Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2012 o 18:35, Magwisienka napisał:

Chodziło mi głównie o filmik. Może i gracze dorobili go sobie od czapy, nieważne. Ważne,
że wszystko tam faktycznie składa się w logiczną całość i skłania do głębszego zastanowienia.
Jeżeli przyjmiemy tą teorię, to słowa Sarena, Suwerena i Zwiastuna wypowiedziane w poprzednich
częściach mają sens i wpasowują się w to, co widzimy w zakończeniu ME3. Wolę przyjąć
takie nastawienie, tym bardziej, że ma ono jakiś sens, niż przyznać, że BioWare spektakularnie
zawaliło całą trylogię ;)

Wszystko fajnie, ale oficjalnie ME1 i ME2 w kontekście trójki nie mają większego sensu. Bioware dokonało retconu po całości (np. przez dwie części, zwłaszcza drugą, budują wątek ciemnej energii i w oryginalnym scenariuszu ME3 opierają na tym całą intrygę a potem zmieniają to w historyjkę o konflikcie syntetyków i istot organicznych).
Tak to jest, gdy z całej ekipy scenarzystów pracujących nad dwoma poprzednimi częściami zostaje tylko JEDNA osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:26, Henrar napisał:

Dziury wynikające z tego, że Bioware musiało się sprężyć i zrobić zakończenie na szybko
nie są wystarczającymi dowodami, że teoria o indoktrynacji jest prawdziwa.


Jakie dziury? Właśnie dla tego nieświadomego społeczeństwa może to wyglądać na dziury. Wszystko ładnie składa się w całość. Wystarcza podstawowa znajomość uniwersum i wszystko staje się jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:18, Skwark napisał:

@Shveid

Szczerze to nie oglądałem pozostałych zakończeń, poza tymi jakie były dostępne w moim
przejściu, ale opcji jest dużo, można być nawet uśmierconym podczas rozmowy z IM oraz
Andersem i nie zobaczyć co się dalej stało. Osobiście uważam to jedynie za alterantywę,
BW pokazało, że lubi dawać wiele możliwości zakończenia swoich gier. Nie trzeba zaraz
być uszczypliwym :P to tylko gra.


Znaczy się alternatywy indoktrynacji? To trochę dziwne,

Spoiler

bo jeśli poziom EMS jest tragiczny to mamy tylko jedną opcję- zniszczenie. I jeśli nie uzyskamy odpowiedniej liczby punktów EMS, to wybierając zniszczenie robimy Ziemi Holocaust.




Drugie pytanie: Dlaczego nieważne jakie zakończenie wybierzemy, to i tak
Spoiler

wyskakuje napis "Shepard stał się legendą powstrzymując Żniwiarzy. Odpicuj legendę poprzez DLC"

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:39, Dann napisał:

Spoiler

Zakładając że owa teoria snu na jawie Sheparda zostanie obrana przez BW, to wcale
nie będzie nowe zakończenie, tylko dokładnie to co napisali: Nie zmiana, tylko sprostowanie
i dodanie zakończenia. :-)

Problem w tym, że Bioware nie napisało nic o dodaniu nowego zakończenia po istniejących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:39, vegost napisał:

Oj zdziwiłbyś się jaki ze mnie wytrwały fan Mass Effecta. Trzymam się po prostu teorii
BioWare i nikogo więcej.

Tylko że nie wiesz, jaka jest teoria BioWare, bo tego jasno nie powiedzieli ;)

Dnia 24.03.2012 o 18:39, vegost napisał:

@Magwisienka zgoda, to kwestia tego czego kto chcę od gry :) Jeśli do kogoś ma to sens
to niech w to wierzy. Najlepiej niech każdy wierzy w to co widzi i jeśli dla niego ma
to sens a dla drugiego nie to już kwestia chyba gustu. Prawda jest i jeśli ktoś jej nie
akceptuje to trudno. Nie można trafić do wszystkich. Ale odpowiedzi być powinny i mam
nadzieję, że pojawią się w kwietniu i raz na zawsze ukróci to spekulację.

:) Wyjaśnią, wyjaśnią, już to zapowiedzieli. Wtedy dopiero pójdzie flejm w sieci :D

@Stwór---> Jak dla mnie nie powinni się bawić w żadne dodatki tylko powinni powiedzieć jasno co i jak, nieważne czy ta teoria jest prawdziwa czy nie. Zakładając oczywiście, że mówią prawdę twierdząc, że prace nad dodatkowym wyjaśnieniem rozpoczęli dopiero po tym, jak fani się zbuntowali. Jak okaże się, że wywalą za "prawdziwe" zakończenie jakąś kosmiczną cenę, to obrażam się na nich też. Już wystarczająco nadwyrężyli moją cierpliwość dając jako słono płatne DLC PROTEANINA, czyli, do ciężkiej cholery, postać której poznanie należy się każdemu fanowi uniwersum, a nie tylko tym, którzy dodatkowo zapłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak będzie ci sie chciało to obejrzyj również zalinkowany wcześniej filmik od początku do końca, kto wie, może okaże się pomocny przy twojej odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz dodatkowo płacić - wystarczy kupić CYFROWĄ EDYCJĘ KOLEKCJONERSKĄ przez mega-cudną platformę dystrybucji spyware''u Origin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:53, Lfdracon napisał:

Nie musisz dodatkowo płacić - wystarczy kupić CYFROWĄ EDYCJĘ KOLEKCJONERSKĄ przez mega-cudną
platformę dystrybucji spyware''u Origin :D

Ergo - dodatkowo zapłacić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:55, Magwisienka napisał:

Ergo - dodatkowo zapłacić ;]

No ale dostajesz ekskluzywne, wykwintne dodatki! Nowe ciuchy dla załogi! Robo-pies! Kto by żałował pieniędzy na takie prestiżowe bonusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przytocze jeszcze tylko fragment gry Batman Arkham Asylum, gdzie był moment w grze, kiedy gaz Dr.Crane''a o ile dobrze pamiętam jego imię, działa na...gracza i pojawiał się kumunikat o śmierci postaci kierowanej przez gracza, opcja restartu, czy celowe artefakty w grze... tutaj może być podobny zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:58, Lfdracon napisał:

> Ergo - dodatkowo zapłacić ;]
No ale dostajesz ekskluzywne, wykwintne dodatki! Nowe ciuchy dla załogi! Robo-pies! Kto
by żałował pieniędzy na takie prestiżowe bonusy?

Kurde, fakt, za ciuszki dla załogi powinnam była kupić to wypasione wydanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to EA wydaje kasę, rządzi i dzieli i w ogóle. :-) Ale żeby było z nimi aż tak źle, coby kazali wypuszczać niedorobione gry ? I to nie byle jakie gry.
Aż żal BW, naprawdę... zresztą nie tylko BW, a taki np. Westwood to co, patyk ? :-(

ME3 kupiłem tylko ze względu na to, że chciałem poznać zakończenie sagi. I czego BW by jeszcze nie wymyśliło w tej kwestii, z chęcią się temu przyjrzę i przyjmę do wiadomości.
Natomiast od dawna zaprzestałem kupowania jakichkolwiek gier z logiem EA i tak już chyba zostanie. :-(
Teraz nie mają nawet żadnych kontynuacji, na które ewentualnie mógłbym czekać.
Chyba pozostanę już przy grach Blizzarda. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:30, Magwisienka napisał:

Ale zauważ, że nie to jest mówienie na zasadzie "bo my tak chcemy, żeby tak było, więc
na pewno tak jest, bo my tak mówimy". Nie. To jest dokładna analiza zakończenia pod kątem
poprzednich części (wypowiedzi Sarena, Suwerena i Zwiastuna) i wyciągnięcie odpowiednich
wniosków. Nikt nie twierdzi, że tak jest na 100%. To są domysły, ale jednak poparte konkretnymi
i licznymi argumentami. Nie naskakuj na ludzi myślących i potrafiących analizować to,
co zobaczyli :)

Konkrety są a nazywają się - poprzednie wersje scenariusza, które wyciekły do internetu (wyciągnięte min. z przedwczesnej bety, która wyciekła kilka miesięcy temu). Były też pliki audio, które bez wyraźnego powodu (poza EA pragnącym przyspieszyć premierę) nie trafiły do oryginalnej gry.

Spoiler

Na przykład: finałowa rozmowa z Andersonem była dłuższa, gdzie Anderson mówił Shepardowi, że byłby dobry ojcem/matką. Ogólnie fajny fragment, który został wycięty. A tego jest więcej. Pierwotnie też zniszczenie przekaźników miało być tylko jedną z opcji zakończenia. Poza tym wycięto też drobniejsze rzeczy jak np. dłuższy proces w Vancouver, gdzie Shepard i reszta oglądali inny film ze żniwiarzami dokonującymi zniszczeń.
Tak jak też i wycięto wątek Omegi, który zapewne skończy jako dlc. Pierwotnie nawet Zaeed był planowany jako postać spotykana właśnie tam z opcją przekonania na swoją stronę lub zastrzelenia. Wątek Thane''a miał natomiast być powiązany z ewakuacją Kahje przed atakiem żniwiarzy, gdy zdradziecki Udina miał odmówić wsparcia Rady dla planety hanarów.



Naprawdę smutno się robi mając świadomość ile naprawdę zostało wycięte aby to spieniężyć lub nigdy nie ujrzeć światła dziennego, bo EA oczywiście chciało aby zmieścili się w cyklu mniej więcej 2-letnim.

Tak więc wszelkie nieścisłości, które miały by tłumaczyć wizję powstały z goniącego czasu (o braku wpływu na rozwiązania konfliktów w ciągu kampanii nie wspominając). Fani sobie do tego dorobili teorie, by dzięki nim jeszcze to się jakoś prezentowało. A to że amunicja w pistolecie się nie kończy? To tylko uproszczenie, bo to już jest jedynie interaktywna scenka a nie normalny gameplay.

Przykład wyciętego audio:
http://www.youtube.com/watch?v=8TD7o3F3M1U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:41, kesik93 napisał:

Jakie dziury? Właśnie dla tego nieświadomego społeczeństwa może to wyglądać na dziury.
Wszystko ładnie składa się w całość. Wystarcza podstawowa znajomość uniwersum i wszystko
staje się jasne.

Nic nie składa się w całość. Nie w kontekście dwóch pierwszych części, które budowały fabułę ME3 bazującą na ciemnej energii. W trzeciej części nic o niej nie ma (a oryginalny scenariusz był oparty właśnie na tym pomyśle*). Czy to znaczy, że ME3 w ogóle się nie wydarzyło?

*W skrócie:
Reapers już zbierają żywe istoty, by zwiększyć swoją "moc obliczeniową" w celu rozwiązania problemu powiększającego się wpływu tej energii (odrobina wiedzy z fizyki: wzrost ciemnej energii ma w teorii wywołać Wielkie Rozerwanie - czyli de facto koniec wszystkiego, bo nawet atomy zostałyby rozerwane). Ludzie, jako istoty najbardziej zróżnicowane genetycznie byłyby dla Reaperów bardzo dobrym materiałem. I Shepard w oryginale miał okazję nawet się do nich przyłączyć w imię wyższego dobra - czyli poświęcić ludzkość w celu powstrzymania ciemnej energii.
Ma sens? Ma. O wiele większy niż cała indoktrynacja i w ogóle cała gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o wątek ciemnej energii tylko o to co ostatecznie mamy w grze. To ładnie łączy się w całość i prowadzi do indoktrynacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem jednej rzeczy odnośnie tygla, a dokładniej katalizatora,

Spoiler

dlaczego jest nim cytadela skoro cytadela to dzieło żniwiarzy, sami stworzyli broń którą można ich zabić czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeszcze jedna kwestia. Mianowicie wraz z takim zakończeniem

Spoiler

BW odcięło sobie drogę nie tylko do ewentualnych kontynuacji serii ME, ale również do jakichkolwiek innych gier w tym uniwersum.

A o ile dobrze pamiętam coś tam o tym przebąkiwali.
Spoiler

W zasadzie zniszczyli całe to uniwersum w ciągu jednej króciutkiej interaktywnej scenki. :-)



Nie dziwne że ludzie są źli. Mnie tam gra jako całość cieszy na tyle,
Spoiler

że przyjmując jako zakończenie opcję Zniszczenia Reaperów

mogę spać spokojnie. :-)

Nie wiem dlaczego, ale przyszła mi na myśl Saga o Wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:38, Henrar napisał:

> Wiesz, można być pospieszanym przez EA, można nawet być poganianym przez EA. :-)
Ludzie
> robią wtedy różne zwariowane rzeczy. :-P
>

Spoiler

Ale z drugiej strony tyle bezsensów wręcz jawnie rzucających się w oczy jakby
były
> zrobione celowo, musi mieć swoje uzasadnienie. No pewne sceny i filmiki przecież
każdy
> za przeproszeniem de**l by zauważył.


Idź do Obsidianu i powiedz, że zakończenie KotORa 2 się kupy nie trzyma. I co? Grę wydali
mimo że wiedzieli, jak wygląda zakończenie. EA kazało wydać ME3 - Bioware to zrobiło.
Jedna obsuwa wystarczy.


Tyle, że tutaj sprawa była inna. W sensie pewnie w obu wypadkach wyszło z winy dystrybutora, LA, czy EA, z tym że Obsidian od razu powiedział, jak było i zaoferował się, że wyda patch łatający zakończenie kilka miechów po premierze, zupełnie za free(bo wtedy DLC nie było;P), z tym że LA im zabroniło (albo stwierdzili, że nie zapłacą im za dodatkową pracę).

@all
Zaś co do całej teorii indoktrynacji, to szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby Bioware było aż tak błyskotliwe, zwłaszcza patrząc po ich ostatnich tytułach, w które grałem. Jeśli nawet wersja z indoktrynacją się pokaże, to będzie raczej zrzynka pomysłu od fanów...

A czemu?

Bo ich zachowanie so far, nie wskazuje na to, że spodziewali się takiego a nie innego przyjęcia. Nie broniliby tego zakończenia przez tyle czasu, gdyby mieli co innego w zanadrzu, nie wspominając afery jaką byłoby wycięcie zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:50, Magwisienka napisał:

Tylko że nie wiesz, jaka jest teoria BioWare, bo tego jasno nie powiedzieli ;)

A no nie wiem, dlatego napisałem, że jest dużo pytań a mało odpowiedzi. W Kwietniu się dowiemy mam nadzieję :)

Dnia 24.03.2012 o 18:50, Magwisienka napisał:

:) Wyjaśnią, wyjaśnią, już to zapowiedzieli. Wtedy dopiero pójdzie flejm w sieci :D

Czy flejm to nie wiem. Chodzi tutaj o niewyjaśnione momenty w grze a nie o samo zakończenie. No chyba, że niektórzy marzą sobie w ogóle co innego na koniec. Za tym nie głosuje bo to by popsuło po prostu całą grę. I było by strasznie oszukane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 19:21, ReVanMg napisał:

Bo ich zachowanie so far, nie wskazuje na to, że spodziewali się takiego a nie innego
przyjęcia. Nie broniliby tego zakończenia przez tyle czasu, gdyby mieli co innego w zanadrzu,
nie wspominając afery jaką byłoby wycięcie zakończenia.


No i tyle... właśnie zniszczyłeś nadzieje milionów fanów. Jak się teraz czujesz ? Dlaczego to zrobiłeś ? Kto jest twoim ulubionym bohaterem w grze i dlaczego właśnie Harbinger ?

A tak na poważnie, to pożyjemy zobaczymy. W końcu ponoć mają coś sprostować, a nawet dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować