Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard rozdaje kolejne bany

27 postów w tym temacie

I bardzo dobrze. Pytanie tylko co zrobią takie osoby ze swoją kopią SC2.
Najlepsze są ich argumenty jak te przytoczone w tekście:
Niektórzy zbanowani gracze narzekali, że zostali ukarani niesłusznie. Argumentowali, że używali trainerów do gry w trybie singleplayer. Blizzard pozostał na te skargi niewzruszony ripostując, że takie aplikacje mogą być również używane w potyczkach sieciowych, a poza tym ułatwiają one zdobycie poszczególnych achievmentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 09:01, BartekAdamik napisał:

I bardzo dobrze. Pytanie tylko co zrobią takie osoby ze swoją kopią SC2.


Na polce pudelko z StarCraft 2 bardzo ladnie sie prezentuje. :) Bardzo dobrze, ze Blizzard banuje oszustow, dzieki temy zarowno w SC II jak i WoWa, a rowniez inne gry tej firmy gra sie komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 09:01, BartekAdamik napisał:

I bardzo dobrze. Pytanie tylko co zrobią takie osoby ze swoją kopią SC2.


Jak to co? Sprzedadzą na e-bay''u, kupi ją jakiś biedny, niczego nie świadomy naiwniak, bo będzie opisana jako "nówka sztuka, tylko folia zdarta, sprzedaję, bo dostałem tego samego dnia edycję kolekcjonerską od wujka". Nie pierwszy i nie ostatni raz coś takiego by miało miejsce... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z banowaniem oszustów w multi mają całkowitą rację ale z singlem trochę przesadzają, jeśli nie chcieli żeby rzeczy z singla miały wpływ na multi to mogli go tak nie integrować mocno z battlenetem.
Powiedzmy sobie szczerze, osoba zbanowana za używanie cheatów do singla raczej nie poleci do sklepu po następną kopię, osoba taka rzuci grę w kąt lub po prostu zwróci się w stronę pirata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banowanie oszustów popieram jak najbardziej, nic bardziej nie wkurza jak gość jadący na cheatach wygrywający potyczki Multi
Ale czy banowanie za używanie cheatów w singlu to nie lekka przesada ?? To co gracz robi i jak gra w Singlu nie powinno nikogo obchodzić bo w końcu przecież nikomu tym zabawy z grą nie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=StH7EIhArg4&feature=related Ciekawy i subtelny przykład hacków.

Od siebie dodam, gram też w BF BC2, obserwując logi na serwerach średnio co 15 minut leci ktoś za multihack''a lub za aimbota. Pytam po co Ci ludzie oszukują oraz gdzie był Donald Tusk jak używano aimbota :P

Polecam obejrzeć klasykę w traktowaniu cheaterów :
http://www.youtube.com/watch?v=1EJXTh4HMAE&feature=&p=1B9DA4270A9C566D&index=0&playnext=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że słusznie banują konta za oszukiwanie w rozgrywce sieciowej. Tam każdy powinien mieć równe szanse, a oszukiwanie psuje zabawę innym. Ale blokowanie całkowicie gry również w singlu, tak że kopia jest bezużyteczna to nadużywanie władzy.
Jakim prawe Blizzard decyduje jak mogę, a jak nie mogę używać ich produktu na moim własnym komputerze bez wpływu na innych graczy ??!! Szczególnie że SC2 jest wyjątkowo drogi, a oni jednostronnie orzekli że ktoś nie mam prawa go dłużej używać. Ciekawe czy kiedyś zaczną czasowo ludziom wyłączać grę bo stwierdzą, że za długo graja i maja iść spać.
To jest dyktatura i niestety coraz częściej widać, że w imię walki z piractwem gracz zostaje na łasce i nie łasce koncernów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 09:48, Hubi_Koshi napisał:

Ale czy banowanie za używanie cheatów w singlu to nie lekka przesada ?


No dobrze, ale czy nabijanie sobie (bez wysiłku) achievementów nie jest czymś, co wpływa również na innych graczy, które na te same rzeczy muszą czasem ciężko "zapracować"? Ponadto weź pod uwagę, iż używanie trainerów/cheatów/hacków jest ingerencją w integralność programu, a każdy użytkownik, podpisując EULA, godzi się na to, że tej integralności nie naruszy. Rozumiem, że nikt takich rzeczy nie czyta, ale wypadałoby chociaż raz rzucić okiem na jedną umowę, żeby wiedzieć, czego się spodziewać. Jeśli ktoś godzi się na to, że czegoś nie zrobi, a potem to robi, to niech nie wyraża zdziwienia i oburzenia, że ma to jakieś konsekwencje.

Witamy w dorosłym życiu, gdzie za swoje czyny ponosi się odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 10:06, Ring5 napisał:

No dobrze, ale czy nabijanie sobie (bez wysiłku) achievementów nie jest czymś, co wpływa
również na innych graczy, które na te same rzeczy muszą czasem ciężko "zapracować"?

I jedyne co otrzymują za tą ciężką pracę to satysfakcja :-3 W przeciwieństwie do cheatowania w multi, cheatowanie by zdobyć osiągnięcia w żaden sposób nie psuje zabawy innym graczom, BA może ich nawet zmotywować do cięższej pracy, no bo gdy zobaczą kogoś z tyloma achikami odezwie się w nich duch rywalizacji i zechcą też tak wymiatać. Poza tym Blizzard wspominał Tylko o możliwości cheatowania w multi, nawet słowem nie wspomniał o EULA ani niczym takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 10:11, Hubi_Koshi napisał:

I jedyne co otrzymują za tą ciężką pracę to satysfakcja :-3


Przecież właśnie do tego służą acziwki - do poczucia satysfakcji, że udało się dokonać czegoś "wyjątkowego". Jeśli byle jełop, używający trainera, jest w stanie to osiągnąć bez najmniejszego wysiłku, to tym samym odbiera część tej satysfakcji innym.

Dnia 02.12.2010 o 10:11, Hubi_Koshi napisał:

Poza tym Blizzard wspominał Tylko o możliwości cheatowania w multi, nawet słowem nie wspomniał o EULA ani
niczym takim.


Oraz o acziwkach. Założę się, że podpisując EULA wszyscy wyrazili zgodę na to, że ich konto może być zablokowane w przypadku korzystania z "dopalaczy". Sorry. Nie do mnie pretensja. Ja tylko powtarzam - albo czytać, co się podpisuje, albo nie kombinować. Krótka piłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRAWO BLIZZARD BRAWO !!!! TAK Trzymać :)

Jak można grać na czitach lub tirainerach (nie wiem czy dobrze napisałem)

JAK można nie rozumiem tego ?? to tylko dzieci 8-13 letnie pewnie albo starsi co grają na kodach bo im się nudzi LOL

to tyle z mojej strony dziękuje za uwagę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 10:27, Ring5 napisał:

Przecież właśnie do tego służą acziwki - do poczucia satysfakcji, że udało się dokonać
czegoś "wyjątkowego". Jeśli byle jełop, używający trainera, jest w stanie to osiągnąć
bez najmniejszego wysiłku, to tym samym odbiera część tej satysfakcji innym.

Niby czemu ?? Single Player jest właśnie tym Single Playerem, tam grasz sam, wszelkie osiągnięcia etc. są wyłącznie dla ciebie i może żeby zaszpanować przed kolegami, w żaden sposób to jakie ktoś inny ma achiki nie wpływa na twoją przyjemność z grania. Przynajmniej w moim odczuciu, jeśli ty czujesz się okradziony z przyjemności to przykro mi ^^;

Dnia 02.12.2010 o 10:27, Ring5 napisał:

Oraz o acziwkach. Założę się, że podpisując EULA wszyscy wyrazili zgodę na to, że ich
konto może być zablokowane w przypadku korzystania z "dopalaczy". Sorry. Nie do mnie
pretensja. Ja tylko powtarzam - albo czytać, co się podpisuje, albo nie kombinować. Krótka
piłka.

No niech ci będzie :-) Ale ja jestem z starej szkoły graczy jeśli tak to można określić i zawsze uważałem że to co gracz robi w single playerze to wyłącznie jego sprawa. Ani to nikogo nie krzywdzi, ani nie sprawia problemów więc o co szum ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hubi_Koshi - ja też jestem wśród straszej szkoły graczy, a jednak oszustów nie lubiłem nigdy i wątpię by to się zmieniło...
fakt - single to inna sprawa, ale wy chyba mylicie pojęcia - oni zostali przyłapani na coszukiwaniu w necie i dopiero po dostaniu bana żalili się że używali ich (cheatów itp) jedynie do single i widocznie zapomnieli odinstalować programy itp itd przed wbiciem na neta.....
Powiedzcie szczerze - myślicie że wszyscy mówili prawdę? Ja raczej bym obstawił że grubo ponad połowa w ten sposób chciała jedynie ozyskać multi które stracili itp (oczywiście mogłem źle to zrozumieć)
NIGDY nie lubiłem tego typu oszustów i szczerze cieszę się że dostali za swoje po ryju:P (że tak się wyrażę...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem, to indywidualna sprawa każdego użytkownika. Jeżeli chce psuć sobie zabawę to niech ja psuje, ale każdy kto kupował Starcrafta powiniem mieć świadomość że blizzard banuje za oszustwa w grze. Dobrze czy nie dobrze, to ich sprawa, ale single player, jak sama nazwa wskazuje jest dla jednej osoby i tutaj mogę robić co mi się żywnie spodoba. Argument o achievmentach jest żałosny, bo widocznie osobom które je zdobyły w cheaterski sposób, nie zależało na jakiś szczególnych osiągnięciach. Chcieli mieć trochę funu mogąc się poczuć jak master. Na szczęście nie bardzo lubuję się w strategiach, mmo i h&s też mnie nie kręci. Dlatego firmę taką jak blizzard omijam szerokim łukiem i gier które wydają nie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 09:56, Speed565 napisał:

Zgadzam się, że słusznie banują konta za oszukiwanie w rozgrywce sieciowej. Tam każdy
powinien mieć równe szanse, a oszukiwanie psuje zabawę innym. Ale blokowanie całkowicie
gry również w singlu, tak że kopia jest bezużyteczna to nadużywanie władzy.


Prawdopodobnie w takim przypadku nadal dostępny jest singleplayer w postaci kont gości. Do tego połączenie z battle.net potrzebne nie jest. Po to akceptuje się warunki licencji aby potem się do nich stosować. Wybacz, ale jeśli ktoś z całą świadomością je łamie to powinien liczyć się z następstwami.
Jak ktoś już chce oszukiwać w singlu to niech sobie korzysta z wbudowanych w grę cheatów. Nie potrzebne do tego osobne programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 11:59, SlaVio2 napisał:

Hubi_Koshi - ja też jestem wśród straszej szkoły graczy, a jednak oszustów nie lubiłem
nigdy i wątpię by to się zmieniło...

Ja tez nie lubię oszustów, ale cóż co kto robi w singlu to jego sprawa. No, ale jesli zostali przyłapani na oszukiwaniu w necie to NA SZAFOT Z NIMI, ja po prostu wyrażam swoją opinię na temat możliwości robienia co się chce w singlu, tam to nikomu nie szkodzi, ani nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować