Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Minecraft zarabia miliony

24 postów w tym temacie

Każdy developer marzy o takim sukcesie. Nie chłop się cieszy. Żeby mu tylko woda sodowa do głowy nie uderzyła.
...
Co bym zrobił z taką kasą? Zainwestował w grę, ulepszył, rozpoczął pracę nad nowym projektem później i wziął jakieś wakacje... nie wiem... wycieczka dookoła świata? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 09:44, NintendoPassion napisał:

Każdy developer marzy o takim sukcesie. Nie chłop się cieszy. Żeby mu tylko woda sodowa
do głowy nie uderzyła.
...
Co bym zrobił z taką kasą? Zainwestował w grę, ulepszył, rozpoczął pracę nad nowym projektem
później i wziął jakieś wakacje... nie wiem... wycieczka dookoła świata? :D


Mojang już pracuje podajże nad jednym, dwoma czy tam trzema nowymi projektami (nie pamiętam dokładnie). Ciekawi mnie czy też będą przyciągały do siebie na dłuuuuuuuugie godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja bym dalej inwestował wtedy w Minecrafta. Nie zdziwie sie jeśli z czasem zrobi sie z tego taki serial jak np. Call of Duty. Albo jeśli Bobby Kotick będzie chciał położyć swoje długie pazury na Minecrafcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pomyśleć, że co niektórzy pieją z zachwytu, że Dragon Age 2 sprzedał się w liczbie miliona w dwa tygodnie. Na trzech platformach. Z marketingiem by EA. Cóż za ogromny sukces, klękajcie narody przed geniuszem Bioware...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 11:07, Bambusek napisał:

A pomyśleć, że co niektórzy pieją z zachwytu, że Dragon Age 2 sprzedał się w liczbie
miliona w dwa tygodnie. Na trzech platformach. Z marketingiem by EA. Cóż za ogromny sukces,
klękajcie narody przed geniuszem Bioware...


Żeby tak prostacki komentarz napisał redaktor tego serwisu? Żałosne. Uważaj, bo Ci żyłka pęknie i wylewu dostaniesz. Podpowiedź co do Minecraft - cena. EA zarobiło w 2 tyg. więcej na sprzedaży DA II, niż Minecraft od dnia premiery. Tu nie ma kompletnie żadnego odniesienia, więc nie wiem, o co Ci chodzi z tym prostackim, głupim komentarzem na poziomie 10 latka. Masz jakieś kompleksy? Boli Cie coś? Milion przez 2 tyg. to jest coś, o czym wielu innych może tylko pomarzyć.

A twórcy Minecrafta - pogratulować. Oby dbał o swoje dziecko i dostarczał więcej innowacyjnych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co można zrobić coś nowego co przyciągnie ludzi ? Można. Gra jest świetna, przykuwa na długie godziny, nie wymaga bóg wie jakiego sprzętu i ma to coś.
Panu odpowiedzialnemu za minecraft dziękujemy również za wysoką wpłatę na "The Humble Indie Bundle" (taka akcja charytatywna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 11:52, L33T napisał:

I co można zrobić coś nowego co przyciągnie ludzi ? Można. Gra jest świetna, przykuwa
na długie godziny, nie wymaga bóg wie jakiego sprzętu i ma to coś.

Akurat Minecraft wymaga dosyć niezłego sprzętu do płynnej gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie ten sukces niezwykle. Dowodzi bowiem ze jedna osoba z pomyslem jest wciaz w stanie odniesc w branzy gier olbrzymi sukces. Oczywiscie, na ten sukces zlozylo sie jeszcze klilka innych elementow, ale to i tak robi wrazenie. Ponadto udalo mu sie sprzedac gre w wersji alfa i beta, do czego sie przyznawal. Przy zwyklych developerach zdarza sie ze wypuszczaja gre i nazywaja ja ostateczna wersja, mimo iz ta ma jeszcze mase bledow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie leczy własnych kompleksów jak wytykanie rzekomych cudzych, co?

No, należą się brawa. Sukces moim zdaniem zasłużony. Oby następne gry były tak samo udane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nadal beta... :P Zamiast kuć żelazo oni biorą się za nowe projekty (zapowiedzieli już nową grę i myślą jeszcze na kilkoma projektami), oby się na tym nie przejechali. Z drugiej strony uzbierana sumka starczy im na robienie gier swoich marzeń, muszą tylko pamiętać, że robiąc gry takie jakie oni sami by chcieli daleko nie zajadą. Choć Minecraft stał się sukcesem sukcesem roku to trzeba pamiętać, że na ten sukces składa się głównie przypadek, koleś po prostu zrobił grę w javie i chciał z kimś w nią pograć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 11:39, absmak napisał:

Żeby tak prostacki komentarz napisał redaktor tego serwisu?


Komentarz jest normalny. Po prostu zupełnie nie rozumiem spuszczania się nad sprzedażą DA 2. Można udawać, że jest super, ale fakt pozostanie taki, że sprzedaż jest przeciętna.

Dnia 07.04.2011 o 11:39, absmak napisał:

Podpowiedź co do Minecraft - cena.


Podpowiedź dla Ciebie. DA 2: "ukończona" (o ile grę na dzień dobry pociętą dla DLC + robioną na szybko, bo wydawca tak chce można uznać za ukończoną). Minecraft jest betą, do grudnia był alfą. Reklamy właściwie brak, wszystkie informacje rozchodziły się pocztą pantoflową i dzięki filmikom na YT.

Dnia 07.04.2011 o 11:39, absmak napisał:

EA zarobiło w 2 tyg. więcej
na sprzedaży DA II, niż Minecraft od dnia premiery.


Jesteś pewien? Ale wliczyłeś koszta produkcji i marketingu?

Dnia 07.04.2011 o 11:39, absmak napisał:

Milion przez 2 tyg. to jest coś, o czym wielu innych
może tylko pomarzyć.


Mówimy o grze AAA z bardzo popularnego gatunku, wydanej na trzech najważniejszych platformach, nie będącą już nową marką i mającą za sobą uznanego developera i wydawcę. W tym kontekście wynik jest przeciętny. Zobaczymy ile więcej będzie po miesiącu. Zresztą o ile pamiętam to przy Mass Effect 2 ktoś z EA twierdził, że poszły 2 miliony w pierwszy tydzień, po czym na konferencji w marcu przyznali, że jednak ogólnie było tego tylko 1.6 miliona (od stycznia do marca). Więc może się okazać, że i te szacunki DA 2 są nieco przesadzone.

Mi zarzucasz żałosny komentarz a sam zareagowałeś jakbym tym zabił Tobie co najmniej matkę i siostrę. Uspokój się może, bo robisz się gorszy niż pan z Twojego avatara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawdę uzależnia, jest ogromnie grywalna i daje bardzo dużo radości z tworzenia budowli swoich marzeń :)

W mutliplayer gram na serwerze z modem RPG - poziomy, PvP, przedmioty, gildie etc.

Jeżeli ktoś jeszcze nie kupił to radzę, a tym bardziej, że w Wielkanoc pełna gra będzie po...10zł(oczywiście po przeliczeniu z odpowiedniej waluty)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować