Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wideowrażenia z Assassin`s Creed Revelations

26 postów w tym temacie

Krzysiek Ogrodnik

Chowaniec, gigantyczny fan serii Assassin's Creed, i Knicz, wielbiciel dobrych gier (duh!), dyskutują o najnowszej odsłonie serii. Czy im się podoba? Czy satysfakcjonują ich zmiany? Przekonajcie się oglądając materiał filmowy.

Przeczytaj cały tekst "Wideowrażenia z Assassin's Creed Revelations" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenie się w dużej mierze są podobne ale jest kilka różnic o ile obrona kryjówki jest kiepskim elementem gry z tym się zgodzę to nieprawdą jest, że nie możemy zniszczyć taranu czy wierzy przez ostrzał artyleryjski ponieważ on nie trafia w cel, bzdura u mnie trafia.
Co do nowości to bomby są i tyle o nich mogę powiedzieć, jak ktoś lubi to się w nie bawi, nie dla mnie. Dalej Hak jest ok i jego wprowadzanie to był dobry pomysł.
Po tej części nie należało mieć po prostu wygórowanych oczekiwać jest to po prostu kolejna cześć, prawie to samo co Brotherhood tylko inna historia i miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to widoewrażenia znacznie lepiej wychodzą Mastermind''owi i Lucas''owi. IMO można było trochę zaczekać i zrobić kolejny odcinek "zaGRYwaMY". Wyszłoby znacznie lepiej ( co do samej gry i wrażeń prowadzących sięnie wypowiadam bo jeszcze w nowego asasyna nie grałem ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dykcja, głos! Zbyt dużo tego. Chaotycznie.
Przecież tak prosto zrobić sobie założenia, które mają ułatwić komunikację z użytkownikiem:
- przede wszystkim głos: wyraźnie z odpowiednią mocą, żeby nie było jak "z pudła"
- lepiej byłoby, gdybyście się nie pokazywali, a cały czas pokazywali rozgrywkę i dane fragmenty, o których wspominacie
- najpierw intro z kawałkiem gry i muzyki np. fragment zwiastuna (ale jak ono ma się zmieścić i ładnie współgrać, jak GRAM.pl wyświetla się przez 10 sek. - sic! Są lepsze rozwiązania - przez chwilę w rogu już samego filmiku przezroczysty napis/logotyp)
- następnie trochę o grze, wstępny opis
- zmiany w tej części w porównaniu do poprzedniej
- po kolei zmiany i wrażenia, najlepiej robiąc misję, a nie przedstawiając pocięte kawałki jakiegoś fragmentu
- co wam się ogólnie podoba
- podsumowanie

Według mnie tak to powinno wyglądać - z głową! Jakieś przerwy krótkie między tym wszystkim, ach... Podałem wszystko z głowy, a wystarczyłoby obejrzeć dobrą wideorecenzję, zauważyć pewne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbroja Pashy z tego co słyszałam lepiej chroni przed broniami palnymi i bombami... Zgadzam się z tym "wnikaniem" w dachy. Dziwna sprawa :P No i to wchodzenie po dachu w Masjafie :P Wyobrażałam sobie wspomnienia Desmond''a tak, że sterujemy w trzeciej osobie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to GRAM.pl, a nie pierwszy lepszy GramSajt czy blog.
A fatalizm niezbyt mi się podoba. Przynajmniej do tej sytuacji nie pasuje. Bo jest co poprawić, można poprawić i wypadałoby, tym bardziej jeżeli muszę oglądać migające logo GRAM.pl przez 10 sek. na początku filmiku, a potem zostaje opluty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 20:07, Grinczar napisał:

Z tego co pamiętam, to GRAM.pl, a nie pierwszy lepszy GramSajt czy blog.


No właśnie - to jest GRAM.pl. I wszystko na ten temat. ;)

PS "Czołówka" powstała za czasów CDP - co widać choćby po tym, że nie mają zaktualizowanego logotypu (ramka wciąż jest). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmujcie się się negatywnymi opiniami forumowiczów - wyszło naprawdę fajnie. TO NIE JEST WIDEORECENZJA, a wideowrażenia, ale do niektórych to chyba nie dociera.

Moja rada - jak opisujecie jakieś nowości, rzeczy in plus albo in minus, to pokazujcie je wszystkie w równolegle do opowiadania o nich.

Tak Wam zarzucają chaos w prezentacji - pewnie, najlepiej to usadzić by Was na jakimś krześle i kazać czytać z kartki wcześniej przygotowany tekst ^^

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 20:39, PinKee napisał:

Tak Wam zarzucają chaos w prezentacji - pewnie, najlepiej to usadzić by Was na jakimś
krześle


Przecież siedzą na krzesłach... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 20:56, Vojtas napisał:

Przecież siedzą na krzesłach... :|

No dobra, to na krzesłach bez obicia (sysysysysy) i broń Boże przy stole (bo wiadomo, że można sobie wygodnie rozłożyć na nim ręce) - może być? :P Albo jeszcze lepiej - na taboretach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach... Przecież!
Przepraszam, jak wideowrażenia, to róbcie byle jak. Można... Bo to wideowrażenia.
A jeżeli wideorecenzja, to siądźcie z kartką z przygotowanym tekstem, na drewnianym krześle. Koniecznie drewnianym, bo drewniane odzwierciedla brak chaosu.
Ma ktoś jeszcze jakieś "śmieszne" skrajności do dodania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 23:05, Grinczar napisał:

Przepraszam, jak wideowrażenia, to róbcie byle jak.
Można... Bo to wideowrażenia.

A gdzie masz byle jak? Najlepiej to krytykować, gorzej coś samemu zrobić. Przecież oni byli przygotowani, nie słyszałem postękiwań w stylu ''eeeeee'' czy ''yyyyyy'', więc nie rozumiem o co Ci chodzi. Mieli się nauczyć tekstu na pamięć?

Dnia 30.11.2011 o 23:05, Grinczar napisał:

A jeżeli wideorecenzja, to siądźcie z kartką z przygotowanym tekstem, na drewnianym krześle.

Recenzja jest równoznaczna z oceną przedmiotu recenzji, a we wrażeniach sobie możesz wymyślać cokolwiek, bo to w końcu wybitnie subiektywne wrażenia danej jednostki.

Dnia 30.11.2011 o 23:05, Grinczar napisał:

Ma ktoś jeszcze jakieś "śmieszne" skrajności do dodania?

A może ktoś inny ma jakieś uwagi malkontenta?

Tak a propos Twojego wcześniejszego postu - otóż NIC nie musisz, nie musisz oglądać 10 sekundowego pokazu logo Gram.pl, podobnie jak nie musisz być następnie opluwany - wystarczy zmienić stronę, na jaką wchodzisz, albo przynajmniej powstrzymać się od klikania w linki z wideowrażeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 18:56, Grinczar napisał:

Według mnie tak to powinno wyglądać - z głową! Jakieś przerwy krótkie między tym wszystkim,
ach... Podałem wszystko z głowy, a wystarczyłoby obejrzeć dobrą wideorecenzję, zauważyć
pewne rzeczy.

To w żadnym razie nie jest wideorecenzja, tylko luźna rozmowa o grze, która w jakiś sposób nas zainteresowała, więc o takiej schematyczności odcinków nie może być mowy. Pamiętaj - to inny materiał od oGRywAMy, czy wideorecenzji i nie chcemy go upodabniać do żadnego z nich.

Wady techniczne (na przykład głosy) wynikają w dużej mierze z warunków jakie mamy - gram niestety nie posiada własnego studia, musimy korzystać z sal konferencyjnych firmy, a jak pewnie wiesz, takie miejsca nigdy nie mają dobrej akustyki, ani też nie wyglądają fajnie.

Fragmenty filmu były dopasowane do wypowiedzi prócz chyba tylko wchodzenia na dach na początku gry - tego fragmentu faktycznie nie mieliśmy zgranego, a dorzucenie go oznaczałoby opóźnienie materiału o tydzień. Zdecydowaliśmy, że nie ma sensu, skoro pokazujemy dwa inne przykłady błędów.

Ogólnie - staramy się jak możemy, według nas mówimy konkretnie i z sensem, a feedback z wielu miejsc jest głównie pozytywny, więc będziemy to robić dalej. Miejmy też nadzieję, że coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 18:17, Maverick07 napisał:

Moje wrażenie się w dużej mierze są podobne ale jest kilka różnic o ile obrona kryjówki
jest kiepskim elementem gry z tym się zgodzę to nieprawdą jest, że nie możemy zniszczyć
taranu czy wierzy przez ostrzał artyleryjski ponieważ on nie trafia w cel, bzdura u mnie
trafia.


Ne twierdzę, że nie da się zniszczyć taranu. U mnie niestety najczęściej ostrzał w taran chybia (może dlatego, że strzelałem opcją najmocniejszą, na trzy kreski). W wojaków trafia, więc to raczej nie problem z moim celem. Ogólnie chodzi o to, ze ten element gry jest słabo zbalansowany - walka z żołnierzami jest banalnie łatwa, a taran, wieża, czy inna machina (zwłaszcza na późniejszym etapie gry) są ciężkie do zniszczenia.

Dnia 30.11.2011 o 18:17, Maverick07 napisał:

Po tej części nie należało mieć po prostu wygórowanych oczekiwać jest to po prostu kolejna
cześć, prawie to samo co Brotherhood tylko inna historia i miejsce.


Niektórych elementów, które lubiłem jest mniej niż w Brotherhood no i pojawiły się błędy, których wcześniej nie było - stąd mój zawód. Ale to wciąż bardzo dobra gra i miło spędziłem przy niej czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 12:22, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Wady techniczne (na przykład głosy) wynikają w dużej mierze z warunków jakie mamy - gram
niestety nie posiada własnego studia, musimy korzystać z sal konferencyjnych firmy, a
jak pewnie wiesz, takie miejsca nigdy nie mają dobrej akustyki, ani też nie wyglądają
fajnie.


Wychodzi też trochę brak czasu - zarówno Krzysiek jak i ja mamy bardzo dużo innych bieżących obowiązków, a przygotowanie nagrań z gry ilustrujących nasze przemyślenia tego czasu wymaga. Ale będziemy ciągle pracować nad poprawą jakości naszych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 12:45, Chowaniec napisał:

taran, wieża, czy inna machina (zwłaszcza na późniejszym etapie gry) są ciężkie do zniszczenia.

Wystarczy przytrzymać LT - wycelujesz wtedy.

Ogólnie niezbyt podoba mi się ten materiał - najpierw 15 minut marudzenia, a potem: "To bardzo dobra gra, 8, 8+" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza cześć ja w grach głupot nie kumam, co do granatów co chwile można z nich korzystać czesto stoi 4 gości jeden granat z tych mocnych i padają, tak samo ta zadyma dobry żut i nawet sie nie kapną kiedy i jak zginą, przypomina całkiem mocno momentami Prince of Persie tylko inna przygoda. Wypas 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować