Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare rozdaje bany za destabilizację ekonomii w SW: TOR

127 postów w tym temacie

Nie za bardzo rozumiem o co kaman ale jesli ktos idzie na obszar od 40 lvl jak ma tam z 10 to raczej twórcy powinni zadbać o to żeby tam od razu zginoł albo nie mógł tam iść. Z tego co pamiętam to chodzenie tam gdzie można nie jest niezgodne z regulaminem żadnej gry. BioWare postępuje bardzo dziwnie no ale przynajmniej ja mam na pewno jeden wydatek skreślony z mojej listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może niech lepiej zaplanują poziomy, zrobią jakąś bramę czy coś w tym stylu przez którą można dostać się na tą planetę tylko na odpowiednim poziomie itp. Banują graczy za to, że źle zaprojektowali rozgrywkę. Brawo. W każdym dobrze zrobionym MMO jest tak, że postać na niskim poziomie doświadczenia jest po prostu zbyt słaba aby przetrwać na jakiejś przynoszącej duże zyski "pro gamerom" mapie lub nie ma do niej w ogóle wstępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To brzmi kretyńsko. Kiedyś grałem w Lineage 2 i tam była taka wielgachna wieża. Poszedłem se tampoexpić, ale na wejściu był jakiś NPC, który powiedział, że lepiej poczekać aż się osiągnie wyższy level. Olałem to i rozwalił mnie pierwszy stwór w tej wieży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły fail BioWare - zamiast utrudnić dostęp do tych kontenerów, banuje graczy którzy grali w pełni uczciwie. Serio nie przewidzieli MMO-nolife maniaków, których przecież jest od groma w takich grach?

Śmieszne, czy nawet żałosne są natomiast komentarze łączące ten fail z ogólną jakością gry. Haters gonna hate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh...dlaczego nie mogli zastosować podejścia takiego jak w Eve Online?
Tam jak coś robisz i Ci się to udaje - to super :P jeśli inni gracze wkurzą się za to na Ciebie i zabiorą Ci wszystko...Twój problem :) tam ekonomia i świat sam się kontroluje, coś pięknego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasowy ban to nie ban na zawsze :) Z drugiej strony, nie mogą rozdawać bany za coś czego sami są winni. To trochę absurdalne i dziecinne podejście do problemu nadużywania głupoty twórców :) Tego typu miejsc jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedne z najbardziej idiotycznych banów jakie widziałem. W praktyce banują ludzi za to, że Ci wykorzystują w całkowicie normalny sposób swoją profesję. Niezły fail. Jeśli faktycznie działa to tak destabilizująco na ekonomię to BioWare powinno zrobić coś z przyczyną, a nie skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 21:09, Mercuror napisał:

Śmieszne, czy nawet żałosne są natomiast komentarze łączące ten fail z ogólną jakością
gry. Haters gonna hate.

no bo wbrew pozorom to wpływa na jakość gry w pewien sposób czyt. stosunek do klienta. Zastanawia mnie teraz co będzie dalej bany za osiągnęcie tego lvl 40 i nadal łarzenia tam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debilizm kompletny - to po to ludzie robią sobie postaci stealtherów, żeby iść i z tego korzystać.
Slicing to jest gathering skill - a chyba logicznym jest, że dobry slicer będzie chodził otwierać najbardziej opłacalne skrzynki.
Teraz tylko brakuje banów za robienie H2/H4 z niższych poziomem planet niż nasz end-gameowy char [zrobienie wszystkich H2 i H4 np na Tatooine to jest od 60 do 100k golda przy dobrym locie, z samych mobów kilkanaście tysięcy czystych kredytów wpadnie, mówię tu o robieniu tych H2/H4 solo mając np 35-45-50 poziom], przecież to też "destabilizuje" ekonomie...

Niech zrobią sieroty blokadę poziomu, tak, żeby się nie dało wejść na daną planetę poniżej konkretnego lvlu na zasadzie -2 poziomów względem wymaganego tzn :

Planeta XYZ od 40 poziomu - to wejść mogą najwcześniej ci co maja 38 [bo tez trzeba brać poprawkę na ludzi robiących fabularne zadania a lejących na poboczne, ci przeważnie są poniżej wymagań danej fabularnej planety około 1-2 poziomy właśnie]


Aczkolwiek powiem szczerze - niektórzy mogli by sobie sami oszczędzić konfliktów z developerem. Gram od 15 grudnia, na spokojnie robię kolejne planety, wolniutko [mam teraz 43 poziom, jestem na Belsavis] mam tez sprzęt z górnej półki na swój poziom i jakoś ani razu nie narzekałem na kasę, jedyne na co nie mogę się zdobyć to wyfarmienie forsy na drugi poziom pilotowania ścigaczy [bo co już dobije te 250-300k tak, żeby się nie spłukać, to akurat mi lvl wpada i muszę wydać przeważnie koło 50-100k na skille i reforge ekwipunku w nowe mody, ale z drugiej strony pilotowanie ścigacza na 1 poziom starcza w zupełności jak na razie].
Generalnie kto jest cwany to potencjalnie omija exploiting żeby sobie oszczędzić nieprzyjemności - inna sprawa, ze tu ciężko powiedzieć czy to już był exploiting w wypadku tego slicingu, z jednej strony poprzez mechanikę gry bynajmniej z drugiej było to jednak w niewielkim stopniu nabijanie forsy na bezczelnego [aczkolwiek mi to nie wadzi - im ludzie bogatsi tym więcej zapłacą za moje mody czy crafty xD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 21:35, Pietro87 napisał:

Debilizm kompletny - to po to ludzie robią sobie postaci stealtherów, żeby iść i z tego
korzystać.

ja bym to inaczej napisał - płatna beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 21:31, SpecShadow napisał:

Dodać do tego bany za wulgaryzmy w prywatnych wiadomościach
między użytkownikami a zaczyna się robić coraz weselej :]


Faktycznie banują za bluzgi w PM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2012 o 21:37, Numenpl napisał:

ja bym to inaczej napisał - płatna beta.



To swoją drogą w kwestii wydajności i problemów z klientem, a tych jest nie mało [aktualna beta działała lepiej niż obecny klient i to jest największy paradoks]
Generalnie polityka EA i BW wobec klienta była i jest wątpliwa, obie te firmy cienko znoszą krytykę pod swoim adresem [bany i zamykanie niewygodnych tematów na forum].
A szkoda tym bardziej, że sama gra naprawdę jest dobra i daje masę funu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować