, kupcie sobie konsole i pieprzcie smażalnie kotletów.
Zmodernizujcie kompa kiedy będzie nowa generacja konsol.


Tak? A znajdę tam strategie takie jak Civ czy Total War?

Co do tematu: super, jak będę kartę wymieniał w lutym (dla Wieśka), to ceny powinny już być dość umiarkowane. I chyba raczej wybiorę nVidię z uwagi na lepszą optymalizację gier pod ich GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 15:16, Raltasu napisał:

a ja tam wolę Nvidię. wydaje mi sie, że ma lepszą technologię. i na radeona szybko nie
zmienię :P


robisz błąd, jestem użytkownikiem obu kart graficznych i na początku jak ATI było ATI wątpiłem w ich produkty to czasu kupienia włąściwie równych sobie odpowiedników i wielkie moje dziwienie było (jak na zwolennika NV) że karta która ukazała się troche wcześniej(ATI) jest wydajniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem i radeony i NV i wiem od ostatniej nauczyki, że dla wymagających ludzi tylko NV, a dla tych co im odpowiada byle co (bez dodatków jak doskonałe skalowanie się AA i SL) oraz bajerów jak PhysX oraz Cuda (np. woda w JC2) to spokojnie ATI. Tylko, że przy cenie 460 np. 460 AMP! od GW to trzeba być nielada szaleńcem aby kupić ATI. A jak ktoś chce mieć najwydajniejsz sprzęt to i tak kupi 2x480 lub 3x480. Więc w chwili obecnej to dla tych co chcą wydać mało i mieć super jest NV, dla tych co nie liczą się z kasą jest NV. Dla kogo jest ATI ? Moim zdaniem dla tych co totalnie nie znają się na sprzęcie i dostają to co im wciśnie sprzedawca i nie sądzę aby seria 6000 zabiła tandem SLI480 lub SLI470.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Miałem i radeony i NV i wiem od ostatniej nauczyki, że dla wymagających ludzi tylko NV,

Dnia 08.09.2010 o 16:37, alexds napisał:

a dla tych co im odpowiada byle co (bez dodatków jak doskonałe skalowanie się AA i SL)
oraz bajerów jak PhysX oraz Cuda (np. woda w JC2) to spokojnie ATI. Tylko, że przy cenie
460 np. 460 AMP! od GW to trzeba być nielada szaleńcem aby kupić ATI. A jak ktoś chce
mieć najwydajniejsz sprzęt to i tak kupi 2x480 lub 3x480. Więc w chwili obecnej to dla
tych co chcą wydać mało i mieć super jest NV, dla tych co nie liczą się z kasą jest NV.
Dla kogo jest ATI ? Moim zdaniem dla tych co totalnie nie znają się na sprzęcie i dostają
to co im wciśnie sprzedawca i nie sądzę aby seria 6000 zabiła tandem SLI480 lub SLI470.


Brawo geniuszu :) Na pewno opłaca się kupować 2x480 ,że już o 3x 480 nie wspomnę :) widać ,że masz pojęcie w temacie :P. Ciekaw jestem czy w ogóle wiesz co to jest CUDA no bo pewnie nie masz bladego pojęcia, nigdy tego nie widziałeś tylko powtarzasz to co gdzieś tam usłyszałeś. AA skaluje się tak samo dobrze (na AMD chyba nawet nieco lepiej) na Radeon''ach jak i GeForce''ach. Physx ? To beznadziejna technologia, która pożera masę wydajności karty ,a nie daję praktycznie nic w zamian, po co to komu ? Na Havoku można osiągnąć lepsze efekty niższym kosztem no ale jak są ludzie tacy jak ty to nie dziw ,że jest jak jest. ATI nie jest dla tych co nie znają się na sprzęcie jest dla tych, którzy oczekują świetnej wydajności w stosunku do ceny, w Polsce głównie wciskają ludziom nie obeznanym właśnie GF''cy (pewnie ty) no bo w końcu kto mądry kupił by GTX''a 480 w dniu premiery mając do dyspozycji w podobnej cenie znacznie wydajniejszego HD5970 ? Nv obecnie oprócz GTX''a 460, którego sprzedaje poniżej kosztów nie ma nic ciekawego i takie są fakty, nie mają najwydajniejszej karty, nie mają low-endu, jedynie GTX'' 460 jest dobry ,a cała seria IMO to porażka - karty pobierają masę prądu oferuję słabą wydajność do ceny naprawdę trzeba być pustym fanbojem ,żeby twierdzić ,że NV ma jeszcze w obecnej chwili coś do powiedzenia, NV leży obecnie i kwiczy i kto wie czy niedługo nawet nie upadnie - już od serii GTX2xx widać było przewagę AMD (tak samo wydajne, mniejsze GPU) ,a teraz jest już to nazbyt widoczne.

P.S. Jeśli sądzisz ,że HD6xxx nie przebije GTX 4xx to nic ,a tylko pogratulować. Skoro HD5870 jest równy z 480 ,a HD5970 jest szybszy od nich o 30% to pomyśl sobie teraz jak szybki będzie HD6870/6970 ;) HD6870 będzie miał wydajność HD5970 czyli 30% nad GTX'' 480 z kolei HD6970 będzie miał jakieś 55%-60% przewagi, gdzie tu widzisz jakiekolwiek szanse dla NV ? Ofermi to porażka na całej linii i fanboje muszą się z tym pogodzić.


a ja tam wolę Nvidię. wydaje mi sie, że ma lepszą technologię. i na radeona szybko nie zmienię :P

Lepszą technologię ? W którym miejscu? Z resztą jak chcesz to nadal dawaj swoją kasę NV twoja strata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem karte NVIDI 8600 , teraz mam radeona 5850 i zadnej innej nie chce , taniej , wydajniej .
Radki dominują i sa lepsze zmusza konkurencje na obnizke bo z porównaniem to karta tej samej wydajnosci jest o kilka setek drozsza od radka.
Im lepsza konkurencja tym gracze skorzystają bo bedzie troche taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lucas 162

Ale się napisałeś dużo dla twoje wiadomości miałem i 2 x 5870 i 2 x 5970 oraz też 3x280 (wcześniej), a teraz 2x480, po właśnie 2x5970, które skalowały się ... hehe. Jak ktoś szuka wydajności bez kompromisów i liczy mu się tylko wydajność to zawsze kupuje karty takie jakie mu są do tego potrzebne: więc ze względu na brak DX11 wziąłem dokładnie 2x5970, które w CF okazały się porażką, no nic było to wydajniejsze niż 3x280 i to dość znacząco, ale bugi, panel CCC to woła o pomstę do nieba, nie mówiąc już o braku STEROWNIKÓW dobrych do gier i działaniem CF, oraz gigantyczny spadek przy AAx4/8, itd. ... Myślę sobie to pewnie dla tego, że ten złom 5970 dwujajowy jest tak mocno niedopracowany ze względu na architekturę i totalny brak dobrych sterowników, a kładzie to jeszcze AI w panelu niedopracowane tak samo, jak wszystko pod CCC. No więc przesiadka na 2x5870 o dziwo lepiej to działa w CF, ale nadal nie piałem z rozkoszy, czekając na dzień premiery 480. W pakiecie zabrałem 3x480. Co się okazało też o dziwo (karty przyszły z Niemiec - testów jeszcze nie było z SLI/3way), że 2x480 zabija wydajnością 2x5970 miałem i to i to u siebie w czasie zmiany. Więc wydajność 2x480 jest sporo wyższa od 2x5970, nie mówiąc już o AA/AF oraz innych rzeczach. PhysX to dodatek do niektórych gier jak Batman AA, czy Metro 2033. Swoją drogą zapomniałem napisać, że CUDA to zostały wykorzystane właśnie w Just Cause 2, doskonale to widać na wodzie.

A teraz ceny 2x5970 to był koszt w dniu premiery 6k, 3x480 było to też 6,5k, z tego są dwie grafiki czyli obecnie chyba można mieć to za ok. 4k za 2x480 przy, czym dużo gorszy pakiet 2x5970 kosztuje ok. 5,5 nadal, a wydajnością jest dużo gorzej (to jest właśnie tak zwany high end od ATI)

Od niedawna poza 30" dorzuciłem 3d Vision na Alienware 23,6" i tu też wygrywa NV (bo po prostu ATI i 3d to hehe_ sami wiesz pewnie)
czyli co mamy:

- 3d Vision i prawdziwe 3d
- CUDA
- PhysX
- dużo lepsze skalowanie w SL/3way
- niesamowicie lepiej dopracowane sterowniki oraz panel NV w stosunku do CCC
- dużo większą wydajność w AA

i obecnie cenę 460 AMP! za ok. 800 PLN, czego człowiek potrzebuje więcej jak nie chce mieć 3d oraz ogromnej rozdzielczości jak 2560x1600 ? Niczego bo mu taka grafika wystarczy

Do grania w 3d trzeba mieć 2x480 jak chce się grać w fullHD 1920x1080, nie mówiąc już jakby się chciało mieć to na 3 monitorach w surround

http://www.benchmark.pl/uzytkownik/superteam-2455.html

A teraz abyś nie pisał, że nie mam pojęcia o czym mówię to zapraszam pod link oraz Zestaw Nr 1 i Nr 2 gdzie jest 2x480 oraz 2x5970, w stosunku do innych GENIUSZ ja to pisze z własnego doświadczenia, oraz z własnych oczekiwań co do sprzętu i uważam, że 460 AMP! w PL dla ludzi co nie chcą wydawać Bóg wie ile pieniędzy to najlepszy zakup. ATI to karty które nie są ani dla tych co mają mało do wydania, a chcą mieć wydajność, a ni dla tych co chcą wydać dużo. Pewnie tylko dla znawców takich jak TY :P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować