Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age II - wymagania sprzętowe

20 postów w tym temacie

Zalecane:

1. procesor Core 2 Quad 2,4 GHz lub Phenom II X3 2,8 GHz
2. 2 GB RAM (4 GB Vista i Windows 7)
3. Radeon HD 3850 512 MB lub GeForce 8800GTS 512 MB
4. DirectX 11 - Radeon HD 5850 lub GeForce GTX 460


Że co!? Ta shitowa grafika wymaga GTX 460!?? Chwileczkę

<bierze wdech>

ACHACHACHACHACHACHACHACHA!

...
..
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2010 o 13:06, Vojtas napisał:


Że co!? Ta shitowa grafika wymaga GTX 460!?? Chwileczkę


Gadasz tak jakby to mocna karta była ;)

Przynajmniej twórcy podali wymagania zalecane - minimalne jak się przypatrzysz są dokładnie takie same jak naszego Wiedźmina II ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 13:06, Vojtas napisał:

Że co!? Ta shitowa grafika wymaga GTX 460!?? Chwileczkę


/facepalm...
Gra dla zalecanych wymaga "3. Radeon HD 3850 512 MB lub GeForce 8800GTS 512 MB".

A, że wymaga GeForce 460 do DirectX 11, to chyba normalne, nie ? W końcu dopiero od tej karty, układy graficzne NVidii wykorzystują tą bibliotekę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 4. DirectX 11 - Radeon HD 5850 lub GeForce GTX 460

Dnia 17.12.2010 o 13:06, Vojtas napisał:


Że co!? Ta shitowa grafika wymaga GTX 460!?? Chwileczkę >


No nie - to są wymagania zalecane dla DX 11. (pewnie wrzucili parę efektów i tyle) Żadnego przegięcia IMO tu nie ma - 460 GTX (wszystkie jej odmiany) to raczej średnia półka jeśli idzie o DX 11 - wszystko co poniżej to już bardziej pod "low budget" podchodzi ;-)

Natomiast zalecane wymagania dla DX 9/10 są już odpowiednio niższe.

Grafika faktycznie za piękna nie jest, do Wiedźmina 2 nie ma co startować. No ale też wymagania są odpowiednio niższe. Coś za coś.

@Shinigami

Jak bym się nie przypatrywał to minimalne są znacząco niższe niż minimalne Wiesława 2 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieśmak II

Windows XP/Vista/7
Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub odpowiednik AMD
1 GB - Win XP / 2 GB - Win Vista
GeForce 8800 512 VRAM lub odpowiednik Radeon
16 GB miejsca na HDD (po 8 GB na grę i dodatkową zawartość)

DA II

Windows XP SP3 32 bit, Vista SP2 32 bit lub Windows 7 64 bit
procesor Core 2 Duo 1,8 GHz lub Athlon 64 X2 1,8 GHz
1 GB RAM (1,5 GB Vista lub Windows 7)
Radeon HD 2600 Pro 256 MB lub GeForce 7900 GS 256 MB
DVD-ROM
7 GB wolnego miejsca na HDD

Hehe, ogólnie wychodzi na remis, wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce - ale patrz ile miejsca na dysku zaoszczędzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 13:35, Shinigami napisał:

ogólnie wychodzi na remis, wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce - ale patrz
ile miejsca na dysku zaoszczędzisz ;)


DA2 będzie mieć w pełni udźwiękowione dialogi i zajmuje 7 GB - czyli wynika z tego, że ma mniej kontentu niż jedynka (ważąca u mnie coś ponad 10 GB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> 4. DirectX 11 - Radeon HD 5850 lub GeForce GTX 460
>> Że co!? Ta shitowa grafika wymaga GTX 460!?? Chwileczkę >

Dnia 17.12.2010 o 13:24, Lordpilot napisał:

No nie - to są wymagania zalecane dla DX 11.


Ja wiem o tym - oceniam wymagania maksymalne, czyli z wykorzystaniem DX11, kóry właściwie jest kompletnie niewykorzystany sądząc po tym, co już oglądaliśmy.

@ Shinigami

GTX 460 to nie jest od dawna top, ale to wciąż mocna karta. Zamierzam ją kupić w kwietniu, będzie już taniutka. :D

@ Jeggred

Nienormalne jest to, że gra obsługująca DirectX 11 wygląda tak fatalnie. DirectX 9 wystarczyłby spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Hehe, ogólnie wychodzi na remis, wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce - ale patrz

Dnia 17.12.2010 o 13:35, Shinigami napisał:

ile miejsca na dysku zaoszczędzisz ;)



Jeśli chodzi o DA 2, to zaoszczędze jeszcze więcej niż myślisz, bo w dniu premiery w ogóle nie zamierzam go kupować ;-)

Być może dużo później - jakieś GOTY w niższej cenie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EE tam, z wymagań sprzętowych to chyba nic się nie zmieniło oprócz karty graficznej które i tak nie potrzebuje nowej bo i tak wszystko pójdzie na max detalach : ) Czyli ogólnie nic nie wymianiam, mój 3 letni quad i GTS 250 poradzą sobie z produkcja bioware bez problemów :D Tylko niech zoptymalizują tą gre to pójdzie na każdym średnim sprzęcie a jak spieprzą to nic nie pomoże nawet 6-rdzeniak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suuuuuuuuuuuuuper! Czyli nawet na moim leciwy 7950gt i Core2Duo 2,13 GHz w DA2 sobie zagram, jak wszystkich fanów niepokoją mnie zmiany wprowadzone w stosunku do "jedynki", ale zaryzykuję ;) Jeszcze tylko, żeby za rok poszedł mi ME3 i mogę rzucić gry komputerowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania wedle mojego uznania, sporo zawyżone (znając życie), tak jak w przypadku Metro 2033. Komputer spełniał wymagania minimalne a śmigało na wysokich/prawie że maksymalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 22:20, Wujek-Alfred napisał:

Wymagania wedle mojego uznania, sporo zawyżone (znając życie), tak jak w przypadku Metro
2033. Komputer spełniał wymagania minimalne a śmigało na wysokich/prawie że maksymalnych.


Też myślę podobnie, wymagania niewiele różnią się od tych z jedynki, a tam trochę przekraczając minimalne grałem na maksie, bez żadnej przycinki, podobnie było z ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować