Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 8 - Microsoft prezentuje dotykowy interfejs

40 postów w tym temacie

"Tym co zwraca uwagę jest ogólne zbliżanie się nowego systemu do komfortu obsługi, jaki od długiego czasu oferują systemy dedykowane urządzeniom z jabłuszkiem."

No tak widżety to szczególnie wymysł tych z jabłuszkiem. Geez fanboy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym żeby Windows 7 był udanym system, to jest klon Visty i ma wszystkiego jego błędy. Jak wywalą z Windows 8 takie gówno jak Windows Media Fundation to może przejdę na nowy system. Teraz nie widzę sensu w korzystaniu z takiego shitu.

Im więcej dodają wodotrysków tym większe będzie zapotrzebowanie na lepszy sprzęt - czyli wymagania sprzętowe. Więc raczej będą wyższe od tego z Windows 7. Quad to podstwa i 8 GB Ram. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie pojmuję, po co zmieniać cały interface. Klasyczny system, z tym rzekomo "przestarzałym" menu start zakorzenił się mocno, i uważam, że jest naprawdę bardzo funkcjonalny. Może komuś podobają się te wszelakie widgety, ja osobiście uważam, że przez to wszystko jest znacznie mniej czytelne i jasne, a użytkownik ma mniejszą kontrolę nad tym, co gdzie się znajduje. Innymi słowy - bardzo szybko robi się totalny śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba zaczynacie rozumieć co wasi rodzice czują patrząc na komputer :) coś chyba mam wrażenie że zaczynamy być za starzy ? co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba zaczynacie rozumieć co wasi rodzice czują patrząc na komputer :) coś chyba mam wrażenie że zaczynamy być za starzy ? co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 13:59, Jakub_Bobrowski napisał:


No tak widżety to szczególnie wymysł tych z jabłuszkiem. Geez fanboy.


Sorry, a gdzie to jest napisane? Piszę o ogólnym komforcie i intuicyjności, która na makosach jest od dawna dużo większa. Korzystałem, ale sam nie mam i nie miałem nigdy żadnego Apple''a, więc fanboy ze mnie faktycznie wielki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

It''s gonna run on laptops
It''s gonna run on desktops
It''s gonna run on coffe makers
It''s gonna run on vacum cleaners...
Who cares it won''t run any other software ;)

"O tym jak na razie Microsft milczy, podkreślając póki co zwiększoną integrację systemu z aplikacjami sieciowymi, pozwalającymi na szybki dostęp do gier." - taa, do gier typu pasjans, saper i kierki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba niektórzy nie zorientowali się, że będzie można używać klasycznego interfejsu i już biadolą, że zostaną przy Windows 3.1.

To co na filmiku pokazali wygląda jak totalnie bezużyteczne Windows Medias Center z dodaną obsługą skrótów do innych aplikacji.

btw: zróbcie coś z tym forum, bo bezpośrednio z artykułu nie mogę posta dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 14:48, Paaavlo napisał:

Chyba niektórzy nie zorientowali się, że będzie można używać klasycznego interfejsu i
już biadolą, że zostaną przy Windows 3.1.

Otóż to, wyjąłeś mi to z ust. Co więcej, nie jest to nic wielce nowego. Taki win MC na sterydach, trochę ściągane z nero home. Po prostu dodatkowa funkcjonalność dla systemu, którego wsparcie dotykowych ekranów jest po prostu żenujące jak dotąd. Kto w ogóle miał do czynienia z przemysłowymi panelami operatorskimi działającymi na poprzednich windach, ten wie, o czym mówię.

Dnia 02.06.2011 o 14:48, Paaavlo napisał:

btw: zróbcie coś z tym forum, bo bezpośrednio z artykułu nie mogę posta dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty - ja ostatnio po wielu usłyszanych ochach i achach o Macu w końcu miałem okazję i konieczność pracy na takowym. Dla osób które korzystają z Windowsa intuicyjność jest znikoma, nic nie działało tak, jak ja sobie to myślałem że zadziała. Obsługa myszką tragiczna a trackpad nic lepszy. Ja jakoś dużo szybciej pracuję na Windowsie i nie znalazłem na Macu nic, czego nie mógłbym mieć na Windowsie przy pomocy kilku aplikacji, które w sumie kosztują mniej niż różnica w cenie pomiędzy WindowsPC a Mac.
Meritum - Mac wcale nie jest jakiś super intuicyjny i prosty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak przez chwile było widać klasyczny interface z klasycznym okienkiem (znaczy klasycznym dla W7), wiec ten nowy system :P to w zasadzie ładna nakładka na winde, wywalają media center i dają to ... no i mówią, że to nowa winda i trzeba zabulić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 14:40, Myszasty napisał:

Sorry, a gdzie to jest napisane? Piszę o ogólnym komforcie i intuicyjności, która na
makosach jest od dawna dużo większa. Korzystałem, ale sam nie mam i nie miałem nigdy
żadnego Apple''a, więc fanboy ze mnie faktycznie wielki. ;)


Czy jest większa intuicyjność? Trochę bym polemizował (chociaż to zdanie przeciw zdaniu, więc zaprzeczać też nie ma sensu :)). Owszem, z jednej strony masz wszystko na wierzchu, ale z drugiej strony raz, że gdy dochodzi tego więcej, to robi się straszny bajzel, a dwa, że w moim subiektywnym odczuciu mocno spada kontrola nad tym, co się ma zainstalowane, co jest gdzie, co akurat działa, a co nie. Takie moje czysto własne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie autorze, proszę bardziej rozeznawać się w temacie, przed umieszczaniem takich artykułów. Jest on ogólnikowy i potem aż boli gdy się czyta te głupie komentarze o kosmicznych wymaganiach, wodotryskach i narzekaniach jaki to beznadziejny jest system, który ma premierę dopiero za rok.

UWAGA WAŻNE !!
WINDOWS 8 - będzie posiadać klasyczny wygląd znany w Windows 7, jak i tutaj pokazywany interfejs cegiełkowy.
Wymagania sprzętowe się nie zmienią !! Każdy sprzęt - PC, tablet, smartphone - będzie posiadał własną spersonalizowaną wersję systemu - nie będzie sztucznie przenoszonego 1 systemu na każdą platformę, a kilka jego wersji.

WINDOWS 8 nie jest klonem Visty, gdyby ktoś aktualnie znał się na tym, a nie powtarzał za "internetowymi znafcami ds. wszystkiego" to by nie wygadywał takich głupot.

POWTARZAM - KLASYCZNY INTERFEJS POZOSTANIE I BĘDZIE DOMYŚLNY DLA ROZDZIELCZOŚCI MNIEJSZYCH OD 1024X768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kogo oni zatrudniają w tym MS, że wpadł na pomysł promowania widgetów na PC? Przecież to od początku było tworzone jako kompromis właśnie dla małych i dotykowych ekranów... I tam sprawdza się to świetnie, na tabletach też, ale na stacjonarnym PC z 23 calowym monitorem to sprawia wręcz klaustrofobiczne wrażenie, wszystko upchane niepotrzebnymi widgetami, które spowolnią użytkowanie PC kilkukrtonie. Nie ma tu żadnej intuicyjności, intuicyjne to są właśnie ikony i foldery, gdzie wszystko jest uporządkowane tak jak tego chcemy i nie ma zbędnych wodotrysków. Dlatego właśnie lubię też Chrome, bo tam podobnie wszystko jest intuicyjne i bez zbędnych nachalnych bajerów.

Natomiast jeżeli te widgety to ma być jedyna (albo główna) nowość Win8 i można wciąż używać tradycyjnego interfejsu, to nie widzę powodu żeby robić przesiadkę z Win7 za grubą kasę. Może coś jeszcze ogłoszą, bo czytałem plotki jakoby Win8 miał za opłatą oferować wsparcie dla gier na X360 (granie na PC w Alan Wake, czy GoW3), a to by już był konkretny plus, bo na razie to widzę tutaj jedynie nakładkę, która może być ok ale dla telefonów lub tabletów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puki co jestem nastawiony pozytywnie, ale nie jestem do końca przekonany, czy ludzie zaznajomieni już z poprzednimi Windowsami przyjmą jego dosyć odmienioną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować