Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wyniki sprzedaży kart graficznych - PC na pewno nie umiera

37 postów w tym temacie

nie ma takiej opcji, żeby PC umarło, przecież to jest Perfect Creature - takich możliwości jak PC nie ma żaden inny sprzęt, taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No :) chętnie bym zobaczył szacunkowe (chociaż) dane o sprzedaży ostatnich nowości - np. chociaż Crysis 2 :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 16:42, absmak napisał:

No proszę, Radeon przegonił GeForce''a, kto by się spodziewał :) Ciężka praca popłaca.

To już dawno temu się stało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok. Dobra - to teraz pokażcie zestawienia sprzedaży gier multiplatformowych; sprzedaż na poszczególnych konsolach vs PC. A potem pokuście się o porównanie sprzedaży obustronnych ex''ów... Sprzętowo ta platforma chyba nigdy nie umrze, ale growo . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Najlepiej to sie chyba sprzedaje GTX 460 najlepsza zabawka cena do jakości i lepsza jest od swego rywala" - tak i pochłania 200W mocy od kopa, a jego rywal Radeon HD6850 na Crysis 2 wyciąga 4 klatki mniej, a pochłania min 19W do 127 W mocy i nie posiada żadnych wad. GTX 460 dla mnie to pożeracz energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu gracze zaczynają się wnerwiać, że nie ma jeszcze następnej generacji konsol i ładują kasę w podzespoły pecetowe. Ja się wycwaniłem - sprzedaję starego GF7900 GTO za 90zł (jak ktoś kupi to dobrze jak nie to bywa) i kupuję za 160zł używanego GF8800 GT po to by móc choć w niskich detalach pograć w Wiedźmina 2. Na tej karcie + C2D@2,8GHz i 3GB RAM powinienem jakoś go uciągnąć.

Przy dobrych wiatrach za 60zł (w najgorszym wypadku za 160zł)) będę miał sprzęt, który daje sobie radę z nowymi tytułami lepiej niż moja PS3 i Xbox 360. Co ciekawe, oprócz Wiedźmina 2 i kilku innych gier to ta karta nadal nieźle się trzyma (taki Crysis 2 na pewno będzie wyglądał żwawiej). Gdybym miał lepszy zasilacz (obecny to Tagan 430W) pewnie bym się pokusił o Radeona 4870 za 300zł.

No i gdzie te argumenty zatwardziałych konsolowców, że co roku trzeba dokładać 1000zł do komputera? Może moje kombinacje sprzętowe są dość skrajne, ale według mnie rozsądnie jest kupić kompa za 2000zł (mając telewizor/monitor, obudowę, napęd, dyski twarde i peryferia ze starego zestawu) i jakieś 2-3 lata później wydać 500zł na nową kartę graficzną. Jak jest się sprytnym to wcale majątku wydawać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silvari nawet te 4 klatki są akurat w grafikach ważne, podkrecami karty by uzystać pare klatek wiecej dla płynności danej gry, a wiec nie gadaj głupot. A co do prądu to w cale nie jest zle bo to co powinna pobrać to pobiera i działa jak działa wiec znowu nie pisz głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 17:17, Silvari napisał:

"Najlepiej to sie chyba sprzedaje GTX 460 najlepsza zabawka cena do jakości i lepsza
jest od swego rywala" - tak i pochłania 200 W mocy od kopa,


GTX 460 maksymalnie pobiera 155 W, a więc mija się Pan z prawdą, prawda?
http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_560_Twin_Frozr_II/21.html

Pod względem poboru prądu i emisji ciepła 460 to naprawdę niezły deal - oczywiście mam na myśli portfolio nVidii.

Dnia 05.05.2011 o 17:17, Silvari napisał:

a jego rywal Radeon HD6850 na Crysis 2 wyciąga 4 klatki mniej,
a pochłania min 19W do 127 W mocy i nie posiada żadnych wad.


Nie rozśmieszaj mnie. Zawsze się coś znajdzie, zwłaszcza na tym forum. ;)

Dnia 05.05.2011 o 17:17, Silvari napisał:

GTX 460 dla mnie to pożeracz energii.


Pożeracz energii? To jak w takim razie nazwać GTX 480? Albo HD 5970? Piekarnik? Mikrofalówka? You name it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś albo jest grywalne w 60 klatkach albo nie, cos co wyciaga 60 klatek nawet jak spadnie sporadycznie czasem do 45-50 to i tak ludzkie oko ledwo to zauważa [w klatek ponad 60 nikt nie widzi gołym okiem]

Suma summarum - oc układów GPU w dzisiejszych czasach jest mocno zbędne, wystarczy dobry procek z seri i7 odpowiednio podkręcony [choć w sumie i7 2600 nawet na standardowym takcie dzięki swoim opcjom turbo wydoli w każdej grze poparty adekwatnym radkiem lub gfem]

Wole nie tykać OC karty, żeby się za ostro nie grzała, za to ocowac procka i ram.

P.S.
GTX 460 nie jest cudem technologicznym [zły nie jest ale do ideału daleko] , radeony wyprzedają te karty w kwestii stabilności i poboru prądu jak i w kwestii temperatury [to móiłem ja - zwolennik nvidii który ciągle w bebechach ma gtxa 260].
Jak już bym coś miał brać to prędzej gtxa 580.

A tu masz porównanie - pobór mocy z GTXem 460 - 310-320w, pobór mocy na radku hd 6850 260-280w [wartości pod obciążeniem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 18:35, SpawNiaK napisał:

Każdy ma swoje opinie i bardzo dobrze, ale czasem takie głupoty piszą co nie jedni ze
głowa boli.


No własnie, gusta. Tyle, że fakty są takie (za stroną Vojtasa): http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_560_Twin_Frozr_II/23.html
Tym samym konkurencja GTX 460 wypada w zasadzie identycznie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 18:19, Pietro87 napisał:

Suma summarum - oc układów GPU w dzisiejszych czasach jest mocno zbędne, wystarczy dobry
procek z seri i7 odpowiednio podkręcony [choć w sumie i7 2600 nawet na standardowym takcie
dzięki swoim opcjom turbo wydoli w każdej grze poparty adekwatnym radkiem lub gfem]

Wole nie tykać OC karty, żeby się za ostro nie grzała, za to ocowac procka i ram.

a ja mam odwrotnie, najlatwiej podkrecic gpu w przeciwienstwie do cpu i ramow, cpu probowalem chociaz 100mhz i komp sie wieszal mimo ze czytalem ze ludzie ten sam procek podkrecali nawet 300-400mhz z boxowym chlodzeniem, gpu podkrecilem 30% wszystkie zegary: core, shader, memory, nie zmienialem chlodzenia, byl to 8800gts i niektore gry chodzily nawet te 30% szybciej, wiec wg mnie warto, bo roznica miedzy 30 a 40 fps jest latwo zauwazalna i przyjemniej sie gra, z nowszymi kartami tez mozna trafic dobrze podkrecalny uklad wiec warto sprobowac, podobnie bylo z 260gtx jak ktos trafil dobry egzemplarz

z artykulu:
"Odnotowano natomiast 5% spadek sprzedaży gotowych komputerów klasy PC. Można z tego wysnuć wniosek, że początek roku stał pod znakiem masowych upgrade''ów GPU."
moze wiecej ludzi wybralo komputer zlozony przez siebie, bo chyba takie nie byly liczone, a nie firmowy typu alienware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na boxowym chłodzeniu mam cpu podkręcone o 1ghz i działa miodnie, w stresie zauważalnie głośniej. Ani razu nie zdarzyła sie nieporzadana zwiecha systemu czy jakikolwiek reset. Za to ramu nie podkrecałem i chyba nie będę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Spawniak napisał: Silvari nawet te 4 klatki są akurat w grafikach ważne, podkrecami karty by uzystać pare klatek wiecej dla płynności danej gry, a wiec nie gadaj głupot. A co do prądu to w cale nie jest zle bo to co powinna pobrać to pobiera i działa jak działa wiec znowu nie pisz głupot."

piszesz o głupotach i o płynności - różnica o której pisałem to na radeonie 40 klatek na C2 a na GF 44 klatek, więc gdzie tutaj utrata płynności? i piszę tutaj o maksymalnym możliwym obciążeniu w tej grze. Płynność tracisz schodząc poniżej 30 klatek na sekundę, niektórym nawet 20 nie przeszkadza, widzę że niektórzy już świrują na temat ilości klatek.. a to jest po prostu zbędne.

pisząc o poborach mocy tj. Radeon HD6850 19-127W vs GF gtx 460 200W, bazowałem na testach przeprowadzonych przez serwis benchmark.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować