Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Elder Scrolls V: Skyrim – porównanie jakości grafiki

37 postów w tym temacie

Adam Berlik

Jeden z użytkowników serwisu YouTube opublikował krótki, acz treściwy materiał wideo porówujący grafikę w The Elder Scrolls V: Skyrim na platformach PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Która edycja wygląda najlepiej?

Przeczytaj cały tekst "The Elder Scrolls V: Skyrim – porównanie jakości grafiki " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję że wersja PC ma najlepszą grafikę ale wg mnie grafika z PS3 wygląda najlepiej bo te półcienie, rozmycia i niedoróbki tworzą fajny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest to zadziwiające, ale xbox wypada najlepiej. Zapewne jest to kwestia samego kadru, niemniej ps3 jest zbyt rozmyte i pozbawione tych najdrobniejszych szczegółów (łańcuch?!), natomiast wersja pc jest moim zdaniem po prostu zbyt ostra i nieco zabija klimat TESa. Rzecz jasna ilość szczegółów na pc pozostaje niedościgniona.
Cienie na X-ie też są moim zdaniem najwierniejsze rzeczywistym.
xbox>pc>ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC oczywiście najładniej wygląda, głównie za sprawą rozdzielczości FullHD, której konsole nie mają. Najsłabiej wypada wersja na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między Xboxem a PC różnica jest raczej mała (ja oglądając ten filmik przy rozdzielczości 480 nie mogłem się dopatrzeć prawie żadnych zmian), ale z PS3 jest już wyraźnie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się lepiej podkręconej graficznie wersji na PC, aczkolwiek faktycznie wygląda jak zawsze najlepiej. Natomiast między Xksem a PS3 ... np. tekstury na kamieniach są znacznie bardziej szczegółowe na Xboxie, ale za to cienie na PS3 są bardziej szczegółowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC oczywiście najlepiej jak zawsze co nie jest zaskoczeniem. A w ruchu różnice są zawsze bardziej widoczne niż na screenach bądź filmikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xbox i PC wyglądają dość podobnie chociaż na PC widać że dalsze plany są bardziej szczegółowe i jest na nich więcej detali np drzewa.
Ciekawe że na PC są poruszające się dynamiczne cienie w scenie ze szkieletem w klatce a na pozostałych cień praktycznie się nie porusza, szczególnie na PS3 wygląda jakby był całkowicie statyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby widzieć różnicę to trzeba to oglądać na ekranie 1920x1080 i dać YouTube na 1080p, ja oglądając to z bliska na 32" widzę kolosalną przewagę wersji na PC nad xbox360/ps3, a z konsol minimalnie lepsza ta na x''a.
trzeba jeszcze pamiętać że YouTube ma niski bitrate przy każdej jakości, więc na prawdę to wygląda jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC wypada zdecydowanie najlepiej, ale odpalcie na 1080p ten fragment z tym małym wodospadem. Tam PC miażdży i Xboxa i PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 najgorzej obraz pozbawiony praktycznie szczegółów na xbox 360 znacznie lepiej a na Pc najlepiej. Największą różnice widać na porównaniu krajobrazu na PS3 okropnie nie ma trawy i szczegółów na xboxie lepiej ale niema wciąż trawy dopiero na PC trawa się pojawia.

Ps: oglądanie tego filmu w rozdzielczości niższej niż 1080p i nie na pełnym ekranie mija się po prostu z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja na xboxa nie jest równa wersji na xboxa. :) Betsheda się "postarała" i jeśli właściciel konsoli wpadnie na pomysł, aby grę zainstalować na dysku twardym urządzenia to... otrzyma w nagrodę tekstury gorszej jakości. :) Źródło: http://www.cdaction.pl/news-23401/the-elder-scrolls-v-skyrim---blisko-250-tysiecy-sprzedanych-egzemplarzy-na-pc-tak-twierdzi-steam.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 18:49, Wojman napisał:

Wersja na xboxa nie jest równa wersji na xboxa. :) Betsheda się "postarała" i jeśli właściciel
konsoli wpadnie na pomysł, aby grę zainstalować na dysku twardym urządzenia to... otrzyma
w nagrodę tekstury gorszej jakości. :) Źródło: http://www.cdaction.pl/news-23401/the-elder-scrolls-v-skyrim---blisko-250-tysiecy-sprzedanych-egzemplarzy-na-pc-tak-twierdzi-steam.html



W tej chwili tylko pc ma właczoną grę 245,950 osób więc sprzedaż świetna ciekawe jak wersja na konsole , szkoda że ja sam swoją kopie będę miał z opóźnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na PC na ultra i na x360 i obiektywnie stwierdzam, że na PC gra wygląda dużo ładniej. Co nie zmienia faktu, że i tak wolę grać na konsoli, bo jest wygodniej. Jak się człowiek raz położy, to potem trudno przestawić się z powrotem do siedzenia x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni w werjsi na PC dorzucić postprocesy i zagrać bardziej światłem, bo faktycznie jest przeostrzona i taka "pusta" ta gra. Sama geometria pokryta teksturami, często mapowanie obiektów pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że Skyrim wygląda tylko trochę ładniej od Obliviona. Wszystko ustawione na maksa i wodotrysków nie ma. Ale dla mnie to najważniejsze nie jest. Liczy się, że gra jest miodna i to bardzo. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cienie na PC moim zdaniem zrobili za ostre... Oczywiście rozdzielczość tekstur i distant LOD na PC lepsze, ale z tymi cieniami coś im chyba nie poszło... mam nadzieję, że można je odrobinę rozmyć w .ini. (byle nie za bardzo, bo na X360 znowu przegięli z rozmyciem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować