Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przystosowaliśmy już Gram.pl dla użytkowników Google Plus

57 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2011 o 17:08, Kafar napisał:

Twoje dane już dawno są w necie i mogą się znaleźć jeśli tylko ktoś będzie chciał odrobiny
wysiłku w to włożyć. Chillout trzeba iść do przodu.. masz coś do ukrycia że wolisz się
kryć za nickiem tylko? (jak by to coś dało).


Ciekawe czy będziesz taki wyluzowany jak twojemu dziecku będą chcieli wytatuować kod kreskowy i wszczepić pod skórę chip bo to "ułatwi mu zycie"... w sumie czemu nie, przecież on nie będzie miał nic do ukrycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:19, nerka99 napisał:

Ciekawe czy będziesz taki wyluzowany jak twojemu dziecku będą chcieli wytatuować kod
kreskowy i wszczepić pod skórę chip bo to "ułatwi mu zycie"... w sumie czemu nie, przecież
on nie będzie miał nic do ukrycia

Widziałem taki bajer, niestety niemałe urządzenie, ale umożliwia kontrolę poziomu alkoholu i niektórych enzymów we krwi pozwalając na lekkie przyspieszenie diagnostyki jak przywiozą ''wyzwoloną'' młodzież do A&E. Jak dla mnie bomba, w wypadku niektórych ... charakternych dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 16:14, nerka99 napisał:

Mylisz się. Poprostu nie jestem kimś kto ujawnia swoje dane osobowe i rezygnuje z prywatności
z uśmiechem na ustach.

Jak przycisk "Lubię to!" albo "+1" zagraża Twojej prywatności? Przecież skoro nie masz konta na facebooku to i tak nic on dla ciebie nie zmienia. Nie mówiąc już o tym, że aby dodać regułę do AdBlocka nie musisz o tym pisać na forum. Ale przecież trzeba wszystkim pokazać jak to olewam modę ciepłym moczem. Wiesz, że coś takiego powoli staje się modą?

EDIT: Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:19, nerka99 napisał:

Ciekawe czy będziesz taki wyluzowany jak twojemu dziecku będą chcieli wytatuować kod
kreskowy i wszczepić pod skórę chip bo to "ułatwi mu zycie"... w sumie czemu nie, przecież
on nie będzie miał nic do ukrycia


Nie dość, że wszczpią mu chip, to jeszcze będą (kto? Ano oczywiście Żydzi, masoni i cykliści z dodatkiem Reptillan) go hodować jak bateryjkę w Matrixie.

Znowu te teorie spiskowe.... Mam nadzieję, że Lordpilot tego nie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:23, KapiX napisał:

Jak przycisk "Lubię to!" albo "+1" zagraża Twojej prywatności? Przecież skoro nie masz
konta na facebooku to i tak nic on dla ciebie nie zmienia. Nie mówiąc już o tym, że aby
doać regułę do AdBlocka nie musisz o tym pisać na forum. Ale przecież trzeba wszystkim
pokazać jak to olewam modę ciepłym moczem. Wiesz, że coś takiego powoli staje się modą?

A ty wiesz, że błyskawicznie modne staje się naskakiwanie na ludzi, którym wszechobecność facebooka, itp. przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co mi konto na jakimkolwiek portalu spolecznosciowym, kiedys tego nie bylo i ludzie jakos zyli, skype czy inny komunikator albo komorka wam nie wystarcza do utrzymywaniu kontaktow? nie widze zadnego powodu zeby upubliczniac swoja osobe, zainteresowania, to co przegladam w necie, co lubie itd, jakas dziwna moda

mi to wyglada na dobrowolne tworzenie za darmo bazy danych upodoban konsumentow, a takie rzeczy sa bardzo duzo warte i firmy kosza duza kase, ze sprzedazy takich danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrażanie mojej prywatności?
Widzę, że czytanie ze zrozumieniem i umiejętność odczytywania kontekstu w narodzie zanikły... nic dziwnego, że co 4ta matura oblana

tamta konkretna wypowiedź była w odniesieniu do nazwania mnie staruszkiem który nie nadąża za postępem i nie korzysta z facebooka (to tak na wszelki wypadek jakbyś mimo ponownego przeczytania tamtej wypowiedzi nie zrozumiał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:25, Vel_Grozny napisał:

A ty wiesz, że błyskawicznie modne staje się naskakiwanie na ludzi, którym wszechobecność
facebooka, itp. przeszkadza?

Ale co Wam przeszkadza? Mały przycisk? To, że ktoś odniósł taki sukces, że odnośnik do jego serwisu jest praktycznie wszędzie? Poza tym to nie ja mam wielką potrzebę pokazywania, że mam gdzieś modę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:30, KapiX napisał:

Ale co Wam przeszkadza? Mały przycisk? To, że ktoś odniósł taki sukces, że odnośnik do
jego serwisu jest praktycznie wszędzie? Poza tym to nie ja mam wielką potrzebę pokazywania,
że mam gdzieś modę.

Przeszkadza mi. Sam przycisk może tak średni, ale że zaczyna się traktować ludzi bez facebooka jako kogoś gorszego. Specjalne filmiki - polub nas na fb, bonusy do gier - polub nas na fb, polibułeś nas na fb? - masz u nas zniżkę.
To mnie denerwuje. A teraz jeszcze googlom się zachciało i już załamać się można.
Firmy traktują fb jak nie wiadomo co. Nawet Blizz nie był w stanie na premierę SC2 zrobić głupiego czata, za to oczywiście integracja z FB - była od premiery, a co!
Do samego facebooka nic nie mam, ale przeszkadza mi, że wsadza mi się go na siłę i gdzie nie wejdę, muszę o nim czytać, słuchać, itp. Po prostu czuję, że zaraz nałożą obowiązek posiadania konta na fb i będzie ono używane zamiast PESEL i NIP.

I denerwuje mnie też właśnie to ostatnio pojawiające się zjawisko, że jak ktoś ośmieli się napisać, że ma gdzieś fb, to od razu oskarża się go, ze się wywyższa, itd. A po prostu ja (i wielu innych) chcielibyśmy żyć w świecie gdzie fb nie jest wciskany wszędzie na siłę. Do samego fb i jego użytkowników oczywiście nic nie mam - jak się komuś podoba to czemu nie. Ale to wciskanie go absolutnie wszędzie już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja to robię po to by pokazać, że są ludzie którzy tego nie chcą bo facebook wchodzi wszedzie i przestaje być smaczny.
Wczoraj czytałem jakiś artykuł o zakatowanym przez bandziorów 17latku i można było go lajknąć. Facebook wpieprza się wszędzie i to mi przeszkadza. Gdyby został tylko na swojej stronie nie miałbym nic przeciwko.

Zaraz się okaże, że każda strona będzie miała ikonkę do lajknięcia facebooka, googla, naszej klasy, i paru innych gówien a wszystkie nowe tv będą sprzedawane z pilotami mającymi guzik "lubię to" i nasi znajomi będą informowani o tym co nam się w tv podoba... to samo z lodówkami i paroma innymi duperelami.
Ja poprostu tego nie chcę i daje temu wyraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2011 o 17:12, Graffis napisał:

Z fejsbuka kazałem się usunąć kilka lat temu (mimo bycia wśród pierwszych 500k użytkowników,


Ale przecież jesteś na Facebooku cały czas !! co ty gadasz !! wyjaśnij mi czym gram.pl różni się od FB ? masz swoje konto piszesz na ścianie ( forum ) ludzie komentują to co napisałeś... różnica jest taka że grono mniejsze i temat węższy ... ale dlaczego sądzisz że uciekłeś od portali społecznościowych to naprawdę nie rozumiem :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:41, arborek napisał:


> Z fejsbuka kazałem się usunąć kilka lat temu (mimo bycia wśród pierwszych 500k użytkowników,

>

Ale przecież jesteś na Facebooku cały czas !! co ty gadasz !! wyjaśnij mi czym gram.pl
różni się od FB ? masz swoje konto piszesz na ścianie ( forum ) ludzie komentują to co
napisałeś... różnica jest taka że grono mniejsze i temat węższy ... ale dlaczego sądzisz
że uciekłeś od portali społecznościowych to naprawdę nie rozumiem :D:D


Forum nie ma nic wspólnego z portalem społecznościowym. Wyraża się na nim jedynie opinię na jakiś temat lub prowadzi dyskusję. Nie wrzuca się swoich zdjęć, nie chwali się swoim związkiem, nie kolekcjonuje sztucznych "przyjaciół" i nie podpisuje regulaminu który sprawia, że szatan z cyrografem czuje się zawstydzony (owszem podpisuje się regulamin ale nie jest on tak restrykcyjny i nie rezygnujemy w nim ze swoich praw). Wypisałbym parę innych rzeczy ale mi się nie chce

Jeśli twierdzisz, że forum=serwis społecznościowy to najzwyczajniej w świecie trolujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 15:30, nerka99 napisał:

ehhh następne społecznościowe g*wno które trzeba będzie dodać do reguł adblocka :/


O, kolejny fajny, który nie korzysta z fejsa. Jesteś tak za...jefajny i oryginalny i niemainstreamowy i w ogóle, że aż muszę cię dotknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:46, nerka99 napisał:

Forum nie ma nic wspólnego z portalem społecznościowym. Wyraża się na nim jedynie opinię
na jakiś temat lub prowadzi dyskusję. Nie wrzuca się swoich zdjęć, nie chwali się swoim
związkiem, nie kolekcjonuje sztucznych "przyjaciół" i nie podpisuje regulaminu który
sprawia,


A ktoś Ci każe to wszystko robić? Możesz założyć konto na FB używając tylk oswojego imienia i nazwiska, gromadząc tylko tych znajomych, z którym utrzymujesz kontakty i i zablokować komunikaty. Ale chwila, to przecież parę kliknięć. W dzisiejszych czasach to za ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:35, Vel_Grozny napisał:

Przeszkadza mi. Sam przycisk może tak średni, ale że zaczyna się traktować ludzi bez
facebooka jako kogoś gorszego. Specjalne filmiki - polub nas na fb, bonusy do gier -
polub nas na fb, polibułeś nas na fb? - masz u nas zniżkę.
To mnie denerwuje. A teraz jeszcze googlom się zachciało i już załamać się można.
Firmy traktują fb jak nie wiadomo co. Nawet Blizz nie był w stanie na premierę SC2 zrobić
głupiego czata, za to oczywiście integracja z FB - była od premiery, a co!

Takie ich prawo - FB oferuje gotową infrastrukturę, co pozwoliło im zaoszczędzić czas i zasoby. Znowu kasa.

Dnia 30.06.2011 o 17:35, Vel_Grozny napisał:

Do samego facebooka nic nie mam, ale przeszkadza mi, że wsadza mi się go na siłę i gdzie
nie wejdę, muszę o nim czytać, słuchać, itp. Po prostu czuję, że zaraz nałożą obowiązek
posiadania konta na fb i będzie ono używane zamiast PESEL i NIP.

Gdy facebook wejdzie do administracji państwowej to sam powiem, że mi się to nie podoba. Zresztą i tak nie jestem jakimś wielkim fanem Facebooka, ale dlaczego ma mnie irytować, że wszędzie się pojawia?

Dnia 30.06.2011 o 17:35, Vel_Grozny napisał:

I denerwuje mnie też właśnie to ostatnio pojawiające się zjawisko, że jak ktoś ośmieli
się napisać, że ma gdzieś fb, to od razu oskarża się go, ze się wywyższa, itd.

O nic go nie oskarżyłem, po prostu zastanawiam się czy tamten post był potrzebny.

@nerka99

Dnia 30.06.2011 o 17:35, Vel_Grozny napisał:

Widzisz, ja to robię po to by pokazać, że są ludzie którzy tego nie chcą bo
facebook wchodzi wszedzie i przestaje być smaczny.

Chyba sam zdajesz sobie sprawę jak naiwne jest to stwierdzenie. Póki z facebooka korzysta kilka mln ludzi (a korzysta grubo więcej), póty będzie się on pojawiał wszędzie. Gwoli jasności: nie mówię, że masz siedzieć cicho. Załóż sobie bloga i tam napisz że ta facebookowa moda ci się nie podoba. Naprawdę nie widzę potrzeby, żeby przy każdym newsie (EDIT: o fb) w komentarzach pisać o tym, że nie lubisz fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:46, Mercuror napisał:

> ehhh następne społecznościowe g*wno które trzeba będzie dodać do reguł adblocka
:/

O, kolejny fajny, który nie korzysta z fejsa. Jesteś tak za...jefajny i oryginalny i
niemainstreamowy i w ogóle, że aż muszę cię dotknąć.

O, kolejny któremu się wydaje, że jak ktoś nie chce uczestniczyć w jego hobby to jest od niego gorszy... moge cię dotknąć?

Nie widzę powodu dla którego miałbym być traktowany jako ktoś gorszy tylko dlatego, że nie chce się bawić w serwisy społecznościowe. Wyraziłem tylko opinię, że kierunek rozwoju strony gram.pl mi się nie podoba, czy to dobry powód do ataku? A może podświadomie żałujesz zmarnowanego na facebooku czasu i czujesz wrogość wobec tych którzy go olewają (ostatnie zdanie to był ewidentny żart... a może jednak nie).

[edit] @KapiX dlaczego piszesz tak jakbym prowadził krucjate przeciw FB na każdym wątku?? To 1wszy raz jak o tym napisałem a ty piszesz jakbym był forumowym Don Kihotem... wypraszam sobie

[edit2] @down Kafar taaaa super, zróbmy "wiejskiego głupka" z każdego kto ma odmiennie zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za a nawet ZA. Ja wiem Ty zejdziesz do podziemia (jak już w nim nie siedzisz) i będziesz atakował system ;). Za dużo filmów (albo raczej gier) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:50, nerka99 napisał:

Wyraziłem tylko opinię, że kierunek rozwoju strony gram.pl mi się nie podoba, czy to dobry powód do ataku?


Dodając malutką ikonkę (która jest mniejsza niż każda reklama w tym serwisie, łącznie z tymi w środku newsów) dla tych użytkowników, którzy mają konta na portalach społecznościowych. Grow up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:50, nerka99 napisał:

[edit] @KapiX dlaczego piszesz tak jakbym prowadził krucjate przeciw FB na każdym wątku??
To 1wszy raz jak o tym napisałem a ty piszesz jakbym był forumowym Don Kihotem... wypraszam
sobie

Przepraszam, chodziło mi o newsy o fb (co w edicie poprawiłem, a było niedopatrzeniem). Nadal jednak zastanawiam się nad sensownością tego postu, w ogóle inną sprawą jest, że dezaprobatę w stosunku do rozwoju gram.pl można wyrazić w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 17:53, Henrar napisał:

> Wyraziłem tylko opinię, że kierunek rozwoju strony gram.pl mi się nie podoba, czy
to dobry powód do ataku?

Dodając malutką ikonkę (która jest mniejsza niż każda reklama w tym serwisie, łącznie
z tymi w środku newsów) dla tych użytkowników, którzy mają konta na portalach społecznościowych.
Grow up.


Ziarnko do ziarnka...

[edit]

Dnia 30.06.2011 o 17:53, Henrar napisał:

> [edit] @KapiX dlaczego piszesz tak jakbym prowadził krucjate przeciw FB na każdym
wątku??
> To 1wszy raz jak o tym napisałem a ty piszesz jakbym był forumowym Don Kihotem...
wypraszam
> sobie
Przepraszam, chodziło mi o newsy o fb (co w edicie poprawiłem, a było niedopatrzeniem).
Nadal jednak zastanawiam się nad sensownością tego postu, w ogóle inną sprawą jest, że
dezaprobatę w stosunku do rozwoju gram.pl można wyrazić w inny sposób.


Pewnie można, ale mnie to w sumie wkurza, stąd też emocjonalny wpis. Niestety dosyć szybko się okazało, że jako niechętny tego typu serwisom jestem postrzegany jako szaleniec próbujący w beczce przepłynąć Amazonkę... tak jak pisał Vel Groźny, ci co nie chcą w tym uczestniczyć są automatycznie wykluczeni. Wybacz ale to z deka patologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować