Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii – Deus Ex, Deus Ex, Deus Ex...

47 postów w tym temacie

Adam Berlik

Deus Ex: Bunt Ludzkości, gdyby mogło, z pewnością zajęłoby wszystkie trzy miejsca na podium. Nowa odsłona kultowego cyklu musi jednak zadowolić się jedną, ale za to pierwszą pozycją na liście i zrzuceniem z tronu dotychczasowego lidera, Zumba Fitness: Join the Party.

Przeczytaj cały tekst "Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii – Deus Ex, Deus Ex, Deus Ex..." na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>57+31+13=101 Nowy Deus jest taki wspaniały że samą swoją osomowatością łamie zasady matematyki :P

hehee.
Co do tej gry to ja chyba się na nią skuszę.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 12:18, Michl napisał:

57+31+13=101 Nowy Deus jest taki wspaniały że samą swoją osomowatością łamie zasady
matematyki :P

Ale to przez uproszczenie rozgrywki tak wychodzi - czyt. zaokrąglenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 12:03, Maciej2801 napisał:

A Wiedźmina II nie ma


A czemu miałby być? Miał swoje 5 minut, narobił nieco szumu, a teraz już o nim gracze (zachodni) zapomnieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 12:42, Tenebrael napisał:

A czemu miałby być? Miał swoje 5 minut, narobił nieco szumu, a teraz już o nim gracze
(zachodni) zapomnieli.


Lepszy dowcip jest taki, że nadal jak widać nie zapomnieli o DN:F, który został zrównany przez większość z ziemią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC 13 % , na konsole 87 % .
Teraz wszyscy malkontenci wiedzą dlaczego rynek gier PC prawie wszyscy producenci mają na drugim planie . To że w Polsce niektórym się to nie podoba to oni mają gdzieś . A jaki to odsetek sprzedaży w naszym kraju jest w skali globalnej ? Presję na producentach gier wywiera się portfelem . Póki gry na konsole mają kilkukrotnie lepszą sprzedaż od gier PC , póty to one będą oczkiem w głowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 12:54, fenix00 napisał:

Na PC 13 % , na konsole 87 % .


Samej sprzedaży pudełkowej i tylko w jednym kraju.... Ciekawe jak te procenty wyglądają globalnie i po doliczeniu dystrybucji cyfrowej. Zresztą procenty procentami, ale są bezwartościowe jak długo nie mamy podanych liczbowo wyników sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest natomiast to, że największym powodzeniem cieszy się wersja na Xboksa 360 (57 procent), a tuż za nią plasuje się edycja na PlayStation 3 z 31 procentami. Natomiast wydanie PC nabyło 13 procent graczy.

I pomyśleć, że od momentu ogłoszenia prac nad tym tytułem nie było nawet pewne czy wersje konsolowe powstaną :) Na szczęscie w Square Enix nie pracują matoły, więc głosy hejterskiej mniejszości i betonu zlano sikiem prostym, co teraz procentuje.

A i samej grze multiplatformowość nie zaszkodziła. Koledzy zachwyceni, namawiają na kupno twierdząc, ze przewyższa nawet kultową pierwszą część. Ciężko tym namowom nie ulec, ale jednak dam radę i ten tytuł kupię ciut później. Lupno jest w każdym razie pewne - dawno nie słyszałem tak zgodnych głosów zachwytu recenzentów i graczy :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 13:21, Lordpilot napisał:

I pomyśleć, że od momentu ogłoszenia prac nad tym tytułem nie było nawet pewne czy wersje
konsolowe powstaną :) Na szczęscie w Square Enix nie pracują matoły, więc głosy hejterskiej
mniejszości i betonu zlano sikiem prostym, co teraz procentuje.

No tak, dane procentowe tylko z Wielkiej Brytanii i tylko ze sprzedaży pudełkowej (kompletnie pomijając dystrybucję cyfrową) mówią wszystko... xD Ciekaw jestem, jak ma się sytuacja w Niemczech albo w Rosji, czy innej Korei ;> Tak czy inaczej, mamy tu do czynienia z podobną sytuacją jak z Bad Company 2, gdzie domorośli konsolowi analitycy wyliczali, jak to gra na PC się słabo sprzeda i że nie warto już robić FPS'ów na tę platformę... ;)

Dnia 30.08.2011 o 13:21, Lordpilot napisał:

A i samej grze multiplatformowość nie zaszkodziła. Koledzy zachwyceni, namawiają na kupno
twierdząc, ze przewyższa nawet kultową pierwszą część. Ciężko tym namowom nie ulec, ale
jednak dam radę i ten tytuł kupię ciut później. Lupno jest w każdym razie pewne - dawno
nie słyszałem tak zgodnych głosów zachwytu recenzentów i graczy :)

Ja też mam zamiar kupić, ale najpierw chcę sobie odświeżyć jedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 13:16, Zgreed66 napisał:

I z tego powodu, nie moze sie nikomu podobać?


Proszę nie imputować mi tego czego nie powiedziałem.
Z reszta sam kupiłem EK DN:F.

Chodziło mi o to, że W2 miał dobre oceny i zarówno recenzentów jak i graczy, i już o nim zapominają, a DN:F tak zmiażdżony krytyką sprzedaje się dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam: skoro w dystrybucji cyforwej wszystko się tak fajnie sprzedaje (i pewnie jeszcze w większej ilości niż na konsolach), to czemu prawie nikt nie podaje danych sprzedaży? W końcu to kwestia kilku kliknięć, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 13:33, Phobos_s napisał:

Chodziło mi o to, że W2 miał dobre oceny i zarówno recenzentów jak i graczy, i już o
nim zapominają, a DN:F tak zmiażdżony krytyką sprzedaje się dalej.

Eee? Po pierwsze Duke to jedna z najsłynniejszych i najbardziej kultowych marek. Po drugie wyszedł aż na 3 platformy a nie na jedną. Po trzecie to FPS, a ten gatunej jest teraz zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej dochodowy, więc nawet największe crapy jak Sniper, Far Cry 2, czy Homefront dobrze się sprzedają (chociaż są wyjątki jak np. Bulletstorm).
Chcesz porównywać Wieśka 2 z innymi tytułami? To porównuj go do innych RPG''ów. O mega hype''owanym DA II już prawie wszyscy zapomnieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 13:33, Phobos_s napisał:

Chodziło mi o to, że W2 miał dobre oceny i zarówno recenzentów jak i graczy, i już o
nim zapominają, a DN:F tak zmiażdżony krytyką sprzedaje się dalej.


A klopsiate Call of Duty sprzedaje sie w +20mln egzemplarzy, jakby to kiedykolwiek miało znaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 13:41, Zgreed66 napisał:

A klopsiate Call of Duty sprzedaje sie w +20mln egzemplarzy, jakby to kiedykolwiek miało
znaczenie...


Wiesz, jest rzesza takich co im się w kółko to samo sprzedaje a oni nadal krzyczą, że chcą jeszcze. Za ludźmi nie dojdziesz o co im chodzi.
Dlatego powiedziałem, że to zabawne jak się rynek kształtuje.

@ zermithon

Ale mi tu nie chodzi o gatunek. DA2 też było przez graczy zjechane jak DN:F.
A jak tak chcesz stawiać sprawę to od razu można powiedzieć, że RPG się szybko przestaje sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 13:35, Henrar napisał:

Ja się pytam: skoro w dystrybucji cyforwej wszystko się tak fajnie sprzedaje (i pewnie
jeszcze w większej ilości niż na konsolach), to czemu prawie nikt nie podaje danych sprzedaży?
W końcu to kwestia kilku kliknięć, co nie?

Ktoś z Valve, może nawet sam Gabe stwierdził kiedyś, że podawanie ilości sprzedanych gier na Steam nie ma większego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować