Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Amnesia The Dark Descent - temat ogólny

41 postów w tym temacie

Jakiś czas temu, może niecały rok, po raz pierwszy siadałem do Penumbry nie wiedząc co mnie tak naprawdę czeka. Nigdy nie przepadałem za grami przygodowymi, więc nie liczyłem na to, że tytuł ten mnie jakoś niesamowicie pochłonie. Uruchomiłem grę, pograłem chwilę i nawet się nie zorientowałem kiedy minęło ładnych parę godzin. Oczywiście nie obyło się bez emocji. Takiej dawki adrenaliny, niepewności, skupienia, lęku nie pamiętam od czasu gry w Condemned: Criminal Origins. Akurat kończąc ostatnią część tej niesamowitej gry, natknąłem się po raz pierwszy na zwiastun Amnesii. Już wtedy wiedziałem, że jest to mój "must have". Jednakże o tytule zapomniałem, aż do niedawna, gdy to STEAM przypomniał mi o nim na nowo. Bez chwili zastanowienia postanowiłem sięgnąć po własną kopię i oczywiście nie żałuję.
Gra przenosi nas do XVIII-wiecznego zamczyska, gdzie wcielamy się w postać Daniela cierpiącego na amnezję. Głównym bohater w którego się wcielamy z początku próbuje przypomnieć sobie swoją tożsamość, przeżywając od czasu do czasu flashbacki, oraz zagłębia się w mroczne tajemnice zamczyska. Lokacje aż kipią od mrocznego klimatu, a ścieżka dźwiękowa przyprawia o gęsią skórkę na ciele.
Tak więc w skrócie: jeżeli podobała Ci się Penumbra - to się nie zawiedziesz! Jeżeli lubisz mocne przeżycia, jestem zwolennikiem prawdziwego horroru - koniecznie musisz sięgnąć po ten tytuł.

http://www.youtube.com/watch?v=b5uoZh_uatQ&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że gra zostanie wydana w Polsce.
Na Steamie zakupię dopiero jak nie będę miał innego wyjścia.

Czy coś wiadomo na temat polskiego wydania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem, polecam :)
Klimat jest, ciekawa fabuła jest, zagadki są. Trzeba dość dobrze znać angielski żeby się połapać w tej historii.
No i mogła by być troszeczkę dłuższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Penumbre uwielbiam tak Amnesia budzi we mnie mieszane uczucia. Prawdopodobnie wszystko przez... kamere.

Gralem narazie tylko w demo. Ale nie przeszedlem go do konca poniewaz zachowanie sie kamery zniweczylo wszelkie starania tworcow o to abym poczul dreszczyk emocji tudziez strach. Ja rozumiem, ze glowny bohater wyladowal w zgola niesprzyjajacych okolicznosciach ale jego zachowanie miejscami jest... takie... ciotowate. A wraz z nim kamera.

W Penumbrze mialem nad poczuciem strachu u bohatera jako taki wplyw. Po prostu moglem sie nie patrzec na okropnosci. Tutaj niestety jest to praktycznie poza kontrola. Spowodowalo to niestety jedynie moja irytacje. Czyli raczej efekt odwrotny do zamierzonego.

Troche szkoda. Moze niech ktos powie, ze w dalszej czesci gry bohater bierze sie w garsc i kamera nie obraca sie na lewo i prawo bez ladu i skladu za kazdym rogiem albo powiewem wiatru. To moze sprobuje jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 17:03, Jester napisał:

Tak jak Penumbre uwielbiam tak Amnesia budzi we mnie mieszane uczucia. Prawdopodobnie
wszystko przez... kamere.

Gralem narazie tylko w demo. Ale nie przeszedlem go do konca poniewaz zachowanie sie
kamery zniweczylo wszelkie starania tworcow o to abym poczul dreszczyk emocji tudziez
strach. Ja rozumiem, ze glowny bohater wyladowal w zgola niesprzyjajacych okolicznosciach
ale jego zachowanie miejscami jest... takie... ciotowate. A wraz z nim kamera.

W Penumbrze mialem nad poczuciem strachu u bohatera jako taki wplyw. Po prostu moglem
sie nie patrzec na okropnosci. Tutaj niestety jest to praktycznie poza kontrola. Spowodowalo
to niestety jedynie moja irytacje. Czyli raczej efekt odwrotny do zamierzonego.

Troche szkoda. Moze niech ktos powie, ze w dalszej czesci gry bohater bierze sie w garsc
i kamera nie obraca sie na lewo i prawo bez ladu i skladu za kazdym rogiem albo powiewem
wiatru. To moze sprobuje jeszcze raz.


E tam :) Mnie się podoba kamera i w sumie lepiej, że wędruje ona za każdym, ciekawszym i wywołującym dreszcze zdarzeniem. Postaw się w roli Daniela, wyobraź sobie, że to właśnie Ty znajdujesz się w takim zamczysku. Ja na pewno oglądałbym się za każdym szmerem, powiewem wiatru czy otwierającymi się drzwiami. Tak więc i twórcy nie szczędzili nam tych wrażeń. Do tego upadki, omdlenia tym bardziej sprawiają wrażenie jakby się tam było i przeżywało to samo co główny bohater. Rozumiem, że może Ci się to nie podobać :) są różne gusta. Jednakże jeżeli Ci to w jakiś sposób nie odpowiada, to zawsze możesz podczas takie sytuacji odwrócić głowę i przez chwilę nie patrzeć się w monitor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 23:15, Vormulac napisał:

Mój dzisiejszy zestaw do gry.

Gierka super. Nie wiem czy wiecie ale na metacritics gra ma na razie ocene 85/100 na
16 recenzji (w tym jedna 100).
http://www.metacritic.com/game/pc/amnesia-the-dark-descent/critic-reviews


Życzę powodzenia! na piwko nie wiem czy będziesz miał czas :D A gra wyśmienita, tak więc oceny mnie nie dziwią ani trochę :) Dzisiaj pierwszy raz od niepamiętnych czasów grałem w grę z gęsią skórką na całym ciele! autentycznie, a ręce mi drżały jak szalone. Podczas konfrontacji z jednym monstrum tak się zamotałem, że nie wiedziałem co się dzieje :D a serce myślałem że wypluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Penumbra, fakt była genialną grą i nie raz byłem sparaliżowany ze strachu. Jedyne co nie podobało mi się w tej grze to fabuła (dla mnie zbyt zawiła). Z tego co słyszałem, Amnesia jest dużo straszniejsza i może pokusze się o zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weekend deal na steamie jest, i można wyrwać grę za 32 zł po przeliczeniu. Aż się skusiłem, i nie żałuję wcale. Klimat w tej grze jest wyśmienity, dawno nie spotkałem czegoś podobnego. Każdy szmer, rozmycie obrazu, wywołuje drżenie rąk. Osobiście nie potrafię do tej gry podejść za jednym razem, co przekłada się na kilku razowe podchody, co tylko dodaje smaczku. I to uczucie bezradności, coś genialnego. Jak dla mnie zdecydowanie jedna z lepszych gier, która wyszła w tym roku. A tymczasem wracam do mrocznego zamczyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest fenomenalna, ale jestem w kropce, w

Spoiler

Control room, trzeba trzy "rury" włożyć w otwory w ścianie.

Niestety, początkowo nie wiedziałem że się one do czegoś przydadzą i prawdopodobnie bawiąc się jedną z nich, zgubiłem ją. Przeszukałem całą lokację, nigdzie nie mogę tego znaleźć. Jakaś dobra duszyczka miała by przypadkiem podzielić się sejvami? Gdzieś z okolicy control room, ew. Cistern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyższa prośba już nieaktualna. Znalazłem sejva w internecie.

A piszę nowy post gdyż grę już ukończyłem. Powiem tak - to naprawdę jedna z najstraszniejszych, albo i najstraszniejsza gra w jaką kiedykolwiek grałem. Nie mam pojęcia jak twórcy to zrobili, lecz ta produkcja jest autentycznie przerażająca. Polecam wszystkim miłośnikom horroru. (szerzej o grze wypowiedziałem się na swoim nowym blogu, jak ktoś zainteresowany to łatwo znajdzie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość głośno jest o tej grze, widziałem też na YT piękny filmik (oglądałem go z 10 razy, taki był śmieszny) gdzie koleś gra w Amnesię i drze się co chwila wniebogłosy ze strachu. Mimo iż zdecydowanie nie jestem fanem horrorów i nie posiadam zbyt mocnych nerwów aż sam miałem ochotę sprawdzić jak bardzo będę się bał i jak to w ogóle wygląda naprawdę :) Dlatego dziś ściągnąłem sobie ze Steama demko i potestowałem trochę ... wytrzymałem jakieś 30-40 minut, potem już miałem dość. Ale nie dlatego, że gra była kiepska ... oj nie! Po prostu miałem już dość tego super ciężkiego i strasznego klimatu :D Zdarzało mi się grać w jakieś straszniejsze gry, ale tam człowiek przynajmniej jak się trochę zbytnio przestraszył to mógł sobie dodać otuchy myślą "okej, są tam jakieś maszkary w mroku, ale ja tu mam dużego shotguna i masę amunicji. I latarkę z nieskończoną baterią". A tutaj nawet tego elementu dodającego pewności siebie nie ma :) Człowiek idzie tymi ciemnymi korytarzami, szuka krzesiw, rozpaczliwie poszukuje nafty, której ciągle jest zbyt mało ... boi się każdego nowego pomieszczenia, lokacji ... co chwila słychać jakieś niepokojące odgłosy, przyspieszony oddech głównego bohatera, rozmywający się ekran, gdy zdrowie psychiczne postaci wisi na włosku, permanentny lęk przed maszkarami przed którymi można tylko uciec, lecz w panice można nie wiedzieć gdzie, biec na oślep i ostatecznie zginąć :P
Myślę, że pełnej wersji nie kupię, bo to stanowczo nie na moje nerwy, ale gra jest naprawdę świetnie przemyślana i zrealizowana, miłośnicy horrorów z pewnością nie będą zawiedzeni :)
Jakby ktoś się wahał - polecam! Ale tylko jeśli macie silne nerwy, albo naprawdę lubicie się bać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłośnik horrorów z tej strony.
Uznaję siebie za osobę, którą niełatwo w grze lub filmie przestraszyć. W każdym razie, nie na tyle bym drżał i czym prędzej chciał opuścić seans. W uświadomieniu mi, że jestem po prostu cykorem, pomogła mi Penumbra. Przynajmniej do czasu gdy odkryłem, że pieski da się zabić. Potem była Czarna Plaga. Tam nie było jak zabijać, więc przy intensywniejszych akcjach podskakiwałem na krześle jak dziewczynka. Nie wspomnę o 68 atakach serca jakie przeżyłem...
Do rzeczy: Amnesia przebija Penumbrę. Czy to znaczy, że ta druga nie jest straszna? Ani trochę. Penumbra ciągle potrafi bezlitośnie wyrwać Ci serce, przekręcić mu obroty do 200/s i włożyć z powrotem, ale Amnesia..... po prostu Cię zabija.
Dość ciężko to wytłumaczyć. Gra odwołuje się do naszych pierwotnych instynktów: coś nas chce złapać, a my jesteśmy zbyt słabi by cokolwiek zrobić, więc pozostaje ucieczka. Gra nieraz nam serwuje akcje pościgowe, gdzie boimy się spojrzeć za siebie, ale musimy! Choćby po to, by zablokować drogę naszemu napastnikowi. I tutaj dochodzi niewiedza - nie wiemy jak to coś jest daleko za nami, ale wiemy, że nas ściga. To wystarczy by nogi zaczęły drżeć, a ręka trzymająca myszkę zaczęła nieco zawadzać i np. nie zdoła zamknąć drzwi.
Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć, choć tutaj bardziej pasowałoby słowo "przeżyć". Jeśli kogoś ta gra nie poruszy, to znaczy że ma psychikę mordercy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jako miłośnik horrorów popieram w całej rozciągłości opinie innych iż gra ta jest straszna ( w pozytywnym sensie of course ;) )
Chciałem się spytać czy jest patch do niej i o co chodzi z " Inna historia" w Menu Gry ;)
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam wszystkich miłośników gier i horrorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 15:47, Tieru napisał:

Chciałem się spytać czy jest patch do niej i o co chodzi z " Inna historia" w Menu Gry
;)

Jest patch, ale wg. informacji jakie dostałem od Cenegi jest on już zaimplementowany w polskiej wersji premierowej czyli żadnej nowszej wersji gry niż ta dostępna w Polsce się nie znajdzie.

A inna historia to furtka dla modów, które można stworzyć dla tej gry. Innymi słowy twórcy liczą, że gracze zechcą dołożyć kilka słów od siebie na temat straszenia :). Warto poczytać na ten temat na oficjalnym forum gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to po cichu liczyłem - obniżyli jeszcze bardziej cenę Amnesii na steamie.
Przyznam, że mimo iż cholernie bałem się dema ... nie mogłem sobie odmówić pełnej wersji ^^
Co jak co, ale żal mi nie jest 20zł, nawet jeśli miałbym gry ze strachu nie ukończyć.

Na razie gra się ściąga, choć transfer beznadziejny niestety, jakieś 60kb/s ... jak jest luz to ściąga full 240kb/s, ale teraz jak jest promo to wolno ...

Mam pytanko - na trailerze jest taki moment gdy bohater ucieka przed potworem, barykaduje drzwi stołem. Potwór mimo wszystko drzwi wyważa. I tu powiedzcie - czy potwór zawsze drzwi wyważy, czy da się jakoś dobrze zabarykadować? Drugie pytanko - zdaje się, że wtedy typ schował się w cieniu ... a postać zamknęła oczy. W demie się z tym nie spotkałem, czy tak jest normalnie w rozgrywce? Nie chcę sytuacji gdzie uciekam przed potworem, a tu mi postać oczy zamyka ze strachu i nie wiem gdzie mam biec :P

Poza tym kupiłem sobie jeszcze Plants vs Zombies (16zł) i dość ciekawie zapowiadającą się gierkę The Misadventures of P.B. Winterbottom za marne 40 centów. A recenzje gra zbierała dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po godzinnej rozgrywce i miałem troszkę dość pod koniec :P Zdobyłem

Spoiler

klucz do winiarni i trochę bałem się tam iść, zwłaszcza po przeczytaniu notki, że "Wilhelm i jego ludzie" są tam zamknięci.



Dałem się kilka razy złapać na jakiś tani chwyt, typu
Spoiler

"podchodzę do gruzowiska, ryk potwora, odwracam się, on jest metr ode mnie, ale tylko przez sekundę bo znika w dymie" :P



Klimat tak czy siak miażdży strasznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie gra w tę grę?

Mam pytanie: w trakcie rozgrywki można się natknąć na takie beczki z kurkiem z naftą. W demie jak grałem to napełniało mi to lampę - z kolei teraz jak gram w full wersję to nic a nic mi nie dolało do lampy. Czy to bug, czy to jakiś element losowy, że czasem nafta jest, a czasem nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować