Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed Revelations - recenzja

56 postów w tym temacie

Nie rozumiem tak wysokiej oceny tej gry, która zasługuje najwyżej na 8,5. "Rewelacyjny poziom z poprzedniej części" - słucham? W sensie denny poziom walki, która stała się do bólu łatwa i beznadziejnie prosta? "Fabuła podzielona na trzech bohaterów" - w dalszym ciągu jest to Ezio, którym gramy PO RAZ KOLEJNY. Błagam, ile można odgrzewać ten sam kotlet? "Wciągające wątki w głównym scenariuszu" - czyli, że co? Znowu Ezio zarywa do jakieś panny, znowu ratuje świat, bo nikt inny nie jest w stanie sobie poradzić? "Rozbudowany, ale nie zmieniony tryb multi" - czyli to samo, ze zmianami, które mogły być spokojnie już przy Brotherhoodzie. Ach, no tak, zapomniałem. Nie ma to jak wyzyskiwanie klientów, prawda? "Ezio jest do twarzy ze szpakowatą brodą" - i okropną twarzą, która chyba grafikom nie wyszła?...
Ta ogólnoświatowa podnieta Revelations jest co najmniej dziwna i smutna, bo pokazuje, że można zrobić byle co, a wszyscy będą się tym zachwycać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, na GoLu taka sama ocena... ależ w końcówce roku obrodziło hitami! Skyrim, Arkham City, Revelations, Modern Warfare 3, Battlefield 3... Dla graczy, przynajmniej dla mnie to miks idealny, same najlepsze gry z samych najlepszych możliwych gatunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 18:32, Sipso2008 napisał:

Ej ej... Ezio, nie Ezzio. Kardynalny błąd!!!


Zafiksowałem się, nie mam pojęcia czemu, ale zafiksowałem na sztywno, wszędzie z błędem...
Już poprawiłem, ostatnio gram w kilka gier symultanicznie i najwyraźniej mózg mi się sypie od tego, jak Desmondowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także ukonczyłem grę i jest po prostu.. nudna. Po moim zdaniem najlepszym Assassin''s Creed: Brotherhood najbardziej rozbudowanym itp. tu dostajemy wszystko takie niemrawe i tak na prawdę nic nowego. Ani też grafika nie polepszona, muzyka gorsza od tej z Brotherhood. Dobra gra.. na przejście i odłożenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 18:46, bakier12 napisał:

A jeszcze jedno: czy mi się wydaje, czy nie ma w tekście wzmianki o walce? Jestem ciekawy
jak wyszła i czy cokolwiek w tym temacie zmieniono.

Napisałem specjalnie o nowych zabawkach. Jeśli idzie o resztę, nie widzę wielkich zmian w stosunku do ACB.

@ Kreek - dokładnie tak samo. Dodane nowe elementy i jazdy fabularne równoważą jak dla mnie fakt, że tym razem mamy mniejszy skok jakościowy niż był pomiędzy AC II i ACB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Najwięcej czasu Desmond poświęca wspomnieniom Ezio Auditore da Firenze. Wszystko koncentruje się na wyprawie szpakowatego już włoskiego Asasyna do Misraty i wynikającej z dokonanych tam odkryć wyprawy do Istambułu."

Nie Misraty - Masjafu. I nie Istambuł - w grze to Konstantynopol. Albo, na upartego, Stambuł.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do Ciebie Lucas: w swoich krótkim komentarzu pod recenzją napisałeś, że jednak wolałbyś na spokojnie pograć w AC na konsoli Sony, a nie X360. Mógłbym wiedzieć co wpływa na takie zdanie :) ? Pytam z czystej ciekawości, nie chciałbym tutaj zaczynać żadnych debat typu ''a xbox jest gorszy, a ps3 jest lepsze''. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 18:36, bakier12 napisał:

Kurczę, na GoLu taka sama ocena... ależ w końcówce roku obrodziło hitami! Skyrim, Arkham
City, Revelations, Modern Warfare 3, Battlefield 3... Dla graczy, przynajmniej dla mnie
to miks idealny, same najlepsze gry z samych najlepszych możliwych gatunków.


Wykreśl z tej listy MW 3 - dla mnie osobiście widząc tą grę u przyjaciela , multi , kampanie miałem deja vu z MW 2 ( grafika zmieniła się w jakimkolwiek stopniu ??? )

Odnośnie AC - a system walki , poziom trudności jaki jest? Może więcej szczegółów pan autor przedstawi ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 18:54, Hempq napisał:

Mam takie pytanie do Ciebie Lucas: w swoich krótkim komentarzu pod recenzją napisałeś,
że jednak wolałbyś na spokojnie pograć w AC na konsoli Sony, a nie X360. Mógłbym wiedzieć
co wpływa na takie zdanie :) ? Pytam z czystej ciekawości, nie chciałbym tutaj zaczynać
żadnych debat typu ''a xbox jest gorszy, a ps3 jest lepsze''. Pozdrawiam

X360 miałem dawno temu, teraz jedynie grywam dorywczo, gdy recenzuję coś na debugowej konsoli. PS3 mam własne i po prostu jestem już bardziej przyzwyczajony do pada od tej konsoli. Nic poza tym.

@Neleron - Jak napisałem, mechanika nie jest specjalnie zmieniona w stosunku do ACB. A poziom trudności jest podany w ramce z oceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Literówki i drobne potknięcia:
- tę, nie te (druga linijka głównego tekstu pod trailerem)
- się zamiast sie w drugiej linijce nad screenem pod trailerem
- brak przecinka przed "w których" (nad screenem z Altairem, 4 linijka)
- Niemożliwe! Wierzę sygnałową?! Pod screenem z Altairem, przedostatnia linijka pierwszego akapitu. Wstyd, Lucas, wstyd ;P
- Pod tym samym screenem, drugi akapit, 3 linijka - ograniczona zamiast ograniczoną
- 2 linijki niżej - zakupy zamiast zakupu


Z samą recenzją się zgadzam, jest to bardzo dobra gra.
Co prawda ukończyłem na razie tylko 2 sekwencje, ale świetnie się "traci" czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 18:28, skyline20 napisał:

Nie rozumiem tak wysokiej oceny tej gry, która zasługuje najwyżej na 8,5. "Rewelacyjny
poziom z poprzedniej części" - słucham? W sensie denny poziom walki, która stała się
do bólu łatwa i beznadziejnie prosta?

I bardzo, bardzo, bardzo, bardzo efektowna. Takich animacji nie w żadne innej grze.

Dnia 14.11.2011 o 18:28, skyline20 napisał:

"Fabuła podzielona na trzech bohaterów" - w dalszym
ciągu jest to Ezio, którym gramy PO RAZ KOLEJNY. Błagam, ile można odgrzewać ten sam
kotlet? "Wciągające wątki w głównym scenariuszu" - czyli, że co? Znowu Ezio zarywa do
jakieś panny, znowu ratuje świat, bo nikt inny nie jest w stanie sobie poradzić?

Nie, Ezio tym razem nie zarywa do panny, tylko do swojej przyszłej małżonki. Ratowania świata, a dokładniej Konstantynopola/Istambułu jest tu wątkiem bardzo pobocznym z punktu widzenia fabularnego. Hm, moment, ogarniasz w ogóle cokolwiek na temat Revelations? Masz wiedzę w tym temacie? Huh?

Dnia 14.11.2011 o 18:28, skyline20 napisał:

"Rozbudowany,
ale nie zmieniony tryb multi" - czyli to samo, ze zmianami, które mogły być spokojnie
już przy Brotherhoodzie. Ach, no tak, zapomniałem. Nie ma to jak wyzyskiwanie klientów,
prawda? "Ezio jest do twarzy ze szpakowatą brodą" - i okropną twarzą, która chyba
grafikom nie wyszła?...

Na tej zasadzie to, co będzie w Diablo III równie dobrze mogłoby być w Diablo I. Co za wyzysk klientów przez Blizzarda! Nie wiem też co masz do twarzy Ezio, wygląda naturalnie.

Dnia 14.11.2011 o 18:28, skyline20 napisał:

Ta ogólnoświatowa podnieta Revelations jest co najmniej dziwna i smutna, bo pokazuje,
że można zrobić byle co, a wszyscy będą się tym zachwycać.

Przykro mi w imieniu Ubisoftu - po tym jak widzę, ile pracy włożyli w Revelations na gameplayach - że potem randomowi ludzie piszą, nie widząc gry na oczy, że to byle co. Po prostu przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie to już na PC bo się wścieknę, ogarnąłem Brotherhood które było dosyć nudne tylko dlatego, żeby przygotować się na nową część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skyline a Ty szukasz problemów tam gdzie ich nie ma. To, ze Tobie poprzednia cześć nie przypadła do gustu nie znaczy, ze jest zła.Nie podobał system walki?Mii i wielu innym się podobał - czyli co? jestesmy nieudolni i glupi? wkurza Cie ten sam bohater? Dzieki temu odbiorca bardziej sie do postaci przywiązuje, jakos przy Gothicach nikt nie narzekał gdy w 3 częsciach ciągle byl ten sam bezimienny. Az szkoda dalej pisać bo poprostu BEZSENSU narzekasz. Każdy PODNIECA sie tym co preferuje, gdyby AC byl zly to po pierwszej czesci by nie szli tą samą scieżką, a gra nie mialaby wielu fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Poziom trudności: średni"?

WTF?!
Do tej pory każdy AC nadawał się co najwyżej na niski, a ten jest średni? To jakiś błąd czy zwiększyli poziom trudności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować