Zaloguj się, aby obserwować  
Wiktor_Cegla

Czasgry.gram.pl - sprawdź, na ile Ci wystarczy nowy tytuł!

237 postów w tym temacie

Hej,

Właśnie zakończyliśmy pierwszy etap prac nad naszym nowym projektem - Czas Gry ( http://czasgry.gram.pl). To nasza pierwsza nowa funkcjonalność portalu od dawna, więc chcemy ją na etapie BETY skonsultować z Wami.
Wymyśliliśmy to jakiś czas temu - ktoś w redakcji spytał się, ile zajmuje przejście Killzone''a 3. Liczby, które podawali koledzy, były różne, ale gdy chcieliśmy to sprawdzić, okazało się, że się... nie ma gdzie. Podobnych dyskusji mamy tu wiele, zresztą newsy o długości gier cieszą się u Was ogromną popularnością. Widać, że to ważny temat.

Wymyśliliśmy więc sekcję, w której ci, którzy przeszli daną grę, będą mogli podawać czas, jaki im to zajęło (godziny : minuty : sekundy), a gdy tych czasów zostanie wprowadzonych wiele, inni będą mogli skorzystać, by, wybierając jakąś grę do kupna, nie naciąć się na przykład na tytuł, którego ukończenie zajmuje jedno popołudnie (pozdrawiam Homefronta).

Będzie to też przydatny sposób do tego, żeby weryfikować obietnice twórców - zarówno my jako gram.pl, jak i Wy (jego czytelnicy), jesteśmy bardziej wiarygodni, niż marketingowy bullshit, którego przed premierą nie daje się zweryfikować.

Jak to działa? Dla przykładu - przeszedłem Killzone 2. Załóżmy, że zajęło mi to około 11 godzin, nie polowałem na achievementy, po prostu szedłem przed siebie i chciałem poznać historię. Dodałem więc ten czas na stronie http://czasgry.gram.pl/Gra/killzone-2-ps3 a w polu wyboru rodzaju przejścia gry zaznaczyłem "Główny wątek" - mogłem też wybrać m.in. ukończenie gry na 100 procent, czy speedrun. Gdyby to był cRPG, mógłbym zaznaczyć główny wątek + zadania poboczne. A gdybym się znudził, podałbym, ile mi zajęła gra, zanim się nią znudziłem.
Teraz, jeśli swoje czasy dodadzą inni, ktoś, kto wejdzie tam szukając informacji, będzie miał jasny ogląd sytuacji.

Mam do Was prośbę. Pierwszy raz o tym projekcie mówimy tutaj, na forum. Nie komunikujemy go jeszcze w newsie, bo najpierw chcemy poznać Wasze zdanie - czy chcecie, byśmy jeszcze coś w tym projekcie dodali? Zmienili? On w tej chwili jest taki, jakim go sobie wymyśliliśmy. Ale jeśli wskażecie ważną funkcjonalność, której oczekujecie, to ją dodamy. Pamiętajcie - to dopiero beta.

Aha, żeby było jasne: nie czekamy na odpowiedzi w rodzaju: "Nie będę korzystał". Jak ktoś nie będzie korzystał, to wiadomo, że nie ma o czym rozmawiać :-). Czekamy na to, żeby ci, którzy uważają, że jest to przydatne, wypowiedzieli się na temat tego, co możemy w tym mechanizmie usprawnić, co dodać.

Pamiętajcie, efekt końcowy będzie też taki, że na kartach produktów w sklepie mogą się pojawić informacje dot. tego, czy dana gra jest krótka, czy średnia, czy długa - skorzystamy na tym wszyscy. Wy też.

Dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może dla szpanu podawać fałszywe czasy? Np. ktoś wstawi tam jakiś czas na przejście danej gry, a jakiś inny ktoś wstawi czas trochę lepszy żeby mieć satysfakcję...

A tak ogólnie to nie ma Grand Theft Auto San Andreas. Chciałem wstawić czas z mojej setki, ale akurat tej części GTA nie ma w spisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:17, deif33 napisał:

Jest już podobna strona tylko, że w języku angielskim - http://howlongtobeat.com/


No tak, ale jak na nią patrzę, to widzę, że my będziemy mieli dużą przewagę. W zasadzie - dwie.

1) Nasi redaktorzy będą tam uzupełniali czas, jaki zajęło im przejście recenzowanej gry (często jeszcze przed premierą!).
2) Nasza społeczność, czyli Wy, jesteście więksi, niż oni, a czasgry.gram.pl będzie częścią gram.pl. Czyli więcej osób będzie dodawało te czasy u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ciekawa inicjatywa. Zawsze można z ciekawości czy dla czystej statystyki posprawdzać ile komu zajęło przejście danej gry. Dodam parę swoich wyników by wspomóc akcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Przydałaby się opcja przy dodawaniu własnego czasu "Zdobycie wszystkich achievów/trophies".

2. Przy wyborze stron da się aktualnie wybrać tą, na której danej jesteśmy co trochę myli.

Pomysł ciekawy, zobaczymy jak się dalej rozwinie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:24, Kwasu93 napisał:

> Ciekawy pomysł :)
>
> EDIT: M<ożna jeszcze dodać multi.

Że jak?

Ile czasu zajęło ci przejście multiplayer''a? :D

Coś bardziej w stylu - na ile czasu multi nas wciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na pewno ciekawy i warty uwagi. Tylko czasem nie ma jak sprawdzić, ile czasu zajęło przejście gry. Xfire liczy czas od odpalenia gry, a więc liczy się również czas wczytania do menu gry. Niektóre produkcje mają liczniki czasu, ale powiedzmy że te czasy będą przybliżone. Pomysł całkiem fajny, tylko że nadal pozostanie w sferze pewnego rodzaju gadżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dodałem Residenta 5, totalnie uogólniony czas gry. Ale opcja fajna, można by było zrobić kategorie jak: najdłużej przechodzone, najkrócej, najbardziej popularne wśród gramowiczów i tak dalej. Takie okno początkowe, coś jak mamy w statystykach na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nasza społeczność jest większa, a tamta strona nie jest zbyt popularna.
Moglibyście dorzucić możliwość sortowania gier od największego czasu do najmniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka ma problemów trochę, ot, Wiedźmina nie znajduje, jak wpiszę "sam max" to Sam & Maxa też nie znajdzie ;) I brakuje trochę tytułów w bazie, choćby serii MDK ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:25, Nikodem95 napisał:

Coś bardziej w stylu - na ile czasu multi nas wciągnęło.


Nie gram w multi. Czyli wystawiam 0? ;> P Ale na poważnie pomysł jest dobry. Nie będę przecież grał w coś, czego nie będę miał czasu dokończyć.

EDIT: MW2 - 2h - tyle grałem, zanim se odpuściłem. Jedyny zanotowany wynik na razie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować