Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Oszukane" Radeony HD 6850 - AMD wyjaśnia

19 postów w tym temacie

Oj kręci coś to AMD kręci. Najpierw zmiana numeracji (podobny zabieg jaki stosuje/stosowała Nvidia). Teraz dostarczenie "ulepszonych" kart recenzentom. Tak to jest jak osiąga się lepsze wyniki w sprzedaży... woda sodowa uderzyła do główki AMD?... Niby tłumaczy się, wyjaśnia ale niesmak pozostaje i ciul go tam wie jaka jest prawda... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, ale wałek. Tam muszą pracować jacyś Polacy :D

Teraz na serio - AMD nie musi już tak bardzo cisnąć na Zielonych, to zaczynają kombinować. To smutna norma w tym biznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się powstrzymał od naskakiwania na AMD. Nie wydaje się wam dziwne, żeby (jak napisane w newsie) do znanych serwisów sprzętowych firma wysłała oszukane karty? Raczej powinni zdawać sobie sprawę, że niemożliwym żeby takie coś nie wyszło na jaw, w końcu chyba ani tu ani tu nie pracują idioci?

Niby "nigdy nic nie wiadomo". Niemniej spekulacji zwłaszcza po takim, nie wyczerpującym tematu newsie, można namnożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie AMD wysyła karty do recenzentów tylko ich producenci jak ASUS, GIGABYTE, SAPPHIRE, MSI i inne, więc na pewno nie jest to wina AMD, tym bardziej nie było to zaplanowane przez AMD w celach marketingowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ktoś chciał żeby karty lepiej wyszły w rankingu niż są w rzeczywistości, i takie tłumaczenie że to prototyp jest po prostu śmieszne... I tak szczerze mówiąc Ja osobiście nie kupie już nigdy żadnej karty radeona, miałem 2 i obie siadły miesiąc dwa po tym jak się skończyła gwarancja. Teraz szwagier ma Gigabyte radeon HD 4850, skończyła się gwarancja 3 miechy temu i już mu pojawiają się artefakty, i są odczuwalne spadki mocy, oraz zaczął się nagle przegrzewać. Był czyszczony i nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[m-I]

Polecam wszystkim. Kasa praktycznie za nic:)

Polecam też 20dollars2surf. Masz zainstalowany mały banner,lecą Ci punkty a punkty wymieniasz na dolary. Nic dodać nic ująć:) Warto

[m-I]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 00:55, Gniewny1j napisał:

Moim zdaniem ktoś chciał żeby karty lepiej wyszły w rankingu niż są w rzeczywistości,
i takie tłumaczenie że to prototyp jest po prostu śmieszne... I tak szczerze mówiąc Ja
osobiście nie kupie już nigdy żadnej karty radeona, miałem 2 i obie siadły miesiąc dwa
po tym jak się skończyła gwarancja. Teraz szwagier ma Gigabyte radeon HD 4850, skończyła
się gwarancja 3 miechy temu i już mu pojawiają się artefakty, i są odczuwalne spadki
mocy, oraz zaczął się nagle przegrzewać. Był czyszczony i nic nie pomogło.


Ja u siebie korzystam z 2 Asus Radeonów 4850 512 praktycznie od premiery, oba są kręcone i działają do dziś bez żadnych problemów, mimo tego że raz przez własną ciekawość i głupotę prawie udało mi się je spalić. Może być tak ,że po prostu nie masz szczęścia do poszczególnych układów. Nie od dziś wiadomo że czasem zdarzy się komuś walnięty egzemplarz . Ja miałem takie przygody np. z Gf 8800 gts i Radkiem x800 gt. Jeden padł po miesiącu , a drugi się spalił po czterech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 09:12, NeMo-PL napisał:

po 5850 kupiłbym 5970 i żadne pseudo 6xxx dopóki nie będzie nowy dx nie opłaca się nikomu
przerzucać z serii 5 na 6.

Z tego co czytałem seria 5 ma problemy z wydajnością w DX11. 6 ma to naprawić. Przekonamy się jak 6970 wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to po prostu zabieg technologiczny, no bo po co tworzyć dwie osobne linie produkcyjne, jak można na jednej montować karteś mocniejszą (wersja 1120) które potem programowo lub technicznie się dławi (vide słuchawki Sony czy Sennheisera).
Jeżeli AMD by chciało, żeby 6850 wypadło tak dobrze, to co by było przy testach 6870, które mają mieć pełne 1120 procesorów strumieniowych? "Testerzy" pisaliby "nie opłaca się, bo różnica w wydajności między 6870 a 6850 jest nie warta różnicy w cenie" czy coś w ten deseń.
Wg mnie któryś z producentów popełnił gruby fail albo celowo chciał wywindować własny model. Ze szkodą dla cełej serii i modeli wyższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 11:37, Statix napisał:

Wg mnie to po prostu zabieg technologiczny, no bo po co tworzyć dwie osobne linie produkcyjne,
jak można na jednej montować karteś mocniejszą (wersja 1120) które potem programowo lub
technicznie się dławi (vide słuchawki Sony czy Sennheisera).


I zapewne masz rację. Z tego, co tu i ówdzie wyczytałem, wynikało, że na wielu testowych modelach udawały się takie sztuczki, jak wgranie BIOS-u 6870 i zrobienie z tych kart mocniejszego braciszka. AMD zarzeka się jednak, że w egzemplarzach rynkowych nie będzie to możliwe, gdyż shadery będą zablokowane fizycznie, nie programowo. Szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować