Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Ubisoft wskakuje do wagonika online-pass?

34 postów w tym temacie

A potem spiewka....:
My po prostu chcemy uczciwie zarobić na naszej uczciwej pracy...
Szkoda tylko że nie uczciwie i nie do końca na waszej uczciwej pracy bo odgrzać kotleta i sprzedać go w innym opakowaniu każdy potrafi...Kurde pamietam jak Wujek dał mi zagrać w War Crafta 2 gdy mialem 8 lat tamta gra miała magie była inna i innowacyjna a teraz dorosłem i co widze SGW ła gra jesteś snajperem ok coś nowego...pierwszy game play Nie po prostu inne opakowanie i dodali coś na kształt namiastki fizyki pocisku bo nawet silnika graficznego nie zmienili nie mówiąc już o Bugach...nie bede sie wypowiadał o CoD i MoH choć bardzo podobał mi sie Air Born...teraz jeszcze to...ku**a jak tak dalej to wszystko pójdzie w tym kierunku to każą nam:
Płacić za Kupno gry
Za jej instalacjie
Za każde w nią wejście
Za każde wejście do Multi i czas tam spędzony
Za każdą broń...na początku będziemy zaczynali z 1 karabinem i pistoletem a reszta około 50 to będą DLC i będzie trzeba je pobrać z neta też za kase....

Jak by mi ktoś powiedział 7 lat temu że będzie tak jak jest teraz to bym go chyba wyśmiał i powiedział że potrzebuje Psychologa albo żeby odstawił Tibie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że ktoś tutaj siedzi na 4chanie za dużo ; p. Pomysł oczywiście poroniony... Jak już ktoś napisał- odbije się to czkawką na piratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam ryba, nie kupuje gier z drugiej reki. Dla mnie takie gry to jak niedojedzone ciastko ktore komus nie smakowalo wiec opchnie mi je za pol ceny. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inną formą oszczędzania jest kupno gry kilka miesięcy po premierze :P Zaczyna się przesuwanie tytułu do tanich kolekcji, promocja, wyprzedaż... Tak, zagram później niż cała reszta. No i? Mój odbiór gry się przecież nie zmieni, a szpanować przed kolegami, że "ja już grałem, a wy nie" nie muszę :P
Zresztą przy takim nawale nowości jaki się obecnie ukazuje, chęci przejścia danego tytułu od początku do końca i prowadzeniu "zwykłego" życia oczekiwanie na zmniejszenie ceny dzieje się samo :D Zanim zdążę uczciwie przejść jakiegoś RTS-a czy cRPG-a, nowe interesujące mnie tytuły nie są już takie nowe.
W edycji premierowej kupuję jedynie te tytuły, w które naprawdę chcę zagrać i co do których jestem naprawdę pewien, że nie będę ich odsprzedawał. I jakoś się to wszystko kręci.

Zawsze też można poczekać, aż dana gra wyjdzie jako cover do któregoś czasopisma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konsoli, ale nie w tym rzecz.

Wszyscy mamy najpotezniejsza karte przetargowa na swiecie - nasze pieniadze. Po prostu nie kupujcie gier, ktore sa niepelne, niedorobione, przereklamowane. Wtedy te @#$^@e firmy albo zmienia profil swoich produktow, albo upadna.

I nie tyczy to wylacznie gier wideo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 07:13, Bouncer napisał:

Nie mam konsoli, ale nie w tym rzecz.


Na PCtach ten system też będzie (i już jest - patrz gry EA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 07:13, Bouncer napisał:

Nie mam konsoli, ale nie w tym rzecz.

Wszyscy mamy najpotezniejsza karte przetargowa na swiecie - nasze pieniadze. Po prostu
nie kupujcie gier, ktore sa niepelne, niedorobione, przereklamowane. Wtedy te @#$^@e
firmy albo zmienia profil swoich produktow, albo upadna.

I nie tyczy to wylacznie gier wideo...



Szczerze mowiac to predzej gry wtedy zdrozeja bo bedzie mniej klientow niz zmieni sie ich polityka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja nie widzę problemu. Jeżeli gra ma upierdliwy system zabezpieczeń ( patrz np Assasins Creed ) to jej NIE KUPUJE.
Jestem programistą z zawodu. Wiem ile pracy trzeba włożyć w gry. Dlatego nie uprawiam piractwa. Zresztą po co ? Na Steam bez przerwy jakieś ciekawe promocje. U nas gry też nie są drogie. Często nie kupuje gier zaraz po premierze więc dostaje je taniej i jeszcze na dodatek po załataniu co bardziej upierdliwych błędów.

I tak:
GTA IV kosztowało mnie jakieś 20zł
Batman najnowszy jakieś 20zł
Mam chyba wszystkie części Total war - tylko Shogun 2 i Bad Company 2 kupiłem za 100zł
Na Steam mam chyba z 30-40 gier. Większość z nich kupiona za 20-40zł w różnych promocjach. Tylko tytuły które lubię jak KOTOR, Warband, Civ III, Bioshock, Splinter Cell, Fallout New Vegas, Overlord, Torchlight itp itd etc...

Więc nie ma co narzekać. Rynek wtórny ? Mój kolega ma na to sposób. On w przeciwieństwie do mnie się nie patyczkuje. AC II miał gówniany system zabezpieczeń ? TO ZAINSTALOWAŁ PIRATA. Crack się pojawił (z opóźnieniem ale zawsze) i nie ma problemów z graniem gdzie właściciele AC II mieli ich multum. Online pass ? Nie ma problemu. Ściąga pirata, aplikuje cracka i po kwiatkach. Wycinają kawałki gry i sprzedają jako DLC ? NO to zaaplikował cracka do oryginała i DLC pobrał z sieci.

Ja nie rozumie tych firm. Zamiast docierać do klienta, kusić cenami i zawartością, ułatwiać i upiększać życie klientom to uprzykrzają życie LEGALNYM UŻYTKOWNIKOM gdzie wszyscy piraci nie mają ŻADNEGO PROBLEMU z graniem w ich gry bo scena wypuszcza cracki najczęściej w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"> Za jej instalacjie

Dnia 15.07.2011 o 03:13, WolfPL napisał:

Za każde w nią wejście
Za każde wejście do Multi i czas tam spędzony
Za każdą broń...na początku będziemy zaczynali z 1 karabinem i pistoletem a reszta około
50 to będą DLC i będzie trzeba je pobrać z neta też za kase.... "



I zapomniales dodac ze za kazdy "sejw" i kazde zadanie lub tez ukonczenie mapy w singlu rowniez bedzie platne;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu dadzą Ci COD bez amunicji i jak będziesz chciał sobie postrzelać to będziesz miał magazynki po dolarze w sklepie online...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2011 o 03:13, WolfPL napisał:

Za każde wejście do Multi i czas tam spędzony

CoD Elite? ;)
[tak, wiem, na razie płaci się tylko za dostęp do statystyk i pierdół]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta:
Wydawcy nie potrafią skutecznie walczyć z piractwem czy też rynkiem wtórnym ( nie koniecznie poprzez kary i zakazy, ale poprzez atrakcyją ofertę i podejście do klienta - wiem są tacy co i za 10 zł gry by nie kupili, bo lepiej ukraść)
Więc co lepiej zrobić ?
Wydoić kasę od tych co nigdy za piractwo się nie wezmą, za fanów itd.
Oni kupią grę - to czemu nie wprowadzić innych płatnych usług. Wykastrowane gry, płatne patche "ala" dlc, kody do multi w resellerach itd. Pamieta ktoś jeszcze czasy gdzie dodatek do gry kosztujący ok 50% wartości podstawowej wersji wprowadzał wiele godzin zabawy i masę nowego.
Teraz byle dlc z 1-2 h zabawy dwoma mieczami i zbroją to często koszt 10$ lub euro ... w dupach się poprzewracało i tyle. A Ci co kupują wszystkie dlc-ki bo są fanami tylko napędzają trend.
Nie kupiłem żadnego dlc i nie kupie, o innych podobnych pomysłach nie wspominając.

Cytowany przez dariuszp - kolega - chyba czasem ma racje w swoim postępowaniu - chodź nie popieram piractwa. Ale jak nas mogą rąbać to czemu mamy się dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 08:38, dark_master napisał:

> Za każde wejście do Multi i czas tam spędzony
CoD Elite? ;)
[tak, wiem, na razie płaci się tylko za dostęp do statystyk i pierdół]


Nawet za staty się nie płaci (Acti potwierdziło, że dostęp będzie darmowy). Co będzie w abonamencie? Nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 08:59, Henrar napisał:

> > Za każde wejście do Multi i czas tam spędzony
> CoD Elite? ;)
> [tak, wiem, na razie płaci się tylko za dostęp do statystyk i pierdół]

Nawet za staty się nie płaci (Acti potwierdziło, że dostęp będzie darmowy). Co będzie
w abonamencie? Nie wiadomo.


Amunicja :-D (żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co najlepsze? Znowu będzie pieprzenie, że to w ramach walki z piractwem. Niech zaczną robic porządne gry, a nie jakieś gó*na pokroju CoD, MoH, AC i tak dalej, to piractwo będzie mniejsze. Nie dziwię się ludziom, że płacic za to nie chcą. Gra na 5 godzin? Która nudzi się po 3? No bez jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Online pass zwisa ;), sam w swojej kolekcji gier mam tylko 3 uzywki i to dlatego, że kumpel kasy potrzebował. Używki do mnie nie przemawiają ;), tak samo swoich gier nie sprzedaję.

Przesadzacie trochę z tym, że niedługo wszystko będzie płatne w grach.. prędzej byłbym w stanie uwierzyć, że granie online dostanie abonament :P.

Ja już kiedyś pisałem, że rozumiem chęć walki z używkami.. nawet ktoś powiedział, że używki są gorsze niż piraty i wydaję mi si, że gdzieś tam ziarnko prawdy jest. Moim zdaniem, straty producenta i dystrybutora są wyższe w przypadku używek niż piratów (opcje online, wsparcie techniczne, itd.), więc ich walka mnie wcale nie dziwi. A gadanie o przetrzymywaniu przy grach ich dobrą jakością to bujda, gry dobrej jakości jeszcze żwawiej po rynku używanych gier biegają. Tak naprawdę jedynie by mogli trzymać wydając darmowy content. pytanie co za bo żyli? I czy to by naprawdę załatwiło używki? Nie sądze.. dodatkowy content nie wyjdzie po tygodniu (bo wtedy byście mówili, że był wycięty z pełnej gry), więc ludzie i tak by sprzedawali, żeby mieć kasę na nową grę.

Dla mnie, więc ideałem jest abo onilne ;). Jeżeli byłyby naprawdę fajne opcję (np. w RTSach przechowywanie repów po stronach serwera z każdego meczu), dodatkowy content raz na jakiś czas, potencjalne darmowe większe dodatki wtedy (Hearts of Swarm, itd), to naprawdę nie miałbym nic przeciwko abonentowi :D.

Zresztą Blizzard też ma skuteczny "online" pass - przypisanie gry z kontem i jakoś ktos specjalnie nie placze. Tylko jeszcze Acti i CoDa.. Żałosne to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@akakus

Jeśli kupujesz, dajmy na to, sokowirówkę to producentowi też bardziej na rękę jest by kto inny kupił nową, a nie Twoją używaną. Bo sprzeda dwie sokowirówki, a nie jedną. Ale jest to Twoje święte prawo, by sprzedać rzecz z której już nie korzystasz.

I przepraszam, ale to co robią deweloperzy to jest dopiero złodziejstwo! Sorry, ale ja TechDema nie kupię jako pełnej gry. Spójrzmy np. na ACII Zrobili modele 3D, oteksturowali je, nagrali ze trzy animacje walki, zaimplementowali Euforia Engine (to że postać skacze po tych dachach, łapie się krawędzi itd. nie jest zsługą Ubisoftu bo tylko wykorzystali gotowy silnik). I zapytam: za co mam płacić? Za to, że wielmożni państwo raczyli złożyć z assetów grę w edytorze?! Gra składa się z wielu innych elementów niż grafika. Ach... zapomniałbym - jedyną ich, niewątpliwie wiekopomną, zasługą są... tak, tak DRM''y. Dlatego ja tym panom dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować