Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2012 o 17:15, Rokuto napisał:

Spoiler

Adria została zmuszona
do pomocy przy powrocie Diablo (jaka jej rola, nie wiem). Odbijemy ją (Adria''s Prison),
ona w zamian wyjawi nam jak zniszczyć Diablo i "odzyskać" Leah.

Koniec teorii.

Witaj.
Wiarygodność tego screena jest jaka jest. Nie wiem skąd i kto to zrobił oraz także nie wiem czy jest to jakiś przeciek bo raczej wątpię aby sam Blizzard zdradzał takie rzeczy jakie widać na załączonym obrazku :).
Jednak to co na nim jest wydaje się wysoce prawdopodobne, że takie coś dostaniemy w grze. Przekonamy się o tym jak już dorwiemy w łapki pełną wersję ile ''prawdy'' w tym obrazku jest a ile dobrej ściemy by zwiększyć pikanterię wokół Diablo 3, która zdecydowanie jest pikantna niczym najostrzejsze na świecie chili :P
Cholipka wie, czy w świecie Santkuarium są jacyś aktualnie "wyznawcy" tudzież jakieś sługi co to pragną powrotu swego pana i zrobią wszystko by to uczynić. Nie wiadomo również jak Adria [jeśli żyje] trafiła do więzienia oraz z jakich przyczyn. Może dlatego, była Wiedźmą z Tristram ? albo ktoś niczym z filmów szpiegowskich dowiedział się co ją łączyło z Diablo gdy ten jeszcze był Mrocznym Wędrowcem... teorii jest sporo [nawet tutaj kilka padło a i ja sam wysnułem jedną :P] każdy sobie to jakoś chce ułożyć w logiczną całość :). A może też po prostu Adria jest

Spoiler

tak zakochana w swoim kochanku, że zrobi wszystko by go przywrócić go do świata żywych i nie zawaha się nawet iść z tym do Azmodana i z nim paktować ? by w zamian za wyjawienie tajemnic Czernego Kamienia Dusz Azmodan przywrócił wojownika z Tristram do świata żywych

hehe wiem dziwnie to brzmi wręcz nawet niedorzecznie ale co tam :P. Lecz mniej niedorzecznie brzmi opcja że sama
Spoiler

Adria się poświęci by ratować córkę by nie spotkał ją taki sam los jaki jej ukochanego

coś w tym może i jest. who knows ?:>

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 17:27, gumeczka napisał:

No tak ale dalej na obrazku jest

Spoiler

Adria''s Betrayal

co sugeruje jej zdradę


Tylko, że jak napisał wyżej Robercik1, nie wiemy kogo miałaby ona zdradzić :) Tak więc obie wersje są teoretycznie prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga (nie zauważyłem tego:/). Hummmm

Spoiler

Po uwolnieniu Adrii, podpuści naszego bohatera, by go załatwić i podlizać się swojemu nowemu panu? Czemu nie. Chociaż wtedy ewentualna możliwość odzyskania Leah, nie będzie pochodziła od niej (chyba, że, jak to mają w zwyczaju czarne charaktery, wszystko przed śmiercią wyjawi (oczywiście, ze szczegółami)). Taki zwrot akcji, żeby nudno nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 13:41, Isildur napisał:

A ja dla Diablo 3 zwiększyłem prędkość internetu z 2 Mb na 10 Mb :)


Przebijam: nie dość, że mam Annual Pass to już zapłaciłem za moją Edycję Kolekcjonerską. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 17:50, Wojman napisał:

Przebijam: nie dość, że mam Annual Pass to już zapłaciłem za moją Edycję Kolekcjonerską.
:)

Ciebie Pan Terroru to już całkowicie widzę opanował!!! jeszcze się okaże, ze to Ty będziesz Diablo ! aaaaaa UCIEKAMY!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 17:43, Rokuto napisał:

Słuszna uwaga (nie zauważyłem tego:/). Hummmm

/.../ Ciach spoiler!
Tylko że zdrada to też pojęcie ogólne.

Spoiler

Nie wiadomo kogo ona zdradzi. Czy nas, czy zło z którym może paktuje tudzież jest zmuszona do współpracy. A może będzie to kilka zdrad by namieszać obu stronom we łbach. Np Zdradzi w pierw nas potem zło a na koniec przyzna się do planu i wyjawi tej dobrej stronie całą tajemnice.


słowo
Spoiler

"Death Celebration"

również intryguje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 17:50, Wojman napisał:

Przebijam: nie dość, że mam Annual Pass to już zapłaciłem za moją Edycję Kolekcjonerską.
:)


Przeżyję, ważne że dałem radę uskładać kasę w tak krótkim czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl się widzę lekko opóźnia z pewnymi newsami hahah a tym razem to jam będzie pierwszy

IGN opublikowało ostatni filmik opisujący jednego z pięciu bohaterów Diablo 3. Tym razem prezentacja skupia się na Czarowniku

!!!!WIZARD!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=VgAoVpBohas&feature=player_embedded#!

Czy Wizard przypadł wam do gustu.... Bo mnie porwał już zanim zacząłem w tą grę grać, a w becie się tylko upewniłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na następnej stronie jest filmik z Wizardem, a co do samego bohatera to mnie się on nie podoba tak jak w poprzednich częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 17:21, Rokuto napisał:

Tokeny były darmowe, czy do kupienia za realne pieniądze?

Nic z tych rzeczy. Je trzeba było zrobić samemu, a żeby to zrobić trzeba było zdobyć tzw. Esencje.
Esencji jest dokładnie 4. Przypominają one taki jakby proszek w grze.
Andariel wraz z Durielem może Ci podarować "Spaczoną Esencję Cierpienia"
Mefisto daje "Wzmocnioną Esencje Nienawiści"
Diablo wyrzuca "Płonącą Esencję Terroru"
Natomiast do Baala możemy otrzymać "Ropiejącą Esencja Destrukcji"
Wszystkie te cztery wkładasz do Kostki Horadrimów i transmutujesz poczym tworzy się "Znak Rozgrzeszenia" [Token]

Dnia 24.04.2012 o 17:21, Rokuto napisał:

Proste, jeśli rozdawanie atrybutów nie zależy ode mnie, a noszenie przedmiotów uzależnione
jest od lvl, a nie tak jak było w D2, to po co sobie mam zawracać tym głowę?

Chociażby tym by zobaczyć jaki atrybut przypada na daną klasę i jakie są przyrostki przy lvl upie

Dnia 24.04.2012 o 17:21, Rokuto napisał:

To jeszcze jedno pytanie. Czy w becie szybkość regenerowania się zasobu z tej drugiej
kulki był przyspieszony czy on taki po prostu będzie (buteleczek many nie znalazłem,
więc zakładam, że ich nie ma tak)?

A cholipka wie czy będą klasyczne potiony jak np many. Gdyby takowe istniały to by musiały być dla danej klasy osobne. Ale jednak wątpię w ich istnienie. [Chyba, że tylko many] Takiemu Wizardowi Arcane Power się szybko regenruje a od 10 poziomu ma takiego fajnego pasywniaka gdzie jak te klulki life jak się je weźmie to również odnawiają moc arkany [całe 30 pkt]. Taki Mnich i Barbar swoją kulkę napełniają dosyć szybko podczas walki tyle, że ten drugi ma gorzej bo Furia za jakiś czas spadnie jak postoi chwile w miejscu :P.
WD ma klasyczną mane lecz jemu jej punkty rosną co lewel. Nie jestem pewien czy takowe poty będą, może dadzą coś a''la mikstura wzmocnienia i tyle.

Dnia 24.04.2012 o 17:21, Rokuto napisał:

Skoro ma dwie pięści, to czemu miałby nie używać dwóch broni (pięści) naraz?:)

No właśnie :P

Dnia 24.04.2012 o 17:21, Rokuto napisał:

Fakt. Paladynowi w D2 brakowało tej możliwości noszenia dwóch broni naraz. Fanatyzm +
2 bronie. Miód.

O tak!. To by było miażdżące wręcz. Widziałem na BNie jakiego speeda dostaje Frenzy Barb jak ma takiego paladyna z fanatyzmem w drużynie.

Dnia 24.04.2012 o 17:21, Rokuto napisał:

Huh. Wykastrowany knur (warto wiedzieć gdzie się mieszka :))

Może od razu maciora co ? :>

Dnia 24.04.2012 o 17:21, Rokuto napisał:

Mam nadzieję, że podobnych stworków będzie więcej. W D2 były podobne i czasami z pełnej
kulki zdrowia robiła się w ułamku sekundy prawie pusta.

Jak się miało na sobie przekleństwo "Zwiększenie obrażeń" i taki boss czasami pod naporem nie wytrzymał to ładnie go rozwalało niczym pod wpływem czaru wybuch zwłok. Wtedy takie coś ostro rezało.

Dnia 24.04.2012 o 17:21, Rokuto napisał:

Ja liczyłem tylko na magic dropa. Mało mi dobrych rzeczy wypadło, ale ta świadomość,
że może...

Też można. Ja często zaglądałem w sklepy oraz na hazard jak było za dużo golda :P

Pozdrawiam.

PS: Sorki za zwłokę, że tak późno ale lepiej późno niż wcale :P [Gdzieś mi ten post po prostu umknął wtedy jednak wciąż jakoś o nim pamietałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 20:14, vegost napisał:

Dla mnie tylko klasy w zwarciu są godne polecenia :) Nigdy nie grałem magiem, nie kręci
mnie magia w Diablo 3 :)

Każdy lubi to co lubi. Ja w D2 mało grałem Soso bo jakaś taka słaba się wydawała, a potem robiły się spore kłopoty.
Dopiero na BN i w dodatku bardziej ją ogarnęli.
W tej odsłonie Diablo Wizard mnie zachwycił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2012 o 20:26, Braveheart napisał:

A cholipka wie czy będą klasyczne potiony jak np many.


Czegoś takiego nie będzie.
Jedyny sposób regeneracji drugiego ''zbiornika'' energii to właśnie modyfikacja health globes za pomocą umiejętności pasywnych.
Do podanego przez Ciebie przykładu dorzucę jeszcze choćby WD - u niego jest passive zmieniający health orbs w mana orbs.
Pomysł z miksturą wzmocnienia jest prawdopodobny, ale póki co nie było nigdzie (chyba) żadnej informacji na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 20:29, Braveheart napisał:

Każdy lubi to co lubi. Ja w D2 mało grałem Soso bo jakaś taka słaba się wydawała, a potem
robiły się spore kłopoty.
Dopiero na BN i w dodatku bardziej ją ogarnęli.
W tej odsłonie Diablo Wizard mnie zachwycił :)


Zgadza się. Dlatego też, dla mnie nie ma tam 5 klas tylko dwie :) Przypominają mi się czasy, gdzie był tylko wojownik, mag i łuczniczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 20:41, vegost napisał:

Zgadza się. Dlatego też, dla mnie nie ma tam 5 klas tylko dwie :) Przypominają mi się
czasy, gdzie był tylko wojownik, mag i łuczniczka :)

Nie no, aż tak się szufladkować i ograniczać to ja zdecydowanie zamiaru nie mam. Barbarzyńcą i DH na bank będę grał i na drugi bank będę czerpał z tego wielką frajdę. Jak na ten moment [ w moim przypadku] definitywnie odpada WD. :/
Przeszedłem nim betę jednak nie ciągnie mnie doń wcale ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 20:41, vegost napisał:

Przypominają mi się czasy, gdzie był tylko wojownik, mag i łuczniczka :)

Chyba raczej chciałeś powiedzieć Mag, Wojownik/Mag, Łucznikczka/Mag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 16:00, Mohair napisał:

Tak jest chyba zawsze ;) Przychodzą newbies i najzwyczajniej im się nie chce przeglądać
wątku.

Newbies to newbies :P [Im jeszcze można jakoś wybaczyć] ale jak zaczynają się pytać osoby [powtarzać pytania], które na pierwszy rzut oka regularnie zaglądają do tematu - śledzą go a czasem coś zapostują to chyba jednak jest coś nie tak czyż nie ? =/.

Dnia 30.04.2012 o 16:00, Mohair napisał:

czemu zresztą ciężko byłoby się dziwić, bo trochę tutaj naspamowaliśmy ostatnio.

Zaraz tam naspamowaliśmy :P. Wymieniliśmy poglądy ;-) tudzież robimy to wciąż, a że temat Diablo jest gorący jak gorejące piekła w nim to trudno się mówi. Przypięty post będzie aktualizowany w miarę potrzeb [Jeśli masz/macie jakieś ważne podstawowe info to zgłoś to moderatorom a Oni zapewne je dodadzą] Za jakiś czas po prostu dojdzie do momentu takiego, że na powtarzające się pytania nikt nie będzie odpowiadać a Moderatorzy przyznawać będą "nagrody" i tyle :P]

Dnia 30.04.2012 o 16:00, Mohair napisał:

Anyway, dopiero zauważyłem wrzucony przez Ciebie

Spoiler

img ze wszystkimi bossami. Choćby
po samym opisie tych monstrów zapowiada się piekielnie dobra rzeź, a akt III i IV prawdopodobnie
będą miodne. Szczególnie The Library of Fate i Battle for the High Heavans
oddziałowują niesamowicie na moją wyobraźnię ;)


A widzisz :P. Jak już wcześniej pisałem. Nie wiadomo ile będzie w grze z tego co mamy na tym obrazku. Jednak prawdopodobne wielce jest to że tak może być w finalnej wersji gry. Screen wszystko przedstawia jasno, spójnie oraz przejrzyście.
Sam się nie mogę doczekać momentu gdy

Spoiler

znajdziemy się w niebiosach ? i będziemy tam okazję staczać walki. Ciekaw jestem również spotkania z Archaniołem Imperiusem. Czy będziemy z nim walczyć ? czy może coś jeszcze innego. A może w jego pokonaniu pomoże nam Tyrael... Who Knows.

Dnia 30.04.2012 o 16:00, Mohair napisał:

Ta gra powinna mieść pod względem lore o wiele bardziej, niż jej poprzedniczka. Przez
to tym bardziej nie mogę się doczekać premiery :)

To jest wręcz oczywista oczywistość. W D2 wszystko było tak pokazane po macoszemu tak wspaniała fabuła została pokazana na odpi****l mimo iż Diablo nie jest jakimś tam RPGiem czy inną przygodówką a HnSem to jednak mogli się bardziej postarać. :) W D3 na bank będzie to lepiej pokazane. W końcu minęło trochę czasu a to coś czuję będzie ostateczna rozgrywka. W końcu zahaczamy o

Spoiler

niebiosa

a to już nie są przelewki. Nikt nie może czuć się bezpiecznie... nawet jeśli się ukryje na samej górze!! ;_)

Ciekaw jestem również genezy powstania Czarnego Kamienia Dusz jak i pełnej historii o magu Zoltanie Kulle bo jak na ten moment mało o nim informacji jest. Na ten moment wiem tyle co zamieszczę w spoilerze więc jeśli Cię to ciekawi to zapraszam.
Spoiler

Zoltan Kulle był jednym z potężniejszych magów w świecie Sanktuarium. To właśnie on stworzył jedyny Czarny Kamień Dusz. Mało tego... był również członkiem bractwa Horadrimów, który z niego wystąpił po schwytaniu Mrocznej Trójcy, jednak polowanie na Mroczną Trójcę całkowicie go odmieniło. Był tak pochłonięty badaniem jej natury, że te myśli wypaczyły jego ciało oraz umysł. Stał się pustą skorupą bez jakichkolwiek uczuć czy emocji. Mówiąc kolokwialnie, zabarykadował się gdzieś by w samotności to wszystko ogarnąć jak i dalej zgłębiać naturę magii. Badał również tajemnice oraz moce kamieni dusz w przekonaniu właśnie, że uda mu się stworzyć swój własny jedyny niepowtarzalny kamień dusz, który "możliwościami" by przewyższał te zwykłe jakie mieliśmy okazję do tej pory poznać. Wierzył również w poznanie natury tych kamieni oraz ich całkowite zrozumienie gdyż nie wierzył, że są to przedmioty niezrozumiałe dla zwykłego śmiertelnika. [Przykładem takim jest chociażby to iż Tyrael zdradził ów tajemnice jednemu z aniołów - Izualowi gdyż mu ufał. Świadczy o tym chociażby tekst który wypowiada duch Izuala po pokonaniu demona w IV akcie

"Tyrael był głupcem, że mi zaufał. Widzisz, to właśnie ja powiedziałem Diablo i jego braciom o kamieniach dusz i o tym jak je splugawić. To ja pomogłem Mrocznej Trójcy wrócić do waszego świata...."

Z tego zdania można przypuszczalnie stwierdzić, że kamienie dusz jednak nie były do końca tak idealne jakby się to wydawało.
Wracając jednak do Zoltana..
Zoltan Kulle miał zamiar stworzyć kamień, który byłby zdolny przechowywać esencje demonów jak i aniołów, który by został wypełniony chociażby nadzieją oraz gniewem. Jednocześnie zawarte by w nim były przymioty zła jak i dobra by go użyć jako zwykły substytut czarnego serca. Wszystko to chyba zrodziło się po tym jak zaproponowano uwięzienie duszy Baala w sercu śmiertelnika; w tym przypadku Tal''Rasy. Gdyż to właśnie Kulle wyszedł z założeniem, że serce śmiertelnej istoty może imitować prawdziwy kamień dusz. Poświęcenie było w tym przypadku konieczne gdyż kamień duszy przeznaczony dla Baala rozsypał się podczas bitwy na pustyni. Największy zebrany fragment jednak był zbyt mały by całkowicie opanować wolę Pana Zniszczenia wtedy Kulle wyszedł właśnie z takim założeniem jak wbicie kamienia w serce. Azmodan wierzy, że czarny kamień duszy będzie kluczem do całkowitego przejęcia władzy. Sam Kulle wg zapisków został ponoć zgładzony przez swych byłych Horadrimskich braci. Jednak co się stało z kamieniem tego aktualnie na ten moment nie wiadomo. Czy zdążył go ukryć ? nie wiem. Czy Decard Cain po cichu w tajemnicy wie o genezie powstania Czarnego Kamienia ? tego również nie wiadomo choć jest to całkiem możliwe. W końcu większość tych informacji możemy się dowiedzieć z księgi Caina gdzie jest wspomka o polowaniu na samego Kulle... Pewnie to wszystko w grze i tak się wyjaśni krok po kroku!



Warto też również wrócić i przypomnieć sobie pierwszy cinematic
http://www.youtube.com/watch?v=m55lUCKGDKA&feature=related
"Sprawiedliwość dotknie świata ludzi"
Gdzie jest mowa o przepowiedni a samym końcu końców obydwie armie; światła jak i zła stoczą ostateczny bój na polach wieczności.
Spadająca tajemnicza gwiazda z nieba jest tego początkiem. Sam Cain mówi "It has began".
Jednak czym jest ta gwiazda. Tu jest kolejna teoria [niedorzeczna w uj i mało prawdopodobna] jednak jakaś tam teoria. :-P
Some says:
Spoiler

Że ta spadająca gwiazda to pokonany Tyrael, który stoczył w między czasie walkę z Archaniołem Imperiusem który pokonany to właśnie spada w taki a nie inny sposób. Gdy gwiazdy spadają otacza je ogień. W filmach nic nie widać co to jest i wygląda to jak gwiazda. Może to był Tyrael ale w "nie anielskiej formie" bądź coś co pozostało po nim, a emanowana moc obudziła chociażby Leorica. Może anioł, który polegnie traci swą anielską postać i upada niczym właśnie gwiazda. Archanioł Tyrael jest uosobieniem sprawiedliwości może coś w tym jest.


Trochę to nie trzyma się kupy ale może jednak ?
Może w filmikach się to wszystko wyjaśni bo w tej reklamie ze spotu widać jak Tyrael z kimś walczy. Może właśnie z Imperusem. Sam Imperius jest archaniołem, który na Radzie Angiris głosował aby zniszczyć świat Sanktuarium gdyż w ludziach są cząstki aniołów jak i demonów. Inni też głosowali by pozostawić Sanktuarium gdyż ludzie mogą okazać się wielkimi sprzymierzeńcami. Ostateczny głos jednak oddał na tej radzie Tyrael który również uważał aby pozostawić świat Sanktuarium cały. Ludziom skasowano całkowicie pamięć i pozwolono im żyć oraz kierować swoją własną ścieżką jak i przeznaczeniem.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Muszę jeszcze dodać, że nie dało się całkowicie zgładzić Kulle więc rozcieli go na pół, głowę i resztę ukryli w różnych miejscach. Poza tym kamień świata ograniczał przez te wszystkie lata siłę ludzi, aby jako potomkowie aniołów i demonów nie przewyższyli swoich przodków. Pewnie dlatego są takie wykoksane skille w Diablo 3 :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 21:18, Jeggred napisał:

> Przypominają mi się czasy, gdzie był tylko wojownik, mag i łuczniczka :)
Chyba raczej chciałeś powiedzieć Mag, Wojownik/Mag, Łucznikczka/Mag.


Nie, chciałem powiedzieć Wojownik, Łuczniczka i Mag. Jak ktoś jest bystry to nie będzie używał dobrodziejstw ułomności Blizzarda. Grając wojownikiem używałem tylko książki z portalami do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 00:11, vegost napisał:

Jak ktoś jest bystry to nie będzie używał dobrodziejstw ułomności Blizzarda.


Ale dlaczego korzystanie z systemu, który funkcjonuje w grze i nie jest exploitem, ma być oznaką braku bystrości? Rozumiem, że na takiej samej zasadzie "bystrzy" nie korzystali z faktu, że można w singlu zostawiać w mieście przedmioty na ziemi, a one nie znikają po wczytaniu stanu gry? Ani z mikstur, podnoszących na stałe atrybuty? Czy bystrzy w ogóle korzystali z broni, czy załatwiali wszystko "po męsku", z piąchy? ;)

Ja ewidentnie do bystrych nie należałem, bo korzystałem ze wszystkiego, co bozi.. co Blizzard dał. Jeśli Wojownik mógł korzystać z czarów, to z nich korzystałem, bo w przeciwnym razie czekała mnie radosna zabawa w kotka i myszkę z Advocates czy Succubusami w Piekle. Może Łuczniczka jeszcze sobie jakoś radziła, ale Wojownik musiał biegać za każdym przeciwnikiem, a ci teleportowali się (lub uciekali) dość często. Ale może tylko przed ułomnymi graczami, a bystrym dawali się szlachtować, jak leci. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się