Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Składamy komputer do The Elder Scrolls V: Skyrim. Sprawdź czy Ci pójdzie!

97 postów w tym temacie

gram.pl

Nasz redaktor podjął się nie lada zadania: złożyć propozycję komputera, który składamy w dość cięzkich czasach. Jak sam przyznał - podwyżki cisną ze wszech stron. Każda część jest droższa o przynajmniej paredziesiąt złotych. Czego się jednak nie robi dla The Elder Scrolls V: Skyrim.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Składamy komputer do The Elder Scrolls V: Skyrim. Sprawdź czy Ci pójdzie!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły tekst, chociaż osobiście w miejsce procesora wrzuciłbym PII 955 (20-30zł więcej), a różnica spora, i w miejsce karty osobiście wybrałbym GTX260 216.

PS.: Sporo literówek w dziale karty graficznej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zalecane wymagania, można było kupić już 3 - 4 lata temu. Były w tedy quady, które nie były popularne ze względu na ich 4 jajka. Teraz ludzie się biją w pierś, kiedy mają swoje cudowne Core2Duo. Teraz one ssają a Quady idą w górę jak nigdy, choć ich wykorzystanie i tak nie jest w 100 % w tych czasach. Może, za kolejne trzy lata ? :) Ja mam już swojego długo i Skyrim powinien hulać jak ta lala :) Nic nie muszę kupować, bo człowiek pomyślał już dużo wcześniej :) Tylko dysk bym sobie kupił na szybszy bo mój WD już jest stary i wysłużony, nie nadąża z wczytywaniem i robi lagi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4ny4 dzięki! Poprawione.
Vegost Core 2 duo niestety były popularne przez długi czas, a przez to wiele komputerów nie daje teraz rady. Z drugiej strony nikt nie przewidział, ze w ciągu 3 lat tak się dynamicznie wszystko rozwinie i gry zaczną wykorzystywać już wszystkie rdzenie. Poza tym karty graficzne też były gorsze. Miały po 128, 256 pamięci RAM, nie wspominając już o braku Pixel Shaderów i teselacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie mam się o co martwić, na razie, po zmianie sprzętu wszystko mi hula na maxa / Crysis 2 DX11 i tekstury wysokiej rozdzielczości, Metro 2033 DX11, Deus Ex HR DX11 /, więc i Skyrima odpale na ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer mam wmiare OK ciekawe czy na wysokich detalach mi pójdzie. We well see...

P.S.
Powiedzcie mi gdze jest jakiś test wydajności itp..., rozumiem że narazie składacie zestaw na którym będziecie gre testować, chyba że moja przegladarka coś źle wyświetla :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 11:50, Willow napisał:

Vegost Core 2 duo niestety były popularne przez długi czas, a przez to wiele komputerów
nie daje teraz rady. Z drugiej strony nikt nie przewidział, ze w ciągu 3 lat tak się
dynamicznie wszystko rozwinie i gry zaczną wykorzystywać już wszystkie rdzenie. Poza
tym karty graficzne też były gorsze. Miały po 128, 256 pamięci RAM, nie wspominając już
o braku Pixel Shaderów i teselacji.


To prawda, długo producenci gier kazali nam czekać aż ich gry zaczną w końcu wykorzystywać quady do osiągania większej wydajności. Lecz, ten kto był uparty 3 lata temu, teraz nie musi zmieniać procesora. Powiem, że sam byłem za Core2Duo bo po pierwsze były one tańsze a po drugie lepiej były wykorzystywane w grach. Ja niestety potrzebowałem o wiele więcej bo przerabiam filmy i to prawie zawsze w 1920x1080 więc mocy potrzebowałem. Teraz się z tego ciesze, dałem dużo kasy w tedy za niego bo około 800 zł, ale teraz wszystko się zwraca. Grafika w tedy aż tak zła też nie była.. Bo były karty z 512 mb a potem po roku czasu kupiłem bodajże GTS 1 GB. Teraz to już praktycznie dziadki, ale jak widać Skyrim pójdzie i na takim :) Oczywiście trzeba liczyć na dobrą optymalizację bo inaczej i mój staruszek się schowa ze wstydu.

@Edit: A nie pasował by do tego zestawu droższy o 20 zł SeaSonic 500 W ? Myślę, że idealnie pasuje do ciężkiego stresu komputera. Mamy gwarancję, że komp się nie wyłączy :) Co prawda dopłacamy a miało być taniej, ale cóż :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ta karta graficzna? To, że ma 1GB ramu nie znaczy, że sobie poradzi. Sorry ale tak zwana średnia półka(wszystkie HD 66xx czy GTX 250) to szmelc dobry do oglądania filmów a nie do grania. Nawet jeśli poradzi sobie dzisiaj to za pół roku zaczną się problemy z graniem. Już lepiej dołożyć 200 czy 300 zł i kupić GTXa 460. Wiem co mówię, bo na początku swojej przygody z kompami kupowałem właśnie taką średnią półkę(gf 5600, 6600) i co pół roku szlag mnie trafiał bo nowe gry ledwo się odpalały. Na szczęście poszedłem po rozum do głowy.
Jeśli ktoś naprawdę chce kartę do grania to tylko te lepsze, choć niekoniecznie najnowsze modele czyli gtx460/560+ lub ATI 5850/6850+. Niestety cena tego Gigsa mówi sama za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mój c2d tak "ssie" po oc na 4.0 e jeszcze nic nie położyło mojego emerytowanego już kompa =)
Nawet w2 poleciał na ultra [tylko bez ubbersamplingu] płynnie.
Zastój technologiczny sprawił, że nie zmieniam kompa bo nie muszę - zarówno w skyrima jak i nowego batmana + ładnych kilka kolejnych premier [diablo 3 np] sobie zagram bez zgrzytów na full pod moim XPkiem [którego tez nie zmieniam na win7 bo nie ma sensu, mój gtx260 tak czy tak nie obsłuży dx 11, do zmiany całego kompa w okolicach przyszłego roku bezsensem jest cokolwiek tu mieszać, jest dobrze jak jest]

Jednocześnie mam dostęp do ubber maszyny za grubo ponad 6 kafli i czasem sobie na niej grywam dla porównania, muszę stwierdzić ze smutkiem, ze jednak dobre90% gier pod dx11 to tylko sztuczne twory które i tak wyglądają niemal identycznie jak na moim dziadku, do czasu wydania nowych konsol zmiana dobrze działającego 2-4 letniego kompa czy to na c2d ocowanym koło 40+ czy to na quadach kręconych najmniej na 3.0+ nie ma sensu najmniejszego [o ile w tym kompie jest jakaś znośna karta graficzna, coś w okolicach 8800 do gtxa 280]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dyskiem to żeś pan trochę przesadził. WD Green 500GB za prawie 300 zł? Ja za WD 640GB Green jakiś rok temu zapłaciłem 220 zł...
Skąd taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waaazuuup dlatego napisałem, że do wyboru :) GTXa 460 też rekomendowałem. Sirufok - dyski ostatnio BARDZO podrożały. Nie wiadomo czy z powodu kursu dolara czy może słabej dostępności materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja przez ostatnie cztery lata grałem na Radku 4870 512 i dosyć słabym procku ale nie miałem większych problemów z nowymi grami, ba, przez ostatni rok grałem w FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 12:01, sirufok napisał:

Z dyskiem to żeś pan trochę przesadził. WD Green 500GB za prawie 300 zł? Ja za WD 640GB
Green jakiś rok temu zapłaciłem 220 zł...
Skąd taka cena?

Fabryki wszystkich producentów dysków twardych w Tajlandii zostały zalane. Do marca mają osiągnąć ponownie 100% możliwości produkcyjnych. Stąd takie ceny.
http://pclab.pl/news47612.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 12:01, Willow napisał:

Waaazuuup dlatego napisałem, że do wyboru :) GTXa 460 też rekomendowałem.


Tak wiem, ale polecanie tego Gigabajta jest nieco nie w porządku, bo jak napisałem, za jakieś 6 m-cy zaczną się schody(dosłownie, bo trzeba będzie zrezygnować z AA i innych poprawiaczy wyglądu :D). Miło by było gdybyś uprzedził, że nie tylko z EyeFinity będzie problem, ale prawdopodobnie także z DX11. Te słabe karty są dobre do DXów poprzedniej generacji ale z najnowszym raczej się nie poszaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 12:00, Pietro87 napisał:

Tak mój c2d tak "ssie" po oc na 4.0 e jeszcze nic nie położyło mojego emerytowanego już
kompa =)
Nawet w2 poleciał na ultra [tylko bez ubbersamplingu] płynnie.
Zastój technologiczny sprawił, że nie zmieniam kompa bo nie muszę - zarówno w skyrima
jak i nowego batmana + ładnych kilka kolejnych premier [diablo 3 np] sobie zagram bez
zgrzytów na full pod moim XPkiem [którego tez nie zmieniam na win7 bo nie ma sensu, mój
gtx260 tak czy tak nie obsłuży dx 11, do zmiany całego kompa w okolicach przyszłego roku
bezsensem jest cokolwiek tu mieszać, jest dobrze jak jest]


Kupiłeś Core2Duo z wyższej półki ? Albo pewnie zaopatrzyłeś się w model specjalny do kręcenia ? :) Miałem na myśli raczej procesory nie kręcone i raczej dla osób ze szczuplejszym portfelem. Ja sam mam budżetowego Quada i bez kręcenia dobrze mi to wszystko chodzi. W końcu będziesz musiał przejść na Win7 bo producenci już nie chcą robić pod dx9... Sam lubię xp, ale siedzie już na win 7 i spadku w fpsach nie widzę jakoś specjalnie dużego a grałem w nowości. Sam mam tylko DX10 :P Nie możesz ani zagrać w BF3 ani w inną nową a będzie cie pewnie interesowała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować