Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy Risen 3 zmieni nazwę na Gothic 5?

115 postów w tym temacie

Niech Risen będzie Risenem. Nowego Gothica przywitam z otwartymi ramionami, ale najpierw niech dokończą to, co zaczęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mi dadzą nowego Gothica w czasach takich jak Risen 2 (pistolety itd.)... to był by FAIL
ale narazie można się tylko cieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 19:38, kapselz napisał:

Saga gothic skończyła się na 3 części jak dla mnie, jak nie na 2. . Risen to skok na
kasę. Dziękuje dobranoc

Risen to skok na kasę? Sorry, ale możesz wytłumaczyć dlaczego?

A samego Gothica chciałbym. Nie...bardzo chciałbym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen trzyma poziom, jest dla mnie lepszy od trzeciej części Gothica. Jednak pierwszej i drugiej części nie przebił.
Gothic 3 i ArcaniA pozwalają mile spędzić czas, ale to już nie ta sama magia co poprzedniczki. Przy Risenie piranie wróciły trochę do tego co było super w Gothicach 1 i 2, wywalając gorsze pomysły zawarte w trójce. Ja zamawiam każdą grę piranii w ciemno, ja stawiam ich na równi z Rockstar Games i BioWare. Wystarczy ich logo na pudełku, a już wiem, że będę się dobrze bawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech zdecydują czy Gothic zamyka się jako trylogia, czy robią kontynuację.
Najbardziej bym się ucieszył gdyby przekreślili Zmierzch Bugów i Arcanię grubą kreską i zaczęli kontynuację po swojemu. W klimatach Gothicowych, tak jak napisał Sebek20, bez broni palnej. Po prostu zdrowe, sympatyczne średniowiecze pełnym ryjem plus, oczywiście potwory i magia.
Drugim tytułem powinna być kontynuacja Risena który odbiegł trochę od kanonu fantasy przez broń palną. Tam Piranie mogłyby poeksperymentować. Risen 2 zapowiada się świetnie więc pozostaje mi tylko na niego czekać.
Tym sposobem Risen będzie Risenem. Gothic będzie Gothicem.

Pytanie tylko czy Piranie mają dostateczną ilość środków żeby tworzyć dwie duże gry. W końcu to nie bajowary.

@kapselz
Nie ma za co. Branoc.

@evilemot
Nie może bo trzyma kredens.

@up
"Ja zamawiam każdą grę piranii w ciemno, ja stawiam ich na równi z (...) BioWare"
DA2. Mówi to panu coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kapselz''owi chyba chodziło o Arcanie, z tym skokiem na kasę

Dla mnie także, Gothic skończył się na 3 części, choć nie ukrywam że chętnie wróciłbym do tego świata. Piranie mają spore pole do popisu, zawsze mogą zrobić nową sagę o nowym bohaterze i umieścić ją w "uniwersum" Gothica. Na mapie świata z Gothica jest jeszcze wiele czarnych plam, no i zawsze można przenieść akcje np o 100 lat w przód by wszyscy bohaterowie poprzedniej części umarli śmiercią naturalną...

Co do Risena to pójście w klimat piracki nie specjalnie mi odpowiada, choć wieże, że Risen 2 będzie dobrą grą i zapewne od wyników jej sprzedaży zależeć będzie czy Piranie wsadzą Risena 3 do lodówki i zabiorą się za Gothica czy może to Gothica zamrożą na kość aż wszyscy zapomną o Arcanii(w sumie długo czekać by nie musieli...) a zabiorą się za Risena. Jest jeszcze opcja, że dozbierają ludzi i będą tworzyć obie serie jednocześnie (czego bym raczej nie chciał) no i Risen zawsze może skończyć się na Dark Waters.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Gothic 5? Przecież nie było jeszcze czwórki. Chyba nie macie zamiaru mi wmówić, że ten crap zwany Arcanią będzie traktowany jako część serii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni rozbudować studio, zatrudnić więcej osób co pozwoliło by im robić kilka produkcji jednocześnie.
W moim osobistym odczuciu piranie zrobią następnego Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo poproszę Risena 3 i oczywiście nowego Gothica. Tak się akurat składa, że właśnie przypominam sobie tą serię grając od początku, aż do Arcanii (którą zamierzam mimo wszystko zakupić, gdy tylko w me ręcę trafi nowy laptop). Spiszcie się Piranie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen jest znakomity, zdecydowanie lepszy niz G3 i Arcania. Teraz tylko czekac na preminie 2 czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen to tak wiadomość dla JoWood, mówiąca "tak, do diabła, wygląda gra, której nikt nie zmuszał do wydania przed ukończeniem".
Ja bym chciał, żeby uznali, że G3 albo nie miało miejsca i kontynuowali grę w inny sposób, albo żeby wydali remake''a G3 bliższego duchem poprzedniczkom, tzn. podzielonego na rozdziały i spójnego fabularnie, a nie 2-3 główne questy, które można zrobić kiedy się chce plus masa fedeksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mogliby dokończyć kolejnego Risena i zająć się kolejnym, klimatycznym Gothikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic to już kultowa marka, na pewno powinni robić pełnokrwistą kontynuację trzeciej części (olewając historię zaprezentowaną w Arcanii). Na pewno kiepskim rozwiązaniem jest zrobienie hybrydy Githic-Risen. Studio powinno dokończyć Risena 2 i zabrać się za Gothica 4 i np. wydawać kolejne części na zmiane lub jeśli mają wystarczające nakłady obydwie naraz (jednak wiadomo - lepiej na zmiane niż gdyby oba produkty były robione jednocześnie i miały ucierpieć na jakości). To tyle mojego zdania w tej kwestii. Myśle że jest to racjonalne podejście ale co zrobi Piranha to już zależy tylko od nich. Myśle że każdy faj serii znowu chciałby skopać tyłek orkom z prawdziwego zdarzenia (1 i 2 część serii) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć jeszcze pełnoprawnego Gothica i kontynuację historii z trójki. Może znowu PB udałoby się stworzyć coś klimatycznego jak jedynka i dwójka? To by było piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować